Ostvarivanje želje "puštanjem"

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
User avatar
roziZeka
Posts: 6
Joined: 20 Aug 2012, 10:42

Ostvarivanje želje "puštanjem"

Post by roziZeka »

Pozdrav svima,
Interesuje me kako ste naparavili balans između nečega što jako želite i ostvaranje tih želja? Meni se desilo da nešto jako želim i tada svu energiju usmerim na ostvarenje te želje, međutim ona se ostvari tek kada je "pustim" i skoro zaboravim da postoji.
Uopšte kako treba želeti nešto, da samo poželim i ostavim to da miruje, ili treba raditi afirmacije i vizualizacije dok se ne ostvari? :)
Sunrise
Posts: 36
Joined: 20 Aug 2012, 11:58
Location: Banjaluka

Re: Želje i ostvarenje želja

Post by Sunrise »

Moj metod je takav da prvo kreiram namjeru da nesto ostvarim, zatim slijede afirmacije i viuzalizacije. Nakon toga, jednostavno "pustim" da Univerzum uradi svoje preko "slucajnih" susreta, dogadjaja, ljudi. Naravno, tada slijedi akcija, ne moze se samo stajati sa strane :)
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Želje i ostvarenje želja

Post by Naly Younis »

Meni su se ostvarile neke želje prije nego sam primjenjivala afirmacije i znam da mi je u tome pomogla vizualizacije Univerzalne ljubavi koju je opisala Sandra Ann Taylor u knjizi Kvantni uspjeh. Prva želja je bila iz oblasti financija. Sjećam se- nije mi uspjevalo na početku. Danima sam čekala odgovor i zadnji dan nekako je sve još visilo u zraku. Ali ja sam svejedno bila radosna, promijenila sam stav prema ljudima oko sebe i ljudi su me pitali što se to sa mnom dešava kad sam radosna. Rekla sam da sam otkrila univerzalnu ljubav ali sam se onda i sjetila da sam par dana zaboravila vizualizirati univerzalnu ljubav. Zato sam se odmah usredotočila na tu vizualizaciju. Kod te vizualizacije ne zatvaram oči ali šaljem ljubav okolo i osjećam prekrasne vibracije. Nakon vizualizacije dobila sam pozitivan odgovor koji sam čekala danima.....
Drugi puta, također sam čekala pozitivan odgovor, ovoga puta iz jednoh ministarstva direktno od ministra. Taj dan uputila sam se poslti fax kako bih dobila odgovor što prije. Ponovo sam vizualizirala i slala ljubav ljudima na putu, ministartvu, ministru i svima koje sam se sjetila.... Nakon tri sata dobila sam pozitivan odgovor.
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Želje i ostvarenje želja

Post by leci »

Želje se mogu ostvariti pisanjem ili izgovaranjem afirmacija ili vizualizacijom, kako kome više pričinjava prijatnost, važno je prvo jako poželeti.
Ja sam ostvarivala svoje želje najviše pisanjem i izgovaranjem afirmacija, ali sam vremenom i dubljim saznavanjem shvatila da čovek uvek radi na ostvarivanju svojih želja, kada je srećan, raspoložen ili radi bilo šta kreativno, što prija i opušta i što uopšte ne mora da ima veze sa našom konkretnom željom, jer tada smo u vibraciji Izvora i zakona privlačnosti i ne stvaramo nikakav otpor, tako da ono što želimo može lakše da nam donese Život.
Image
By leci at 2009-03-22
User avatar
roziZeka
Posts: 6
Joined: 20 Aug 2012, 10:42

Re: Želje i ostvarenje želja

Post by roziZeka »

Hvala na odgovorima :)
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Želje i ostvarenje želja

Post by Zika »

Slažem se Leci, svako ima svoj način koji najbolje radi za njega. Slažem se da trebamo da budemo u vibraciji tj, da su naše želje, zahtevi i očekivanja u harmoniji sa IZVOROM na prvom mestu. IZVOR je odakle sve potiče, odakle je sve stvoreno i još se stvara, upravljač celog kosmosa...kako god ga zovemo, ime nije važno doklegod znamo na šta mislimo. Za mene je to ime Bog.

Takodje trebamo da budem pažljivi da ne želimo kontradiktorne želje jer će jedna drugu anulisati.
Misli i reči su vrlo važne naime kako ste to formulisali...želja treba da bude direktna i jasna i da predje u zahtev, nikako da zvuči neodredjeno upotrbom reči kao što su AKO, KADA, jer to stvara preduslov. Netreba zaboraviti da se na kraju zahvalimo kao da smo to već dobili.

Ako na primer kažemo Želeo bih (kada?...možda jednog dana u ovom životu ili ko zna kada) a i sama reč ŽELEO BIH je vrlo neodredjena i veyuje za neke uslove.

Ovo bi bila moja sugestija 'Želim (šta) I spreman sa da to prihvatim kroz svoju slobodnu volju. Neizmerno sam zahvalan'.

Imamo mi i neprijatelja koga zovemo ego koji samo čeka kad će nas zeznuti, takoda kad mi kažemo želim, tražim, zahtevam toi to, on odmah skoči i u deliću sekunde će vam doći u misli sa itanjem ili zaključkom...a kako to misliš, nemaš para...to je nemoguće...to nije logično. Znači da trebamo da ućutkamo ego na neki način. Puno mi se dopala metoda Zorana iz Zemuna, On sugerira da ga zbunimo i ućutkamo tako što ćemo odmah posle želje kažemo 'neznam kako'. Želim novi auto, neznam kako ali ga želim. Ja slično kažem...ja neznam kako ali moj Bog (više JA, viša svest) zna kako.
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Želje i ostvarenje želja

Post by Naly Younis »

Za one koji dobro znaju engleski..
http://lawofattractionmag.com/
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Želje i ostvarenje želja

Post by Naly Younis »

U cilju ostvarivanja željenog i prevazilaženja oskudice, trebalo
bi svakoga dana više puta čvrsto i hrabro reći: "Beskrajna
umnost kojaje rodilaželju pruža mi savršen plan za ostvarivanje
te želje. Svestan sam da unutrašnja mudrost moje podsvesti
priprema pravi odgovor i da će moja unutrašnja osećanja i
težnje naći svoju materijalizaciju u spoljašnjem svetu. Prožimaju
me mir, uravnoteženost i sklad."
Kažete li: "Nema izlaza; izgubljen sam; nedoumica nema
rešenja; zaustavljen sam i osujećen", zacelo će izostati bilo kakav
odgovor podsvesti. Želite li da podsvest radi za vas, postavite
joj pravi zahtev - saradnja neće izostati. Podsvest je
uvek u vašoj službi, nadzire rad vašeg srca, ritam disanja, leči
posekotinu na prstu, usmerena je ka životu i večno se brine o
vama......Dr. Joseph Murphy "Moć podsvesti"
Last edited by Naly Younis on 23 Aug 2012, 06:45, edited 1 time in total.
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
User avatar
Dusica
Posts: 13
Joined: 20 Aug 2012, 12:11

Re: Želje i ostvarenje želja

Post by Dusica »

Velike zelje ostvarujes bas kao i male, postupak je isti. Prva greska u koracima je sto se daje epitet ovo je mala zelja a ovo je velika, i momentalno joj dajes na tezini. Sve zelje su ostvarive i do svake se dolazi na isti nacin, dakle, problem je u nama i nasem deklarisanju istih.
Napisala si kada nesto jako zelim...tu odmah vidim da ti vec sumnjas i nemas sigurnost u ishod, jer samo "jako zelim nesto" imaju osobe koje su nesigurne u sebe tj. u svoju moc ostavrivanja zeljenog. Dakle, ti zelis ali nemas to duboko ukorijenjeno uvjerenje da mozes da ostvaris zelejno.Osobe koje imaju uvjerenje da im sve dostupno, imaju zelje ali ne "ovo jako zelim" zelje, dakle oni su sigurni u sebe i kod njih nema velika i mala zelja.
Stoga, po meni je suludo i dalje "jako zeliti nesto" samo ces izgubiti energiju, vrijeme, i ono malo vjere koje imas, i na kraju ces biti isfrustrirana i razocarana. Nikakvo pisanje afirmacija, vizualizacija, meditacija ti nece pomoci ako se i dalje budes fokusirala na tu veliku zelju. Ono na cemu treba da radis prije nego sto krenes da zelis velike zelje, jeste gradjenje tog uvjerenja da ti sve mozes, i tome treba da pises afirmacije, da radis vizualizaciju itd.
Dakle, da stvoris uvjerenje sto moze jedan covjek mogu i ja, kada vidis nekoga da vozi skupo auto reci ako moze on mogu i ja isti smo, ako moze jedan covjek da se zaljubi u tebe moze svaki muskarac na ovom svijetu itd.
Kada ukljucujes ringlu sigurna si da ce se upaliti, e to uvjerenje treba da stvoris u sebi po pitanju svega. Ti kad kuvas rucak sigurno ne zelis jaaako da upalis ringlu, jednostavno je upalis, i ne sumnjas nemas strah i sl.
Prvo treba raditi na sebi, pa zeliti spoljne manifestacije. Izgradi unutrasnju sigurnost zdrava uvjerenja, jer ne mozes zeliti nasuti vodu u casu ako je u njoj sok, moras prvo da je ispraznis operes naspes vodu i onda pijes cistu vodu. Zato mnogi ljudi razocaraju se u Zakon privlacnosti odustanu brzo, sumnjaju, onda jos vise unize sebe razmisljanjem vidi kako ovi ljudi mogu a ja ne mogu. Treba se baviti uzrokom a ne posledicama, zelim milion,a imam uvjerenje siromastva, i ako ne dobijem za 7 dana ovo ne funkcionise. Naravno da se moze dobiti milion za 7 dana i manje, ali moras da imas uvjerenje za tu brzinu.
Sve macke su lijepe, ali moj macak je najljepsi :)
User avatar
Mina u Sreci
Posts: 124
Joined: 22 Aug 2012, 21:37
Location: U sreci
Contact:

Re: Želje i ostvarenje želja

Post by Mina u Sreci »

Dusice, svaka ti je zlatna :)
Post Reply