New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by DenVik »

Hm...ja nemam idole i ne verujem u njih.
Da, privlače me stari mitovi i poštujem.
Od kako znam za sebe osećam da su odgovori u meni. Što bi značilo da sam ja Bog i Bog je ja, da smo svi jedno, jedna energija koja se prepliće u beskonačno i večno.
Naravno da smatram da je suština verovanje u neku osnovu, da li je to lik nekoga, nečega ili ti kreiras, meni je svejedno.
Bitno je da imaš oslonac ili bezgraničnu veru u To ili u sebe, svi smo Isto, Jedno. I da je tebi prijatno zbog toga.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by Član 257 »

Sve sto nema frekvenciju ljubavi-ne zanima me. Sve sto je ljubav-dobro je, u bilo kom obliku, filozofiji, mitologiji, religiji ili ostalim logijama. Sto rek'o Dalaj Lama-''Moja religija jednostavna. To je ljubav.''
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
gagica
Posts: 57
Joined: 01 Jul 2013, 18:21

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by gagica »

Lepo receno DenVik, apsolutno se slazem.... :bravo:
User avatar
Dreamcatcher
Posts: 37
Joined: 25 May 2013, 22:00

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by Dreamcatcher »

Nisam nikad vjerovala u Boga kao sto ga je moja (nametnuta) vjera i Crkva predstavljala no vjerovala sam oduvijek i znala da postoji "nesto". Nisam znala sto tocno ali nisam se ni opterecivala time da saznam sto to postoji.
Vjerovala sam da cu saznati kad tad, kad dodje vrijeme.
Nekako sam se uvijek grozila zapravo svih vjera, klanjanja necemu u sto zapravo nitko od silnih vjernika nije 100% siguran da postoji uopce.
Uvijek sam trazila prave dokaze, nikad nasla. No nisam imala nista protiv vjernika, posebno ako su zivjeli u skladu sa time u sto vjeruju. Ako je to ono u cemu se nalaze i sto ih ispunjuje ok, nemam nista protiv ali opet nisam se nikako mogla prisiliti da budem dio neke mase koja vjeruje u nesto ako stvarno ne osjecam "to nesto", ako postoji u meni zrno sumnje to nije to,a ja sam imala uvijek hrpu zrnja.

Nadam se da ovime nisam uvrijedila nijednog vjernika, ovo je samo moje vidjenje vjere u bogove, svece...

Ovaj New Age, iako po svemu sto sam iscitala pokazuje da sam i ja dio toga, nekako ne osjecam da sam sada dio neke mase, neke nove vjere....Ne.
Idola nemam,u svemu ovome on ni ne postoji.
Osjecam samo da sam konacno nasla mir, ono sto oduvijek trazim.Mir i istinsku sebe.
Oduvijek sam samo zeljala da ja budem ja, da zivim i radim ono sto ja hocu, da budem slobodna, da zivim bez briga, patnje, da se ne osjecam kao da imam zavezan za nogu uteg od 100 kila koji me koci da potrcim, da uzivam u svakom trenutku a utegu da kazem "Ok, tu si, ali ja ne osjecam tvoju tezinu, idem dalje, pustam te"
Ovaj New Age ne smatram nekom vjerom nego samo pronalaskom sebe i uvidjavanjem da stvari oko nas nisu onakve kakvima se na prvu cine.
Tako da svi oni koji, recimo tako, pljuju ovo cemu mi tezimo zapravo sebe nisu nasli. Razumijem ih zasto smo im smijesni, oni spavaju, nisu probudjeni, ne vide ono sto mi vidimo. Probudit ce se jednom kada im dodje vrijeme, mozda nikad ali nije na nama da ikog osudjujemo ili smatramo da misli krivo, to je njihov put,njihovo vidjenje svega, ne nase. Mi trebamo samo da im sirimo ljubav,mir i da ih razumijemo.

Ni sada nakon svega sto znam ne vjerujem da sam dio nekog bozanstva niti osjecam da se trebam necemu klanjati i stovati nekoga ili nesto. Osjecam jedino,vidim, da smo svi mi zapravo jedno, jedan izvor ,samo sto je svatko od nas u svom fizickom tijelu i onome sto je do sad prosao dok je zivio u njemu oblikovan drugacije.Zna drugacije, misli drugacije, osjeca drugacije. Svatko je jedinka za sebe.Ne postoje dvije iste osobe i svatko ima ono nesto sto ga izdvaja od mase,
nesto svoje...a opet nase.

Svatko u ovom New Age-u (posto se to tako naziva) nalazi sebe na svoj nacin, a ovaj forum vidim kao djeljenje iskustava u tom procesu dok nalazimo sebe. Svatko od nas je ucenik i ucitelj, svatko, a kako cemo vidjeti i upiti predavanje "Ucitelja" to je opet na pojedincu.
...The Way Flows In You...
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by Ivan Spg »

Dreamcatcher wrote: Ovaj New Age ne smatram nekom vjerom nego samo pronalaskom sebe i uvidjavanjem da stvari oko nas nisu onakve kakvima se na prvu cine.
Dreamcatcher wrote: ... nije na nama da ikog osudjujemo ili smatramo da misli krivo, to je njihov put,njihovo vidjenje svega, ne nase. Mi trebamo samo da im sirimo ljubav,mir i da ih razumijemo.
Dreamcatcher wrote: Svatko u ovom New Age-u (posto se to tako naziva) nalazi sebe na svoj nacin, a ovaj forum vidim kao djeljenje iskustava u tom procesu dok nalazimo sebe. Svatko od nas je ucenik i ucitelj, svatko, a kako cemo vidjeti i upiti predavanje "Ucitelja" to je opet na pojedincu.
Sve potpisujem, odlično, odlično!!! :bravo: :bravo: :bravo:

Zdenka tako je tako je, jednostavnije od toga ne može :D :svekul:
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by DenVik »

I meni se dopada šta je DC napisala...
Gagicina priča, takođe.., Člana je glupo da ja komentarišem :ludiranje:
Hm, možemo različito pričati ali je evidentno da svi isto osećamo.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by Ivan Spg »

Kažem ja lepo sve je to sekta :lol: :rofl: :lol: :rofl: :lol:
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by DenVik »

Hahaha, ma koliko se busali i bunili, istina je samo jedna :lol: ( heh, a ceo život bežim od etiketiranja i baš sad da me stigne)
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
jaspis
Posts: 314
Joined: 29 Jan 2013, 20:55

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by jaspis »

Po meni su bitne namjere i stav osobe, ima ljudi koji slijede tradicionalne vjere i imaju sire poglede od nekih newagera...
Sve se tumaci na vise nacina pa tako i crkve i newage bitno je koliko je covjek spreman zaviriti u sebe i uci duboko u neku temu...

Osobno sam krstena u crkvi, moji nisu nikad bili neki vjernici, vjerujem u boga al na svoj nacin...
Ljudi malo krivo kopcaju pa cesto pitaju: aha, ti volis taj newage znaci ti ne vjerujes u boga???

Ne osjecam se da pripadam nekoj vjeri ili sekti, kao sto je vec ovdje napisano zivim zivot, bar pokusavam to ciniti ispravno, vodim se svojim osjecajem iznutra i biram ono sto me cini sretnom ono sto mi pase sto mi ima smisla...

I newage je podlozan tome da ljudi od toga naprave cirkus ali opcenito gledano iz mog iskustva je prije desetak godina na internetu bili puno teze naci ovakve teme i forume, ako si spomenuo aure energije pozitivne misli reiki ili kristale gledali su te kao da si s marsa pao.
Danas je to ljudima postalo blize polako i mediji pricaju o tome tako da ako nista drugo citav je taj pokret doveo do toga da se bar vise prica o tome da ljudi cuju a sta ce dalje s tom informacijom na njima je.
Teži visokom jer u duši ti leže skrivene zvijezde. I sanjaj jer snovi predhode svakom cilju.
Krijesnica

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by Krijesnica »

Tema se jako lijepo razvila <3

Iako se više-manje slažem sa svime što ste rekli, izjasnit ću se još samo po pitanju nekih stvari.

Što se Boga tiče, ovako ja vidim situaciju.... Ne sviđa mi se klanjanje određenim statuama, i uzdizanje istih, jer ako je Bog posvuda, i svi smo dio Njega, onda možete pohvaliti bilo što na ovome svijetu, i time direktno hvalite Boga. Mogu blagosloviti svoju obitelj, plavo nebo, zelenu travu, rijeku, ptice, i time hvalim božansku kreaciju. Na taj način izražavam poštovanje Bogu. Smatram da je Bog sam život, stvaralačka energija, a mi smo njegove manifestacije...Bog stvara, i dok god mi stvaramo (što činimo svakog trenutka dok smo živi), tada direktno služimo Bogu, i bilo koje dodatno poklanjanje i uzvisivanje po meni je nepotrebno. Njega se ne pronalazi negdje vani, jedino mjesto gdje se susrećemo s Njim je u našim srcima. Ako srce kuca, znači da je živo. Ako ima života, onda ima i Boga, zar ne?

A New Age nastoji zaustaviti bilo kakva dijeljenja ljudi, što se najviše očituje u religijskom opredjeljenju. Filozofija Novog Doba je da smo svi jedno, a dok god će se ljudi razdvajati jer smatraju da je jedan Bog pravi, a drugi krivi, jedinstvo se neće moći ostvariti.

Veći dio svog života sam bila ateist i toga se ne sramim. Bila sam zapetljana u materijalno, nitko iz moje okoline nije me usmjerio da se okrenem sebi, da nešto pronađem unutra, sve sam tražila vani. I to je greška većine ljudi, što uvijek nešto očekuju od svoje okoline. Oni zavire u sebe na pet minuta i kažu da tu nema ničega, da je sve prazno. Tek kad sam prestala brojiti zjake okolo, i počela slušati sebe, shvatila sam da tu nešto ima. Čula sam neki tihi glas koji me bodri kad mi je teško, koji mi govori kuda da idem kada sam u nedoumici, to je onaj isti glas koji, kada ja pitam da li je nešto moguće, viče na mene iz petnih žila "Sve je moguće!!! Kreni, što čekaš?!" Shvativši da taj glas često govori suprotno od onoga što ja trenutno osjećam, spoznala sam da se radi o nekoj ogromnoj sili, i odlučila da je to za mene Bog. Kada sam ljuta, rijetko kada ću samoj sebi reći: smiri se, sve je u redu.... A opet, te riječi se nekako pojave u mom umu, i tada znam da imam vodstvo. Za mene Bog nije netko tko očekuje neke žrtve od mene i slično. Meni je Bog prijatelj, tihi vođa, inspiracija i potpora onda kada ne znam što i kako. Mi smo saveznici, a ne šef i njegova tajnica.

I da, tko god da je dosad popljuvao filozofiju Novog Doba, primijetila sam da ta osoba zapravo donosi neke zaključke na temelju neprovjerenih informacija. Kako možeš ocrniti nešto ako nisi probao? Kad sam tek počela dolaziti u doticaj s novim učenjima, bilo mi je jako teško preuzeti odgovornost za svoj život i prihvatiti činjenicu da sam sama izazvala sve, sve dobro i sve loše. Ali dopustila sam si da budem slobodoumna, da ne branim sebe toliko, i shvatila da se svaka stvarčica, čak i ona najgora, najprije rodila u mom umu, a potom se odigrala kao dio predstave u mom životu. Ljudi koji to ne prihvaćaju, su oni koji uživaju kriviti druge za vlastita, da izvinete, s**nja. I svi smo mi bili takvi dok nismo došli sebi, razumljivo je. I meni je trebalo vremena i vremena da povjerujem u Tajnu. Ali nisam ju ocrnjivala dok nisam vidjela da li je to moguće. Lako je suditi knjigu na temelju bezvezne slike na koricama, ali ako ne počnete čitati, nećete znati koliko je priča zapravo kvalitetna.

Ma i ako je ovo na kraju nekakva sekta, boli me briga, meni se sviđa :D
Locked