Bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost
Krijesnica

Re: Bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije

Post by Krijesnica »

Upravo ovo o čemu ti pričaš je predmet meditacije koju ja trenutno prakticiram... hehe, kako univerzum funkcionira :P

Zanimljivu lekciju sam naučila prakticirajući meditaciju, a radi se o tome da mane koje vidimo kod drugih osoba, i koje u nama izazivaju negativnu reakciju, su zapravo naše najizraženije mane koje nam smetaju. Znači, ako te od neke osobe odbija to što je ona sebična, onda je 99% vjerojatnost da i ti u sebi kriješ sebičnjaka. Jer, činjenica je ta, da živimo u svijetu u kojem je moguće istovremeno postojanje dviju totalnih suprotnosti. Ako nešto može biti crno, može biti i bijelo. Serijski ubojica može cijeniti život više nego što mislimo. Riba može voljeti kopno. Lažljivac može govoriti istinu. To ti govori da je i tvoja osobnost izgrađena od suprotnosti. Vjerujem da si iskren, ali isto tako vjerujem da ponekad i lažeš. Sigurno voliš glazbu, ali voliš i tišinu. Ponosan si na sebe, ali ima dana kada se smatraš bezvrijednim. Vidiš poantu?
Ako te privlače osobe koje slušaju jazz, gledaju komedije i nose plavu boju, velika je vjerojatnost da te privlače jer i ti sam posjeduješ te osobine. Dakle, ako ti smeta što netko za sobom ostavlja prljave čarape, vjerojatno ni ti baš ne držiš do nekog reda.

Stoga, prepoznaj osobine koje te živciraju kod te osobe. Potom se sjeti svih životnih situacija u kojima su se kod tebe očitovale iste osobine. Ostatak procesa znaš - mijenjajući sebe mijenjamo svijet - promijeni tu osobinu kod sebe, i tako će ona s vremenom nestati i kod osobe s kojom imaš posla. Zapamti da si ti odgovoran za svoj život, stoga, to što si susreo osobu koja ima takvu osobinu, samo je odraz tvoga razmišljanja o sebi i svom životu.

Ujedno, ova vježba uklanja blokade, koje ti potom čiste put u ostvarivanju tvojih želja. Dakle, Tajna će raditi malo brže ;)
User avatar
Felisiti
Posts: 146
Joined: 21 Jan 2013, 19:08

Re: Bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije

Post by Felisiti »

Osobe sa kojima smo bliski ili sa kojima često kontaktiramo su naše ogledalo. Ili imamo i mi tu osobinu koja nas kod nekoga nervira ili bismo voleli da je imamo. Recimo, neko nas nervira jer je preterano samopouzdan, a razlog tome je da na primer mi to nismo a želimo biti.
Kad nam nečija osobina izazove jaku reakciju, trebamo se zapitati šta je u pozadini toga.
Kako spolja, tako i iznutra, kako zračiš, to i privlačiš. ;)

Ja bih vas pitala nešto u vezi čakri, nemamo posebnu temu (ili je ja nisam spazila), a imam jedan problemčić ( dobro, dobro ne problem, nego izazov). :)

Nekih par meseci unazad, sa sedmom čakrom mi se nešto dešava, osećam pritisak u glavi. Ne boli me glava, nemam vrtoglavice i nije stvar niskog ili visokog pritiska, već bukvalnog pritiska. Osećaj recimo kao da mi je nešto selo na glavu pa me pritiska. Kao da neko drži ruku na njoj i potiskuje me ka dole, ne bih umela bolje da objasnim.
Pretpostavljam da se čakra otvara, ali ne mogu reći ni da baš nikako nije otvorena jer slušam svoju intuiciju, meditiram i dobijam odgovore koji su od mog višeg ja, tako da ne mogu reći da nikako nisam povezana sa tom višom sferom. Šta mislite o čemu se radi?

Četvrta i treća čakra znam sigurno da si mi otvorene, kad mi se otvorila četvrta, to je bio divan, neopisiv osećaj, kao da mi je neko stavio vruć crep umotan u krpu (nikakvo bolje poređenje mi ne pada na pamet :) ), onako divna toplota koja prija. I osećaj kruga oko srca, što je trajalo ceo dan i po.
Kad sam u skladu sama sa sobom, kad sam raspoložena i srećna, osećam taj krug topline na srcu.
Krijesnica

Re: Bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije

Post by Krijesnica »

Pozdrav, draga Felisiti!

Ovo što si opisala su tipični simptomi otvaranja krunske čakre. Meditiraj što više i razgovaraj sa svojim višim Ja. Zatraži bilo što i svaki put budi zahvalna. Njeguj taj odnos sa Višom svijesti koji si upravo ostvarila. :) Pritisak će proći ili ćeš se sasvim na njega naviknuti pa to više nećeš ni osjećati. Treba malo vremena da se energija rasporedi kuda i kako.

I da, bilo bi dobro imati temu o čakrama, ni ja ju nisam vidjela još.
User avatar
nikola
Posts: 114
Joined: 21 Nov 2012, 11:52

Re: Bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije

Post by nikola »

Hvala Drustvo na odgovorima ;) Nadam se da cu da resim problem...
User avatar
Felisiti
Posts: 146
Joined: 21 Jan 2013, 19:08

Re: Bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije

Post by Felisiti »

O Krijesnice, puno ti hvalaaaaa! Potajno sam se nadala da ćeš mi ti odgovoriti.
Zlata vrediš, samo da znaš.
Puno poljubaca ti šaljem!
Krijesnica

Re: Bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije

Post by Krijesnica »

Nema na čemu draga :) Došla sam ovamo da pomognem, drago mi je ako u tome uspijevam.
Svi poljupci su uzvraćeni! :***
User avatar
nikola
Posts: 114
Joined: 21 Nov 2012, 11:52

Re: Bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije

Post by nikola »

Evo i od mene Krijesnice puno poljubaca :D
Krijesnica

Re: Bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije

Post by Krijesnica »

Aaa kako ste divni, Nikola uzvraćam sve i jednu pusu :****
User avatar
nikola
Posts: 114
Joined: 21 Nov 2012, 11:52

Re: Bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije

Post by nikola »

:D Hvala
User avatar
nikola
Posts: 114
Joined: 21 Nov 2012, 11:52

Re: Bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije

Post by nikola »

Zdravo drustvo :) Da li se i vama desavalo dok su vam se otvarale cakre da budete napeti i nervozni svakog dana? Ja sam bas nesto napet u poslednje vreme.. :nempojma:
Post Reply