Kako ste počeli?

Danas ti je rođendan? Na čemu si zahvalna? Kako si počela? Predstavi se :)
Post Reply
User avatar
Vina
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2012, 04:54
Contact:

Kako ste počeli?

Post by Vina »

Kako ste uopšte počeli da se interesujete za pozitivni način razmišljanja? Šta vas je inspirisalo, šta vas je podstaklo na promenu? Podelite svoju priču sa nama...

Ja sam svoju već ispričala u par videa, ali evo i ovde da kažem par...

Ja sam prvu knjigu koja je da kažem bila od 'pozitivne' vrste, pročitala knjigu Luiz Hej Možete izlečiti sopstveni život. Tačnije, odslušala sam je u audio formatu sa telefona mog muža, koji je bio neumoran i toliko je navaljivao na mene da odslušam barem 5 minuta dok ja nisam popustila i samo da bi ga ućutkala pristanem i odslušam to što mi je pustio.
Nisam imala nekakav veliki otpor, niti sam mislila da su to obavezno gluposti, nego još gore od toga - bila sam u stanju življenja SVEJEDNO. Što mislim da je najgora vrsta :D Bila sam nesrećna, i nisam verovala da išta tako nešto neuhvatljivo i ne-konkretno može da mi pomogne, činjenica da ću odslušati tu neku knjigu, moš' misliti. Luiz Hej, šta ona zna, ona je rođena u Americi, zemlji gde je sve lako! Nek dođe u Srbiju da živi, pa onda da je vidim, eh!
I tako, sa namrgođenim stavom, i besom koji je bio moj konstantni dnevni stav, zabila sam te slušalice u uši i sa negodovanjem i gunđanjem okrenula se prema zidu, ljuta na ceo svet, ljuta na muža što nije onakav kakav sam htela da bude, ljuta na sebe što nisam onakva kakva treba da budem, ljuta na roditelje što nisu onakvi kakvi su mogli biti...I tako...
Moj muž se vratio iz kupatila (to je bio dogovor, da ja odslušam samo toliko koliko njemu treba da se istušira) prošlo je jedno desetak minuta, a ja sam sedela na krevetu sva u suzama, ali bukvalno, kao malo dete koje plače, potpuno razoružana Luizinom ljubavlju, i istinom koju je govorila u knjizi, zahvalnošću, zbunjenošću...ma sve me je sastavilo. Ivan se samo nasmešio i zagrlio me.
Tako je sve počelo.

Tog trenutka, Luiz je svojom knjigom razbila sav led, i istopila sav čelik koji sam imala u tom trenutku, jer sada to vidim, tada sam već bila sazrela za promenu, i u meni je sve vrištalo za promenom; imala sam gomilu želja, vorteksovala sam 200 na sat, i jednostavno sam sebi manifestovala taj 'početak'. Naježim se dok ovo pišem, to je bio baš veliki trenutak za mene. Iako sam u tom trenutku bila na najvećem dnu, samim tim sam najviše želela da ne budem na tom dnu, moja želja je bila gigantska, i time sam manifestovala svoj prvi korak.
Ti si ono o čemu razmišljaš najveći deo vremena.
MINTAKA
Posts: 2
Joined: 20 Aug 2012, 17:36

Re: Kako ste počeli?

Post by MINTAKA »

Sve je pocelo tako kad mi je jedan prijatelj pricao o svojoj promeni. Tacnije, uvek me cudilo kako on moze stalno da bude nasmejan i pozitivan bez obzira na sve okolnosti. Onda mi je odao tajnu, a tajna je bila u tajni :) film TAJNA koji je, kako kaze gledao iz dana u dan, dok god nije osetio da je to to. U tom periodu sam bila u nekoj zivotnoj fazi transformacije, posao, stan, ljubav sve je nekako islo kilavo i prilicno sam bila nezadovoljna i mrzovoljna. Ego je radio svoje. Nisam imala sta da izgubim te sam uzela film, pustila, i u toku gledanja kao da mi je neko ubrizgavao injekcije nekog adrenalina, osmeh nije silazio sa lica, a u glavi se stalno ponavljala jedna te ista recenica "da, tako je, stvarno je tako". Zakon privlacnosti je uvek u akciji. Sve u zivotu sami privlacimo. Svaki uspeh i neuspeh je uzrok nasih misli i emocija. Tih dana je bio neki skripac sa novcem, a ja sam tako zelela da imam i knjigu TAJNA. Novca nisam imala, samo cistu, jaaaaku, jaku zelju. Pocela sam da vizualizujem. Posle par dana dobila sam neocekivan poziv o prispecu nekog novca, nije bila velika suma, ali deo je bio dovoljan da sebi priustim knjigu iako mozda drugi tako u toj situaciji ne bi postupili vec bi platili racun za struju, telefon...ali meni je ovo ipak bilo primarnije :) Tako sam osetila i nisam pogresila. Bila sam uzbudjena neverovatno. Tad sam shvatila da sve deluje i pocela sam dalje da privlacim i zivim po svojim zeljama. Nastavila sam da citam i unapredjujem sebe...Na poslu su kolege osetile promenu, pitali su sta je uzrok mog vidnog raspolozenja, stalozenosti, zadovoljstva? Rekla sam im, "ljudi, sve je u glavi, shvatite to, problemi ne postoje, zivot je lep, lak i vrlo jednostavan, samo budite svesni" Njihova reakcija je bila "ne filozofiraj" ...ali, to je njihov izbor. Moj zivot se promenio, mnogo, na bolje, na pozitivnije. Kontrola je u mojim rukama. Srecna sam sto sam pronasla svoj put i otrkila svoju moc, moc misli i moc pozitivnog razmisljanja. Zivot je lep. Radost je svuda. Ljubav je u svemu. :) Opustite se, volite, zamisljajte, verujte i zivecete svoj zivot iz snova :)
Svakako, preporuka za film i knjigu TAJNA ( The secret - Rhonda B.)
vesna
Posts: 9
Joined: 19 Aug 2012, 22:58
Location: Kikinda

Re: Kako ste počeli?

Post by vesna »

Ja mogu reci da sam pocela sa Rikom Zarai. Mada to mozda i nije pravi pocetak. Nekako mi je dosla do ruku njena knjiga "Moja prirodna medicina" u kojoj opisuje kako se "povratila" u zivot posle teske saobracajne nesrece.

Nakon toga Celestinino prorocanstvo - Dzejms Redfild, pa onda Paulo Koeljo.

Moć podsvesti - Dzozef Marfi

E onda me fascinirao video "Ako Srbija stane". I dan danas se najezim kad slusam pozitivne afirmacije Zorana Djindjica.
" Kad se probudite, probudite se veseli i recite: Evo ga jos jedan dan. Imam sansu da uradim nesto. A nemojte reci kad se zavrsi dan: Hvala bogu jos jedan dan se zavrsio. Zivot je cudo."

Onda, necete verovati - "Jedan minut za menadzment" - Kenneth Blanchard, Spencer Johnson - stavovi koji se mogu primeniti i na svakodnevni zivot i odnos ljudi.

Pa onda Lujza Hej.


I tako. Odavno cituckam, tezim ka promeni. Jos uvek nisam karakter, sto se tice svakodnevnog pozitivnog afirmisanja. Trudim se, ali brzo pokleknem.
Ali sto kaze Djindjic: " Dajte da uradimo ono sto mozemo da uradimo, a da se ne vadimo na opravdanja."
"Uradite nesto pozitivno sa svojim zivotom. Dajte da malo volimo i sebe."
" Ja pred svaku utakmicu kazem: Mi cemo da pobedimo."
User avatar
petkana
Posts: 20
Joined: 19 Aug 2012, 21:50
Contact:

Re: Kako ste počeli?

Post by petkana »

Vina,
tvoja prica me podsjeca na moju pricu, nevjerovatno koliko su slicne!!!
I ja sam osjecala sve to sto si ti napisala i ja sam pocela sa Louise L. Hay , i ja sam plakala kao malo dijete kada sam osjetila Louise i energiju koju siri oko sebe,cak i do nas na brdovitom Balkanu :) ... Nevjerovatno!!!
Toliko sam bila ogorcena da sam krivila sve oko sebe i sto je najgore, pocela sam da mrzim sebe, jer nisam bila u stanju da poboljsam svoj zivot!!!
A onda sam " slucajno " gledala film od Louise, zatim sam procitala sve njene knjige koja sam nasla na netu, pa sam presla na Abrahama i onda sam procitala jos brdo knjiga na tu temu, pa sam upoznala mnogo divnih judi, kreatora svoga zivota, ljudi koji zive ZP i ostvaruju svoje ciljeve... Zahvaljujuci njima i ja sam pocela da vjerujem i da se mjenjam, taj proces jos traje ali ja sam zadovoljna.

Veliki pozdrav za sve.
www.carobnemisli.com
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Kako ste počeli?

Post by leci »

Jednostavno, kada sam bila spremna, došla mi je u ruke knjiga kako spasti sopstveni život od luiz Hej, čije su mi se afirmacije jako svidele i tada nisam baš sve sasvim razumela ali znam da sam se divno osećala čitajući iznova i iznova afirmacije.Nekoliko godina kasnije sve mi je bilo jasnije. Yatim sam čitala knjige Sri Čin Moja, Antoni De Mela, čije su me knjige toliko promenule i okrenule prema sebi, zatim Celestinsko proročanstvo Đejms Redfild, kvandrant protoka novca Robert Kiyosaki. Ova knjiga mi je toliko jasno i glasno pokazala, kako je sve što imamo ili nemamo u našoj glavi i konačno zakon privlačnosti Ester i Đeri Hiks. Ova zadnja knjiga i Abrahamovo učenje mi je dalo sve odgovore, kako nikada nisam bespomoćna, kako je moćna snaga mojih emocija i misli, i da je to sve što mi je potrebno da od svog života napravim Raj i živim kako želim.
Imala sam veliki otpor kada su mi preporučili ovu knjigu, moja ćerka i zet, jer je Abraham entitet, skupina duša iz nefizičke dimenzije i to mi je bilo neprihvatljivo, jer sam imala strah da neko može, protiv moje volje da me izmanipuliše ili povredi, ili ne sećam se više ni čega sam se još bojala u vezi tih bića.
Međutim primetila sam kako se na moje oči, iz dana u dan menjaju moja ćerka i zet i postaju sve topliji, divniji, miliji, smireniji, tako da me je to motivisalo, jer sam želela i ja takve peomene u sebi.
Počela sam da čitiam knjigu i da ronim krokodilske suze, jer sam imala osećaj kao da je neko napisao ovu knjigu samo za mene i da mi odgovara na sva pitanja za koja nisam imala odgovore.
Knjiga me je vratila meni samoj i menjala me je iz dana u dan. Probudila je u meni snagu i radost. Davala mi je saznanje da nisam jadna i slaba i sama, već da sam divno biće puno ljubavi i bezgranični kreator svog života i svega što poželim.
Image
By leci at 2009-03-22
.
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: Kako ste počeli?

Post by Mila »

Ja sam tragala za nacinima prevazilazenja anksioznosti i krenula na jogu pre dve godine. Instruktorka joge mi je preporucila film "Tajna". Pogledala sam ga; osecala rastereceno i smireno dok sam ga gledala. Cinilo se da ima smisla, da bi moglo da uspe. Pocela sam malo da pretrazujem internet i radim afirmacije; ali nisam naisla na dovoljno dobra objasnjenja kako to sve funkcionise i kako afirmacije treba primenjivati. Primenjivala sam ih neko vreme, ali kako rezultata nije bilo (jer ih nisam primenjivala na pravi nacin) ostavila sam ovu ideju iza sebe.

U medjuvremenu sam uglavnom resila problem anksioznosti, ali ispostavilo se da depresija i anksioznost neretko idu "ruku pod ruku". Tek nedavno sa postala svesna svoje depresivnosti, iako ona traje vec godinu dana. Razgovarala sam sa momkom; i on mi je rekao da bi moglo da mi pomogne da zamisljam sebe kako ostvarujem svoje ciljeve, da sebi govorim sto vise lepih stvari i da razmisljam o svemu lepom sto postoji na ovom svetu. I tada mi je postalo jasno zbog cega on svoje snove uglavnom ispunjava, za razliku od mene. Iako on ne zna da postoji nesto sto se zove Zakon privlacnosti, afirmacije i vizualizacije; on je to instinktivno osecao u sebi (ili je mozda tako naucen od malih nogu)i zapravo, on zivi ovaj Zakon. Shvativsi to odlucila sam da se ponovo posvetim ovoj ideji. Na svoju veliku radost pronasla sajt Ratnici svetlosti i polako zapocinjem da svesno kreiram svoj zivot.
Lekcija je uvek voleti sebe.
User avatar
BIONA
Posts: 15
Joined: 20 Aug 2012, 17:03
Location: Sarajevo

Re: Kako ste počeli?

Post by BIONA »

Prije par godina moj divni brat mi je dao da pogledam film Tajna jer je pretpostavio da bi meni to moglo biti zanimljivo . Prije toga nikada nisam cula za ZP, Tajnu itd. Ne mogu ja vama opisati kako sam se osjecala gledajuci taj film. Doslovno stotine i stotine situacija iz zivota su mi prostrujale kroz glavu koje su bile dokaz da ZP zaista djeluje :)

Nekon toga otisla sam na sajam knjiga i tamo ugledala knjigu Zakon privlacenja - Ester i Dzeri Hiks i odusevila se .To je knjiga koju iznova svaki put citam, i pronadjem nesto novo sto mi je promaklo od prethodnog puta.

Nadam se da ce biti, znate kako se ono kaze : and they lived happily ever after :)

@ Vina : da nije tvog divnog muza ko zna dali bi se mi svi nasli na ovom forumu :))
Cherish your visions and your dreams as they are the children of your soul, the blueprints of your ultimate achievements." - Napoleon Hill
User avatar
Trinity
Posts: 12
Joined: 19 Aug 2012, 22:22

Re: Kako ste počeli?

Post by Trinity »

Pre tri godine kod Oprah W. je bila Elizabeth Gilbert i pričale su o Eat Pray Love, zainteresovala me je priča i nabavila sam knjigu i zaista mi se svidela. U isto vreme sam krenula i na jogu i od žene koja drži časove čula puno pametnih stvari i preporuka (na pr. Lora, Dr Larisa Fotina, Umeće ratovanja, San Cu i još puno toga). A sve više čitam pravoslavnu, duhovnu literaturu. Relativno skoro sam čula za L. Hay, isprobala i uverila se da radi. W. Dyera sam takodje nedavno otkrila i beskrajno mi je zabavan.
Kada jednom kreneš da se baviš duhovnošću i radom na sebi, jednostavno stalno otkrivaš nešto novo i čini mi se da nema osobe u mom okruženju koja se na ovaj ili onaj način ne bavi svojim duhovnim rastom.
“The law of flotation was not discovered by contemplating the sinking of things, but by contemplating the floating of things.”
User avatar
Tijana
Posts: 22
Joined: 19 Aug 2012, 21:16
Location: Backa Palanka

Re: Kako ste počeli?

Post by Tijana »

Moj problem je trajao, pa ajmo reci godinama, sada moguv reci da nisam ni zelela da vidim problem, naime krivila sam sebe za sve i svasta..itd..itd
Patila sam od napada panike, koji nosi sa sobom agrofobiju itd...
Porodila sam se pre vremena sin je bio sa nama, raspad braka los brak, smestanje deteta u dom, sve to povuklo je puno stresa i svega navedenog.

Bila sam u situaciji kada sam se osecala kao visak i ja i moje dete sada vec bivsem muzu, on je rodjen sa problemom , znali smo sta sledi na kraju, ali tesko je bilo prihvatiti to.

Problem koji sam imala pojacao se, pre odlaska mog i sinovog resila sam sebi da pomognem, smatrala sam da ako ja sebi ne pomognem nece niko, trebala sam i trebam svome detetu.

Sama nisam mogla, uzela sam psihoterapeuta, nisam zelela da resavam lekovima ista ( ionako sam pla tab.za pritisak koji je bio na nervnoj bazi naravno )..

Odlazak sinov, moj doveli su me do svih mogucih telesnik reakcija, padalo mi je i ono najgore na um, ali dizalo me nesto tada, glas razzuma verovatno koji je govorio tu si sa razlogom, a i to bi bilo najlakse..

Nedugo posle dva meseca, ozenio se itd..samo je pojacao moje tadasnje ubedjenje ono u sta sam tada veropvala da smo
samo smetnja. Tesko mi je bilo prihvatiti cinjenicu da zarad svoga zdravlja trebam doneti tu odluku...

Morala bih je doneti kad tad.

Bila sam ogorcena besna, ljuta na svakoga sam gledala kao na pretnju..to nisam shvatila uz pomoc psihoterapeuta, nego uz vasu pomoc , vas video koji me naveo na put do Lujzine knjige.

Pomogla mi je i psihoterapija i upravo njene knjige da oprostim, pustim..znala jesam da sam radiuila do tada najbolje sto sam umela istom recenicom sam usmeravala sebe u njegovom pravcu , korisrila sam sve lose kao motiv da ustane..
posle dve godine, ok sam, sada znam ono da svako zasto ima zaista svoje zato..
zahvalna sam njemu, da nije bilo tako kako jeste nebi videla nista od svojih vrelina, nebih cenila sebe, nebih ni bila ovde sa vama :)


Zahvalan sam Bogu sto mi je sacuvao zdralje, sto mi je dat bas taj i toliki izazov..

Ukratko..od tada skoro primenjujem afirmacije, citam dosta, meditaciju i jogiu sam radila i ranije..eto to je bio moj razlog zasto...
User avatar
Tijana
Posts: 22
Joined: 19 Aug 2012, 21:16
Location: Backa Palanka

Re: Kako ste počeli?

Post by Tijana »

ali totalno sam bila negativna, to videh tek kasnije..no kada shvatis i naucis vidis..

Intresantno je gledati taj zakon privlacnosti, shvatih da sve ono sto nisam zelela dobrim delom sam i dobila..o onome sto sam mastala kao klinka dobih, ali nisam bila srecna.


Interesantno mi je posmatrati kako se odvija neverovatno taj zakon privlacnosti.. Mislim da zaista treba biti zahvalan..
Post Reply