Čakre - generalna diskusija

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
Post Reply
Krijesnica

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Krijesnica »

Hahahaha jaspis...odmah ti sladoled pada na pamet :D Uzmi u obzir da, bez obzira na boju, sladoled je pun šećera glukoze. Glukoza je nezdrava sama po sebi i slabi tvoju energiju. Jedini šećer koji je tijelu zdrav i potreban jeste fruktoza iz voća i povrća. To se konzumira do mile volje.

Kako to misliš, što je sa šestom i sedmom čakrom? Nacrtana je hrana u tim bojama. Pretpostavljam da te bune ove žitarice kod krunske čakre. Stvar je u tome da je krunska čakra u bijeloj ili ljubičastoj boji. Bijela i ljubičasta svjetlost sadrži cijeli spektar boja, tu su sadržane sve frekvencije, pa tako hraneći bilo koju drugu čakru, automatski hraniš i krunsku.

Od plave hrane meni još padaju na pamet šljive i grožđe. Sad kad malo razmislim, mislim da nikad nisam jela patlidžan :O Ili jesam, a da ni ne znam. Svašta... :lol:
User avatar
jaspis
Posts: 314
Joined: 29 Jan 2013, 20:55

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by jaspis »

Ma mislila sam da je hrana u boji svake čakre...
Samo kak ne vidim sliku jednostavno mi nije palo na pamet baš puno hrane koja je plava i ljubičasta...
Za crvenu žutu narandžastu i zelenu hranu je lako...
Gdje onda spada mlijeko, to bi bila 7. čakra ili?
Grožđa i šljiva si se super sjetila a patlidžan si sigurno jela samo oguljen naravno pa se ne sjećaš boje ;)

Što se sladoleda tiče ma sve znam ali eto pao mi na pamet pa sam morala napisati...
Jel zdrav šećer iz meda? ne znam koji je točno u medu ali mislim da bi mogao biti ok...

I ima li smisla za neku čakru npr. 5. staviti vodu u svijetlo plavu bocu pa onda bocu staviti na sunce, znači ajmo reć da voda upije tu boju i onda tu vodu piti???...

Čula sam negdje da i boja naše odjeće djeluje na čakre pa ako želimo neku uravnotežiti ili ju aktivirati nosimo odjeću odgovarajuće boje.
Teži visokom jer u duši ti leže skrivene zvijezde. I sanjaj jer snovi predhode svakom cilju.
Krijesnica

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Krijesnica »

jaspis wrote:Ma mislila sam da je hrana u boji svake čakre...
Samo kak ne vidim sliku jednostavno mi nije palo na pamet baš puno hrane koja je plava i ljubičasta...
:shock: Pa što ne kažeš da se slika ne vidi? :D Evo ponovno sam ju uploadala, klikni na link i trebala bi ju vidjeti: http://img248.imageshack.us/img248/3872/cakre.jpg
Malo sam ju smanjila, možda je i veličina slike bila problem...

Kao što vidiš, na slici je prikazano samo voće i povrće. Razlog tome je što bi to bila savršena zdrava prehrana za spiritualni napredak. Čovjekov probavni sustav sadrži obilježja biljojeda, neka od njih su pokretna donja čeljust koja se kreće u svim smjerovima (kod mesojeda ide samo gore-dolje), duljina probavnog sustava (probavni sustav mesojeda je puno kraći), pH želuca je također prilagođen lužnatoj hrani, a ne mesu, itd. Ne znam kako mlijeko utječe na čakre, ali samo po sebi mlijeko nije potrebno čovjeku nakon što se odvikne od mamine sise. Razlog tome je što kalcij iz mlijeka šteti kostima, slabi ih, a ne jača ih, kako govore na reklamama. Ono je potrebno samo dok se razvijamo kao bebe, kasnije ne. Meso, mlijeko, soja, alkohol i šećer su među glavnim uzročnicima bolesti kod čovjeka. Naročito ovo prerađeno mlijeko koje kupujemo u trgovinama. Ne postoji niti jedan sisavac koji pije mlijeko cijeloga života, jedino čovjek inzistira na tome. Ako ti je slika vidljiva, onda znaš da doista jesu u pitanju boje. Svaka boja ima svoju frekvenciju, pa tako hrana određene boje rezonira s čakrom te boje.

Šećer iz meda je zdrav u umjerenim količinama. Ja sam prije konzumirala žličicu meda na dan i to nije imalo dobrog utjecaja na mene. Kako bi Kinezi rekli, "Samo umjereno" :mrgreen: S obzirom da je svaki čovjek priča za sebe, najbolje je pratiti kako tijelo reagira na hranu i tako ćeš znati koja je savršena količina za tebe.

Ovo za vodu u obojenoj čaši sam već negdje čula, stoga mislim da to djeluje. Samo se treba pobrinuti da čaša bude staklena, nije dobro ako voda puno vremena provede u plastičnoj ambalaži. Ako isprobaš, javi rezultate ;)

I da, boja odjeće također utječe na čakre. Crvena boja je simbol bogatstva i moći, zato mnoge poznate glumice na raznim dodjelama dolaze u haljinama vatreno crvene boje. A prva čakra, koja je crvene boje, povezana je sa osjećajem materijalne sigurnosti, što kod čovjeka znači bogatstvo i novac. Možeš i primijetiti da produhovljene osobe često nose plavu, indigo ili ljubičastu boju. One su povezane s gornjim čakrama koje donose mudrost, mir i znanje, stoga im je bitno da budu smireni i koncentrirani. Pokušaj se poigrati malo s tim, odaberi jednu boju koju ćeš nositi danas i prati kako se osjećaš. Ja sam primijetila da mi žuta jako pomaže jer aktivira solarni plexus, baš tada osjećam kako jače utječem na svoju okolinu i lakše mi je postići ciljeve koje si zacrtam. Boje su jako važne u životu, one utječu na raspoloženje, emocije, djelovanje, ponašanje... Tek sada mi je jasno zašto sam prije par godina spontano odlučila obojiti sobu u žute i zelene nijanse. Žuta=moć, zelena=ljubav :D
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by DenVik »

Krijesnice, fotka za Avatar ti je odlična. Ovo je sa tvog bloga, bar mislim tako.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
jaspis
Posts: 314
Joined: 29 Jan 2013, 20:55

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by jaspis »

Hvala ti Krijesnice na objašnjenju
:D :D :D
e baš si me nasmijala da znaš, sa slikicom mislim ;P
Nije u slici problem vec u meni ;) ne vidim ti ja nju da mi je prek cijelog ekrana a ti se tu trudiš, baš mi to slatko bilo...

Probat ću ovo sa čašama, samo moram pronać negdje u boji, bilo je prije onih staklenih ofarbanih po nekim dućančićima ali nemam pojma ima li toga još...
Ja sam inače gotovo svakodnevno u nečem ljubičastom iako sam primjetila da zadnjih par dana volim i ove jarke boje, crvenu žutu narandžastu, valjda mi je donjim čakrama potrebno buđenje a možda mi jednostavno fali malo sunca...

Imam negdje knjigu liječenje bojama, iskreno nije još došla na red za čitanje ali ako ima zainteresiranih poslat ću ju pa se zabavljajte ;)
Teži visokom jer u duši ti leže skrivene zvijezde. I sanjaj jer snovi predhode svakom cilju.
Krijesnica

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Krijesnica »

Eeee istina, kada je nekoj čakri potrebna energija, ti ćeš spontano posegnuti za onim što se poklapa s njenom vibracijom. Recimo ja već dosta dugo imam problema s prvom čakrom (hvala Bogu sad je malo ojačala) i s vremenom sam spontano počela u ormar unositi crvenu boju. Sad imam toliko crvenih majici da bih svaki dan u tjednu mogla nositi crveno :lol:

Evo mene jako zanima knjiga o kojoj govoriš :D Pa ako uhvatiš vremena zakači ju na forum, voljela bih to malo proučiti. Boje su jako moćna stvar, na primjer mene je odmalena jako privlačila plava boja. Godinama kasnije saznam da su njoj privrženi Strijelci (moj horoskopski znak) jer su dosta aktivni, pa ih plava boja umiruje. :D
User avatar
nikola
Posts: 114
Joined: 21 Nov 2012, 11:52

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by nikola »

Cao Krijesnice :) Ti kao expert za cakre, imam pitanje za tebe :) Oni bolovi sto sam imao u grudima su prosli. Sad imam mali problem sa glavom, tu oko slepocnica osecam kao neki pritisak, po nekad me boli cela glava ali bas cudno, da li ima to veze sa cakrama? :D Thanks Expert :)
User avatar
nikola
Posts: 114
Joined: 21 Nov 2012, 11:52

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by nikola »

zaboravio sam da ti kazem da mi zuji u usima ponekad :) bas cudno
Krijesnica

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Krijesnica »

Hahaha...ma nisam expert, samo sam imala dosta iskustva s vlastitim čakrama što me jednostavno nagnalo da ih proučavam.

Zujanje ne bi trebalo biti povezano sa čakrama, već više s promjenom tvoje frekvencije. Kad ti se čakre otvaraju, ti prirodno počinješ funckionirati na višim dimenzijama. Ako dosad nisi vidio aure ili energiju, sad bi se to moglo početi dešavati. Također će vjerojatno tvoja intuicija doći do izražaja u narednom periodu.

Svi ti neobični pritisci i bolovi koje je teško riječima definirati uglavnom su energetskog podrijetla. Kao što sam navela za ovo gore, otvaraš se ka višim dimenzijama što za tijelo može biti stresno. Bol je način da te tijelo zamoli za malo odmora, kako bi i samo prikupilo dovoljno energije.

Pored toga, barem jednom ili dvaput godišnje obavljaj sistematske preglede, jer se u periodu tako naglih promjena mogu javiti nekakve bolesti. To je također način da te tijelo upozori na čemu trebaš poraditi, i da te zamoli za malo više pažnje i odmora. Ako uhvatiš vremena, napravi preglede tipa krvna slika, pregled vida, EKG i sl. Ne kažem da su ovo kod tebe simptomi bolesti, upravo suprotno xD Kada se čakre otvaraju, tijelo ti je puuuuno osjetljivije nego inače. Imunitet može naglo pasti. Stoga, tebi je u cilju da tijelo održiš zdravim kako bi čakre mogle nesmetano emitirati energiju. Blokade i pretjerani tjelesni napor su ono što može izazvati bolest. A bolest nije ništa drugo doli način da uzmeš vremena za sebe i daš svom tijelu vremena da prihvati promjene.

Ove godine će se to ljudima događati sve više. Počelo je već 2010.-2011. godine, prošle godine se valjda najviše ljudi probudilo i otvorilo čakre. U 2013. to sustiže sve one koji to nisu obavili ranije, pa za njih promjene mogu biti malo nagle.
User avatar
nikola
Posts: 114
Joined: 21 Nov 2012, 11:52

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by nikola »

Hvala Expert na odgovoru :lol: E nisam video nikakvu auru ili energiju :D A kako ta aura izgleda i energija, kako bi to trebalo da vidim? Bas me zanima..
Post Reply