Lako planem, help?

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Lako planem, help?

Post by DenVik »

Jo10, ja ne znam levo i desno, nikada to nisam znala i stalno me zezaju zbog toga, ali se ni ne sekiram :D ( ni cekicam), malo je nezgodno kad vozim a neko mi objasnjava gde treba ,npr u Bgd :mrgreen: pa se eto malo vozimo u krug :oops:
I vise ne planem zbog toga, samo se nasmejem( eto u temi smo)
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Lako planem, help?

Post by jovanajovana10 »

tooo!
DenVik iscupala si me i ovog puta (kao i uvek):-*:-*:-*
ni ja vise ne planem
jer ne vredi objasnjavati se sa nekim ko te ne razume,
to je ravno govoriti sa kamenom
tako da,ne vredi reagovati burno
onaj sa kim se razumes uvek (kao DenVik i ja:-) ) sa njim vredi pricati ;-)
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Lako planem, help?

Post by DenVik »

Ups, Jo, sad procitaj moj post na sledecoj temi :oops: , malo sam nas grdila..
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
TempiranaBombica
Posts: 39
Joined: 19 Mar 2013, 22:46
Location: Herceg Novi, Crna Gora

Re: Lako planem, help?

Post by TempiranaBombica »

Treći dan kako nisam planuo! Ha! :D
A bilo je dvije, tri situacije za izgorit načisto! :D
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Lako planem, help?

Post by jovanajovana10 »

ja sam tebi nesto govorila :D a kada sam ja planula za ovih 3 dana 333 puta -shvatila sam o cemu mi govoris i koliko ti je tesko ;)

samo napred !!!! pratim te i suocavam se sa slicnim problemima :)... ali bice to ok , vazno je poceti i imati volju za bilo sta u zivotu <3
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
TempiranaBombica
Posts: 39
Joined: 19 Mar 2013, 22:46
Location: Herceg Novi, Crna Gora

Re: Lako planem, help?

Post by TempiranaBombica »

A Jovana, znaš šta je skroz loše.. Ja imam kao neko djevojku, to se ne može tako ni nazvati, studiramo u različitim gradovima, gledamo se 2 puta godišnje to je više kao šema.. I uglavnom ona nervozna nešto, pila me na skajp.. i ja umjesto da se iznerviram, mene uhvati smjeh i onda ona još više izgori.. Tako da ovo stanje smirenosti ima i loše strane. :D
Slijedi nova tema "Kako kontrolisati smijeh" :D
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: Lako planem, help?

Post by Mila »

Nisam pozvana da odgovorim na pitanje koje si postavio u uvodnom postu, ali na ovo poslednje moram da se nadovezem. Moj dragi je flegma i mene do ludila nervira njegova smirenost u nekim situacijama, ali mi zato u drugim (po pravilu vaznijim) situacijama mi veoma odgovara :-). U pocetku sam mislila da nije bas normalno biti toliko smiren, a sada zarko zelim da postanem smirena bar upola kao on :-D.
Lekcija je uvek voleti sebe.
User avatar
TempiranaBombica
Posts: 39
Joined: 19 Mar 2013, 22:46
Location: Herceg Novi, Crna Gora

Re: Lako planem, help?

Post by TempiranaBombica »

Ja baš nemam nekog iskustva sa tom smirenošću, tek u zadnje vrijeme primjenjujem neke metode koje su mi savjetovali ovdje i mogu ti reći da mi dobro ide. :D
Eee, ima jedan način da postaneš flegma za kratko vrijeme, ali nije baš legalan. :lol:
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: Lako planem, help?

Post by Mila »

Htedoh da kazem, neka te ne brine sto joj povremeno ne prija tvoja smirenost; njoj ili nekom drugom.

Haha, mi ovde podsticemo zdrav zivot i dugorocne promene :-).
Lekcija je uvek voleti sebe.
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Lako planem, help?

Post by pozitiva »

dragi moji
i dragi tempi ili bombice, savaka ti cast jer ja znam kako je biti tempi, do pre 5 meseci ja sambila i tempi i bazuka, ma ono najgore iz mene...
regulisem se vec 5 meseci ali....
ja sam pre samo par sati bila prava tempirana bomba koja je explodirala.... :oops: :oops:
zao mi je
zbog svega
sto nisam mogla da se kontrolisem
mislila sam da "ovakvih" dana vise nece bii kada znam sto sada znam i kada toooliko radim na sebi
ne u toku dana vec svakog trenutka

da li je moguce?????
gde nestade sva moja pozitiva....
necu da krivim njih...
verovatno je u meni
valjad ce mi ova ispovest pomoci da uvidim sta je to bilo pogresno
za sad ne vidim
a necu da se jedim
jer od toga nemam nista...
jedino da nadjem uzrok problema
i onda delam...
dakle
vec nedelju dana moj dragi nervozan, umoran, negativa, radi dugo, ide na terene i svako vece posle posla on nervozan, istresa se na mene, ja mu kazem da ga razumem
da mi je zao, i savet od prijatelja koji sam dobila pre par meseci je uspevao u nekim momentma: bas u trenutku kad pokusava da se svadja sa mnom ja ga poljubim i on zacudjen prestaje da se svadja.. pre je to uspevalo...a sada, prva prilika ja na tapetu...
dalje, vec sam vam pisala da je i njegova mama s kojom zivimo negativna cele nedelje, izborila se ja nekako sa njom sa hopsanjem ali ona ne prestaje da odasilje negativnu energiju...
juce dolazi neki lik kod mene na posao i smori me toliko da su mi se posle razgovora sa njim toliko tresle noge i ruke koliko me je iscrpeo tim razgovorom/ ko me tero kad sam brbljiva, sama sam trazila...
danas kulminacija negativnosti, svekrva od jutros vice na svakoga, nervozna, istresa se na sina, on na mene... ja hopsam, moje principe , zaista tako mislim sto radim, al zaista, ja te afirmacije zivim
danas odlazimo kod drugarice koja mi pazite kaze, upozori me da je nervozna, depresivna i mi iak odemo kod nje...
kod nje kulminacija
radi njen ego
ja joj kazem kako mi je divno
pricam za reiki
a pri tom ona zna za zp, citamo iste knjige al ona je neko ko ne zeli da radi na sebi...
tako ona meni iz ljubomore krene kritiku na moje vaspitanje
udruzuje se moj dragi sa njom
inace jako imam problem sa popovanjem svih i svakoga na moje vaspitanje
pocevsi od njegovih roditelja jos dok sam bila trudna a tek kad sam se porodila ....
a inace po prirodi svi u njegovoj porodici kako znaju najbolje.... o svemu...pa i o majcinstvu
jako sam patila zbog toga... da sam pala i u postporodjajnu depresiju koja je trajala 10ak meseci po rodjenju deteta...
zamislite majci koja prirodno zna sve , po prirodi "oni" joj oduzimaju pravo da bude majka
al nisu to oni
zasto to sebi sama radim...?????
al kad cujete u danu bar 10tak puta da niste dobra majka, da ne znate nista, i da nemate pojma zapravo ni vasih 50, 70 ponovljenih afirmacija um necuje, podsvest samo cuje ono sto oni kazu
zasto????
zasto ne verujem sebi???
a volim sebe, da volim a zasto onda mucim sebe i ne verujem da sam dobra majka
zasto svako vece pred detetom moj dragi meni govori pred deteom kako ona njega sve poslusa a mene ne
kako ona sve slusa a mene ne, kako je ona njima divna a meni haos
oni lazu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
toliko im ego radi da ne mogu da priznaju
cak se i svekrva naljutila koiko joj ego radi sto sam ja uspela da je nahranim jabukom celom a njima to nikako ne uspeva cele nedelje, i sve je pocelo oo toga...
a kap u prelivenoj casi danas
kad posle toliko negativnosti
ja cujem reci od "mog dragog i voljenog"
notornu laz!!!
na pitanje moje danas negativne drugarice odkud joj oziljak na nosu, kaze moj dragi
ja sam kriva sto je dete ogrebala macka
a tad nisam bila sa njim na terasi kad ju je on cuvao vec u dnevnoj...
inace njegova porodica zivi na svakodnevnom kritikovanju jedni drugih...omalovazavanju..itd
dozivela sam gooomilu takvih primera al sam im sve oprostila, i ne zelim da se secam proslosti, ona je iza mene
i opustam to
ali tu sam pukla danas, zasto ne znam
i nije mi jasno sta se desava
a znam da je problem u meni
samo ni sad nisam sigurna sta je problem
a ustvari...
dopustila sam egu da radi
a zasto ne znam...
ja iznervirana
u momentu kada ego radi nikakve afirmacije vam ne dolaze
nikakve mantrice
nista
apsolutno nistaaaaaaaaa
sem ega
sve bi bio mozda i ok da ja takva nisam pukla i u poslednjem momentu kod detetovih nestasluka... inace stim se sada borim
i radim afirmacije
i naravno zivot uvek radi tamo gde ste najtanji
pa tako i sad ne bi li me naucio
i tako kao i svako vece, moja akivusa cak i pored neprospavanog celog dana, igrajuci se samnom ceo dan jer ne radim a zeljna me je kao i ja nje, ona pocinje svoj vecernji haos, preskakanja, skakanja neslusanja, prkosa, u isto vreme hocu-necu za istu stvar...totalni haos, ja u haosu...dolazi on da sredi svar kao on je bolji
i umesto da pustim kao sto to obicno radim jer tata je ipak musko koji se slusa a mama je mama i mami ce njakati jer je mama, mami ce izvoljevati jer je mama itd, ne meni ego radi
e ja cu to
na kraju se izvicem na nju
posvadjamo se ona od umora pada al neda se..
pada , udara glavu u zid, sva sreca nista strasno
on ustaje vice na mene, njemu ego radi
i umesto da smirujemo nju
zapocinje svadja
ja nista ne znam, kako je njemu divna...
opet ista prica...
tu se doticemo i onog sto se desilo tog dana , ona njegova laz, pa kako si mogao
pa sram te bilo...
al na kraju kao da me neko udario papucom po glavi i reko stani!!!!!
stani!!!!
stani
ja se tu rasplacem i krenem u objasnjavanja da se trudim
al da i on mora da se potrudi i da ako mu kazem da ne prenosi svoju negativnost na mene
da me poslusa i to uradi

i sad mi je sve jasno

hvala vam

ego
odricanje od ljubavi
ocekivanje
proslost
neprastanje

eto zasto planemo!!


kad dopustimo da ego radi
kad se u tom trenutku odreknemo ljubavi, onog bozanskog u nama i dopustimo da se ego dobrano potrudi da nam upropast sve za sta smo se toliko trudili
stalno vracanje proslosti i neotpustanje iste
neprastanje svima, svemu

hvala vam jer ova ispovest mi je pomogla da upravo shvatim u cemu je problem
samo ne znam kako li sam prizvala onoliko negaovnosi cele nedelje... kojim mislima kad sam izrazio pozitivna i kad sebe znam da uhvatim i sekundi u nekoj negativnoj misli i odmah zaustavim tok i preformulisem je u pozitivnu
cime li sam ovo ove nedelje prizvala....?
sta to nisam postovala
ali ono sto znam da se radujem ipak ovome jer sam mnogo shvatila danas
nije napredovao onaj ko nikada nije pao, vec onaj koji je pao pa ustao i nastavio sa saznanjem vise, sa uvidom u gresku
ja sam danas pala
ali ustala sam jer znam
da ono sto sada treba da radim je vera u sebe kao majku
da radim na pozitivnijim mislima o tome
i samim tim i odnos sa mojom cerom ce se popraviti a i ja prema njoj
mada se znatno popravio i moja explozija ka njoj ako je neposlusna
i znate sta
sad mi je sinula ideja :idea:
da probudim dete u sebi :oops:

hvala vam
podigla mi se vibracija osecam
i ne zamerite mi na ovoliku kolicinu negativnosti na koju niste navikli od mene
a kao so kaze nasa Krijesnica da nema losih stvari ne bi cenili ono dobro
ne bi ni znali sta je dobro
tako da izlazim iz ovoga bolja :D
hvala vam
Post Reply