New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
Krijesnica

New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by Krijesnica »

Zanima me vaše mišljenje o New Age pokretu, i da li se smatrate dijelom tog pokreta? Smatrate li ga pozitivnim ili negativnim?

Vidim da su mišljenja dosta podijeljena, iz nekoliko razloga. S jedne strane, imamo teorije zavjera koje su sve manje teorije, a sve više iskrene namjere svjetskih elita da ostvare globalnu diktaturu kako bi održali čovječanstvo pod kontrolom. Neki smatraju da je New Age upravo dio te kontrole, i da je nastao onda kada je sve manje ljudi uspijevalo pronaći ispunjenje u vodećim svjetskim religijama, koje su do tada imale jednu od vodećih uloga u manipuliranju ljudima. Znači, proizvod New Age-a je jedna, univerzalna religija, koju njuejđeri nazivaju Kozmičkom religijom, gdje ne postoje sveti spisi, pravila koja se moraju slijediti, ali drži čovječanstvo na okupu, i u toliko je manipulacija istim olakšana. S druge strane, taj pokret potiče unutarnju transformaciju, promjenu mentalnih programa u svrhu mijenjanja stvarnosti. Mantra pokreta je "Sve Je Jedno", što znači da smo svi braća i sestre koji su jednom bili cjelina, ali su pod iluzijom odvojenosti zaboravili svoju Istinu, koja je Jednota.

Osobno, dosad sam New Age smatrala pozitivnom promjenom koja se događa u svijetu, u svrhu spašavanja nas samih i planeta na kojem živimo, i održavanja blagostanja koje bismo, prema nekim najavama, uskoro trebali postići. Ratnici Svjetlosti ili Svjetloradnici, naziv je koji se pripisuje onima koji slijede New Age pokret i sudjeluju u širenju ljubavi i pozitivnih vibracija. Smatram se Ratnicom Svjetlosti, ali neću skrivati to da mi je mišljenje o cijeloj stvari poljuljano tekstovima koji govore o tome kako mi, Ratnici, zapravo zatvaramo oči pred istinom, i okrećemo se sebi umjesto da se okrenemo svijetu i krenemo u spašavanje istog. Na primjer, kada čujemo za neku katastrofu, mi ne želimo misliti o tome koliko je ljudi tu stradalo, nego radije zažmirimo i vizualizacijom šaljemo ljubav i svjetlost na mjesto nesreće. Navodno, mi izbjegavamo priznati da su negativnost i nesreća stvarni i da prilično vladaju ovim svijetom, jer je u New Age-u uvriježeno vjerovanje kako razmišljanjem o nečemu dajemo toj stvari težinu, pa stoga žmirimo na negativnosti i osvrćemo se samo na pozitivnosti. (Iako, to više i nije vjerovanje, znanost već dokazuje kako je sve energija koja vibrira, i koja može putovati ili se transformirati, ali ne može nestati).

Evo i nekoliko linkova na tu temu, čisto da imamo otkud početi:
http://hr.wikipedia.org/wiki/New_Age
http://www.alfa-portal.com/slider/new-a ... esto-drugo
http://www.rijeczivota.hr/novost/articl ... zdravljem/
http://www.galaksija.com/metafizika/new ... ivnost.htm

Molim vas da izbjegavate sukobe i vrijeđanja ukoliko dođe do razilaženja mišljenja. Isto tako, iako sam ovdje spomenula religije, neću i ne želim da se ističu određene religije zbog poštovanja prema pripadnicima istih. Tema je otvorena sa svrhom razmjene mišljenja i osobnih iskustava koje imate s pokretom.

Dakle, što je za vas New Age? Imate li mišljenje o njemu? Smatrate li se dijelom pokreta i zašto?
Na zadnjem linku koji sam stavila, njuejđeri su opisani kao "ljudi koji sanjaju da se bude iz sna." Što mislite o tome?

Molim da se sve naznake netrpeljivosti odmah brišu i zbrinu po određenim sankcijama. Hvala.

Love & Light <3
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by Ivan Spg »

Ja nisam baš nešto upućen u New Age i nemam neki vajb da bih se upućivao :D Ne smatram sebe delom bilo kojeg pokrata :D hahaha

Malo mi ova tema ne miriše na ovaj forum, al ako sve ide u ok pravcu nemam ništa protiv da se popriča.

Samo bih iskomentarisao ovaj deo o zatvaranju očiju ili skretanju pogleda na "velike nesreće sveta". A šta je alternativa? Da se poistovetiš sa tom "velikom nesrećom" i da patiš zbog toga??? Jedino realno je da ako zaista želiš nešto u vezi toga da uradiš da odeš tamo i pomažeš :) Drugo što je realno je da činiš ono što možeš a to je da urediš svoj deo sveta onoliko koliko je u tvojoj moći i koliko ti prija, jer time stvaraš bolje u velikoj slici, jel? :)
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
Krijesnica

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by Krijesnica »

Pa, ukratko, New Age je filozofija ovog foruma, pa sam zato i mislila da bi bilo dobro popričati o tome. Tema može lako otići u krivom smjeru, pa sam upravo zato naglasila da malo pripazimo na riječnik i iskažemo poštovanje jedni prema drugima.

Louise Hey, Michael Brown, Joseph Murphy = New Age, možda je sada jasnije :D

Dakle, sve što se odnosi na spiku "mijenjanjem sebe, mijenjamo svijet", odnosi se na NA, s tim da su to filozofije koje sežu još iz pradavnih vremena, ali sada su samo malo preoblikovane kako bi nama, Zapadnjacima, bile shvatljive i prihvatljive.

I slažem se s tvojim komentarom, odnosno, to je razlog zašto sam se osjećala pomalo uvrijeđenom čitajući tekstove na tu temu. Kako da ja, iz Hrvatske, pomognem gladnoj djeci u Africi, kada se i moja obitelj jedva prehranjuje? Pomažem svojoj obitelji, a time i cijelom svijetu, tako što sam nasmijana, vesela, pozitivna, što iskazujem ljubav i empatiju prema svima (pa čak i prema onima za koje većina misli da ju ne zaslužuju). I ako me to čini pristašom pokreta, onda ću jasno izjaviti da ja to jesam.

Suosjećanje je ono što se pokušava izazvati u ljudima kroz ovakvu filozofiju, i to je nešto naprosto predivno, s obzirom da se zbog nedostatka suosjećanja i događaju takve loše stvari u svijetu. Ljudi ne suosjećaju jedni s drugima, pa sve žele za sebe, a drugima nanose štetu.

A, s druge strane, nađu se pametnjakovići, u tim istim tekstovima koji govore kako svi mi samo pričamo o nekom spašavanju svijeta, a aktivno ništa ne poduzimamo u vezi toga. Pa zar ne rade i oni isto to?
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by Ivan Spg »

Upravo tako :) Ustvari oni se i ne mogu porediti s nama jer oni ne stvaraju dobre vibre čak ni u svojoj neposrednoj okolini, a sigurno ne u čitaocima. Ja mogu da se pohvalim time da u mom domu svi žive srećno i raspoloženo i imaju dobre vibracije, ne znam da li i ti koji upiru prstom mogu isto, ali ja smatram da je već i to ogroman doprinos ovom svetu :)
Sva ta energija koja se ulaže da se opanjka "new age" bi bolje bila utrošena na, recimo, skupljanje kerećeg izmeta po parkovima :D hahaha ili na neki društveno korisni rad. Pa eto i to je neki doprinos svetu jel? :D
U svakom slučaju smatram da ne treba obraćati pažnju (baš ono kako nas i opisuju :D ) na takve zlonamerne vibracije i pustiti ih da utihnu od zapostavljanja :)
I što ti kažeš ako je Luiz Hej new age, ja sam onda 1000 puta new age ;)
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by DenVik »

Krijesnice, radoznala sam i volim da sve znam :mrgreen: . To mi je bilo glavno do 33.godine
I mnogo sam se rasipala...hehehe i nisam pripadala nigde. Znala sam za sve žive i nežive katastrofe i učestvovala u njima :mig: ( a neke sam i izmislila :D )
Sad i ovde ja verujem u sebe, volim sebe, svesna sam sebe i sveta oko mene. I pripadam samo sebi.
I volim..bezgranično.
Pa, tek će neki da se bune, njihova stvar.
Vreme je za ljubav, sorry.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
Krijesnica

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by Krijesnica »

Spoygg wrote:Sva ta energija koja se ulaže da se opanjka "new age" bi bolje bila utrošena na, recimo, skupljanje kerećeg izmeta po parkovima :D hahaha ili na neki društveno korisni rad. Pa eto i to je neki doprinos svetu jel? :D
DenVik wrote:Vreme je za ljubav, sorry.
Predivni ste :ruzha:

Iskreno, kada čitam novine (ako ih čitam, što je rijetko) ja doista ponekad preskačem stranice sa lošim vijestima, iz jednog razloga... Ako nisam u poziciji da direktno pomognem, što imam od toga da znam detalje? Zasad mogu jednostavno nastaviti činiti ono što činim i sad - prizivati pozitivne promjene na takvim mjestima. Kada ću imati mogućnosti da odem na lice mjesta i odmah uvedem red, onda ću se brinuti o tome gdje se točno i što točno dešava. Zasad znam samo općenite vijesti koje je nemoguće ne saznati kada se krećete kroz svakodnevni život.
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by Ivan Spg »

DenVik wrote: Vreme je za ljubav, sorry.
e opriča me u jednoj rečenici :D :rofl: :rofl:
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
maksimilijan samot
Posts: 45
Joined: 10 Mar 2013, 21:51
Location: Beograd

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by maksimilijan samot »

Moj pogled na New Age je isti kao i na Hrišćanstvo,Islam,Judaizam,Budizam,na paganističke religije, na Hipi pokret... Kako? Prosto! Od svega što pročitam i čujem uzmem samo ono što duši prija a sve ostalo propustim kroz sebe Univerzumu pa sam po malo i Hrišćanin i Musliman i Jevrej i Budista i obožavalac Boga Sunca i Hipik i pratilac i Zelanda i Marfija i Luiz i Gavejn i svih onih koji mi prijaju... Tako da ako govorimo o Nju Ejdzu kao o Novom Dobu koje sigurno donosi, evo, sada! osmeh i boljeg mene u boljem danas i još boljem sutra, onda sam ja "Njuejdzista"!! :)
Zahvalnost Tvorcu, Pozdrav Suncu, Ljubav Nebu.
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by Ivan Spg »

Pa da tako, ja bih dodao na spisak i Wicca :) hehehe to je moja religija kojoj ne pripadam :D hahahaha
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by pozitiva »

kada me pitaju ovo sve o cemu je Krijesnica rekla u prvom postu
ja odgovaram
jesam li ja srecna?
oni kazu jesi
jesam li ja postala hodajuca ljubav puna razumevanja?
oni kazu jesi
jesam li ja u svemu sto neko uradi pronasla ono dobro?
oni kazu jesi
jesam li ja prestala da KRITIKUJEM , OSUDJUJEM , PRESTALA DA BUDEM OZLOJEDJENA, POSTALA OSOBA BEZ STRAHOVA
oni kazu jesi

o onda im ja na to odgovorim retorickim pitanjem:
PA DOBRO AKO OVO SVE JESAM
KAKO TAJ "NEW AGE" - MOZE BITI LOS?????


I OVDE
CINI MI SE
TEMA ZAKLJUCANA! :zdravica: :drugari: :ruzha:
Locked