TRECE OKO

Anđeli, Aura, Channeling, Svetlosno telo, Vibracija tela, "Neobjašnjive" pojave, Slučajnost, Znakovi, Borjevi, Imena i njihovo značenje i uticaj

"Malo" znači da ove pojave nisu obavezno nešto što je neobjašnjivo, nego samo da moramo pomalo da naslućujemo kako funkcionišu
Post Reply
Krijesnica

Re: TRECE OKO

Post by Krijesnica »

Ne volim google, više preferiram komunikaciju, pa makar i preko foruma :)

No, hvala ti :D
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: TRECE OKO

Post by Ivan Spg »

Zezam se ionako je trebala da stavi link kao što piše u kućnom redu, khm, khm :D
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Noetic Sparkle
Posts: 156
Joined: 09 Oct 2012, 13:26

Re: TRECE OKO

Post by Noetic Sparkle »

Eto Krijesnice draga Spoygg (khm,khm,hocemo Spoygg trudicemo se da postujemo pravila ali eto ponekad od zelje da podijelimo nesto korisno,u brzini izostavimo link,bar se meni tako desava,u pravu si sto nas podjecas) je bio vrijedan pa te je obavijestio :D odakle sam skinula clanak.A vec kad je to on obavio hajde da te pitam koju pastu koristis?Ja znam da kod nas postoji pasta NEEM radjena na ajurvedskoj osnovi ali sam citala da,mada nema fluora,ima neki drugi "nezgodan" sastojak a licno najvise volim Shenemil glinu za zube,odlicna stvar!
Isto tako imala bih jedno pitanje ,naime dvoumim se otkako sam postavila temu da to pitam vas,jer nisam sigurna kako najkrace i najtacnije da opisem i da pitam.Ali evo ja cu pokusati a i trudicu see da ne idem u sirinu da se ne bih zapetljala:naime negdje do 20e godine intenzivno a malo slabije do 25-26 godina bila sam mnogo otvorenija za informacije intuitivnog tipa,za tokove suptilnih energija,sa-znanja,osjecaja svijeta zasnovanog na onome sto zovemo Ajna i/ili Anahata.Tad je to bilo potpuno prirodno stanje i nekako dok nije oslabilo (a u neki momentima i periodima prestajalo),nisam ni znala sta imam,nije tu bilo nekih "bombasticnih' desavanja mada je i njih znalo biti ali osjecam i znam da mi je i srce i trece oko bilo otvoreniije,mada ne mislim da su sada "zatvoreni" vec..nekako povuceni,u pozadini,nesigurni,mozda i uplaseni?Sta znate o mogucim uzrocima?Meni se nekako cini da su u mom slucaju vise imali ulogu neki drugi elementi (pojava i jacanje straha, nesigurnosti...)nego fluor i elektromagnetna zracenja...Krijesnice a da li si osjetila kako,dok smo u istinskoj prirodi,nekako se spontano covjek otvori,opusti,drugacje teku misli i energija,tako da ja u potpunosti razumijem tvoju zudnju za potokom i sumom,ljudi ranije nisu racionalizovali i znali ono sto mi znamo,prosto su-zivjeli TO.
NOETIC SPARkLE
Krijesnica

Re: TRECE OKO

Post by Krijesnica »

Mislim da si upravo dala sebi odgovor na pitanje - strah i nesigurnost mogu prilično opteretiti rad nekih čakri, stvoriti blokade i zatvoriti ih. Ako se u to vrijeme nisi bavila nekom duhovnom praksom, onda je lako moguće da su se svakakve emocije nataložile u tebi. Strah jako blokira srce. Ajna može biti blokirana pod utjecajem onoga što ljudi zovu logičko razmišljanje. I razmišljanje i logika potječu od ega. U trenutku djelovanja pod utjecajem ega, intuicija se gasi. Zašto? Zato što je intuicija univerzalna inteligencija. A logika i inteligencija nisu isto. Logika je zasnovana na "zdravom razumu", na onome što već znamo iz prijašnjih iskustava. Prema tome, logika je ograničena jer se bazira samo na onome već viđenom i proživljenom. Inteligencija je puno bolja alatka za snalaženje u životu i rješavanje problema. Ona dopire iz viših dimenzija u kojima su sadržane informacije koje mi svjesno nismo primili kroz doticaj s okolinom. Stoga je ona neograničena i pruža mnogo više znanja nego logika i razmišljanje. Ne kažem da čovjek treba u potpunosti prestati misliti :D ali je dobro da postoje periodi kada misli nema, kao na primjer u meditaciji.

Što se paste tiče, koristim Sensodyne bez fluora, koji me je opalio 37 kuna po džepu -.-' Prije toga sam tražila recepte za prirodnu pastu za zube, ali opet moram ići u biljnu apoteku po neke od sastojaka, koji i nisu pretjerano jeftini. Koji god recept da sam našla, uvijek mi fali nešto... A možeš li mi reći nešto više o toj glini za zube? Kako ju nabaviti i da li ju je potrebno isto mućkati s nečim, ili djeluje sama?
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: TRECE OKO

Post by Ivan Spg »

Otvorite posebnu temu u vezi paste za zube, please :) Mislim da bi mnoge interesovalo.
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Noetic Sparkle
Posts: 156
Joined: 09 Oct 2012, 13:26

Re: TRECE OKO

Post by Noetic Sparkle »

Ima nesto u tome sto si rekla,moguce je da sam se nesvjesno pokusala "upodobiti svijetu",uffff,kakva greska!I jos se "vadim" i trudim se vratiti izvornu sebe!Ako imas nekih savjeta slobodno pisi (za strah npr).Odnedavno sam ponovo pocela meditirati.Prijaaaa!Sto se straha tice nekako je preplavio moje bice ne odjednom vec postepeno,i od tada je nekako i moje izvorno,autenticno bice u "povlacenju".
Ta pasta je gotova za upotrebu,sastojci su cista glina i etericna ulja i zaista je odlicna,mozes zamoliti nekog da ti je kupi u Srbiji i donese da je probas,mada mislim da je i obicna glina za unutrasnju upotrebu odlicna -umocis vlaznu cetkicu u glinu i peres zubice :D .Svakako svima preporucujem bar 1-2 puta godisnje odraditi detox kuru sa glinom ili Zeolitom.'Ocemo Spoygg!Samo malo.
NOETIC SPARkLE
Krijesnica

Re: TRECE OKO

Post by Krijesnica »

Hvala ti na informaciji, vidjet ću što bih mogla učiniti po tom pitanju.

Najbolji i najučinkovitiji savjet koji ti mogu dati po tom pitanju je samo to da meditiraš. Neka ti to bude navika, imaj određeno vrijeme u danu koje posvećuješ samo meditaciji. Diši, prati dah, promatraj misli i dopusti im da se pojavljuju, ali se ne veži za njih. Tu bi mogla upoznati svoje blokade i strahove. Oni su pohranjeni u podsvijesti, a podsvijest u stanju duboke opuštenosti izlazi van. Prati svoje misli i saznaj što te točno blokiralo. Mogu se pojaviti neka sjećanja vezana za prošle događaje koji su negativno utjecali na tebe. Ako se to desi, prebaci pažnju na taj događaj, neka odmah on postane predmet tvoje meditacije. Oživi sjećanja na njega i slušaj svoje tijelo, osjećaj emocije koje se javljaju kao reakcije na sjećanje. Mislim da ćeš vrlo brzo shvatiti što te toliko blokiralo.

Isto tako, nemoj pokušavati zanemariti svoje strahove ili ih poricati. Priznaj si da se bojiš i osluškuj svoje tijelo dok reagira na strah. Može ti se desiti da ti život pripremi scene od kojih strahuješ. Bez brige, to je u svrhu tvog osobnog rasta. Ne možeš rasti ako se bojiš. Takvi događaji bi te mogli iznenaditi i uhvatiti te nespremnu, ali to i jeste cilj. Doći ćeš u položaj kada ne možeš pobjeći i neće ti biti druge nego da proživiš taj strah kao ostvarenje noćne more. U takvoj situaciji se rastvara ego, ti ne razmišljaš nego samo djeluješ. Djeluješ zahvaljujući inteligenciji. Tu te vode srce i treće oko. Automatski razbijaš blokadu. Kasnije ćeš se možda još jednom ili dvaput naći u istoj situaciji, što će biti test da li si usvojila lekciju ili je strah još prisutan. Ako se i dalje bojiš, sada imaš priliku da ga iskorijeniš do kraja. Ako straha nema, doživjet ćeš tu situaciju kao neko uobičajeno svakodnevno iskustvo. Neće biti emocija, ali će tvoje djelovanje biti prožeto mirom i znanjem.
User avatar
Noetic Sparkle
Posts: 156
Joined: 09 Oct 2012, 13:26

Re: TRECE OKO

Post by Noetic Sparkle »

HVALAHVALAHVALAHVALAHVALAHVALAHVALAHVALAHVALAHVALA,toliko za sad,pisemo se later!Iskro!
NOETIC SPARkLE
User avatar
John Work
Posts: 159
Joined: 09 Oct 2012, 17:29

Re: TRECE OKO

Post by John Work »

E sad ne znam da li je baš ovo tema za treće oko, sunguzing ili negde drugde, vezano je za ono što ste doživeli prilikom buđenja trećeg oka, spominjali ste neku svetlost, pa evo da priupitam ima li neko objašnjenje za moj slučaj.

Ne znam kada mi se to prvi put pojavilo ali pretpostavljam pre oko godinu dana, ali sigurno nakon početka bavljenja sunguzingom I desilo mi se jedno 4, 5 puta

Nije ni nalik ovom vašem iskustvu pa pretpostavljam da nije u pitanju treće oko, već nešto drugo, možda će neko moći da mi odgovori, ne mogu da kažem da sam uplašen ali je svakako neugodno iskustvo.

A dešava se sledeće:
Odjednom mi se suzi vidno polje na desnom oku, kao da mi neko stavi na desno oko neku masku, a u unutrašnjosti se javi blistavo žuta svetlost poput sjaja sunca, i na to oko dok to traje ne mogu ništa da vidim, tada moram da zažmurim i to blještavilo mi je i dalje pred očima, posle par minuta sve prolazi i vraća se u normalno stanje.
Krijesnica

Re: TRECE OKO

Post by Krijesnica »

Hm, pa ovo zapravo i podsjeća na simptome buđenja trećeg oka, ali ne znam zašto se to pojavljuje samo u desnom oku. Jer ako je treće oko, onda se boje pojavljuju u cijelom videokrugu, kao da ih vidiš s oba oka, iako tvoje fizičke oči zapravo nisu osjetila koja vide tu boju.

Sungazingom je moguće otvoriti treće oko. To je moguće postići bilo kojom vježbom usmjeravanja pažnje na jedan objekt (u ovom slučaju je to Sunce), odnosno fiksiranjem pogleda na jedno mjesto. Možeš li dodati još koji detalj?

EDIT: Htjela sam samo još nešto napisati vezano za Ratnice koje su u temi o aurama "otkrile" oko koje ih promatra :lol: To oko koje vidite je zapravo vanjska projekcija trećeg oka. Ona se nalazi na čelu, između obrva. S tim okom vi gledate u svoju unutrašnjost, tj. u epifizu, u kojoj se nalaze informacije koje želite znati. Zbog toga ponekad ljudi imaju osjećaj da informacije dolaze izvana kroz tu točku na čelu. To je pogrešno. One dolaze kroz epifizu, a ta točka je ogledalo koje vam prikazuje slike i prenosi poruke. :)
Post Reply