Šta je to u novcu

Danas ti je rođendan? Na čemu si zahvalna? Kako si počela? Predstavi se :)
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Šta je to u novcu

Post by Član 257 »

Meni se više dopada ideja da uvek imam novca i da opušteno krenem u šoping bez predstave šta posebno želim. Pa se oduševim kad vidim nešto lepo. Jedan period mog života sam imala takav priliv novca da sam mogla ući u najbolji butik i bez gledanja cena kupovati. Mnogo mi se dopao osećaj da kupujem ono što mi se dopada,a ne ono što je skupo ili jeftino. I nikad nisam kupila 5 pari pantalona ili 10 džempera,već jednu majicu ili jedne pantalone i nikad nisam prešla cifru 50 eura. (možda jer sam najviše išla u Esprit a tamo su cene takve hahahahahahaha) Volim sebe nagrađivati kad uradim neki dobar posao,ne mora nešto posebno da imam u glavi. A nekad odem i pojedem kolač. Ali je osećaj divan. Novac niti kvari niti popravlja ljude. Samo naglašava ono što ljudi već jesu. Nikad niko nije mogao da "provali" da li imam ili nemam. To je moja misao.
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
Buki
Posts: 135
Joined: 24 Mar 2013, 01:27

Re: Šta je to u novcu

Post by Buki »

Mene što se novca tiče, uvek pogrešno procene :D A zašto, jer smatraju da je novac taj koji daje samopouzdanje ljudima, ali to nije tako. Živ primer sam toga, ljudi se ponekad i začude, ali mene to ne interesuje. Imam nemam, isto mi se hvata, kupio nekupio, isto mi se hvata :D
Novac dodje uvek kad treba, u to sam uveren, bio sam u situaciji pre par dana, da mi je trebao novac, ali nisam ga imao ( ne dovoljno). Prošla je ta neka situacija, i na kraju sam shvatio, da je bolje što ga u tom trenutku nisam imao. Sledeći put, na sličnu situaciju, za isti novac, bolje ću da prodjem :D A tada ću imati, jer treba da dobijem od nekog sudjenja, neke pare :D Tako da je odlično ispalo. Iako sam se ja u trenutku razočarao, što sad baš nemam toliko koliko mi treba, ali sve ima svoje razloge, u koje od sad, ne ulazim. Što moram da znam, zašto baš sad nemam to i to, pa sigurno ima razlog, saznaću ga kad prodje. Ne žurim se nigde, strpljenje, ključ svega. Sve u svoje vreme i baš me briga :D Ne lupam glavu više oko novca, jer tu je sad, dovoljno ga imam, pre 3 dana jok, danas full :D
Зоран
Posts: 203
Joined: 27 Mar 2013, 15:02

Re: Šta je to u novcu

Post by Зоран »

Novac je samo jedno sredstvo kao i svaki predmet koji nas okružuje. Sve dok ne postane način života, super je...:)
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Šta je to u novcu

Post by jovanajovana10 »

slazem se Zorane, novac je sredstvo (za ostvarene cijeva) a ne sam po sebi cilj
:-*:-*:-*
manifestvovala sam danas sebi nekoliko papirica u novaniku koje zovemo novac :-)
koji mi je trenutno neophodan za neke ciljeve
problem je bio u tome sto postoji par izvora novca ali taj novac meni nije dolazio

zamislila sam par reka( izvora novca) kako se ulivaju u more (moj zivot)
i onda sam korita svake reke ocistila detaljno u mislima
i onda je voda pocela brze da tece i da se uliva u more
ubrzo nakon toga dobila sam prvi novac :-)
redovno cu cistiti mojih par recica ,mnogo su se bile zaprljale,ima tu jos da se radi
da osetim srecu na mestu ulivanja,da more lepo komunicira sa okenom...:-)
:-*:-*:-*:-*
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Зоран
Posts: 203
Joined: 27 Mar 2013, 15:02

Re: Šta je to u novcu

Post by Зоран »

Bravo, Jovana.. :)
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Šta je to u novcu

Post by DenVik »

Jo10, samo napred :ludiranje: , tek ce da krene, a tako je jedino ispravno.
Ma lepo ja vidim to nase okupljanje ( skup ludih milionera)
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Šta je to u novcu

Post by jovanajovana10 »

o,hvala,hvala drugari :-):-):-)
DenVik, nista tome ne fali ;-)
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Šta je to u novcu

Post by Ivan Spg »

Evo čitam ovu temicu već neko vreme (tj pratim) i htedoh reći štošta, a dosta od toga ste već i rekli. Mada ja uvek imam šta da kažem :kul:

Prvo želim da razjasnim jednu stvar, moje gledište se bazira na sledećem: čovek može da živi u potpunosti bez novca i postoje načini života u kojima se predivno živi i razvija bez novca, s obzirom da smo svi ovde izabrali da ne živimo takvim načinom znači da smo izabrali da živimo u društvu u kojem je novac način razmene stvari i energije i vremena. Znači ovde ne želim ni da se dotičem načina života u kojem novac nije potreban jer to nije tema :)
Dalje, s obrzirom da nam novac treba, ono pod umreti ili živeti da bismo živeli u ovom društvu koje smo izabrali onda je on veoma bitan, a takođe je i odraz toga koliko smo se uklopili u ovakvo društvo. Ne mislim na količinu novca nego na našu sposobnost da stvorimo onoliko novca koliko nam je potrebno da bismo živeli "udobno" (udobno - svako ima svoju definiciju toga).
Evo nekoliko primera:
Prvo naš durgar Srećko može živeti savršeno udobno s tim da radi negde i da ima za račune i hranu, tu i tamo neku odeću, da nije baš pocepana, ali da nije ni sve novo, kola mu ne trebaju ide busom, biciklom ili pešice (roleri, itd). Ne ide na putovanja, ne ide u bioskop, pozorište itd. Ali on je savršeno srećan :veselica: On radi na sebi, pozitivna je osoba, neguje odnose s porodicom i prijateljima. I to je to. Srećko se poravnao s tim i njemu je odlično :)
Druga krajnost: naš drugi prijatelj Bogi se odlučio da ostvari sve što mu padne na pamet. Bogi želi nova kola, ne kola, nego nova kola. I Bogi želi da proputuje svet. Želi da jede šta mu padne na pamet i želi da se obuče kako god mu padne na pamet. Ukratko Bogi je osoba koja želi da ispuni sve svoje želje. Bogi poseduje nekoliko biznisa u kojima drugi rade za njega, on upravlja i vodi računa da se sve odvija u najveću korist svih koji učestvuju u njegovim biznisima :veselica: On radi na sebi, pozitivna je osoba, neguje odnose s porodicom i prijateljima. I to je to. Bogi se poravnao s tim i njemu je odlično :)

E, nesreća i zavisnost od novca nastaje kad nisi poravnat s onim što želiš i s onim što si spreman da se posvetiš da bi dobio ono što želiš. Ono što je bitno je da shvatiš da li si Srećko ili Bogi ili si negde između. Poenta je u kreativnosti, poenta je u izražavanju. Novac će pre doći onima koji su spremni da daju više, ali ne krv, suze i znoj, nego onima koji su poravnati s onim što rade, onima koji su svesni šta žele i koji se konstantno poravnavaju s svojim osećajima. Onima koji su spremni da prate svoj unutrašnji osećaj i da idu van ustaljenih pravila.

Takođe nesreća i zavisnost od novca nastaje kad mrziš novac, a želiš ga. Kroz obrazovanje i okolinu ti je duboko usađeno da:
"su bogataši zli"
"zaradili na prevaru"
"novac ne raste na drvetu"
"novaca nikad dosta"
"pohlepa"
"ide preko mrtvih"
"svi bogataši su kriminalci ili bar jako loše osobe"
a ti ipak želiš sve ono što novac može da kupi i to te ubija, taj razdor. Ako vam je nešto od ovih citata zazvonilo napravite pozitivnu afirmaciju pa šibajte :)

Ja lično se ne fokusiram na novac, nego na ono što hoću i vrlo sam svestan koliko mi novca treba da bih to postigao, isto tako sam vrlo svestan koliko mi treba da bih stigao tamo gde želim. Isto tako sam svestan šta ja mogu uradim da bih to dostigao. Isto tako sam svestan da ću kroz svoj rad pomoći mnogima kojima je baš takav rad potreban :)
Ja volim novac, volim da ga zaradim, da ga prebrojim, da ga podelim i da ga potrošim :D Volim sve aspekte novca. Meni lično s obzirom odakle sam krenuo ekstra znači svota koju danas zarađujem. Vidim koliko sam porastao i koliko sam postigao. Ne kroz novac nego kroz to koliko sam sposoban da dam i da dobijem nazad - ogledalo.
Imam nove planove da dajem još više i da dobijem još više i da nastavim taj ciklus jer ću time moći da dajem sve više i više :) Nije li to divno? :andjeo:
Zarađivati puno i trošiti puno je dobro.
Isto tako je dobro živeti skromno.
Dobro je i jedno i drugo dokle god ti vorteksuješ i dokle god si srećan i radostan i širiš to na ljude oko sebe. Ako si nesrećan i širiš nesreću nikoja količina novca a bogami ni skromnosti neće opravdati. Novac nije ništa, ono što radiš je sve.
Meni je super Robert Kiosaki - jedan od mojih omiljenih autora i učitelja. Od njega sam puno naučio o novcu i ekonomiji. Preporučujem svakom da pročita njegove knjige "Bogati otac, siromašni otac" i "Tok gotovog novca".
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
Зоран
Posts: 203
Joined: 27 Mar 2013, 15:02

Re: Šta je to u novcu

Post by Зоран »

Slažem se, Spoygg.... Lepo rečeno...

:)
User avatar
Buki
Posts: 135
Joined: 24 Mar 2013, 01:27

Re: Šta je to u novcu

Post by Buki »

Ivane, svidja mi se kako si objasnio. Pitaću te, kad budem imao više vremena za čitanje, da mi opet ponoviš imena ovih knjiga :D Neće to biti skoro, ali neću ja to zaboraviti :D
Post Reply