Samopouzdanje i kako ga odrzati ...

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost
User avatar
Bitebo
Posts: 12
Joined: 19 Aug 2012, 22:44

Samopouzdanje i kako ga odrzati ...

Post by Bitebo »

Volela bi da porazgovaramo i na ovu temu , koja je , po meni, jako vazno za sopstveno pozitivno bitisanje i opstanak ...

Neko sam ko aktivno se bavi ovom temom, na razlicite nacine i u razlicitim "arenama", i volela bi cuti vasa iskustva ...
Make the best of the rest ...
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Samopouzdanje i kako ga odrzati ...

Post by Naly Younis »

Nedostatk samopouzdanja je pogrešno uvjerenje podsvijesti. Treba ga se riješiti reprogramiranjem.
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
User avatar
Bitebo
Posts: 12
Joined: 19 Aug 2012, 22:44

Re: Samopouzdanje i kako ga odrzati ...

Post by Bitebo »

Slazem se. :) Sigurno da postoje i razliciti nacini reprogramiranja . Imas iskustva ... ?
Make the best of the rest ...
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Samopouzdanje i kako ga odrzati ...

Post by Naly Younis »

Znam da sam svoje ponašanje i reakciju na različite događaje u svakodnevnom životu promijenila afirmacijama.
Izabrala sam afirmacije koje se tiču mojih pogrešnih obrazaca iz podsvijesti, snimila sam se na cd kako govorim afirmacije i to svako veče uključim, stavim slušalice i tako zaspim. Ako se probudim a cd je završio ja ga vratim na početak i tako se i budim uz afirmacije.... Ljudi me i dalje obasipaju negativnom energijom i događaju mi se neželjene situacije ali ja reagiram sasvim smireno i pozitivno tako da na taj način promijenim smjer cijele situacije.
Npr. kolegica je bila malo ljubomorna na mene na poslu jer je netko tražio od mene savjet. Dočekala me je sa negativnim komentarom koji nema veze sa poslom ali je isijavala zavist. Sasvim mirno i dobronamjerno sam joj iskazala poštovanje i ona je ubrzo promijenila ploču.....

To je zamene velik pomak pošto sam prije jako kritizirala ljude.
Last edited by Ivan Spg on 22 Aug 2012, 11:14, edited 1 time in total.
Reason: Ne citirajte post iznad.
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: Samopouzdanje i kako ga odrzati ...

Post by Mila »

Afirmacija koju ja primenjujem i koja je vec pocela da daje rezultate je: "Ja volim i prihvatam sebe bas ovakvu kakva jesam." Takodje radim jednu vezbu Lujze Hej. Na vrhu lista papira se napise: "Ja volim sebe zato sto", a onda treba zapisati sto vise onoga sto vidimo kao dobro kod sebe, a zatim to povremeno citati. Ja sam vezbu malo modifikovala. Uzela sam svesku, na vrhu svake stranice napisala one reci; a zatiw, pored osobina koje sam navela, svaki dan napisem bar jednu dobru stvar koju sam ucinila. Na primer: ja volim sebe zato sto sam danas nekome uputila iskren kompliment, samoinicijativno pomogla mami, naucila onoliko lekcija koje sam i planirala da naucim, smogla snage da ne reagujem "na prvu loptu".

Na youtube kanalu Ratnika svetlosti postoji sjajan video na ovu temu "Afirmacije za samopouzdanje".
Lekcija je uvek voleti sebe.
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Samopouzdanje i kako ga odrzati ...

Post by Naly Younis »

Voljeti sebe znaci razumijeti sebe ,prihvatiti sebe ,biti tolerantan prema sebi i naravno ..biti iskren!

Voljeti sebe znaci prihvatiti svoj zivot kao tajnu i kao dar!
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Samopouzdanje i kako ga odrzati ...

Post by Naly Younis »

Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: Samopouzdanje i kako ga odrzati ...

Post by Mila »

Dodala bih jos nesto. Voleti sebe znaci biti svestan i svojih dobrih i losijih strana; ali nikad ne omalovazavati sebe zbog onih losih, ne govoriti sebi da si glup, nesposoban, ruzan i slicno...jer nisi. Svi mi imamo mane i pravimo greske, ali u svakom trenutku u svima nama postoji puno pozitivnog. Uvek na umu treba imati na umu sebe kao celinu, i svest o tome da vredimo zajedno sa onim losim stranama. Kada uocimo kod sebe nesto nam se ne dopada, treba da se podsetimo da smo vredni zajedno sa tom manom, a onda, upravo iz ljubavi prema sebi da to menjamo kako bi nam zivot bio jos lepsi.
Lekcija je uvek voleti sebe.
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Samopouzdanje i kako ga odrzati ...

Post by Naly Younis »

:D
Lijepo rečeno.... :D
Last edited by Ivan Spg on 22 Aug 2012, 12:01, edited 1 time in total.
Reason: Ne citirajte post iznad.
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
User avatar
Bitebo
Posts: 12
Joined: 19 Aug 2012, 22:44

Re: Samopouzdanje i kako ga odrzati ...

Post by Bitebo »

Inspirisete ... :P

Ne znam da li je iko od vas cuo za Miju Tornblom, svedjanka koja je najtrazeniji predavac o samopouzdanju u Skandinaviji , koja je sama prozivela licnu golgotu (bivsi narkoman) i samo zahvaljujuci radu na sebi i svom samopouzdanju digla se "iz pepela" . Napisala je 6 knjiga , izmedju ostalog i jednu o zivotu kao narkoman u Stokholmu gde otvoreno (da otvorenije ne moze biti) prica o svojih 10 godina zivota na ulici i drogi.

Citajuci njene knjige , pre ca 2 godine sam pocela primenjivati njen recept za bolje samopouzdanje, koji se manje vise sastoji od svega ovoga o cemu i sami pricate sa nekim malim dopunama: svako vece pisem licni log koji se sastoji od 3 strane (koje sa vremenom sve postaju punije) : JA SAM ... (navedi 5 svojih pozitivnih osobina koje su se pojavile u toku dana) , ZAHVALJUJEM NA i TREBA MI POMOC (ova zadnja treba da funkcionise kao priprema za novi dan) ...

Posle kratkog vremena osetila sam da je slika o samoj sebi postala sasvim nesto drugo a i drugima oko mene je bilo lakse samnom (kao i meni sa njima). Ona pise jos o mnogim temama, mnoge i mi raspravljamo ovde a najlepse je to sto pise na jedan jednostavan nacin koji svaki put pokrepi sa pricom iz vlastisog iskustva. Izmedju ostalog trening uma poredi sa fizickim treningom , da nista ne traje ukoliko se ne odrzava , govori o "sadasnjem trenutki", govori o oprastanju , o ljubavi prema sebi, o negativnim i pozitivnim mislima i ljudima ... i jos mnogo toga.

Imala sam je priliku i licno upoznati na jednom predavanju i zena je toliko inspirativna , zraci energijom koja je prosto zarazna .

Mogla bi o njoj i njenim knjigama vam pricati mnogo , jer zaista puno je toga o cemu ona govori a sto svako od nas moze lako prepoznati u sebi i drugima oko sebe .

Ne znam jel neko cuo za nju, mislim da nije prevodjena na nasim prostorima a ni na engleski (koliko ja znam).

Da li je neko citao Randi B. Noyes , "Umetnost vodjena samoga sebe "?
Make the best of the rest ...
Post Reply