Reiki

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
Zvezdica
Posts: 10
Joined: 24 Nov 2012, 00:10

Reiki

Post by Zvezdica »

Bas sam srecna sto imamo ovakvo divno druzenje!
Moje pitanje je sta moje drustvo zna o Reiki metodi?Jel neko iniciran?
Htela sam da vidim tj.osetim tu energiju kad mi osoba ukljucena u to polozi ruke na telo?Htela sam da vidim da li je to samo "psiha" ili se stvarno oseti nesto "cudno" i....otisla sam na taj reiki :D ...Osecaj je jako lep i cudan.Cudan u smislu da mi je glava osetila veliku toplotu i neko malo zujanje a onda spokoj,sve vreme mi se smejalo...
Inace,cujem da osobe koje su imale tesko detinjstvo ili trenutno imaju velike probleme i ovaj moderni stres :D placu jer se ciste velikom klocinom energije.


Sve je ovo jako zanimljivo,kao u bajci, osecam se tako posebno zato sto je moguce pomoci ljudima da se bolje osecaju.... Ljubim vas kodza! :D
Zvezdica
Posts: 10
Joined: 24 Nov 2012, 00:10

Re: A Reiki ?

Post by Zvezdica »

E sad cu sama sebi da odgovorim :D

Reiki je za mene ljubav,spokoj,sigurnost,sreca,samopouzdanje,saosecanje......
Sad znam ,jer sam prosla kroz inicijaciju i osecaj je predivan. Divno je kad pomazes sebi i drugima.

I opet,do reikija sam dosla kroz ZP ,pronasla sam svoju metodu koja moze uvek da me smiri,obnovi i cuva.Toplo preporucujem ovu zivotnu energiju koja nam cisti put i olaksava zivot...Mnoooooooooooooogoooooooooooo sam srecnaaaaaaaaaaaa :D

Drustvo,saljem vam veliku pozitinu energiju da vam ispuni dan. Setite se da nikada niste sami, postoji "neko ili nesto" ko brine o vama, opustite se najvise sto mozete i zgrabite ovaj dan. Zasluzujemo samo najbolje....
User avatar
tirkiznimrav
Posts: 7
Joined: 20 Aug 2012, 19:00

Re: A Reiki ?

Post by tirkiznimrav »

Pozdrav, ja sam iniciran od pre dve godine u gendai reiki ho . Radim svaki dan makar 10 min. Ima uticaj na moj zivot, korisno je i zanimljivo(sto da ne).
Zvezdica
Posts: 10
Joined: 24 Nov 2012, 00:10

Re: A Reiki ?

Post by Zvezdica »

E cao .... Prvi put cujem za takav reiki :)
Jel bi mogao da mi kazes nesto vise...Kakva je razlika izmedju obicnog i tog itd?U kojoj meri ti je poboljsao zivot?
Unapred hvaala...
User avatar
tirkiznimrav
Posts: 7
Joined: 20 Aug 2012, 19:00

Re: A Reiki ?

Post by tirkiznimrav »

Sto se tice reiki istorijata ne znam mnogo zato sto me ne zanima.Citao sam davno i na tome je i ostalo.
U rekiju imas puno pravaca i podpravaca a generalno se deli na istocnjacki reiki i zapadnjacki reiki.
Gendai reiki ho je reiki koji je utmeljio Hirosi Doi, on je pripadao zapadnjackom reikiu pa je otisao u Japan i usvojio neke istocnjacke (izvorne) tehnike tako da je gendai reiki ho neki miks izmedju oba a u svetu se uglavnom vise ceni istocnjacki.
Sama si osetila kako reiki menja raspolozenje.U tom smislu mi se zivot i promenio, budem vise raspolozeniji, smireniji i to se odrazi na zivot, bude lepsi.I naravno to nije nista apsolutno mora svakodnevno da se radi i da se vodi racuna inace sve ode nizbrdo.Kod mene je tako.
Ima jedan "eksperiment".Sacekas da cvece u vazi uvene onda prislonis ruke na vazu nisko gde je voda i das reiki i sutradan cvece ozivi, revitalizuje se izgleda dosta bolje nego predhodni dan ja sam probao i funkcionise.
Pozdrav
Zvezdica
Posts: 10
Joined: 24 Nov 2012, 00:10

Re: A Reiki ?

Post by Zvezdica »

Jasno objasnjeno.Hvala ti!
I mene ne zanima bas istorijat.Probacu ovo sto si rekao.
Ja primenjujem reiki svuda tj saljem ga svima kad sam u guzvi, kad sam na predavanjima i tako je stalno uz mene.Sve je mnogo lepse...
User avatar
tirkiznimrav
Posts: 7
Joined: 20 Aug 2012, 19:00

Re: A Reiki ?

Post by tirkiznimrav »

Nema na cemu... samo pozitivno. :D
lensi
Posts: 5
Joined: 30 Sep 2012, 21:30

Re: A Reiki ?

Post by lensi »

Cao,ja sam reiki majstor,radim tretmane ljudima vec vise od 5 godina,reiki je nesto najbolje sto mi se u zivotu desilo,mogla bi na tu temu da pisem na dugo i nasiroko,recicu samo da on leci nase telo, duh i um,cisti proslost,sadasnjost i buducnost,i da deluje verovali u reiki energiju ili ne.Cudi me kako se na ovom forumu tako malo zna o reikiju.
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: A Reiki ?

Post by Ivan Spg »

Ne vidim zašto te čudi. Kao što nisu svi hrišćani, niti jevereji,niti muslimani, isto tako svako ima svoj put. Ja o reikiju ne znam ama baš ništa osim da su u pitanju neke energije.
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
Zvezdica
Posts: 10
Joined: 24 Nov 2012, 00:10

Re: A Reiki ?

Post by Zvezdica »

Lensi, jel mozes da mi kazes nesto o tvom iskustvu. Kako ljudi reaguju na tretmane? jel imas cenu ? Imam mali problem sa tim, glupo mi je da naplatim a moj ucitelj kaze da moram da imam neku cenu.Zasto? Pozdrav!
Post Reply