New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by DenVik »

Jes, Krijesnice. To!
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by Član 257 »

Pa i hrišćanstvo je bilo sekta jedno 200 godina!
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by pozitiva »

slazem se i sa Krijesnicom i sa DC
moja prica je vrlo slicna
secanja iz detinjstva nisu bas lepa vezana za hriscanstvo jer sam kao mala nekih 3,4 do 7 godina shvatila zapravo sta je to licemerstvo i uopste "vernik"...
ne kazem da su svi takvi ali kada odrastate uz takve vi samo takvu sliku stvarate
naime
baba-maceha (tatina maceha)," velika vernica" koja je mene terala da drzim malu statuu majka Marije i da izgovaram molitve iako to nisam zelela mi je to toliko zgadila RELIGIJU, VEROVANJE U BOGA....jer ona je jedno pricala a sasvim drugo radila
iako davno nije sa nama u fizickom svetu, neka zna da joj oprastam zbog svega
dakle jedno je pricala - o religiji, verovanju, molitvama a sasvim drugo radila (mog tatu mucila i maltretirala zajedno sa njegovim ocem a njenim muzem...)
OPRASTAM IM
dakle posle godina i godina gledanja tog licemerstva ja sam odlucila biti ateista...
medjutim kada sam imala krizu identiteta
ja sam se pogubila
ko sam
sta sam
odakle sam
...
zasto sam tu...
onda sam odlucila da upisem filozofiju ne bi li tako nasla sebe
ne bi li tako nasla istinu
i jesam
na neki nacin
ne do kraja
ali nasla sam istinu
koji god filozof bio ,u kojem god vremenu, istorijski gledano svi su dolazili do jednog istog zakljucka
sve je jedno
sve je nastalo od jednog
a Hegel ima jednu jako dobru filozofiju a to je da imate
tezu
antitezu i sintezu
sinteza je spoj teze i antiteze , to je apsolutna istina
vidite on nije verovao u Boga, ali je rekao da postoji jedna apsolutna istina
a kada smo obradjivali hriscanstvo
ja sam radila istrazivanje na tu temu
i onda bivala i obitavala medju raznoraznim "sektama", hriscanskim zajednicama, i isla i u pravoslavnu i katolicku crkvu, i rusinsku...i pentakostalci, i protestanti, jehovini, nazareni
i adventsisti (popularno ih nazivaju subotari) i znate sta
dosla sam do jednostavnog odgovora... jedinstvenog svi veruju u jedno na razlicit nacin
dakle
sve je jedno!
kao i filozofi
svi se slazemo u jednom, nastali smo iz jednog, pa bilo to da nazovete, Energija, Zivotna sila , Bog, Univerzum,Priroda, to je to
inace samo da napomenem , najvise sam se druzila sa adventistima i da su iako malo zatvoreni to predivni ljudi puni ljubavi, ne jedu meso, svinjsko, ne piju, imaju lepe misli i vecina njih bar 80% zivi onako kako prica, nisu licemeri! :D
pozdrav ovom prilikom za sve moje prijatelje adventiste i moju drugaricu koja mi je drugarica vec 15 godina a nikada me nije vrbovala da postanem adventista
hvala joj jer mi je ostavila slobodu izbora! :D
dakle istrazivanjem hriscanstva , zajednica i sl ja sam konacno nasla sebe i svoj Boga,
i znate sta nije to onaj cikica gore sto samo ceka da zgresimo, pa da nas kazni, kako me je ubedjivala baba maceha
nema tu onda ljubavi a
Bog je ljubav
To je ono u nama
mi smo ljubav
bog je dobro, ljubav, razumevanje, kreacija, stvaranje
tada to nisam znala
sad znam!!!!
a diplomski rad je naravno bio u duhu hriscanstva i Biblije - otkud zlo u svetu kad je bog dobar?
i da li postoji slobodna volja
tada nisam , 2009 godine znala odgovore na ovi i nisam razumela
sada znam
sada mi je sve jasno
sada znam
zahvaljujuci ovom "new age" koji ovde zastupamo
ja sam nasla sebe, svog boga, svoj odnos sa Bogom, Univerzumom
ja sad imam odgovore na ova pitanja
i neizmerno sam zahvalana Vini , Ivanu i Leci na sajtu, forumu i videima
na svemu ovome
i da
profesionalna deformacija:
Секта (лат. secta и лат. sequi и под утицајем лат. secare) је издвојена или затворена група људи која чврсто следи своја начела. Најчешће се секта формира насупрот основној групи из које је потекла, развијајући учење, које је по уверењу чланова секте, исправније у односу на учење основне групе. За све чланове секте карактеристично је да имају чврсту организацију и јединствене обавезне ритуале. У једном броју монотеистичких религија свако одступање од прокламованих догми, проглашава се сектом[1].

У почетку секта је била неутралан појам за једну мањинску групу која би долазила у конфликт са већином. Тај појам се најчешће користио у античким филозофским круговима, описујући мање филозофске групе. У том смислу и рано хришћанство може да се разуме као секта унутар јудаизма. У средњем веку појмом секте су описиване јеретичке групе које су се одвајале од већинске Цркве. У модерно доба се под сектама најчешће подразумевају затворене верске групе, односно култови.

sto znaci da sekta nije nastala sa pojavom hriscanstva nego jos i u filozofskim krugovima
a dve najvece sekte po meni su u pocetku bile pravoslavlje i katolicanstvo
e sad sto je vecina priznala da su to sad velike religije to sad nije tema
dakle ovo je samo moje misljenje i zelim da se postuje
pa ako se neko prozove i ima nesto da mi kaze molim pp
forum neka ostane netaknut
hvala Krijesnice na temi
i da


nemam idola, niko mi nije idol, mogu da kazem da mi je extra, ili kako ja nekad kazem Luiz majka za sve ali ne u smislu idolopoklonstva
i da cesto odem u katolicku crkvu , stanem kraj isusove statue i ispricam se sa sobom
a kod statue majka Marije
obavezno pustim suzu :D zahvalnosti na svemu ovome!!!! sto znam i imam!!!
inace sam mesanac svasta nesto ima tu i katolicizma i pravoslavlja i svasta neceg ali to je jos jedan razlog te moje krize tad sa 18,19 godina, ko sam sta sam, odakle sam, kome se prikloniti i zasto
a najvise nisam volela da me etketiraju da sam to i to zbog takvog i takvog prezimena
ili bilo sto drugo
a da se razumemo u katolicku odlazim crkvu jer mi vise prija ta skoncentrisana energija, i zato jer su trodimenzonalne statue Isusa i majka Marije
i zato jer nema sveca jer njih ne volim niti volim jak miris tamjana, ne volim ni jak miris mirisnih stapica....
i da za mene sekta je zaista kult, one crne sekte, mracne, koji obmanjuju ljude i spremaju ih na samoubistva, satanisticke sekte...uzas
a toga ima nazalost,ali sve manje zahvaljujuci new age-u
i da ono sto volim to je ovaj nas forumski i sajtovski new age koji ima odgovor na sve i za sve
i u kojem sam ja srecna
volim vas ljudi
e to je to
uh :zdravica:
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by Mila »

Ima jedna prica na ovu temu.
Odlucio Bog da spusti kamen znanja na Zemlju i taj posao udelio je andjelu zeljnom dokazivanja. Zbog velike treme andjeo je slucajno ispustio kamen. On se razbio i delici su se rasuli po celoj Zemlji. Od tada, ljudi pronalaze samo njegove delice i veruju da je istina sazdana jedino u delu koji su oni pronasli.
Meni je drago sto se pojavio ovaj New Age pokret, da ga tako nazovem. Ja religije ne razumem, procitam neki teks iz religijske knjige i batalim to. New age mi je priblizio upravo ono o cemu religije govore. Idola nemam, nisam ga nikad ni imala. Ono u sta ja verujem je mesavina svega sto sam procitala. I mislim da ZP nije nikakva religija ili sekta, nego cista fizika.

Da li mi zatvaramo oci pred problemima? Ne. Ako mogu nesto da ucinim, ucinicu. Ako ne mogu, zasto da se bacam u depresiju. Em ja sama necu biti srecna, em ce u svetu biti jos jedna "ugrozena" osoba. A znamo da onaj ko se oseca ugrozenim - napada.

Meni je ova filozofija postala inspiracija da dajem najbolje od sebe. I zivot je poceo da mi uzvraca istom merom :-D.
Lekcija je uvek voleti sebe.
User avatar
Buki
Posts: 135
Joined: 24 Mar 2013, 01:27

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by Buki »

Mila, napadaju ljudi koji osećaju nepravdu (načinjeno zlo negde nekome iz nekog razloga). Shvatio sam da zlo kao takvo ne postoji, takodje ni dobro. Sve je ono što jeste i nema tu velike filozofije. Kada uočimo nepravilnost, treba da reagujemo. Ako vidimo da je npr. grana od drveta pala na put, mi ćemo je pomeriti, zato što je to nepravilnost koja narušava balans u svetu(malo je plastičan primer, ali bolje ne bih znao da objasnim.) Ako mi ne bi smo pomerili tu granu, nastao bi zastoj u saobraćaju i koga okriviti za tako nešto?
Treba da postoji samoinicijativa, da pokrećemo stvari, da rešavamo, razrešavamo, ispravljamo i popravljamo. Ovde smo da napravimo bolji svet i lepše mesto. Kreacija je neprestana, uzmete kesu i zgužvate je, vi se kreirali novu situaciju (ovo već i vrabci na grani znaju, ali dobro). Šta onda raditi, sedeti i neraditi ništa, hmm i dont think so. Po meni je najveća greška ne raditi ništa, ali ako radimo nešto kako je to dobro i šta ako prouzrokuje nešto loše. U svakom slučaju, pokrenućemo energiju, neke vrste. Postoje dve pozitivna i negativna (ne zlo i dobro, već samo energije, koje su obrnutog polariteta). Naš zadatak, svih nas je da to izjednačimo, da nagomilanu energiju izbalansiramo, kako u nama tako i u našoj okolini. Svaki naš rad će doneti nešto i to nešto će proizvesti iskustvo, koje Tvorac sakuplja kroz nas.

Nju ejdž jedan od načina da se stigne nazad do jedinstva, da li će se stići i ko će to uspeti, vreme će pokazati.
Postoji jedna stvar koja je fantastična u nju ejdžu, jeste što budi osećaj zajednice, ali nekako osećam da nju ejdž ne radi baš preterano dobro (ne ni malo bolje od bilo koje druge religije). Provalio sam da samo od čoveka zavisi, da li će zračiti ljubavlju, bio on adventista, sektaš, budista, hrišćanin, ili ateista. Ne bitno je u šta verujemo, različiti su izvori religija, sa različitih mesta dolaze. Ako smo rodjeni u društvu koje je pretežno Hrišćansko i ne saosećamo sa zajednicom, e to je problem. Odvajamo se od zajednice i dobijamo gomilu ovakvih misli, na koje se žali Jovana. Ako imaš idola, super, ako nemaš opet super. Neko je napisao, da je bitno da ono probudi ljubav u nekome. Apsolutno tačno, nema potrebe raditi nešto na ličnom planu ako to u nama ne budi osećaj ljubavi mira i zadovoljstva za uložen rad. Ako idemo u crkvu, a ne osećamo ljubav i blagodat, čemu onda idenje (malo senzibilniji ljudi, osete uvek nešto, jer crkve, manastiri i hramovi su gradjeni na posebnim mestima, nisu tek tako postavljeni).
Šta htedoh reći, treba probuditi osećaj zajednice, u svima i u svakome. Treba širiti ljubav na zajednicu, pomagati, ako je ikako moguće. A ako nije moguće fizički onda duhovno i mentalno. Svako treba da doprinese onoliko koliko može, i kada bi stvarno to radili, svi (ili bar 2/3) svet bi bio mnogo bolje i lepše mesto.

Što se tiče Svetaca, Pozitiva, pomenula si ih. To su veliki mučenici, svi do jednog. Postradali su zarad Boga u kog su verovali i nema tu ničeg lošeg. Ali nisu postradali zato što su to hteli, već su postojali su neki drugi ljudi koji su bili nerazumljivi i gonili su ih. Takve duše su dobile svoje zasluženo mesto u ovom univerzumu, odakle pomažu svima nama. Nemoj ih se odricati, niti bilo ko. Ako ne verujete, poštujte bar to što su bili istrajni i verovali u nešto do kraja. Njihova jaka vera je napravila velike promene u svesti svih nas na planeti. Isus ima posebnu ulogu u ovom periodu (ne znam koliko bih trebalo da pričam o ovome ali dobro). Njegovim stradanjem otvoren je put (duhovni, ne fizički :D ) koji nas direktno može povezati sa Tvorcem-Kreatorom-Izvorom-Stanjem najviše moguće energije(vibracije). Negde na forumu sam video da se priča o nekom nestajanju dualiteta ili nešto slično. Da, došlo je vreme da se to popravi. Ne postoji zlo, ali svakako postoji Sveto, Uzvišeno i Dobro.
Ako ne znate kako da počnete sa nekim "ozbiljnijim" radom, u meditaciji (ko meditira) probajte da prizovete nekog Svetitelja, možda Isusa, ili Tvorca, ne bitno je, bitno je da taj neko, koga prizovete vama predstavlja čistu svetlost, ili Božansku ljubav, to može biti i neki andjeo ili arhnadjel, svako od njih uvek se pojavi i jedva čekaju da ih neko pozove i prizove. Osetite tu vibraciju, prijaće vam svakako (jedan od načina da se izbalansira energija-njihovo prisustvo leči, donekle).

Mila, rekla si da ne razumeš religije. To je iz razloga zato što su i pisane, da ne mogu svi da razumeju. Razlog je što ljudi sa nižim stepenom svesti ne bi razumeli ni ovako ni onako (ne želim da kažem da ti sad imaš nižu svest, niti bilo ko ko to ne razume, pogotovu ako čita nekoga ko je živeo pre 1000 godina, tada je bilo malo drugačije razmišljanje i verovanje). Potrebno je znati šta tražiti u svakoj knjizi, većina uzme Bibliju i pročita, čisto da se kaže da su pročitali, a da pritom ništa nisu razumeli, jer je sve pisano čudno, ali ipak poneko udje u suštinu svetih knjiga (Bibliju sam dao kao primer jedne veoma zbunjujuće knjige i veoma nerazumno napisane, za poimanje običnog sveta). Treba odgonetnuti misteruju, svako to treba da radi na ličnom planu. Svako će da shvati, ono što mu je dozvoljeno-dato od Boga. Kada bi ste sad krenuli da pričate sa nekim na ulici, ko nije nikad čuo ni za jednu jedinu stvar o kojoj se ovde priča, gledaće vas kao da imate neki ozbiljan psihički problem. Samo on neće primetiti da je suština problema o svhatanju u njemu.
I da, naravno, svako ima svoj put, pa nije ni potrebno lupati glavu oko nečega, ako smatramo da to ne treba tako i da postoji neki drugi, bolji način.
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by pozitiva »

samo da pomenem nesto
hm-osecaj zajednice
jok
probala
i sta se desilo...
usla u vrtlog najvecih ogovaranja, osudjivanja, haosa
i jednostavno izasla iz takve zejdnice
tako da meni nije potreban osecaj zajednice
ja je vec imam ovde
gde i ako pogresimo i ako osudimo i ako kritikujemo mi ovde umemo to da popravimo i naucimo lekciju
tamo to nisam dozivela
tamo, ne bitno gde ... sam dozivela da su ako sam samo i mislila drugacije hteli da me spale, sorry onda mi tkava zajednica ne treba
a ovo ovde postaje vise od zajednice
kao sto znas mi smo jedna svetlosna porodica i ma koliko ko sta god pogresio
mi umemo da naucimo lekciju
i da istinski podrzavamo jedni druge
jos jedna stvar, ima svetaca u katolickoj crkvi, u trodimenzionalnom obliku koliko hoces a ja im imena ne znam, niti se time opterecujem
i da,Buki izvini na mom losem objasnjenju
i recenici-svece ne volim
zurila sam, da zavrsim post pa je tako ispalo
dakle ne volim idolopoklonstvo - ikone, i sl, kao sto ne volim i one rituale "celivanja necijih mosti"
najezim se od toga
ali daleko od toga da ne postujem one koji to vole
a mucenici koji su prosli razna maltretiranja i mucenja za rad Boga
slava im
ako vec moram da uskazujem toliko postovanje
mada mislim da ne moram jer to ne osecam
a zar nije svako od nas mucenik jer se "borimo" da opstanemo ovde ovakvi, u ovom svetu kakav je i kakvi smo mi sada iako smo manjina
ako cemo tako gledati
ali ja ne gledam ni njih ni sebe kao mucenike
ako nesto propagiramo ili se borimo za nesto da li, ako idemo filozofijom nju ejdza, mi privlacimo da nas ljudi "muce i maltretiraju" ili ne, nasim mislima da smo mi mucenici....?
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: New Age - svjetlost istine ili još jedna obmana?

Post by Ivan Spg »

pozitiva wrote: jos jedna stvar, ima svetaca u katolickoj crkvi, u trodimenzionalnom obliku koliko hoces a ja im imena ne znam, niti se time opterecujem
i da,Buki izvini na mom losem objasnjenju
i recenici-svece ne volim
zurila sam, da zavrsim post pa je tako ispalo
dakle ne volim idolopoklonstvo - ikone, i sl, kao sto ne volim i one rituale "celivanja necijih mosti"
najezim se od toga
ali daleko od toga da ne postujem one koji to vole
Rekao sam na početku ovoga da budemo blagi u ovoj diskusiji. Ako se ježiš ježi se ali nemoj pisati o tome jer time osuđuješ nekog ko to radi. Mi smo ovde otvoreni za sve jel tako? Kao što si napisala poštujemo druge. Nema žurbe u ovakvim razgovorima, samo polako i promišljeno jer ovde pričamo o najinitimnijim ubeđenjima :) :ruzha:



Mislim da smo rekli sve što smo imali o ovoj temi, zaključavam :)
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
Locked