sukobi s egom

Saveti o svemu i bilo čemu :)
Saveti su u formi konkretnih instrukcija i podsećanja na sve što znamo ali nije zgoreg ponoviti :D
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: sukobi s egom

Post by DenVik »

Eh,Mila i ti sad sve hoces odjednom :D ..
Ja kad uspem da svoj ego pretvorim u zlatnu prasinu, ja vise nemam Portala za otvaranje. Mislim da je samo u tome caka.
Za sada sam ga prihvatila, svesna sam ga, kako vidim i ti i to je fenomenalno, to je to.
Kad znas sta ti stavrno mislis, a sta je iluzija. Pusti ga, neka ga jos malo, dolazi vreme kad ces ga samo mirno posmatrati, s ljubavlju, veruj mi. Nisam ga se oslobodila, ne znam umem li to sada , ali prosto znam da dolazi sve na svoje mesto pa i vreme kad cu biti tooliko mudra,
da ce vam biti drago sto me poznajete :mrgreen:( eto, ovo moj egic progovara sad, to ti je tako)
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
kameni
Posts: 5
Joined: 22 Apr 2015, 10:55
Location: Beograd

Re: sukobi s egom

Post by kameni »

ana85 wrote:Pa evo, recimo kad sama sebi obećam da neke stvari više neću raditi jer sam svijesna toga da su neispravne i svejedno pokleknem i napravim, to je pobjeda ega. Recimo, moj muž se ne voli svađati i nikad se ne svađa, niti povisi ton na mene, niti me ikad vrijeđa, a ja ga izvrijeđam, čisto jer se osjećam tako snažnije, žalosno, a rekla sam sama sebi da ću se normalno razgovarati kao i on...i stvarno se trudim, ali ponekad ne uspijem. Ima toga puno, recimo isto tako sam rekla da ne želim tračati ljude oko sebe i svejedno ponekad tračam, ili da neću osuđivati...
Mozda nije poenta u tome jel radis ili ne to, vec ZASTO to radis kada radis?
Hocu reci,
Mozda se ne treba boriti protiv ega vec ga raskrinkati, iskoristiti ga.
A kako?
Pa izlazuci svoj ego drugim ljudima i pratiti svoje emocije-stanja.
Pa pitati sebe ZASTO.
Ako otkrijemo zasto smo besni i suocimo se sa tim uzrokom, odbolujemo to mozda bes nestane?
:D
Post Reply