POKVAREN TV

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost
User avatar
John Work
Posts: 159
Joined: 09 Oct 2012, 17:29

Re: POKVAREN TV

Post by John Work »

TV gledam samo kada sam u kuhinji jer je tamo stalno upaljen u periodu od 5:30 pa uveče do 12h, ne pratim ništa nego eto tu se zateknem i gledam ono što gledaju moji. Sport sam prestao da pratim ihahaj otkad, filmove i serije gledam na kompu i to isključivo vesele tematike.

Ali zato sam non stop na kompu (čitaj internetu) što mu dođe skoro isto ako se misli na vreme koje provedemo pored sokoćala a mogli bi da ga iskoristimo raznovrsnije i smislenije.

Eto desilo se da nam je par puta nestalo struje, onako par sati ajoooj al sam se lepo naspavao tada. A tada i malo drndam po gitari(da se razumemo ne znam da je sviram, jer retko nestaje struje :lol: )
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: POKVAREN TV

Post by Član 257 »

Ne gledam tv već tri godine. Stoji u garaži,lep,samsung-ako ga neko želi neka se javi. Nisam mogla da ga poklonim nekom jer svi već imaju po dva-tri. Ranije sam smatrala da to nije toliko strašno,sada podvlačim svaku Vininu reč. Taj tv je atak na mozak,loša vibracija,osećam ga kao vrstu nasilja nad mojim umom i dušom. Volim da odlučim šta mi se gleda, odgledam trejler pa na torent. Ili preporukom. Kome crkne tv tog je Bog pogled'o!
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
petkana
Posts: 20
Joined: 19 Aug 2012, 21:50
Contact:

Re: POKVAREN TV

Post by petkana »

Vina wrote:Aaaa Petkana, obožavam tvoj avatar, uvek me razveseli taj divni osmeh Merlinke :)
Jao koliko ja volim Marilyn Monroe <3 , i kada za nju kazu da je bila glupa plavusa, ja se samo nasmijem. Jer toliko mudrosti je izaslo sa onih njenih zavodljivih usana, da bi joj mogao pozavidjeti svaki filozof. Uopste, harizma kojom zraci je fascinantna. Ona je bila budna i uprkos svemu vjerovala u ljepotu svijeta.
Citiracu neke njene misli:

-Postojala je devojka koja je znala kako da bude srećna čak i onda kada je bila tužna. A to je važno, znate?

-Gluma nije nešto na čemu radiš, ona se sama dešava. Ako razmišljate logično, može se desiti da odustanete. Možete imati svesne pripreme, ali će rezultati sigurno biti nesvesni.

-Uspeh učini da vas mnogo ljudi zamrzi. Volela bih da nije tako. Volela bih da je moguće uživati u uspehu bez postojanja zavisti u očima ljudi oko vas.

-Vrlo često je dovoljno samo biti pored nekoga. Nije potreban dodir. Čak ni razgovor. Dovoljan je samo osećaj koji prolazi između vas dvoje. Da znate da niste sami.

Citirano sa: Merlin Monro - citati :andjeo:
www.carobnemisli.com
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: POKVAREN TV

Post by DenVik »

Ne gledam tv odavno. Ako se promeni nesto u zakonu, a tice me se( saobracaj, skola, posao) ta informacija dodje do mene u pravom trenutku.
Upaljeno je dva- tri u kuci, ima nas puno, ali mene to ne pipa.
Svako gleda sta hoce i zeli. Serije i filmove skidamo sa neta, jer ja imam sestru genijalca za te stvari, ona me prosvetljava i po pitanju muzike, idem cesto i redovno u bioskop, volim taj osecaj velikog platna, miris kokica, piva ili vode.
Crtace naravno i obavezno gledamo, kuci i u bioskopu.
( sto se tice posta iznad, gotivim Merlinku, veoma pametna zena i steta sto nikada nije postala svesna sebe i svoje harizme, a ostavila toliko toga iza)
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: POKVAREN TV

Post by Ivan Spg »

Da,da, svi smo skloni da poistovetimo jednostavnost sa glupošću ili nekompetencijom. Meni se to desilo čak i sa Luiz Hej :oops: mislio sam da sam "prevazišao" te jednostavne metode :lud:
Sad kad sam malo porastao naučio sam da cenim i jednostavnost i prostodušnost.

Vina je već napisala o našem tv-u. Ja mogu da kažem da je tv zaista "uspavljujuća" mašina :/ Čak i ako gledaš serije filmove ili emisije mnogo je bolje da se aktiviraš i pronađeš ih na internetu i kada ih gledaš da imaš play, rewined, forwart, pause i stop jer to je vibracija kontrole nad onim što gledaš i primaš u svoje iskustvo :) Svaki put kada vidiš bilo koju reklamu ona ulazi u tvoju vibraciju i zato to treba ograničiti na potpuni minimum.
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: POKVAREN TV

Post by sarah »

Dok sam živela sa roditeljima TV mi je bio oaza u kojoj sam se skrivala kada krene kritika i roditeljsko osuđivanje, na taj način sam se sklanjala u neku drugačiju stvarnost i varijantu kako bi se moglo živeti i čime sve baviti...
Znam tačno o čemu Vi govorite kada govorite o lošim stranama TV-a, ali ja sam godinama naučila da informacije primam selektivno jer tako mi više prija, i TV sada vidim kao velikog Učitelja koji podučava o svetu i sistemu vrednosti u kojem živimo. Svi ti histerični ljudi, emisije i ostali mediokritetski programi postoje sa razlogom. Ja to nikako ne prihvatam, ali ni ne odbacujem, tu se lepo može videti i naslutiti u kom pravcu ide naše kolektivno nesvesno i u skladu sa time mogu se izvući neke pozitivne pouke. Na TV ne gledam serije i filmove, za to mi služi komp, ali postoje sadržaji koji su mi interesantni, možda ću zvučati glupo :nempojma: Ali ja mislim i da se tv uređaju, može slati ljubav i primati ista, i kompu i itd...
Nikada nisam bila isključiva ni u čemu, ali eto npr, mojoj drugarici koja nema TV, ne mogu da objasnim zašto ja nemam profil na fejsu :budala:
Ona misli da si tako umrežen u sadašnjem trenutku sistema, i da tako možeš osetiti šta To znači za tebe ili sutra tvoje dete, a ja ne mogu da joj objasnim da postoji i indirektan način toga, eto preko tv npr...
Nadam se da ste me razumeli šta htedoh reći :pardon: Ja uvek i Uvek zastupam, To da je sve Ok prihvatiti što je deo sveta u kojem živimo, ali u nekim granicama, i bez preterivanja ni u čemu, jer preterano gledanje tv ili sedenje za kompom ili bilo kakva ovisnost o nečemu...sve to oduzima od naše slobode i prisutnosti, i mi postajemo robovi toga :nebimoglo:

I da dodam...upravo sam na tv nabasala na jednu divnu emisiju u kojoj je gostovao Vladta Jerotić i to mi je ulepšalo dan :) Ovo sam navela u prilog toga, da se je jako lepo i kada te nešto baš prijatno iznenadi, a što nije bio tvoj izbor (da npr sedneš za komp i ukucaš šta voliš da gledaš)...A ova emisija me je podsetila na ovog izvanrednog mislioca, i zahvalna sam što tamo negde ima tako divnih ljudi koji prave ovakve i slične emisije :)
Last edited by sarah on 06 Apr 2013, 19:24, edited 2 times in total.
Danijela RA
Posts: 1
Joined: 05 Apr 2013, 20:46

Re: POKVAREN TV

Post by Danijela RA »

Nama se TV pokvario pre jedno tri meseca i mnooogo mi je dobro bez njega!
Ja sam ga u suštini retko i gledala, kada je moj momak bio u inostranstvu uključivala sam ga možda jednom u 10 dana ali on kada je tu TV je radio bukvalno 24 časa. Znate ono u horor filmovima, taman kad pomislite da je negativac mrtav a on odjednom naglo otvori oči, e tako je kod mene bilo noću, probudim se, vidim spava, krećem polako "na prstima" da uzmem daljinski kad on odjednom otvori oči i skoro paničnim glasom kaže: "Nemoj, nemoj gasiti, gledam ja!" Strašno...
Nije mene toliko nervirao TV, naučila sam da ga ne primećujem ali mi je smetala sama ta njegova po meni loša navika, ima toliko pametnijih i lepših stvari da se radi umeto buljenja u tu kutiju po ceo dan.
Kada se pokvario meni je to došlo kao blagoslov, čak sam se malo osećala i krivom pri pomisli da sam ja to prizvala, malo mi je bilo i žao mog momka ali se dobro držao s obzirom da su do tad bili nerazdvojni...
Ali... sada umesto da se po celu noć budi i gleda TV (za koji je tvrdio da mu u stvari pomaže da zaspi, što je velika zabluda) on lepo zaspi sa knjigom u ruci :bravo:
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: POKVAREN TV

Post by Naly Younis »

Vina i Jovana.....kad već spomeniste vampire.....htjela bih da vam svima ispričam kako Tv doista programira i ulazi nekako u karmičke veze....
Imala sam 11 godina kada sam na Tv gledala "Leptiricu".... To je bilo navečer a sutradan ujutro sam bila sama kod kuće jer mi je škola započinjala u 14 sati a roditelji su mi radili. Ujutro sam unazad i u grču izašla iz stana i kako me je bilo strah otišla sam kod ujne moga tate i tamo zaspala dok nisam trebala u školu. Danima nisam mogla ostati sama. Par godina poslije, na tv je bio ciklus filmova o Drakuli. Gledala sam to i dovela se do krajnje gluposti jer sada sam se bojala da mi je rođeni otac vampir i nisam mogla spavati jer mi se stalno u glavi otvarao kovčeg za posteljinu, poput mrtvačkog kovčega.....
Sada...naravno ne bojim se više vampira ali jedan od bliskih emocionalnih vampira u porodici mi je upravo tata....
Ne bojim se više vampira ali zato sam napisala jednu priču o vampiru koji ne treba krv da bi živio vječno, ono što on treba je ljubav..

Demonska ljubav - Naly.blog
http://blog.dnevnik.hr/nalyada/2010/06/ ... jubav.html


Leptirica: scena Prva bračna noć
http://www.youtube.com/watch?v=wAXbNvbIk9s
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: POKVAREN TV

Post by jovanajovana10 »

Naly Younis,
ja isto kao i Vina,ne smem da gledam horore,strasne scene,cak ni neke naucno fantasticne
samo prekrijem lice rukama i pitam "jer gotovo?jer se zavrsilo ?"
ili spavam cele noci sa upaljenim svetlom
cele noci ispitujem decka da li je nekoga nekad pojelo cudoviste i da li je on cuo da neko poznaje nekog koga je pojelo ili nekog ko zna nekog ko je upoznao nekog ... i tako do zore :-D

ratne (pogotovo domace) filmove ne mogu da gledam,nemam snage,povredjuje me strasno,placem odmah.
eto! ogroman uticaj filma i twa- ali ja ne gledam to!
mogu da promenim kanal :-):-):-):-)
mada ponekada ne smem da se pomerim da promenim kanal pa cekam da neko dodje da mi promeni :-D:-D:-D:-D
a vampiri su mi super,romanticni ,onako waaaaau!
procitacu tvoj tekst!:-*:-*:-*:-*:-*:-*
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Vina
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2012, 04:54
Contact:

Re: POKVAREN TV

Post by Vina »

John Work wrote:Eto desilo se da nam je par puta nestalo struje, onako par sati ajoooj al sam se lepo naspavao tada. A tada i malo drndam po gitari(da se razumemo ne znam da je sviram, jer retko nestaje struje :lol: )
:lol: :lol: :lol: :svekul: Ekstra!

Znate onu pesmu: 'Žene vole oficire...'? E sad je drugo vreme: 'Žene vole vampire!' :totalnolud: :totalnolud: :lol: :lol: :lol:
Ti si ono o čemu razmišljaš najveći deo vremena.
Post Reply