Samopouzdanje i kako ga odrzati ...

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost
User avatar
tin_
Posts: 15
Joined: 12 Oct 2012, 12:19

Re: Samopouzdanje i kako ga odrzati ...

Post by tin_ »

Bitebo wrote:Inspirisete ... :P



Mogla bi o njoj i njenim knjigama vam pricati mnogo , jer zaista puno je toga o cemu ona govori a sto svako od nas moze lako prepoznati u sebi i drugima oko sebe .

Ne znam jel neko cuo za nju, mislim da nije prevodjena na nasim prostorima a ni na engleski (koliko ja znam).

Da li je neko citao Randi B. Noyes , "Umetnost vodjena samoga sebe "?

Mene zanima nesto vise o njenim knjigama, a ni ovu drugu nisam citala.
Linda
Posts: 148
Joined: 12 Oct 2012, 22:15

Re: Samopouzdanje i kako ga odrzati ...

Post by Linda »

Nakon ovih sjajnih komentara-ljudi, divni ste :D , ja bih vam odala jednu svoju slatku tajnu koja meni pomaze samopozdanje. Kada zelim sebe da podrzim, poljubim samu sebe u rame :D da da! i kazem- mozes ti to! Poljubac u rame deluje-probajte :) :D :P ;) :P
User avatar
Ja_mogu_sve
Posts: 30
Joined: 20 Aug 2012, 00:32

Re: Samopouzdanje i kako ga odrzati ...

Post by Ja_mogu_sve »

Kao mladja bila sam jako nesigurna zbog svog fizickog izgleda iako nije bilo potrebe za tim, zao mi je sto nisam tada znala za ZP, medjutim doslo mi je u pravo vreme, mogu reci da sam se promenila za 360 stepeni i sad sam cak sta vise puna sebe hehehhe koliko to moze nekome glupo zvucati, ali zaista sam se zaljubila u sebe i to se tako oseti, svaki dan dobijam komplimente da je to prosto neverovatno ma cak kad sam i u trenerci posla da bacim djubre , ljubav prema sebi je kljuc uspeha, onda polako sve krece na bolje i u svim oblastima :) Ranije sam se opterecivala tudjim komentarima, kako sam bila glupa , sada me ne moze pokolebati nista, jednostavno radim ono sto meni prija, oblacim se kako mi prija i ne patim od toga sta ce neko o meni reci, jednostavno pocela sam da zivim svoj zivot , tuzna je cinjenica da puno ljudi je zivo i dise ali ne zivi , razumete sta hocu da kazem
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: Samopouzdanje i kako ga odrzati ...

Post by Mila »

Bas prija procitati ovoliko pozitivan post, narocito prija znati da je to istina necijeg zivota :). Neka tako i ostane, a ako moze, neka bude jos bolje ;).
Lekcija je uvek voleti sebe.
User avatar
Ja_mogu_sve
Posts: 30
Joined: 20 Aug 2012, 00:32

Re: Samopouzdanje i kako ga odrzati ...

Post by Ja_mogu_sve »

Zelim svima od srca da se zaljube prvo u sebe a potom u druge i u zivot naravno
User avatar
Suncokret
Posts: 58
Joined: 03 Aug 2013, 02:54

Re: Samopouzdanje i kako ga odrzati ...

Post by Suncokret »

Zamal' pa godinu dana proslo d proslog komentara :D
ali za one koji citaju, naisla sam na nekoliko saveta
Napoleona Hila, ja jako volim nacin na koji razmislja, kako govori i pise.
Nego, evo link jednog bloga, meni je dobro dosao... :**
http://wwwbloggercomprofile170428055887 ... avila.html
Zdravko
Posts: 23
Joined: 19 Sep 2013, 21:49

Re: Samopouzdanje i kako ga odrzati ...

Post by Zdravko »

Pozdrav svima na forumu...

Ja mislim da je samopouzdanje jedna od najvaznijih stvari u svacijem zivotu. Covek koji veruje u sebe, tj covek kome je samopouzdanje na visokom nivou, nadje nacina i mogucnosti da uradi bilo sta. Dok onaj sa manjkom samopouzdanja nije u stanju uraditi ni najbanalnije stvari, cak iako mu je sve sto mu treba tu pred njim i maltene, nudi mu se.
U zivotu sam imao i perioda i situacija kad mi je sve islo od ruke, kad sam s lakocom obavljao neke poslove za koje je trebalo kako kazu "stisnuti petlju", ali mnogo vise sam imao situacija kad sam podbacio, promasio, zabrljao ili cak i upropastio vec gotovu stvar. Kad mi se to desi, ja se prosto nekako uvucem u sebe, nema me nigde i najradie bi se negde sakrio da nikoga ne vidim i da me niko ne vidi. A u stomaku kao da imam kamen. To me drzi neko vreme, pa se opet polako vratim u neku normalu, ali pocinjem da zazirem od takvih i slicnih poslova ili stvari zbog kojih sam bio u toj situaciji. Stvori se neka odbojnost i cak i zauzmem stav da to nije za mene, da ja to ne treba vise ni da pokusavam da radim, da nisam sposoban za to itd. To me opet vodi dalje u neku apatiju, lose raspolozenje, za jos jedan stepen negativnije misljenje o sebi, u povlacenje i zatvaranje u samog sebe ...
Mogao bih reci da, kad je moje samopouzdanje u pitanju, to nije jedna prava linija, ili ono "imas ga ili nemas", vec jedna kriva linija koja ima i vrhove i ponore, maksimume i minimume. Doduse, mislim da je mnogo vise ponora i minimuma nego ovih drugih i voleo bih, da ako je to moguce, ovu liniju nekako ispeglam, i da je dovedem u neku poziciju sto blize maksimumu. Naravno, u buducnosti, jer sto je bilo, bilo je...
Za ove tehnike, o kojima se ovde prica, ja do skoro nisam ni znao, mislio sam da tu i nema sta da se uradi, da to ide nekako samo od sebe, spontano... Medjutim, ako je moguce ovm tehnikama podici nivo samopouzdanja, ja cu ih vrlo rado prihvatiti i praktikovacu vezbe onako i onoliko koliko sam u mogucnosti.
Bilo bi mi lakse da imam nekog "ucitelja" ili "vodica", koji bi me vodio kroz te tehnike, koji bi mi govorio gde gresim a gde ne, sta treba da ispravim ili promenim a sta ne...
Zbog toga, ja cu se osloniti, ako nemate nista protiv, na ovaj forum i na savete i iskustva i drugih clanova foruma. Pa eto, voleo bih za pocetak, da mi neko kaze ili savetuje, sta je najpogodnije za nekog ko tek ulazi u ovo, koje su to neke pocetne tehnike ili vezbe, kako krenuti u sto boljem pravcu, bez mnogo krivudanja i corsokaka...
Puno pozdrava
Post Reply