Subjektivna komunikacija

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
User avatar
Summer
Posts: 12
Joined: 29 Oct 2012, 13:52

Re: Subjektivna komunikacija

Post by Summer »

Eh, ja bas imam suprotan problem novac/posao super, ali ljubav nikako (za sada ;-))...Bilo bi zanimljivo videti kako se ljudima koji su uspesni u nekim oblastima zivota, a neuspesni u drugim razlikuju ubedjenja i stavovi sto se tice tih oblasti...
Krijesnica

Re: Subjektivna komunikacija

Post by Krijesnica »

Haha, kakve li suprotnosti :D Jesi li koristila neke afirmacije za novac i posao? Ako da, voljela bih da mi ih pošalješ u poruci ili napišeš u temi o afirmacijama, da ne skrećemo ovdje s teme.
User avatar
Summer
Posts: 12
Joined: 29 Oct 2012, 13:52

Re: Subjektivna komunikacija

Post by Summer »

Afirmacije nisam jos pokusala, radim ponekad vizualizacije (sa mentalnim ekranom), nekako mi je lakse, i ticu se vrlo konkretne situacije...Medjutim u mom slucaju za posao (i verovatno u tvom za ljubav) afirmacije samo pripomognu, eventualno ubrzaju stvari, jer se poklapaju sa nasim ubedjenjima....Nisam sigurna koliko to radi ako su nam ubedjenja, a samim tim i dosadasnja iskustva, potpuno suprotna afirmacijama (vizuelizacijama) koje koristimo....Mislim da je jos neki alat potreban, i puno strpljenja i vere....
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: Subjektivna komunikacija

Post by Mila »

Volela bih da isprobam ovu tehniku, pa imam jedno pitanje. Da li ovom tehnikom mozemo da uticemo na osobu iskljucivo ako je zelja zapravo obostrana, ili je moguce "nagovoriti" nekoga da ucini i ono sto ne zeli? Spomenuste odlazak na kafu, ne zelim da odem na kafu sa osobom koja mene ne zeli da gleda dok pije kafu :-D. Naravno, mislim na ozbiljnije stvari, ovo sa kafom je bila sala. Dokle doseze moc ove tehnike?
Lekcija je uvek voleti sebe.
Krijesnica

Re: Subjektivna komunikacija

Post by Krijesnica »

Teško je to znati, s obzirom da se nekoga ne može natjerati da želi nešto što mu je odbojno, ali je moguće u osobi pobuditi ideju na koju će reći "hm, pa mogla bih to učiniti, čisto da vidim što će biti..." Evo banalan primjer, ja apsolutno ne volim metal muziku, i ne želim ju slušati ni u kakvim okolnostima, ali ako mi netko predlaže da poslušam jednu određenu pjesmu, učiniti ću to jer ipak postoji mogućnost da mi se svidi.

Na umove drugih ljudi moguće je utjecati, i to je ono što ova tehnika radi. Ne bih to nazvala manipulacijom (iako ona to djelomično jest), već više usađivanjem novih ideja koje osoba može, a ne mora ispuniti. Znači, kroz ovu tehniku osoba može dobiti ideju da ti se javi. Ona će možda prihvatiti tu ideju, ili neće, ali bitno je da se ona pojavi. Dodavanjem veće količine energije u tu namjeru zasigurno možeš postići i to da osoba osjeti unutarnji poriv da to iz nekoga razloga treba učiniti, da će time nešto dobiti. Ako se ideja u njezinu umu pojavi više puta u danu, kroz nekoliko dana, veća je mogućnost da će ti se javiti.

Dakle, nigdje ne postoji garancija da će se to desiti, jer je konačna odluka na toj osobi (i tebi se može stalno javljati ideja da počneš s tjelovježbom, ali na tebi je hoćeš li to učiniti ili ne). Svejedno, dajem ti stopostotnu garanciju da će osoba čuti tvoju poruku. A konačni rezultat moraš prepustiti njoj. ;)
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: Subjektivna komunikacija

Post by Mila »

Sad sam bolje razumela pricu, hvala ti :-D.
Lekcija je uvek voleti sebe.
User avatar
Vasilica
Posts: 46
Joined: 20 Aug 2012, 11:59
Location: Niš

Re: Subjektivna komunikacija

Post by Vasilica »

Sad sam prvi put cula za ovu tehniku, i pri samoj pomisli na to kako mogu komunicirati sa svojim savrsenim partnerom (posto me trenutno to najvise muci), osetila sam neku sigurnost i kao da mi se pojavio neki novi cilj koji trebam da ostvarim, verovatno osecaj sigurnosti se javlja jer je to ustvari prva stvar koju ocekujem od partnera. Sve u svemu, tehnika deluje zanimljivo, primamljivo i ohrabrujuce :)
A imam i jedno pitanje za Krijesnicu: kako napreduje odnos sa tim "privucenim" partnerom? :)
User avatar
nasmijano Sunce
Posts: 46
Joined: 30 Aug 2012, 10:46

Re: Subjektivna komunikacija

Post by nasmijano Sunce »

Odlicna tehnika.. Dosta mi je pomogla,dosta puta zakazala :D ,tj.trebalo je vise vremena da uspostavim kontakt sa nekom osobom..Ali,da je mocna,jeste!
Volim da je primjenjujem kad su u mom okruzenju osobe koje zamaraju i budu dosta negatiwne..
Ovo za komuniciranje sa Vortexnim partnerom mi je novo.Ali,sam isprobala.Nocas ide drugi krug. Ne vidim neki pomak,ali mi je zabavno da se ispricam u toku noci :D..Toliko budem sanjiwa ,da neeemam pojma sto procitam i onda se ujutro slatko smijem :D

Kako vi napredujete? Bas me zanima! :) :zdravica:
Danas je najljepsi dan u mom zivotu!
"Always look for brihter side of life"

"My endless possibilities has the whole world opened for me cause I'm lovin' life"
alisa
Posts: 13
Joined: 28 Sep 2013, 20:05

Re: Subjektivna komunikacija

Post by alisa »

Caooo!zanima me kako se subjektivna manifestuje kod osobe kojoj se obracamo,sto se kod nje desava :totalnolud:
Krijesnica

Re: Subjektivna komunikacija

Post by Krijesnica »

Osoba usvaja našu poruku kao svoje misli i djeluje u skladu s njima. Na primjer, ti joj šalješ poruku o kolačima, a ona te nazove za par dana i pita te jel ti se jedu kolači, itd.
Post Reply