I mi mrsavi imamo dusu

Saveti o svemu i bilo čemu :)
Saveti su u formi konkretnih instrukcija i podsećanja na sve što znamo ali nije zgoreg ponoviti :D
Post Reply
bebison
Posts: 3
Joined: 26 Dec 2012, 15:10

I mi mrsavi imamo dusu

Post by bebison »

Draga Vina,ti si nasa Louise Hay :)!Volela bih da jednog dana u svojim rukama,bas kao i njene,drzim i neku tvoju knjigu,jer imas izuzetan dar da svojim cistim srcem pomazes ljudima!Obozavam vas rad,svaka vam cast i samo tako nastavite u ostvarenju vase misije,jer ona je kao jedan veliki pozitivni talas koji se siri i koji licno moj zivot cini daleko sadrzajnijim!
Javljam ti se povodom videa Zasto smo debeli, jer smatram da smo mi mi mrsavci nepravedno zapostavljeni :D.Odkad znam za sebe mrsava sam,imam ubrzan metabolizam.To nekome moze da deluje lepo,ali meni smeta i vec neko vreme pokusavam da radim na tome da nadjem mentalne uzroke,nekad mi uspe ali vrlo brzo se vratim na staro.To mi pravi problem i na zdravstvenom polju,jer mi je imunitet slab i cesto imam problema sa infekcijama i kandidom.Smatram da je uzrok svemu tome nekakav strah koji mi se cesto javlja,ponekad mi se ucini od svega,od zivota uopste.Na primer,super se osecam i onda se odjednom javi neka paranoja,hipohondrija,panika i to me tako preplavi,paralise i davi,da prosto ne mogu da funkcionisem,a kamoli da jedem normalno ili da uzivam u hrani.Ili recimo,posto sam previse osetljiva,sazaljiva i lako se potresem,ako mi se desi neka stresna situacija,jedem ali kao da ne jedem,kao da hranu bacam negde iza sebe.Tesko nabacujem kilograme,a lako sklize sa mene. :( Ili na primer,kada sam opustena,srecna onda imam apetit,ali kao emotivcu,tesko mi je da odrzim taj nivo svesti.
Volela bih da krenem zdravo da se hranim i pomalo radim na tome,medjutim bojim se da jos dodatno ne smrsam jer u glavi nekako izjednacavam zdravu hranu i hranu od koje cu ostati na istom sto se kilaze tice,ako razumes sta hocu da ti kazem?Pretpostavljam da je to jedna od predrasuda,pa te molim da posto si upucenija u to,da mi kazes nesto o tome,naravno ako znas.Takodje,sta mi predlazes,koja afirmacija bi bila najbolja za moj slucaj?I da li je ,kad krenemo da afirmisemo,dobro da radimo samo jednu afirmaciju neko vreme?Jer ima toliko toga sto bih htela da sredim u svom zivotu,pa me brine da ako krenem da afirmisem za vise zivotnih sfera,da cu se izgubiti u svemu tome,da ce mi opasti paznja i elan.
Zelim vam svako dobro i srecu u zivotu,veliki pozdrav od vase verne citateljke!
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: I mi mrsavi imamo dusu

Post by jovanajovana10 »

nedostatak apetita uzrok:Strah. Samozastita. Nepoverenje prema zivotu.
afirmacija :"Volim i prihvatam sebe. Bezbedna sam. Zivot je bzbedan i radostan!"
Lujza L.Hej

draga i ja sam mrsavica cekog zivota i moja sestra je... :*
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
mimihamster
Posts: 7
Joined: 16 Jul 2013, 15:54

Re: I mi mrsavi imamo dusu

Post by mimihamster »

Hah,konačno neko i mršav! Stalno gledam kako se svi bore da skinu kilograme a ja se borim da ih održim jer sam samo jednom uspela namerno da se ugojim i posle toga sam se razbolela i smršala sve to što je došlo, plus moje stare kile! :/s tim da sam ubedjena da sam ja sama prouzrokovala bolest jer sam bila ozlojedjena svojom težinom i htela sam što pre da vidim rezultate.
Ja sada koristim afirmacije i to dok jedem ,,Sve što unesem u organizam savršeno svarim i iskoristim u potpunosti. U miru sam sa svojim životom.'' i to mi pomaže da jedem bez problema,ne boli stomak i mogu da pojedem čak i više :) ja jedem pet puta na dan,vežbam četiri puta nedeljno i za tri nedelje sam se ugojila kilu i po ,što je za mene fantastično. I ja svako veče a i svaki dan kad god uhvatim 15 min,zamišljam sebe kao zgodnu,lepo oblikovanu devojku koja ima idealnu težinu(moja idealna je 52 kg,da bih bila ,pre svega zdrava). Takodje govorim i ,,Ja imam idealnu telesnu težinu'' (do skoro nisam osećala da to mogu da kažem pa sam govorila ''Svakim danom sam sve bliža idealnoj telesnoj težini'')

nadam se da ti je ovo bilo iole od koristi <3
Krijesnica

Re: I mi mrsavi imamo dusu

Post by Krijesnica »

Draga mimihamster, imala sam problema s kandidom zbog čega sam se spakovala u bolnicu na par dana. Spomenula sam to bezbroj puta na forumu, kako su mi sve pretrage bile savršene, a moj imunitet u rasulu.

Dobro si procijenila, u pitanju je strah. Strah od života, od gubitka sigurnosti općenito. Zapitaj se sljedeće... Postoje li situacije u kojima se osjećaš nesigurno i nastojiš ih izbjeći? Ima li nešto što želiš učiniti, ali smatraš da nisi dovoljno dobra za to? Brine li te osjećaj manje vrijednosti, npr da ćeš se osramotiti i poniziti pred drugima? Bojiš li se upustiti u nešto novo jer misliš da ćeš pogriješiti, nanijeti sebi štetu u bilo kojem smislu? Postoji li u tebi strah da ćeš nešto izgubiti, na primjer, vlastiti ugled i dostojanstvo?

Ako si na bilo koje pitanje odgovorila potvrdno, to je uzrok tvom slabom imunitetu, zbog kojeg se javlja kandida s infekcijama i brzim metabolizmom, uslijed čega dolazi do gubitka kilograma. Draga, znaj da te razumijem. :ruzha:

Jovana ti je dala odličnu afirmaciju za ovo. Možeš dodati još neke od sljedećih:
Ja volim i prihvaćam sebe takvu kakva jesam. Svjesna sam svoje vrijednosti i moći.
Ja nisam ispod nikog. Potpuno sam neovisna o dobrom ili lošem mišljenju drugih ljudi.
Bez straha se mogu suočiti s bilo kakvim izazovom.
Moji tjelesni sustavi su u savršenom redu. Moji organi su zdravi i ispunjeni ljubavlju.
Ja prihvaćam iscjeljenje koje dobivam od Univerzuma.
Prepuštam se toku života. Uvijek sam ispunjena ljubavlju, vjerom, mirom i radošću.

Postavi sebi zadatak od sada pa nadalje da prihvaćaš suočavanje sa svojim strahovima. Ovdje se radi o bolesti koja izranja iz energetskih centara koji reguliraju našu volju za životom, osjećajem za sigurnost i vlastitu vrijednost. To je također bolest koja, u svom punom udaru, može kontrolirati tvoje životne okolnosti - zbog nekih simptoma izbjegavat ćeš odlaske na neka mjesta gdje nemaš uvjeta da se pobrineš za svoju bolest. Ti istovremeno podsvjesno zapravo nastojiš izbjeći odlaske na ta ista mjesta, iz straha da će ti se ondje dogoditi nešto loše. Tijelo odgovara na tvoju namjeru odgovarajućom bolešću koja će ti dati ono što tražiš. Sada trebaš udariti kontru. Ponovi si i sto puta ako treba JA TO MOGU, izađi van iz kuće i radi ono što ti se sviđa, ali u tebi izaziva nesigurnost. Prihvati tu nesigurnost kao sastavni dio života. Život je uvijek nepredvidiv, iznenađenja te čekaju iza svakog ugla - kako loša, tako bogami i dobra! Učini upravo ono što si dosad izbjegavala zbog svojih strahova. Jer, liječenjem straha, liječiš svoju psihu i cijelo tijelo.

Isti poremećaj sam izliječila u roku od šest mjeseci, dobila 7 kg, metabolizam se usporio, infekcije se jave povremeno ali ništa strašno.

Sjetila sam se jedne priče koju sam nedavno pročitala... Čovjek u četrdesetima bolovao je od alergije na neku biljku. Kada bi došao u dodir s njom, počela bi seansa kihanja, šmrcanja, suhog kašlja, nerijetko bi mu cijelo lice naoteklo. Jednog dana žena mu predloži da kupe drvenu kuću na osami i malo se maknu od buke i drugih ljudi. Doselili su se onamo, i svega par mjeseci kasnije, polje iza kuće bilo je obraslo biljkom koja je uzrokovala njegovu alergiju. Čovjek je bio izvan sebe, to je bila najgora noćna mora za njega. Danima ne bi izlazio iz kuće zbog dotične biljke. Jednoga dana mu je prekipjelo, rekao je sam sebi da ga boli briga za sve. Izletio je iz kuće, zatrčao se prema polju i bacio se direkt na biljku. Valjao se među njezinim stabljikama, licem dirao njezine listove, osjećao njezin miris - ukratko, uživao je. Toga dana se simptomi alergije nisu pojavili. Niti sljedećeg dana. Niti onog nakon. Čovjek se izliječio. :D
User avatar
mimihamster
Posts: 7
Joined: 16 Jul 2013, 15:54

Re: I mi mrsavi imamo dusu

Post by mimihamster »

Hvala na ovako opširnom odgovoru!!! :) Ja ne vidim da sam kandidu spominjala u svom postu ali sam je imala i rešena je samo lečenjem od dve nedelje (dve pilule popijene zapravo ,jedna na nedelju dana ide),nego sam ja imala helicobacter pylori (izlečeno) i na oca imam hronični gastritis. I to mi sve zaadaje muke pri jelu,kako da se ugojim kad ne mogu da jedem? Ali kao što rekoh,uspevam od kada koristim afirmacije ,da ,muke' svedem na minimum i mnogo mi je bolje :3 kao što rekoh,stvarno mislim da sam sama prouzrokovala sve,pogotovo gastritis(jer u doba kad mi se to sve pojavilo sam se jako mnogo sekirala i bila tužna,ne bih spominjala zašto),ali polako,ide ka boljem :$ <3
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: I mi mrsavi imamo dusu

Post by DenVik »

Mimihamster, doborodošla.
Lepa si baaš( ne znam šta je za koga mršavo, a šta debelo).Najvažnije je da se ti osećaš dobro u svojoj koži.
Volim i prihvatam sebe, baš ovakvu kakva jesam( po meni najjača poruka koju sebi možeš poslati iliti afirmacija)
Vremenom ćeš saznati da ne postoji " e, moj otac je bolovao, pa moram i ja " ili " neki rođak ima to, pa kažu da ću sigurno i ja tako".
Postojiš samo ti, koja sama kreiraš u svom iskustvu i sama si gospodar svog života i svoje sudbine i svog puta. Ali o tom, potom.
Sad se fokusiraj na sebe, ljubav prema sebi, šta te ispunjava, čini srećnom, od čega se smeješ, ko ti prija, čije društvo ti ne prija, svi odgovori su u tebi.
Ali kako vidim , ti već znaš koji je put.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
bebison
Posts: 3
Joined: 26 Dec 2012, 15:10

Re: I mi mrsavi imamo dusu

Post by bebison »

Hvala vam svima na odgovorima,i sto ste tako fino,do detalja objasnie sta i kako.Drago mi je da postoji neko ko me razume,ponekad mi se ucini da sam sama na svetu sa tim problemom :ludiranje:
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: I mi mrsavi imamo dusu

Post by jovanajovana10 »

Krijesnice , hvala ti na lepim recima , ma divnim recina :)!
od kad sam napisala postt pa do sada to vise nije moj problem tako veliki :)
prosto volim svoju visinu i svoju tezinu i drago mi je sto sam miska i malecna :) traze mi licnu kartu uglavnom da dokazem koliko imam godina i da nisam maloletna i zovu me devojcicom ,sto je divno
moj metabolizam jako dobro radi i citavog zivota sam svesna toga pa sam i patila jedno vreme iz tog razloga , ali kad malo bolje razmislim drago mi je sto ja mogu jako brzo da dobijem kilogtame i da ih izgubim ali ne drasticno

mogu da vam se pohvalim da sam sada sto se toga tice ok ;)
za pocetak volim sebe takvu jako i drago mi je sto sam takva jer to sam ja
i ne kritikujem sebe vise kada primetim da sam izgubila kilograme - tako sam se osecala u tom periodu i to je ok
kada mi se bude jelo puno ja cu da jedem i da budem opet ok
kako god-dobro je

uzim se da verujem zivotu ali za tako nesto mi treba vise licnih iskustava , da od danas pa na dalje pratim to sto mi se desava u zivotu recimo, i da vise puta kazem ''Hej, ispalo je ok :D !!!''
dok ja to i po 100 puta na svojoj kozi ne vidim i ne osetim (tj. samo posmatram situacije bez kritika ) necu shvatiti da je tako -da sam bezbedna i da trebam da verujem zivotu i da mi to bude navika i stav i osnovno shvatanje zivota

hvala ti puno
hvala bebison sto si pokrenula temu :) :* :*
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Post Reply