Bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost
User avatar
nikola
Posts: 114
Joined: 21 Nov 2012, 11:52

Bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije

Post by nikola »

Imam jedno pitanje, da li zna neko zasto imam bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije preko celog dana?
Npr. Danas hocu da se osecam pozitivno i ja non stop stvaram pozitivan osecaj u sebi i nakon dva dana osetim mali bol u grudima. Ima li neko slicna iskustva ili zna nesto o tome? :)

Hvala :)
User avatar
sabex
Posts: 1
Joined: 16 Jan 2013, 14:13

Re: Bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije

Post by sabex »

pozdrav Nikola!

gle, moje mišljenje je da je to normalna pojava..kako si rekao da cijeli dan pokušavaš stvoriti pozitivan osjećaj u sebi, zapravo se mozda nesvjesno naprežeš da na silu stvoriš pozitivan osjećaj i na taj način stvaraš tenzije u tijelu.Ja imam već duže vrijeme problema sa anksioznošću pa znam da je bol u grudima samo jedan mali simptom naprezanja( u mojem slučaju tjeskobe) i potpuno je bezopasan jer je samo uzrokovan viškom andrenalina u krvi. Pa eto moj savjet je da pokušaš ne stvarati pozitivan osjećaj na silu nego jednostavno se prepusti toku osjećaja..ako se osjecas loše samo promatraj taj osjecaj i ne reagiraj na njega i brzo ce taj osjecaj popustiti i javit ce se pozitivan i onda slobodno možeš taj pozitivan osjećaj pojačavati. Samo prati intuiciju...To je moje mišljenje i jedna od mogućnosti!

Puno pozdrava! ;) ;)
User avatar
nikola
Posts: 114
Joined: 21 Nov 2012, 11:52

Re: Bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije

Post by nikola »

Cao Sabex!

Imam i ja problem sa anksioznoscu a imao sam i ceste panicne napade, malo sam i napet.. :D
U pravu si, previse forsiram sebe da stvaram pozitivne emocije,cesto osecam dok radim to, ubrzan rad srca, nekad mi se desi da me uhvati mala panika.. Ponekad se desi da mi celo telo vibrira od tolikih emocija. Moracu da usporim malo,da podizem postepeno vibracije :D Hvala na odgovoru ;)
User avatar
Bina Maria
Posts: 2
Joined: 26 Jan 2013, 00:34
Location: Danska

Re: Bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije

Post by Bina Maria »

Pozdrav Ratnicima Svetlosti..veoma interesantno je ovo sto je Nikola napisao,bolovi u grudima dok stvaram pozitivne emocije.Imam isti problem...Kazu kad vas glava boli,imate probleme sa idejama,mislima...a bolovi u grudima su znak poremecenih ili bolje reci,jakih emocija..
User avatar
Noetic Sparkle
Posts: 156
Joined: 09 Oct 2012, 13:26

Re: Bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije

Post by Noetic Sparkle »

E bravo za postavljenu temu,posto i ja imam isti osjecaj.I cesto bude jako tesko cak jedva izdrzivo.Mislim da se radi o tome da kada,da se slikovito izrazim,ulivamo cistu vodu u sud pun blatnjave vode,voda se ne moze odmah iscistiti.Molitve i afirmacije su neprikosnovena sredstva za ociscenje i napredak.One pokrenu i ciste podsvijest,ono sto smo godinama i godinama gurali ili nesvjesno upijali u podsvijest ili u solarno-sakralni pleksus i kada se posvetimo stalnoj molitvi i afirmacijama te se sve stvari pokrenu i pocnu da "izlaze" i cesto nam se cini da umjesto da nam bude bolje ustvari se osjecamo sve gore.E tu je kvaka-ne zastajati,ne prekidati sa molitvama i afirmacijama vec nastaviti.To je visegodisnji trud ustvari to je "posao" za citav zivot i ne treba se prestajati vec nastaviti.A ponekad,bar je to moje iskustvo,nije lose na par ili vise dana malo prestati sa molitvom i afirmacijama ,pustiti stvari da se malo "slegnu" pa nastaviti.
NOETIC SPARkLE
User avatar
Felisiti
Posts: 146
Joined: 21 Jan 2013, 19:08

Re: Bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije

Post by Felisiti »

Čitala sam u jednoj Lujzinoj knjizi, ali ne znam sad u kojoj, da kad počnemo da ugrađujemo nove navike, stare mogu da se "pobune". To je uporedila kao kad se riba tiganj - ako je bio mnogo zagoreo i prljav, najpre će sva nečistoća da počne da se skida i izlazi na površinu. Ali trebamo nastaviti da ribamo dok ga skroz ne očistimo. :)

Ako ti je mnogo teško, uspori malo, slažem se sa Kyrom, pa nastavi.
I ja sam imala te faze, kad sam primenjivala neku tehniku, da se stanje pogorša pre nego što se poboljša, ali to mi je bio znak da sam na pravom putu, da je proces počeo. :)
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: Bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije

Post by jelena »

nikola wrote:Imam jedno pitanje, da li zna neko zasto imam bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije preko celog dana?
Npr. Danas hocu da se osecam pozitivno i ja non stop stvaram pozitivan osecaj u sebi i nakon dva dana osetim mali bol u grudima. Ima li neko slicna iskustva ili zna nesto o tome? :)
Hvala :)
Bol u grudima je znak otvaranja srčane čakre netreba se bojati niti puno razmišljati o tome.To je dio procesa sva negativnost se mora izbaciti.Može se javiti bol,vrućina,preskakanje srca,pritisak itd.
To je znak da ste na pravom putu.
Danijela
User avatar
nikola
Posts: 114
Joined: 21 Nov 2012, 11:52

Re: Bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije

Post by nikola »

To sam i ja pomislio, da je to otvaranje srcane cakre. Evo ja jos osecam taj bol u grudima i pocelo je i grlo da me boli kao neka mala prehlada, tako je bilo i prosli put. Trenutno nesmem da stvaram pozitivne emocije jer se bol odmah poveca, tako da moram da prestanem neko vreme :). A i glava me cesto boli u poslednje vreme,kao i pulsiranje na odredjenim mestima na glavi, verovatno je to zbog prevelikih emocija :). Jedno vreme sam pomisljao da skroz batalim ZP bas zbog tog bola, ali dobro je sto nisam :D Hvala drustvo na odgovorima, puno mi znaci kad znam o cemu se radi :)
Krijesnica

Re: Bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije

Post by Krijesnica »

Dragi Nikola,

vjerujem da je kod tebe u pitanju razbijanje blokada na čakrama, jer se tvoje čakre žele otvoriti. Kada se čakra počinje otvarati, ona se mora riješiti svih stvari koje joj stoje na putu - to su tvoje prikrivene emocije, neizgovorene stvari, stvari za kojima žališ, stvari kojih se bojiš i od kojih bježiš. S obzirom da te možda čeka period promjena, moj iskreni savjet je da od sada pa nadalje posvetiš puno vremena sebi. Pij puno vode, jedi zdravo, kreći se, slušaj svoje osjećaje i razriješi sa samim sobom ono što te muči. Ispravi neke greške, učini nešto lijepo, podiži si vibraciju. To bi trebalo oslabiti blokade koje te bole, i nakon toga može uslijediti lijepo iskustvo širenja svijesti kada se čakra konačno otvori. Možda ćeš imati intenzivno iskustvo (ja sam ga imala kad mi se srce otvaralo), a možda bude suptilno, samo ćeš se lijepo osjećati.

Ovo su savjeti iz osobnih iskustava, srčana čakra je veoma bitna i budi svjestan njezine aktivacije. Želim ti nestanak boli i predivna iskustva!! <3
User avatar
nikola
Posts: 114
Joined: 21 Nov 2012, 11:52

Re: Bol u grudima dok stvaram pozitivne emocije

Post by nikola »

Hvala Krijesnice!
A koliko traje taj proces otvaranja cakre i kako da znam kad se otvorila?
Post Reply