Da li naša imena oblikuju naše živote?

Anđeli, Aura, Channeling, Svetlosno telo, Vibracija tela, "Neobjašnjive" pojave, Slučajnost, Znakovi, Borjevi, Imena i njihovo značenje i uticaj

"Malo" znači da ove pojave nisu obavezno nešto što je neobjašnjivo, nego samo da moramo pomalo da naslućujemo kako funkcionišu
Rino
Posts: 4
Joined: 27 Sep 2012, 18:05

Re: Da li naša imena oblikuju naše živote?

Post by Rino »

Žika
Svaka čast na trudu oko tumačenja mog imena!
Leci
Hvala i tebi što si mi posvetila par redaka u postu!
Sve vas puno volim!!!
Samo tako naprijed i ne posustajte u širenju pozitivne energije.
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Da li naša imena oblikuju naše živote?

Post by leci »

Žiko, da te nema, trebalo bi te izmisliti!
Image
Na slici ko upisan mališa dragi tvoj Klinac cakani, i vidi se da je beskrajno radoznao, po pogledu ispod obrva, he he he
Image
Hvala ti Žiko što si nas upoznao i od srca ga pozdravi, kaži mu da se iz aviona vidi da je predivan! Lepo je vaspitan i molim te pusti ga da gleda te serije, kad voli dete, greota je braniti mu, he he he , mali je legenda na tatu!
Image
Drago mi je što sam pogodila za tortu, jer i ja volim baš takve, tanka kora mlogo fila, he hehe da, da vidovita sam od pre neki dan, he he he
Image
POzdrav i tebi Žiko velik ko kuća od Ratnika Svetlosti!
Pozdrav i za Snežanu Stanatic. Drago mi je da sam te iznenadila i obradovala, to mi je i bila namera, he he he sve naj od mene za tebe.
Image
User avatar
Amalija Riznić
Posts: 11
Joined: 26 Jan 2013, 14:11

Re: Da li naša imena oblikuju naše živote?

Post by Amalija Riznić »

Pozdrav svima, zaista je interesantna tema :) Poznavala sam jednu gospodju ŽIvku, mislim da je to"najzivlja" osoba koju sam upoznala, a zena ima preko 70 godina...Kada je god vidis uvek je puna energije,lepo obučena uvek nasmejana i vesela, stalno neso cvrkuće pevuši itd...To da li nam imena oblikuju zivote to ne znam,ali sigurno utiču na njega, odredjuju nas karakter i misli. MOje ime je Hristina, već vam je jasno koji je smisao mog imena zar ne, to je Hrist, a pošto sam hrišćanka veoma volim i cenim svoje ime.
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Da li naša imena oblikuju naše živote?

Post by leci »

Draga Hristina, meni si samo svojim postom potvrdila po milioniti put da ništa nije slučajno, sve je sa smislom i svrhom, kao što je i Hrist govorio o tome. Tvoje ime je podsetnik svima i tebi da je to tvoj put i to je divno. Takođe i ja u srcu volim Hrista, ali moja misija je drugačija i govori mojim imenom Slavica ili Leci.
Puno te pozdravljam Hristina i želim sve najbolje i najlepše.
Image
User avatar
Vasilica
Posts: 46
Joined: 20 Aug 2012, 11:59
Location: Niš

Re: Da li naša imena oblikuju naše živote?

Post by Vasilica »

Dok sam bila mala moje ime mi se uopšte nije sviđalo, jer je bilo retko, čak sam bila i jedina Natalija u osnovnoj i srednjoj školi u generaciji a i u malo starijim i malo mladjim generacijama. Svaka druga devojčica zvala se Jelena, Milica, Marija, i osećala sam se kao da imam najgore ime na svetu. Kad sam napunila malo više godina počela sam da ga volim baš zbog njegove retkosti, iako nemam pojma šta ustvari znači, negde sam čitala da je vezano za plodnost.
Inače, kada bi ste menjali vaša imena, koje ime bi ste uzeli? Šta mislite, koje ime bi vam donelo više sreće i dobrobiti u životu?

Pozdrav! Puno poljubaca! :) :*
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Da li naša imena oblikuju naše živote?

Post by Zika »

Vasilica,
Evo neka znacenja divnog imena Natalija,

Srpsko, hrišćansko nasleđe. Potiče iz latinskog "Natalia", izvorno iz "natalis" u značenju "Božić, dan Hirstovog rođenja". Otud "dies natalis" u značenju "dan rođenja" ili "humus natalis" u značenju "domovina". Obično se nadevalo detetu rođenom na dan Božića. Kasnije tokom vremena ta veza je izgubljena pa se naprosto davalo detetu prema ukusu roditelja. Kalendarsko je ime. Od ovog imena izvedena su imena Nata, Nataša i Natka.

lat. natalinus kao rodan, rođeni; ostali oblici imena Natalija, Nataša, Nata
User avatar
John Work
Posts: 159
Joined: 09 Oct 2012, 17:29

Re: Da li naša imena oblikuju naše živote?

Post by John Work »

Moji roditelji su hteli da mi daju ime Zoran, ali pod uticajem očeve majke promenili su odluku i ja sam dobio ime moga dede Jovana.
U osnovnoj školi su me nastavnici i pojedini drugari zvali Jovica, a pojedini drugari Jolek, u srednjoj školi su me zvali po prezimenu, tako da me do kraja srednje škole niko nije zvao pravim imenom.
Na kraju srednje škole kad je jedan drugar uzeo moju diplomu i pročitao moje ime rekao mi je što sam ja mislio da se ti zoveš Zoran. :lol:

Tada nisam osećao svoje ime jer mi se činilo staromodnim i nisam bio zadovoljan sa njim. Danas mi je čudno kad me neko nazove Jovica.

S obzirom da je sve energija i da svako ime ima svoju vibraciju, verovao sam da to kako se zovemo donekle usmerava naše živote, više ne.

Ipak konstatujem da mi pojedina imena lepše zvuče od nekih drugih i da je lepo kada si zadovoljan svojim imenom, jer će tada i vibracija koju naše ime šalje (nama samima) biti lepša :)
User avatar
Stalker
Posts: 100
Joined: 04 Jun 2013, 15:37

Re: Da li naša imena oblikuju naše živote?

Post by Stalker »

Naša imena oblikuju naše živote zato što su naši roditelji oblikovali naše ime prema svojem očekivanju.
Ratnikov put je harmonija - harmonija radnji i odluka.
User avatar
Vasilica
Posts: 46
Joined: 20 Aug 2012, 11:59
Location: Niš

Re: Da li naša imena oblikuju naše živote?

Post by Vasilica »

Sad mi se moje ime još više sviđa :) :*
Post Reply