Kako ste počeli?

Danas ti je rođendan? Na čemu si zahvalna? Kako si počela? Predstavi se :)
User avatar
Srećna Misao
Posts: 28
Joined: 26 Jan 2015, 15:34

Re: Kako ste počeli?

Post by Srećna Misao »

Mislim da otprilike 4-5 meseci ima otkad sam čula za zp.
Da dodam, trudim se da se motivišem na razne načine. Gledam filmove sa duhovnom tematikom, ima grupa na fb, "Filmovi za putnike na duhovnoj stazi", tu se nađe dosta zanimljivih. Imam na yt plejlstu "pozitivna pesme", kad mi treba hitna pomoć ja pustim. Izgovaram afirmacije, radim na sebi. :D
Neka je ljubav u nama i sklad sa okolinom.
sunce
Posts: 12
Joined: 25 Jan 2015, 18:56

Re: Kako ste počeli?

Post by sunce »

Ja kada za cula za zp , odlucila sam da proverim dali radi ... I tako sam razmisljala , sta bih mogla da pokusam da privucem , i setim se da nigde ne mogu da nadjem plavu vazu za cvece :D I tako sam neko vreme onako iz sale i dosade , kada se setim zamisljala kako plava vaza stoji na stolu , kako stavljam cvece bas u plavu vazu .... I nakon par nedelja , sasvim slucajno , u prodavnici ( u kojoj se inace prodaju namirnice ) naidjem na saksije i par komada PLAVIH vaza , znaci samo u toj boji ih je bilo :veselica: To je bio moj prvi uspeh . Sada idem dalje ... Ponekad imam odlican dan , a ponekad totalni pad , ali dobro , trudicu se i dalje ... :zdravica:
User avatar
Aurora3
Posts: 141
Joined: 18 Aug 2013, 20:32

Re: Kako ste počeli?

Post by Aurora3 »

Srecna misao, ja sam pocela sa Vinom, i na pocetku zaista jeste bilo misticno, cemu je doprinosio i Vinin sprecifican stil, ali ja sam bila toliko ocajna da je bilo ''daj sta das, samo me spasavaj'' :) Posle sam naisla na Anu, koja je nekako djelovala ''uobicajenije'' pa mi je odmah legla, na Divnu sam isto naisla, ali nijesam mogla da je slusam isprva, tek od skora slusam neke njene videe. Za sve postoji pravi trenutak. A nista nije slucajno. :)

A sto kazes da ne bi prihvatila da ti je neko ''servirao'' pricu, ne bih ni ja, vjerovatno. Ne znam da li si citala prethodne postove, ali do mene je ovo doslo tako sto mi je jedna drugarica poslala masu nekih linkova sa porukom ''svijet se mijenja''....medju kojima su bili Ratnici, ili vec nesto preko cega sam dosla do njih.
Tako mocna poruka, a ja sam u tom trenutku pomislila: ''Ona je luda potpuno'', ono ''Ko jos vjeruje u cuda?'' :)

Ali sve je moguce uz konstantan rad na sebi. :)

Sunce, sto se manifestacija tice, ne trebamo se osvrtati na to ko je sta manifestovao, ili nije...jer svi imamo razlicite zelje. Necije ''ogromno'' je nekome ''samo''. Bitan je rad na sebi, unutrasnji mir i sreca. I bitno je da dijelio medjusobno metode koje nam sluze kao alati da postigenmo svoje ciljeve. Jer svi smo JEDNO i sreca nekog od nas je sreca svih nas.

Ljubim vas obje. <3 <3 :andjeo: :andjeo:
User avatar
Aurora3
Posts: 141
Joined: 18 Aug 2013, 20:32

Re: Kako ste počeli?

Post by Aurora3 »

P. S. Kako ja ne vidjeh poslejdnja dva vasa posta nije mi jasno :) Hvala za grupu, bas cu da trazim, i gledam :) Mada mi je za sjutra u planu ''Razgovori s Bogom'' ima na YT sa hrvatskim prevodom. I plava vaa...super. :) Igrajmo se......jer zivot je igra. :) :drugari:
sunce
Posts: 12
Joined: 25 Jan 2015, 18:56

Re: Kako ste počeli?

Post by sunce »

Aurora , slazem se sa tobom u vezi manifestacija ... Ja sam na pocetku imala potrebu da testiram celu ovu pricu , da bih poverovala da radi ... Priznajem , prisla sam sumnjicavo , ali , sigurna sam da ima ljudi koji slicno razmisljaju ... Pa nije na odmet da pokusaju da primene neke vezbice za nesto sto za njih predstavlja sitnicu i uvere se da je mogucee :svekul: :andjeo:
User avatar
Aurora3
Posts: 141
Joined: 18 Aug 2013, 20:32

Re: Kako ste počeli?

Post by Aurora3 »

Naravno....sve treba testirati...ali bez opterecenja. ZP konstantno djeluje, a test je ustvari samo potreban da osvijestimo to. Greska je kad ljudi krecu od velikih stvari...zato je dobro kako ti rece od sitnica krenuti. :andjeo:
User avatar
Srećna Misao
Posts: 28
Joined: 26 Jan 2015, 15:34

Re: Kako ste počeli?

Post by Srećna Misao »

Aurora3 wrote:Srecna misao, ja sam pocela sa Vinom, i na pocetku zaista jeste bilo misticno, cemu je doprinosio i Vinin sprecifican stil, ali ja sam bila toliko ocajna da je bilo ''daj sta das, samo me spasavaj'' :) Posle sam naisla na Anu, koja je nekako djelovala ''uobicajenije'' pa mi je odmah legla, na Divnu sam isto naisla, ali nijesam mogla da je slusam isprva, tek od skora slusam neke njene videe. Za sve postoji pravi trenutak. A nista nije slucajno. :)

A sto kazes da ne bi prihvatila da ti je neko ''servirao'' pricu, ne bih ni ja, vjerovatno. Ne znam da li si citala prethodne postove, ali do mene je ovo doslo tako sto mi je jedna drugarica poslala masu nekih linkova sa porukom ''svijet se mijenja''....medju kojima su bili Ratnici, ili vec nesto preko cega sam dosla do njih.
Tako mocna poruka, a ja sam u tom trenutku pomislila: ''Ona je luda potpuno'', ono ''Ko jos vjeruje u cuda?'' :)

Ali sve je moguce uz konstantan rad na sebi. :)
Meni se na primer sviđa samo druga polovina knjige "Traži i dobićeš".
Ne mogu da prihvatim da Ester razgovara sa Abrahamom, i sve to.
Pokušavam da priču prilagodim sebi i onome što mogu da razumem, a to je psihologija.
Naravno da treba da budemo zahvalni, to sam znala i pre, ali sam tek u ovoj knjizi naučila kako i kako to deluje.
Zatim vizualizacija i to je isto jasno i prihvatljivo, e sad, odakle dolazi to što smo zamislili, ili Vortexa ili iz naših akcija i onoga na šta smo fokusirani, to mi nije ni bitno.
Knjiga pozitivnih aspekata samo pomaže u celoj zamisli, "zar ne bi bilo lepo", takođe.


Ne mogu ni da prihvatim gledanje u Sunce i još neke stvari koje se pominju na ovom forumu. Ne znam da li je do mene ili ne. :nempojma: :lud:
Ne znam da li bi sve te stvari trebalo da idu u paketu, ali mislim da je teško utvrditi granicu između normalnih i ludih jer svako ima svoju realnost. Ko sam ja da nekome kažem da je lud...

Dosta ljudi na yt pokušavaju da objasne neke teorije naukom nama koji se ne razumemo u tu nauku, tako da sve izgleda logično, ali mi to ne možemo znati.
Kao kad prodaju pantalone za mršavljenje koje tope salo pomoću znojenja! :rofl:
To je, naravno, nemoguće, a i opasno. Ali prodavci magle imaju naizgled logična objašnjenja.
Najvažnije što sam naučila je da je jedino bitno biti srećan i u ljubavi sa svime što te okružuje.
Neka je ljubav u nama i sklad sa okolinom.
User avatar
Aurora3
Posts: 141
Joined: 18 Aug 2013, 20:32

Re: Kako ste počeli?

Post by Aurora3 »

Srecna Misao, potpuno razumljivo da neke stvari u datom trenutku ne korespondiraju na pravi nacin sa nama. Jednostavno u datom trenutku nesto ne mozemo da pojmimo. Ima toga sto meni jos nije jasno, kao sto ima toga sto mi je odmah bilo jasno, i necega sto mi je postalo jasno tek nakon odredjenog vremena. Jednostavno i nase prethodno znanje utce na to sta cemo da prihvatimo. Zato nemoj time da se opterecujes.
Ja to posmatram kao igru mog ega. U pocetku sam nekad i sebe ubjedjivala da razumijem nesto sto mi nije do kraja jasno, kao da ne ispadnem glupa pred sobom. Jednostavno osjecaj da su drugi bolje upuceni, i vise znaju, i sta sve ne. I jos uvijek uhvatim sebe u takvim situacijama. Ali sad bar prepoznam da je to moj ego. A sto god iznesemo na svijelo, i samo postaje svjetlost...parafrazirane rijeci Sv. Pavla. :) Iscitavajuci sinoc teme naisla sam na jednu fantasticnu recenicu: ''Kada postanete svjesni svojih negativnosti, stavite na nju naljepnicu ''vidim te, i nastavite dalje.'' Odlicno... tako ona nestaje. :)

Nemoj tjerati sebe da vjerujes u nesto. Jer svi imamo svoju istinu. A ko je lud ko normalan?! Pojma nemam...za svakoga od nas ce neko reci da smo potpuno ludi...zar ne? :)
Ono sto osjetis svojim bicem da je istina, u sto u trenutku prihvatis to je to....to je tvoja istina, i to je tvoja vodilja. Zato je potpuno bespotrbeno nekome nametati svoje misljenje. U redu da je izraziti, ali nekome nametati, to je druga stvar. Samo prati svoj osjecaj! :andjeo: :andjeo:
User avatar
Srećna Misao
Posts: 28
Joined: 26 Jan 2015, 15:34

Re: Kako ste počeli?

Post by Srećna Misao »

''Kada postanete svjesni svojih negativnosti, stavite na nju naljepnicu ''vidim te, i nastavite dalje.''
Ovo sam počela da primenjujem i sviđa mi se! :kul:
Neka je ljubav u nama i sklad sa okolinom.
User avatar
Brida
Posts: 207
Joined: 27 Jan 2013, 12:16

Re: Kako ste počeli?

Post by Brida »

Dugo nisam bila na forumu.Shvatila sam pre par godina da moram da se saberem i da pridjem drugacije svemu ovome.Moras da pridjes sa verom sa poverenjem da sve ovo radi,bez sumnje u proces.Zavisi koliko si odlucan da uspes,shvatila sam da ne zelim da ostvarim jednu zelju i to je to,zelim da zivim tako.Meni je mnogo,mnogo pomoglo dvoje ljudi jedna je Ana Bucevic,zena tolko dobro obnjasnjava,toliko je pozitivna,drugi jBentinho Massaro mlad covek a tolko pametno prica.Stavicu vam neka njihova videa

Bentinho Massaro
https://youtu.be/vjF2tSUj6z0
imate prevod

Ana Bucevic

https://youtu.be/lIrAR6-mJ9U
https://youtu.be/1j239bvZ17k
https://youtu.be/KSRreygPlyE
https://youtu.be/QqEqLPWyaqU

Mozda vam pomgne..Zavisi kolko ste spremni.Ana ima toloko mnogo videa na njenom kanalu Safari duha pa izaberite sta vam odgovara .
Post Reply