KO JE TAJ ZIKA

Ovde možete da postavite svoje poučne priče o životu i o raznim pojavama koje nas okružuju a iz kojih možemo naučiti i podsetiti se šta su najlepše životne vrednosti :)

Počasni naziv je "Žikin kutak" jer je Žika započeo ovu divnu tradiciju da nas uveseljava i podučava sa svojim divnim pričama.

Naravno svi su dobrodošli da dodaju svoje priče :D
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

KO JE TAJ ZIKA

Post by Zika »

KO JE TAJ ZIKA
01012011152905.jpg
01012011152905.jpg (53.49 KiB) Viewed 4167 times
Ko je taj Žika?
Pitanje koje ste verovatno sebi postavili. To sam vam , bre, ja, onaj čiča, koga ste videli na mome profilu, koji odbija da ostari i ponaša se neozbiljno kao neki klinac ali samo po nekad, dobro više nego po nekad.

Tako me zovu, Žika a neki me poznaju po niku Zipo. Puno ime vam neću reći, ako bih vam rekao Živorad, mnogo bi se smejali i ismejavali me. Verovatno bi svi poželeli da prekrste svoju decu i onda bi Živorad postalo vrlo uobičajeno ime. Nevidim nikakvu potrebu da vam kažem da se prezivam Popović, jer zaista nema potrebe. Ako ste pomislili da sam ja onaj Žika iz Žikine Dinastije, prevarili ste se. Jeste da i ja imam Dinstiju, jeste da sam udovac, priznajem da postoje sličnosti ali nisam. Takodje nisam odlučio da se još ženim, isuviše sam mlad a nemam ni prijatelja koji bi isprobavao kandidatkinje. E, pošto sad znamo tačno o kome se radi i kad smo se tako lepo upoznali još ću vam reći „Em mi je milo, em drago“, jerbo sam ja vrlo fini čovek a i drago nam je.

Elem da počnemo. Verujem da pretpostavljate da sam se rodio, ja se ne sećam ali su mi tako govorili pa pretpostavljam da me nebi lagali. Rekli su mi da sam se rodio u Beogradu i da sam kršten i postao Pravoslavac (mene niko nije ništa pitao, tako da je od prvog dana počelo ono „Ko njega šljivi“). Krstili su me u Crkvi na Novom Groblju (jer sam rodjen na Bulbuderu, negde ispod Vukovog Spomenika) i dugo sam mislio da je moj otac odmah, o jednom trošku, platio popu i krštenje i pomen. Medjutim nije bilo tako jer popi treba ekstra platiti. Ko zna možda bi mi tražili da ponovo platim za krštenje kao što su mi u Kanadi tražili da se učlanim u crkvu. Skoro da jesam ali su u to vreme bile dve Crkve, dve Patrijaršije, dva Vladike i dva tabora vernika, krvno zavadjenih, prava hrišćanska ljubav. Nazivali su jedni druge imenima, jedni su bili komunjare a drugi četnici. Pošto ja nisam bio ni jedno ni drugo, učlanio sam se u svoju sopstvenu crkvu i plaćao članarinu sam sebi.

Pošto ni ja nisam neki izuzetak rastao sam jureći po Dušanovačkim i Voždovačkim poljanama, zaljubljivao se i odljubljivao se i na kraju zaljubio se zaista, najstvarnije kao što kažu za život, Oženio se i živeli smo u braku 50 godina. Pre 10 godina sam postao udovac. To zvuci kao neko postignuce pa bolje da kazem ostao sam udovac, ma da ni to uopste ne zvuci, bolje da kazem da sam ostao sam...ma da to nije istina, nisam ostao sam.

Kazu da je zivot skola i ja se sa tim slazem. Imao sam nekoliko prekretnica u zivotu i svaka je promenila moj zivot iz temelja. Svaki period me je necemu naucio pa zato uvek i kazem da se nista ne desava slucajno. Ako nista drugo, naucio sam sta je zivot i kako da ga cenim i kako da pobojsam stvari koje ne mogu da promenim. Naucio sam da je zivot dinamican i da se stalno menja i da ga treba aktivno pratiti.
Glavni periodi mog zivota su bili detinjstvo, rat i ocuh, zenidba, emigracija i gubitak partnerke. Tu sam zatvorio knjigu mog zivota i nazvao je prva knjiga i otvorio potpuno novu. Kad sada pogledam u nazad vidim da su svi ti periodi bili neophodni i zaista sam zahvalan. Bez njih nebi bio covek kakav sam sada a meni se bas svidjam takav kakav jesam.

U medjuvremenu sam preživeo Drugi Svetski Rat, naravno da sam preživeo jer da nisam bio bi na mrtvo mrtav i ne bih mogao da pišem ovo. Pola svog života sam proveo u Yugi (ja je tako zovem a vi je zovite kako hoćete) i onda sam emigrirao. Tri godine sam proveo u Nemačkoj a resto ovde u Kanadi.
E to je taj Žika koji još uvek živi, još uvek je živ, niko mi nije dao drugačije obaveštenje, pa zato živim najbolje što mogu, okružen divnim prijateljima. Kažu da je to najveće bogatstvo, znači da sam vrlo bogat.
Last edited by Zika on 24 Mar 2013, 17:46, edited 3 times in total.
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: KO JE TAJ ZIKA

Post by Ivan Spg »

Žiko svaka ti se pozlatila :D
Ja želim da kažem da sam svaki dan fasciniran Žikom i da mi je baš velika inspiracija. Žika je nabolji u tome da vam sve kaže, a da vam ništa ne kaže, da se usput super zabavite i da nekim čudom i shvatite ono što ste ustvari hteli a možda niste ni znali da hoćete :D hehehe

Baš smo ovde bogati ali zaista bogati :)
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: KO JE TAJ ZIKA

Post by Zika »

Hvala Ivane i zahvaljujem na ukazanoj casti za Zikin Kutak.
Srdacan pozdeav
nasmeseno postojanje
Posts: 6
Joined: 18 Oct 2012, 08:55

Re: KO JE TAJ ZIKA

Post by nasmeseno postojanje »

Divan je Zika!
Moram nesto da priznam, kada sam nasla sajt Ratnici svjetlosti ti si Ziko bio razlog sto sam se cijeli dan smijala tvojim pricama i toliko sam bila odusevljena sa tobom da sam svima pricala o jednom Ziki. Mislim da veoma uspjesno prenosis svoje pozitivno raspolozenje na sve nas, hvala ti na tome
Linda
Posts: 148
Joined: 12 Oct 2012, 22:15

Re: KO JE TAJ ZIKA

Post by Linda »

Ziko, da ne postojis, trebalo bi te izmisliti :D
Divan covek, divna dusa, divno srce- e, to si Ziko ti :) :) :) :)
Unapred se radujem tvojim novim pisanijama. Cmok, Linda
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: KO JE TAJ ZIKA

Post by Zika »

nasmeseno postojanje

Drago mi je da ti moje price uticu na pozitivno raspolozenje. Vidis, zivot moze da bude isuvise ozbiljan i zato smatram da nam je potrebno i malo veselosti (ili puno) i da je najbolje ako balansiramo i jedno i drugo. samo ozbiljnost nije dobra a ni samo zezanje nije dobro. Kombinovano, ozbiljnost sa dozom sale je nesto sto svi trebamo. Pozdrav
Linda wrote:Ziko, da ne postojis, trebalo bi te izmisliti :D
Divan covek, divna dusa, divno srce- e, to si Ziko ti :) :) :) :)
Unapred se radujem tvojim novim pisanijama. Cmok, Linda
Znam to Linda, to je i moje misljenje i zato cu ovo kopirati i sacuvati da poazem onima koji ne dele takvo misljenje. :lol: :lol: :lol: :lol: Ovo je bila sala Linda a u svakoj sali ima i malo istine. Mozda cu to koristiti kao svoj potpis Pozdrav

POTPIS
Ziko, da ne postojis, trebalo bi te izmisliti :D
Divan covek, divna dusa, divno srce- e, to si Ziko ti
:? :oops: :roll: :D

Necu, predomislio sam se. Onaj Klinac u meni sa kojim delim ovo isto telo je vec poceo da me zeza i pitam e zasto ne poljubim sebe u rame. Doduse probao sam i to ali mi vrat nije fleksibilan.
Linda
Posts: 148
Joined: 12 Oct 2012, 22:15

Re: KO JE TAJ ZIKA

Post by Linda »

;)
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: KO JE TAJ ZIKA

Post by Član 257 »

Dok sam čitala Žikinu biografiju (neću vam reći kako se zovem ni prezivam) ovo mi je padalo na pamet:

http://www.youtube.com/watch?v=6pYH8SARyqQ
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
principessa
Posts: 1
Joined: 25 Oct 2012, 11:07

Re: KO JE TAJ ZIKA

Post by principessa »

Evo vec nekoliko dana citam Vase postove i samo da kazem da mi mnogo prijaju i da su poucni :) .Nekako sam ih otkrila u pravo vreme, kad osecam da moram nesto da menjam vezano za sebe i svoj zivotni put 8-)
Imate smisla za pisanje i samo tako nastavite.
Celokupan forum je izuzetno dobar i kavalitetan.
podrzavam Vas...

cmokic
:P
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: KO JE TAJ ZIKA

Post by Zika »

Hvala drga principessa uvek me raduje da mogu da budem od koristi. Kada sam pre mnogo godina poceo da pisem namera mi je bila da moje pisanje bude neka versta pomoci ili bar potstrek na razmisljanje. Srdacan pozdrav.
Post Reply