Savrseni posao - kako ste se odlucili?

Sve u vez posla, karijere, struke itd

Za kolege i saradnike postujte u forumu "Ljudi oko nas"!
User avatar
Mina u Sreci
Posts: 124
Joined: 22 Aug 2012, 21:37
Location: U sreci
Contact:

Savrseni posao - kako ste se odlucili?

Post by Mina u Sreci »

Zelim da ovde razmenimo iskustva na temu savrsenog posla/poziva za vas?

Kako ste se odlucili sta je to? Cime ste se vodili? Da li je to vise poslova ili bas jedan odredjeni? Da li radite bilo sta u tom smeru vec sada ili je savrseni posao jos samo vizija u daljini?

Evo i moje price ukratko.
Poslednjih dve godine sam posvetila pre svega nalazenju toga, sta je moj idealni posao i kako da se ostvarim u njemu, maksimalno. Kao i uvek, na pocetku trazenja, cesto ne znam, da cu na kraju da se ponovo vratim sebi i onome sto sam oduvek volela.
Tako je moj glavni kriterijum za trazenje postao: Sta je to sto ne mozes a da ne radis?

Prvo sam krenula sasvim generalno...nasla sve kvalitete svog poziva, bez da znam kako se to konkretno zove. Uvidela sam koji kvaliteti su meni najbitniji, da se zaista osecam ispunjeno: kreativnost, pomeranje granica, rad sa ljudima, samostalnost, sarenilo, inspiracija, ucenje, licni razvoj, pisanje knjiga

To je sve veoma uopsteno na prvi pogled...ali i nije. Puno poslova otpada odmah, cim primenim prva dva tri kriterijuma.

Kad sam prepoznala, koji su kvaliteti meni najbitniji, pogledala sam u svet oko sebe i trazila, da li takvi poslovi vec postoje. I nasla sam.
I tog trenutka kad sam nasla, shvatila sam neverovatnu stvar: Pa ja sam to radila ceo svoj zivot, u svakoj prilici koja mi se nudila. I to su bili trenutci moje najvece radosti. I najvece inspiracije. Ja sam zapravo svoj poziv znala vec sa 3 godine i vredno ga radila!

Moj sledeci korak je skupim jos par papirica, koji ce mojim dragim musterijama, da daju sigurnost da su u pravim rukama. A ja vec odavno znam, da jesu i da ce dobiti maksimalnu ljubav i energiju i paznju kod mene.
Od proleca sledece godine, krecem i zvanicno sa svojim novim / starim pozivom!
I radost je neizmerna!
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Savrseni posao - kako ste se odlucili?

Post by Ivan Spg »

Ihaaa, kod mene je ovo išlo totalno konfuzno. :D
Prvo mi je bilo jako teško da se odlučim uopšte šta bih hteo da radim jer imam dosta stvari koje dubinski razumem i obožavam i voleo bih sve da ih radim.
E kad sam se konačno odlučio za programiranje bilo je jako teško odlučiti se za konkretan pravac, ima jako puno tehnologija itd. Krenuo sam jednu po jednu,
krenem s jednom, otkrijem da to nije to, pređem na sledeće. Ti periodi otkrivanja da to nije to su bili sve duži jer sam sve bolje pogađao metu. Na kraju sam
se usidrio u ovoj oblasti kojom se danas profesionalno bavim. Toliko o profesiji, mada tu nije kraj jer svakog momenta se može desiti da osetim da to više nije to ;)

Što se tiče Manifestacije zaposlenja tek je to priča samo za sebe. Ali ukratko recimo da sam baš dosta radio na tome, pisao afirmacije intenzivno, vizuelizirao, i tek
šest meseci nakon što sam to sve pustio i prepustio univerzumu sam manifestovao savršen, ali savršen posao :D
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Mina u Sreci
Posts: 124
Joined: 22 Aug 2012, 21:37
Location: U sreci
Contact:

Re: Savrseni posao - kako ste se odlucili?

Post by Mina u Sreci »

:) Pretpostavljam u sopstvenoj reziji. Tj. kroz samostalnost.
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Savrseni posao - kako ste se odlucili?

Post by Ivan Spg »

Kako to misliš?
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Mina u Sreci
Posts: 124
Joined: 22 Aug 2012, 21:37
Location: U sreci
Contact:

Re: Savrseni posao - kako ste se odlucili?

Post by Mina u Sreci »

:) Pretpostavila sam da radis samostalno (nisi zaposlen kod nekog drugog). Ali to je samo pretpostavka.
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Savrseni posao - kako ste se odlucili?

Post by Ivan Spg »

Zaposlen sam na savršenom mestu. Tako sam i afirmisao i tako sam i dobio. Mada sam jedno vreme hteo i sam da radim, a i to sam manifestovao samo sam kasnije shvatio da to ne želim u tom momentu. :ugeek:
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Savrseni posao - kako ste se odlucili?

Post by leci »

Divno je naći idealan posao, ali šta to u stvari znači?
Ne moramo raditi jedan posao čitavog života.
Čovek može imati više idealnih poslova. Jedan period života radi jedan posao a onda oseti da to više ne želi, da mu to više ne donosi radosti i da želi nešto drugo, tako nađe sledeći.
Hoću reći, to je bilo moje opredeljenje.

Image
By leci at 2009-01-22
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Savrseni posao - kako ste se odlucili?

Post by Zika »

Heh, meni je uzelo strasno dugo vremena, radeci tazlicite poslove, dok nisam najza dosao do savrsenog- PENZIONER. Jedino je plata mizerna ali to je sto je.Od kada sam penzioner manje imam slobodnog vremena nego pre.
User avatar
Vina
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2012, 04:54
Contact:

Re: Savrseni posao - kako ste se odlucili?

Post by Vina »

Jao, ja toliko volim svega i koječega da radim, da ne mogu ni da zamislim sebe da se bavim samo jednim poslom ceo život. Ja bih toliko toga da su to beskrajne avenije raznih stvari, ali raznih. Volim da menjam, volim akciju. :)
Mislim da je na prvom mestu da čovek radi, znači da konkretno nešto doprinosi sebi, drugima, svetu, životinjama, prirodi - sve jedno, samo da je kreativan. Kroz pokret, iskustvo, akciju i konkretnu kreativnost pronalazimo fine niti sopstvenih senzibiliteta, nastojanja, ukusa, onoga što nam se sviđa, i što nam je privlačno da radimo. A i to se menja. Jer se i mi menjamo. Verujem da čovek može imati i baviti se raznim stvarima kroz život, podjednako uživajući u njima i ispunjavajući sopstvenu ličnu legendu.
Ako ne radiš ništa, ako sediš statično - i fizički i u mozgu, onda si u nevolji :p
Ti si ono o čemu razmišljaš najveći deo vremena.
User avatar
Mina u Sreci
Posts: 124
Joined: 22 Aug 2012, 21:37
Location: U sreci
Contact:

Re: Savrseni posao - kako ste se odlucili?

Post by Mina u Sreci »

Jeeee! Samo par dana nakon ove poruke, imala sam genijalne manifestacije na poslu! Juhuuuu! Moj posao je iz dana u dan bolji i bolji.
Post Reply