Da li naša imena oblikuju naše živote?

Anđeli, Aura, Channeling, Svetlosno telo, Vibracija tela, "Neobjašnjive" pojave, Slučajnost, Znakovi, Borjevi, Imena i njihovo značenje i uticaj

"Malo" znači da ove pojave nisu obavezno nešto što je neobjašnjivo, nego samo da moramo pomalo da naslućujemo kako funkcionišu
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Da li naša imena oblikuju naše živote?

Post by Zika »

Ovo je moj stari tekst a pitanje moze da bude interesantno.
zipo 21.09.2006 u 10:43 pm

Da zaista, dali nase ime odredi kakv cemo imati zivot? Neznam ali u mome slucaju je dosta tako.

Sad kad sam zapoceo vidim da moram da kazem i svoje ime. Vrlo je moderno (bar je tako bilo pre sto godina). Krsteno ime mi je Zivorad, niko me nije tako zvao osim kad sam bio u nekom sosu kad sam bio dete. Kad cujem Zivorade odmah sam znao da nece biti na dobro. Nisam ga voleo sve dok nisam poodrastao i zasao u godine, poceo da mislim o dogadjajima. Ne volim ga puno ni sada ali ga cenim a evo zasto.

Postoji doduše razlog što sam dobio to ime, nije slučajnost. Ja sam peto dete po redu i jedini sam ostao živ. Svi su umirali kao bebe osim blizanaca koji su rodjeni poslednji pre mene (Milče i Milkica). Milče nije dugo živeo a Milkica je odrastala i kada je bila negde oko 6 godina prsne joj slepo crevo i umre od trovanja. E sad slušaj ovo pa veruj šta hoćeš. Kada sam se ja rodio neko reče mome ocu da ako hoće da mu dete živi da uradi ovako. Da izadje na ulicu i da zaustavi prvog prolaznika i da ga pita dali hoće da mi bude kum. Taj prolaznik pristane odmah. Nije nikome hteo da kaze koje će ime da mi da pa čak ni svojoj ženi. U crkvi na krštenju reće da mi daje ime Živorad da živim i da se radujem, da rado živim i tako i bi. Živim podosta (negde sam na polovini moga života), volim život, volim da delim svoju radost sa drugima. Jos uvek nisam odusevljen sa imenom ali ga cenim.

E sada, dali je ime zaista uticalo da dozivim ove godine? Ja verujem a vi?

Nista se u zivotu ne desava slucajno, sve ima svoj razlog.
Last edited by Zika on 15 Nov 2012, 21:23, edited 1 time in total.
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Dali nasa imena oblikuju nase zivote?

Post by leci »

E Živorade, živeo ti nama još petsto godina u radosti, sreći i ispunjenju!
Tema ti je jako interesantna i zanimljiva.
Moje gledište je Žiko da nikada ništa nije tek tako, mislim ništa nije slučajno, ni kršteno ime, ni rođeno ime i prezime. Sve ima neko značenje, čak i prezime koje žene dobijaju od muževa, kada se udaju.
Moje udato prezime je Živković a ime mi je Slavica. Ono što mogu reći o sebi, povezano sa mojim imenom i prezimenom je da sam uvek bila vesela i vedra osoba, još kao dete pa nadalje, još mnogo pre nego što sam uopšte znala šta je duhovnost i ko sam zaista.
Po meni, slaviti radost života je moje duhovno ime.
Sećam se pre mnogo godina, bila nam je u poseti moja kuma sa ćerkom, koja je godina moje ćerke, a tada su imale oko pet godin. Na izlasku iz našeg stana, mala devojčica se okrenula prema meni i rekla, blago tebi ti ćeš dugo živeti, a ja je gledam i u prvi mah je nisam razumela i onda mi kliknu da je pitam, a zašto tako misliš, i ona mi kaže, pa zato što se prezivaš Živković.
Eto to mi je bila potvrda slaviti život je moje usmerenje u životu.
Uvek mi je bilo važno da budem radosna, srećna i ispunjena. Nikada nisam odustajala od potrage za tim i nikada se nisam sa godinama obeshrabrivala i prepuštala okvirima, za mene je kasno, nije to za moje godine itd. , koji su neki ljudi izmislilii, da ne ulazim sada u te razloge.
Uvek sam tragala za odgovorima, kako biti srećan i ispunjen, čak i onda kada sam se osećala sama i luda u nemogućoj potrazi naspram svih oko mene toliko normalnih.
I eto me dans ovde sa vama, radosnom i pozitivnom družinom na forumu i na sajtu. Družimo se i to me usrećuje i moje dane obogaćuje, radošću smislom kako sam živa i mlada ko dete iznutra.
Ime Leci sam dobila po svom psu Leli mečanacu nemačkog špica. Lela je bila prekrasan pas i ona me je najviše naučila o ljubavi. Bila je jako umiljata i draga. Više nije sa nama otišla je pre dosta godina na onu drugu stranu.
Ja sam je zvala različitim imenima, tepala sam joj, Lela, leca, lecika i tako su me prozvali spontano Leci i od tada retki me zovu Slavica.
Kažu mi mnogi da kada razgovaraju samnom, ja delujem umirujuće, kao lek. E to je valda od leci.
Sve je ovo igra, ali je i istina, he he he protumačite i sami
Image Image
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Dali nasa imena oblikuju nase zivote?

Post by Zika »

Jeste Slavice Leci Živković, verujem da imena imaju veliku ulogu u formiranju našeg Života. Što se tiče prezimena drago mi je da si odabrala odgovarajuće ali za moje prezime, Popović, malo sam zbunjen...možda sam trebao da postanem pop ali je učinilo suprotno, napravilo je veliku distancu između mene i popova. Verovatno ni to nije bilo slučajno.

Kada sam pročitao prvu reč u tvom postu, 'E Živorade' malo sam se trgao a ovaj klinac u meni sa kojim delim ovo naše zajedničko telo je počeo da me zeza.
'Šta je Živorade, uplašio si se da si nešto zabrljao' i iskidao se od smeha. Smejao sam se i ja i priznao da mi je to još uvek ostalo iz detinjstva jer su me tako zvali samo u izuzetno ozbiljnim situacijama. Navikao sam se na tog klinca i priznajem da ga volim jer me je sprečio da prihvatim da mi društvo određuje šta je pristojno za moje godine a šta nije. Kada sam unucima kupio trotinete, izašli smo na ulicu da probaju da voze. Ovaj moj klinac je dobio ideju da se nas dvoje vozimo i baš smo uživali. Moja pokojna žena je vikala za nama ' Slomićeš se čoveče, ceo komšiluk će ti se smejati...mator čovek a pobrljavio' a ja sam jedva prešao šezdesetu. Rekao sam da mi nikakvo lomljenje ne pada na pamet jer nebi bilo zabavno a komšiski smeh nije moj problem. Onda sam shvatio da moj unuk trči zamnom i kroz plač viče 'Deda pusti mene maloooooooooooo'. A baš sam lepo uživao, ustvari smo svi uživali i svako je čekao na svoj red.
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Dali nasa imena oblikuju nase zivote?

Post by leci »

Žiko, a ja od zafrkancije rekla e, Živorade, ali shvatio si! Razumem kako može ime ili način na koji roditelji izgovaraju ime svoga deteta da nas preseče. Mene svi zovu Leci i kada me neko zove Slavica, pogotovo moja ćerka sa kojom imam predivan odnos ali me preseče i dete u meni se skupi i zapišti, he he he
Što se tiče tvoje priče sa unucima i trotinetima, e jesam se smejala, baš ti hvala. Mogu ti reći da sam zamislila tu sliku, kako te unuk moli da i on malo vozi, he he he
Super slika!

Ja sam se jedan period bavila jogom i tu su neki učenici dobijali duhovna imena i to je bilo nešto, a ja sam i tada verovala da sva imena imaju značenje za svaku osobu, jer sam verovala da ne postoji slučajnost. Sve je sa svrhom u ovom Univerzumu. Nema mesta za višak i manjak, sve je u harmoniji, i kada mi neko kaže, joj ovaj haos u svetu, nema haosa, jer haos je najviši stepen reda.
Sada mi je nešto palo na pamet. Tvoje ime je Žika, po meni to znači neko ko kaže, dakle govori a Popović je da kao što popovi govore određenoj grupi ljudi, tako i ti vršiš tu ulogu, jer mnogi ovde na forumu vole da čitaju tvoje misl a i sam si nam govorio kako si mnogim prijateljimai govorio svoja razmišljanja.
Eto malo sam te izanalizirala, šalim se , spontano mi je došlo.
. Image
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Dali nasa imena oblikuju nase zivote?

Post by Zika »

Hvala Leci, sad i ja imam drugi pogled na svoje prezime i ako nekim cudom budem resio da se udajem, nikako necu menjati prezime. :) ;) :lol:
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Dali nasa imena oblikuju nase zivote?

Post by leci »

E jesi me nasmejao Žiko, hvala ti! :D Zovi nas u svatove ako rešiš, he he he :D
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: Dali nasa imena oblikuju nase zivote?

Post by jelena »

E jako je interesantna tema čudno je da sam je tek sad pogledala.
I ja vjerujem da imena određuju ljudsku osobnost.Mnogim ljudima oko mene baš stoji njihovo ime.
Recimo ime moga brata je Radomir i baš mu stoji sav je miran i smiren rado daje mir.
Ima mnogo ljudi iz okoline koji su odraz svoga imena.A i inače kad upoznajem neke nove ljude prvo gledam u imena da nađem neko značenje i ima u tome istine.
Recimo Živorad mi govori da živo i rado pomaže(živ,rad,veseo,vredan).

A Slavica me podseća na slavu(slavna) čak mi je proletilo kroz glavu slavi-o-ca;slavi oca nebeskog(jaka vjera,srećna,slavna,radostna)

E sad moje ime je Danijela šta po vama to govori.
Danijela
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Dali nasa imena oblikuju nase zivote?

Post by leci »

Danijela!
Dan je svetlost u tebi, jasnoća koja ti dolazi lako, jer po danu se vidi sve jasno! Dan je svesnost, jer svetlost je svetlost.
Jela je divno zimzeleno drvo, koje zrači isceljujućom energijom, drvo je simbol života i harmonične razmene energije sunca, tj svetla u zemlju u plodnost. Osobine drveta je veličanstvena postojanost, mir potpuno prihvatanje ovde i sada kako jeste, celokupnost od korena do vrha krošnje.

Evo danijela to si ti. Dakle zajedno Danijela bi bilo...svesnost jasnoće i životna isceljujuća energija u harmoniji sa životom.
Image
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Dali nasa imena oblikuju nase zivote?

Post by Zika »

Drage moje miroljubive Ratnice, Danijela, Jelena, Slavice i Leci

Prvo ću da se obratim Slavici i Leci ili bilo kojoj od njih.

Imam utisak da se jedna od vas dve ušunjala u moju glavu a videćeš zašto kad pročitaš moj post. Da ne kažem da smo isto napisali ali vrlo slično.

Jelena i Danijela, ovo sam napisao kao tumačenje imena ali nisam odmah postavio pa me je Leci pretekla. Ovaj moj Klinac što živi u meni mi kukao, plakao i ritao se da prvo vidimo serije. Njih ne gledam ja, taman posla, to je njegovo zadovoljstvo. Žao mi ga je jer nema nikoga skim bi se igrao pa gledam da ga zadovoljim i pristanem. Odgledali smo Ružu Vjetrova ali njemu nije bilo dosta i hteo je još da vidi i Bidvu na pjeni od mora...i još samo Jagodiće pa ništa više. Muku ja mučim sa tim nemogućim ali ipak meni dragim Klincom.

Jelena, htedoh reći Danijela, ovo je tumačenje tvog imena.
Dan i jela
Dan pretstavlja jasnoću, čistu Svetlost.
Jela je divno drvo, ispunjeno lepotom i harmoničnim oblikom svojih grana.
Jela kao Božićno drvo pretstavlja radost i divno raspoloženje celoj porodici, ushićenje.
Znači da DANIJELA zrači Svetlost, radost, harmoniju, ushićenje i dobro raspoloženje i ljubav i lepotu svima oko nje.

E sada moj Klinac hoće da ti da njegovo tumačenje. Po njemu je Danijela ustvari sastavljena od dve reči, Dani i jela (jestiva) pa kaže da ako voliš proslave, gošćenja i dobar zalogaj, razlog tome je tvoje ime. Još kaže da bi to trebalo da postane nacionalni praznik – Dani Jela i da bi trebao da traje bar tri dana. Nemam komentar na to osim da bi mnogi naši sunarodnici to rado prihvatili a pogotovo ako bi to sve platila država i ne samo djakonije nego i pića. Ko zna...možda jednog dana.

Interesantno je da i tvoj nik ima za osnovu jelu. Možda Jelena znači jele-na (uzmi), pa ti nudiš sve stribute jele svima oko tebe.
Pozdrav od Žike, Živorada i KLinca
Post Reply