Savrseni posao - kako ste se odlucili?

Sve u vez posla, karijere, struke itd

Za kolege i saradnike postujte u forumu "Ljudi oko nas"!
User avatar
ratnica svjetlosti
Posts: 31
Joined: 01 Sep 2013, 08:09
Location: SAD
Contact:

Re: Savrseni posao - kako ste se odlucili?

Post by ratnica svjetlosti »

Ja sam nasla svoj idealan posao kad sam odlucila da moram voljeti ono sto radim. Onda sam odlucila da ga trazim i vjerovala u Svemir da cu ga naci.
Na kraju je on nasao mene :-D
Kad tacno znamo sta zelimo, koliko god nam to izgledalo "idealno" i nestvarno, nacicemo ono sto zelimo.

Ja sam mislila da ce firma koju sam zamisljala postojati jednom u buducnosti. Bila sam jako iznenadjena kad sam saznala da vec 30 godina postoji! I ako samo godinu i pol postoji onakva kakvu sam je zamisljala. (Tacno onda kad sam odlucila da trazim novi posao) Mozda sam bas ja manifestovala tu promjenu.

Sa mnogo stvari u zivotu mozemo praviti kompromis, ali nikad ne trebamo praviti kompromis sa onim sto nam je dusi potrebno.
Marina
Posts: 1
Joined: 15 Sep 2013, 13:22
Location: Vienna

Re: Savrseni posao - kako ste se odlucili?

Post by Marina »

Eh zamislite kako je bilo tek meni.... zivim u Becu, vec sam tri godine ... a ovde jako mlad kreces da radis i krojis svoju buducnost, nisam mogla da se odlucim sta cu-kako cu... + je bilo jos teze naci posao...radila sam dosta praksa da bih znala kojim putem da krenem...dok sam jednog dana gledala sve poslove koje postoje i naisla na Zubotehnicara... haha, mozda izgleda malo cudno ali to je i moj danasnji posao...trazila sam taj posao od Februara 2013 htela da odustanem, ali sta god da sam radila to nije bilo to, i napokon ga nadjem... 4 Sept. 2013 je bio taj dan! Posao je jako divan, mozda je nekome gadno ali ne znam ahaha :D ... ja jednostavno nisam nervozna na poslu, nemam stres....prosto mi je drago zato sto mogu da pomognem ljudima, smejem se sa njima...jednostavno se osecas divno, kada ti oni upute neku lepu rec, kako si brizan, kako si dobar.... i to me ispunjava u ovom poslu, radim ceo dan od 8:30 do 20:00 , inace sa svojih 17 godina, sam ponosna na sebe... ovaj posao i skola traju 3 godine, imam veliki cilj da uspem u ovom poslu i da polozim diplomski...zaista me ispunjuje ovaj posao, a i jos vise sto mogu neko da kazem... nadam se da ste i vi nesto pronasli za sebe, ako nista pokusajte sigurno ima nesto za sta ste stvoreni! Verujte mi! Srecno :)
Mi posedujemo moć naših misli I reči. Dok menjamo svoje razmišljanje I svoje reči, naša iskustva se takođe menjaju.
Charlie Harper
Posts: 4
Joined: 24 Jan 2014, 10:36

Re: Savrseni posao - kako ste se odlucili?

Post by Charlie Harper »

samostalni sam snajder...izradjujem custom ranceve, futrole, torbe, kaiseve i slicno...tome me je naucio pobratim Amerikanac :) ////pronasao sam se tu i radim sa zadovoljstvom...radim kad hocu i koliko hocu, nemam gazdu da me smara... :bravo:
Post Reply