Kako ste počeli?

Danas ti je rođendan? Na čemu si zahvalna? Kako si počela? Predstavi se :)
User avatar
Felisiti
Posts: 146
Joined: 21 Jan 2013, 19:08

Re: Kako ste počeli?

Post by Felisiti »

Počela sam tako što me Dzozef Marfi proganjao. :shock: :) Nije se smirio dok nisam odlučila da se probudim, uporan neki čovek. :) :D

Dakle ovako. Pre nekih 12 godina, živela sam sa cimerkom koja je bila izuzetno duhovna osoba i koja je pokušala da mi prenese delić svoga znanja, ali mene to tada nije interesovalo. Čisto da je skinem sa dnevnog reda, pročitala sam na njeno insistiranje "Moć podsvesti" od Dzozefa Marfija, oduševila se knjigom, to me je držalo par dana, a onda sam zaboravila na nju.
Možda nekih pet godina posle, bila sam u izuzetno teškoj situaciji i pitala sam se danima u sebi šta da radim. Onda mi je odjednom blesnula u podsvesti ova knjiga, pala mi je eto tako na pamet, ponovo sam joj se vratila i pročitala je. I opet isti scenario - posle nekog vremena zaboravila na nju. :?

E, treća sreća. :)
Prođe opet par godina, ja u svom ormanu slučajno (aha slučajno) ponovo ugledah ovu knjigu i opet je pročitah. Tada sam valjda bila dovoljno sazrela za nju, posle nje usledile su druge od istog autora, pa razne knjige od raznih autora, tehnike, eksperimentisanja, ma svašta... što me je dovelo tu gde sam, i ne žalim se ni malo.
Jedino mi je žao zbog vremena koje uzaludno utroših, trebala sam se pre probuditi, al sve je zbog nečega dobro. :)

Mislim da je sad Marfiju srce na mestu. :D
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Kako ste počeli?

Post by pozitiva »

eeeeeee evo i mene :D
pokusacu da skratim pricu :P
vec sam pomenula da sam se knjigom Lujze Hej-kako da izlecite svoj zivot susrela kad sam imala 15 godina, mada sam i pre toga citala moc pozitivnog misljenja, moc podsvesti
nekako...ceo moj zivot je jedno putovanje kroz jednu duhovnu pricu, napredovanje
imala sam tesko detinjstvo jer sam do 12te bila ruzno pace,
deca su mi se surovo rugala, ophodila se prema meni kao prema smecu... a ko je kriv za to, niko nije kriv, vec pitati se ko je odgovoran:
pa ja, naravno, ja sam o sebi iako mala imala lose misljenje (jer mi je mama stroga ali i nije imala razumevanja za mene kao mene-cudnu, hiperaktivnu, reklo bi se preaktivnu, neposlusnu ali i vrlo radoznalu
jos kao mala pokazivala sam interesovanje za filozofiju, za pitanja odakle smo, zasto smo takvi kakvi jesmo...
niko nije imao razumevanja i vremena za mene
jos u vrticu su me proganjali, nastavilo se to i u osnovnoj...
u srednjoj srecem predivne ljude, profesore, pedagoge skole
oni prepoznaju potencijal u meni : ))))))))))) sad sam im zahvalna za to
ali sam takodje zahvalna i onima koji su mi se rugali i koji su me maltretirali
hvala vam, jer zahvaljujuci vama ja sam sada to sto jesam
evo vam ho'oponopono na delu :)
ja iz srednje zavrsih na studijama filozofije, gde opet ne pronalazim sebe u potpunosti, sve je to to al nesto fali, ali nalazim vremena da citam i modernu psihologiju
poslednja tri meseca stmoglavom brzinom mi se menja zivot iz korena, uz ho'oponopono, silva metod, lujzu, dijagnoza karme- lazarev, celestinsko, mada tajne i zakon privacenja nije za mene bilo nista novo sto vec nisam znala, lepo je podsetiti se
dok sam studirala istrazivala sam sve sto se tice religije i tako spoznala religijskog boga
ali, ni to nije bilo to...
za sve to vreme tatina bolest, koja je kulminirala 99te me totalno porazila,
dok sam mu afirmacijama pomagala da savlada svoje paranoidno stanje tokom mog odrastanja bilo mu je bolje ali kada sam se ja posvetila studijama on je naprosto poceo da klizi u ponor i zavrzio u bolnici...
tek u bolnici smo saznali da on uopste nema deo mozga a da je mozak ipak nasao puteve da on normalno funkcionise i da on bude vecinu zivota ok, ali puno sam mu pomogla i ja radeci sa njim sugesiju i on radeci autosugestiju sa onom poznatom recenicom- u svakom pogledu svakoga dana sve vise napredujem- zaista mu je bivalo bolje dok smo radili na tome
stoga zapamtite nisu afitmacije samo-eto radio sam afirmacije oar meseci, sad mi je bolje pa mogu da prestanem..NE, NIKAKO
Kada jednom krenete tim putem nema vracanja, ja sam zivi dokaz za to
Ceo zivot sam u afirmacijama
Knjiga Lujze Hej-meditacije za izlecenje vaseg zivota bile su moja biblija za izlecenje
uvek sam je nosila sa sobom, ona mi je pomagala da odagnam lose misli kad idem na ispit,
jedne godine dogodila su se tri pozara u roku od mesec dana, izmedju ostalih onaj uzasni dogadjaj u Novom Sadu i jednom njihovom kaficu u gradu
ja, prestravljena.... pocinjem da se bojim pozara, sve proveravam, zamisljam scene... uzas
u jednom trenutku kazem hej, stani, sta to radis
brzo izvukla knjigu iz torbe i krenula
Bezbedna sam,ovaj svet me voli...
Posle samo nekoliko dana ja vise nisam ni pomislila na pozar
S druge strane imala sam lose misljenje o sebi, nisam se volela, postovala, cenila
ooooooooooo sad itekako volim sebe ovakvu kakva sam zahvaljujuci Lujzinim knjigama : )))))))))))
a uspela sam i mami da prostim sve sto nije ovo ili ono, sve sto je uradila ili nije uradila, sve sto je uradila, uradila je kako je najbolje umela! Hvala Lujza
2009 mi je bila najlepsa godina, upisujem ples, orijentalni, ono sto jako volim, napredujem
smrsala
upisujem engleski
diplomirala sa temom o pojmu zla , vrlo ponosna na svoj rad :D
sve na svom mestu savrseno
imam svog dragog koji me voli
sve je onako lepo pozitivno, jer sam ceo zivpt pozitivna,energicna, puna zivota
do.... pre dve godine
moj zivot i ja pocinjemo da se raspadamo
strasno reci ali
udas se za osobu sa kojim si ceo zivot od srednje skole, osoba koja te u svemu podrzavala
sad ti postaje recimo neprijatelj bi bila prejak rec ali ajde ovako vise ti nije saveznik, ne podrzava te
dogovorili se da zivimo kod njegovih jer ce tako biti najbolje za bebu koju smo cekali :)
ali...
dolaskom bebe tek tad upoznajes sebe, njega a gde su tu ostali,negovi i jos i sestra...
da jos nabavimo mace i kuce... :roll: :lol: :lol:
sad mi je smesno
tad i do skora nije bilo...
tri meseca nespavanja od bebinih besumucnih vristanja zbog grceva, sveopsta nervoza, beba problematicna nece da jede, ne spava, problem sa kilazom, ja nervozna, neispavana...
sama u svemu ovome jer njega nema, on moj dragi koji me voli, stalno van kuce pod raznoranim izgovorima, njegovi me ne vole, oni negativni(njegova mama je inace jako bolesna, nema od cega nije, jedna jako negativna zena...tata naporan,
ali nisu "oni" krivi...niko nije kriv, opet pitanje odgovornosti jer nisu oni odgovorni za moj zivot
ne nisu , ja sam, jer sam ja odlucila da predjem kod njih, ja samsve tako odlucila...
sve u svemu
kulminacija svega su besumucne svadje i rasprave koje su trajale dve i po godine... prerastaju u svakodnevicu, nista ne pomaze da odagnam negativne misli da stanem sa svojom gordosti, sa negativnostima
znate dragi moji...
nekad nije dovoljno samo poverovati
ja sam sve znala sve verovala u zp, u lujzu a nista nije pomagalo, krug mrznje se sve vise sirio, oni prema meni, ja prema njima
to se sve na neki nacin odrazavalo prema mom detetu
vapila sam za pomoci, vapila
i kod privatnog psihologa isla dok...
nisam upoznala mog sada velikog prijatelja koji me je podigao kada sam dotakla dno
naucio me je nacinima kako da prekinem lanac mrznje jer verovali ili ne ustajala sam sa negativnim mislima, legala sa njima...
iako sam znala za lujzine afirmacije i primenjivala ih... tokom poslednje dve godine do pre tri meseca nisam mogla nijednu da izustim
sada, vec nedeljama ja meditiram po savetima silva metode, citam knjige
moje prosvetljenje dozivela sam sa filmom celestinsko prorocanstvo
sad sam se uzdigla i dostigla bozansku ljubav uz ho'oponopono, a knjigu sam dobila isto pre par meseci od koleginice sa posla, koja mi je promenila stav prema ukucanima, sad zivim i dalje sa njima
ali sad imam svoje mesto tu, vide da se nesto desava na bolje, osete to ali ne zele da znaju sta i kako
i moj odnos sa mojim detetom postao je bolji : )))))))))))))
imam vise razumevna za nju
radim afirmacije i za nju
deluju
vizualizujem
danas sam uspela da vizualizujem kako ce izgledati po podne, rako je zaista i bilo
stalno meditiram
dovela sam sebe u takvo stanje smirenosti, a bila sam elektron na steroidima ;)
i dalje jesam ona energicna zena, puna zivota ali sam naucila da kanalisem svoju energiju na pravi nacin
Stoga
zao mi je
molim te oprosti mi
volim te
hvala ti
i upravo sam opet osetila onaj nalet bozanske ljubavi u sebi i oko sebe
a "oni" hm, oni su i dalje negativni ali to ne utice na mene, cak iako nekad ne mogu da se odbranim
ja odem u moju alfu, stavim slusalice na usi i pustim ih nek uzivaju u svojoj negativnosti
ja sam spasena i moje dete
i moj odnos sa muzem
ostalo je nebitno
ja im oprastam
otvaram se zivotu
bezbedna sam
srecna sam :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

uf, pa krace nisam stvarno mogla, izvinite,mnoge stvari nisam pomenula....
i jos jedna stvar,pre tri godine sam kupila tri knjige od Ekarta Tola
a ove godine od Lujze Hej-ja to mogu
Iskusite svoje dobro odmah
i jos jednu, zaboravih, trenurno nisu kod mene
mnogo mi pomazu a, one meditacije za izlecenje vaseg zivota su mi pomogle da sada radim posai koji volim i da sam prezadovoljna na poslu
Znaci
verujte
primenjujte
napredujte
stalno
uvek
svakog trena
ceo zivot

Volim vas
Hvala vam
:P :P :P :P :P :P :P :P
Last edited by pozitiva on 07 Feb 2013, 13:35, edited 2 times in total.
Krijesnica

Re: Kako ste počeli?

Post by Krijesnica »

pozitiva, imaš jako lijepu i inspirativnu priču o sebi. Oduvijek sam voljela čitati životne priče gdje čovjek dotakne dno, i odjednom se vine u sami svemir i shvati da nema te prepreke koja se neda prevazići. ;)
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Kako ste počeli?

Post by pozitiva »

Hvala draga Krijesnica! cmokic
samo sam htela pokazati kako afirmacije i sve ostalo nije samo ciri bu ciri ba i gotovo, sve super vec da je napredovanje jedan proces koji kad se jednom zapocne, nikad se ne zvrsava
Stalno iz dana u dan treba raditi na sebi
Zastati usred guzve, reci sebi, stani, sad je red na mene i da se susretnem sa samim sobom!
Svet bi bio nolji kada bi svako od nas tako radio!
I da ne gledajte tv, vesti, ne citajte novine
To je samo gomila negativnosti koja zagadjuje vas svet!
Samo pozitivno!
Krijesnica

Re: Kako ste počeli?

Post by Krijesnica »

U potpunosti se slažem s tobom, svaka ti se pozlatila <3
Jednom kada počneš bodriti sebe iznutra, moliti se i zahvaljivati za sve, više nema stajanja..shvaćaš da se s time izdižeš iznad svake situacije i da strah jednostavno nestaje, jer si uvijek sigurna!
Ja TV ne gledam već skoro godinu i pol, služi mi da škicnem humoristične serije prije spavanja, na sve ostalo žmirim xD Izbirljiva sam po pitanju literature, tako da u obzir dolaze samo knjige, novine nikako...

Treba samo oplemenjivati dušu, paziti kakve se informacije upijaju, prihvaćajte samo ono što je pozitivno i što vas hrani <3

LJUBAV!
User avatar
Bina Maria
Posts: 2
Joined: 26 Jan 2013, 00:34
Location: Danska

Re: Kako ste počeli?

Post by Bina Maria »

Sve je pocelo kao u losem americkom filmu...od prije nekih 7-8 mjeseci.Bas kad sam pomislila da sam sredila svoj zivot i da je sve u najboljem redu,deslile su se stvari koje su sve okrenule sve naopacke..Pocela sam evo pisati,ali sam se predomislila..jednostavno nisam jos dovoljno jaka da kazem,napisem stvari koje su me natjerale da trazim odgovore:Da li sam ja kriva i da li sam ja privukla sve ovo sto me snaslo...
User avatar
Amalija Riznić
Posts: 11
Joined: 26 Jan 2013, 14:11

Re: Kako ste počeli?

Post by Amalija Riznić »

MOj dаnаšnji dаn je počeo tаko što sаm dobilа dobаr posаo(honorаrno) i u isto vreme sаznаlа dа mi se bivšа ljubаv ženi u аvgustu, osećаnjа su mi podeljenа i morаm priznаti dа mi nije svejedno, iаko već dugo nismo zаjedno :cry:
Last edited by Ivan Spg on 29 Jan 2013, 14:16, edited 1 time in total.
Reason: Promenjena čirilica u latinicu, molim te da koristiš isključivo latinicu, ne znaju svi posetioci foruma ćirilicu :) Hvala.
User avatar
Igor90
Posts: 56
Joined: 15 Jan 2013, 00:41

Re: Kako ste počeli?

Post by Igor90 »

Amalija budi srecna zbog njega! Pozeli mu sve najbolje! Nema razloga da se poredis sa njim.
Znam da nije bas lako ali pokusaj.
User avatar
Amalija Riznić
Posts: 11
Joined: 26 Jan 2013, 14:11

Re: Kako ste počeli?

Post by Amalija Riznić »

U pravu si skroz,Igore ma, nek im je sa srecom... ;) Ja sam mnogo srecnija bez njega :)
Krijesnica

Re: Kako ste počeli?

Post by Krijesnica »

Amalija,
samo se drži i širi pozitivne emocije gdje god stigneš <3
Ako ti bude teško, znaj da čovjek najprije spoznaje patnju, kako bi mogao spoznati radost...
Ne propusti uživati čak i u teškim trenucima, oni su isto jedno iskustvo i lekcija ;))

Ljubav za sve!
Post Reply