Da li naša imena oblikuju naše živote?

Anđeli, Aura, Channeling, Svetlosno telo, Vibracija tela, "Neobjašnjive" pojave, Slučajnost, Znakovi, Borjevi, Imena i njihovo značenje i uticaj

"Malo" znači da ove pojave nisu obavezno nešto što je neobjašnjivo, nego samo da moramo pomalo da naslućujemo kako funkcionišu
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Da li naša imena oblikuju naše živote?

Post by Naly Younis »

Prije nekoliko godina, slučajno sam slušala na radiju razgovor sa numerologom. Rekao je da bi sve Nade trebale promijeniti ime jer je ime Nada nesretno ime i da su nesretni svi koji žive sa Nadama. Vjerovala sam u to sve dok nisam upoznala Zakon privlačenja i filozofiju dr. Murphya: Zakon života je zakon vjerovanja. Ako vjeruješ da je tako, onda je tako ne zato jer jeste tako nego zato jer vjeruješ da je tako! I prestala sam vjerovati u tu teoriju. Kako se uopće može vjerovati da ime određuje život u isto vrijeme i vjerovati u moć misli i emocija??!! To se međusobno isključuje! Više ne vjerujem da ime određuje život. Naš život određuje naša vibracija i misli i vjerovanje iznad svega. :D
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
snezana stranatic
Posts: 17
Joined: 25 Sep 2012, 12:27

Re: Da li naša imena oblikuju naše živote?

Post by snezana stranatic »

Draga Leci ,Ziko i svi ostali na forumu,veoma interesantna tema svi ste nekako nadareni za pisanje i lako objasnite srz teme!verujem da cu kroz ucenje sa vama i sama jednoga dana biti nadarena!sada vas pitam za znacenje moga imena Snezana rodjena sam u novembru kada je bilo puno snega jer se verovalo da sneg ima neke veze sa imenom.Volela bih cuti vase misljenje unapred se radujem i zahvaljujem od srca !poz..moji dragi Ratnici svetlosti :)
Rino
Posts: 4
Joined: 27 Sep 2012, 18:05

Re: Da li naša imena oblikuju naše živote?

Post by Rino »

Draga Leci,to mi je PRAVO ime u ovozemaljskom životu i baš bi me zanimalo kakvo bi bilo tumačenje mog imena.
Pozdrav svim Ratnicima!
Linda
Posts: 148
Joined: 12 Oct 2012, 22:15

Re: Da li naša imena oblikuju naše živote?

Post by Linda »

Cao Rino! Nikada nisam cula tvoje ime. Ne bih da nisam dosla na ovaj forum :)
Verovatno bih imala neke asocijacije da te poznajem licno, ovako ne. Reci cu ti svoje tumacenje kada te malo upoznam postove koje budes ostavljao. Kako ti dozivljavas svoje ime, kako bi ga opisao, dopada li ti se?
Pozz, Linda
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Da li naša imena oblikuju naše živote?

Post by Zika »

Dragi Rino, upoznao sam par ljudi u Kanadi sa imenom Rino i svi su poreklom Irci. Malo sam istražio i evo šta sam pronašao.

Gaelic poreklo, znači Mali Kralj ili Vladar sa Savetom

Italijansko poreklo znači muskularnost ispod koje se nalazi sensitivnost.

Hrvatska, znači od mora (dolazi od mora).
Najraspostranjenije je oko Splita i Rijeke a ne toliko u okolini Zagreba.
Najpopularnije je bilo četrdesetih i šezdesetih godina prošlog veka.

Ako je tačno da primorci smatraju da život dolazi od mora i sva tumacenja spojimo i jedno, onda bih ja rekao da tvoje ime znači

ŽIVOTNA SNAGA, MOĆ, VODJENA OSEĆANJIMA.

Topli pozdrav Rino
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Da li naša imena oblikuju naše živote?

Post by leci »

@Naly Younis »
Draga naša drugarice, naravno da nije bukvalno da naša imena oblikuju naše živote ali ako je sve energija i ništa nije slučajno onda i naša imena nešto znače. Moje verovanje je da svako od nas nosi određenu energiju, koja je fokusirana svojim osobenostima, da bi smo imali određena iskustva, koja smo kao duše isplanirali i sa tim u vezi je i naše ime. Veliki učitelji su nekimsvojim učenicima davali duhovna imena, jer se njihova energija pročistila i fokusiramo deluje, da neulazim u detalje
ovo kažem iz iskustva, jer sam bila učenica velikog učitelja Šri Činmoja i znam da duhovna imena koja je davao označavaju osobenost duše , njenu suštinsku energiju. Po meni svako ime je super!
Dakle dolazimo sa određenom energijom i osobenostima ali šta ćemo uraditi sa tim i kako ćemo živeti e to zavisi, jedino od naših misli i emocija i tu se slažem sa tobom u potpunosti.
Puno te pozdravljam
Image

Rino, pozdrav za tebe.
Ja ne mogu nešto reći, jer malo je podataka, možda da znam prezime ili kroz druženje na forumu. Ne bih nešto pisala radi pisanja ali eto Žika ti je odgovorio. Žiko, legendo! Nadam se da si zadovoljan.
Evo ti torta umesto odgovora jeeeeeeeeeee
Image

Snežana Stanatić;
Draga naša prijateljice tvoje ime je sledeće.
Nežna, ženstvena, puno svetlosti koje zrači lakoćom. To je tvoj dom u tebi, to si ti. Tvoja energija kojom obavijaš tvoje bližnje i ljude koje srećeš u tvom životu. Energija nežna a snažna i ne pokolebljivo stoji suočavajući se sa svim što dolazi u susret. Puno te pozdravlja Leci.
Image
snezana stranatic
Posts: 17
Joined: 25 Sep 2012, 12:27

Re: Da li naša imena oblikuju naše živote?

Post by snezana stranatic »

Draga Leci tako si me obradovala sto si mi tako brzo odgovorila u vezi moga imena.Neznam kako si dosla do tog opisa moga imena jer to je kao da si me skenerom pregledala :) Toliko precizno i tacno i sama sam se uverila da u najtezim trenutcima crpim neku energiju iz sebe za koju i sama neznam da posedujem.HVALA ti od srca uvek se radujem procitati sve sto napises jer je sve tako iskreno i dolazi iz srca !!takodjer rado pratim sve sto nasi dragi prijatelji napisu !sve vas voli Sneza !
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Da li naša imena oblikuju naše živote?

Post by Naly Younis »

Draga Leci, pa ja se zaista nadam da ljudi pored mene ostanu u nadi.......:)
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Da li naša imena oblikuju naše živote?

Post by Zika »

32.jpg
32.jpg (78.92 KiB) Viewed 3381 times
Hvala draga Leci, torta je izvanredna, bas kakvu volim...tanke kore a debeo fil. Sad znam da si vidovita jer si pogodila sta volim.
Ugurao mi se Klinac jer hoce da ti se licno zahvali. Kaze da si super i iskritikovao me, kaze da bi i ja trebao da ga volim i cenim vise kao i drugi svet. Rekao sam mu da ga drugi svet ne poznaje koliko ga ja poznajem.
Kiss & Love od nas oboje, tebi i ostalim Ratnicima i Ratnicama.
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: Da li naša imena oblikuju naše živote?

Post by jelena »

Žiko ovaj klinac je presladak šaljem mu veliku pusu.
Danijela
Post Reply