Vizualizacija

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Vizualizacija

Post by Mila »

Da li je vizualizacija isto sto i mastanje ciji je cilj da se osecamo dobro; ili ona deluje samo u slucaju kada verujemo i ocekujemo da ce se ona materijalizovati?

Temu sam zapocela sa pitanjem; a vi se nadovezite bilo kao odgovor na njega ili uopste o tome kakva su vasa iskustva i misljenja o istom :).
Lekcija je uvek voleti sebe.
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Vizualizacija

Post by Naly Younis »

Koliko sam shvatila, vizualitacija ima za cilj pokrenuti vibracije preko emocija već ostvarenog a žljenog cilja.
Zato je najbolje da se vizualizira ujutro i pred spavanje - kako bi se uhvatilo vrijeme u stanju alfe.
Dakle, nije mašta ta koja je cilj vizualizacije nego vibracije....Ali naravno, bez vjere nema ni željenih vibracija...
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: Vizualizacija

Post by Mila »

Naly Younis wrote:
preko emocija već ostvarenog a žljenog cilja.
Ovo ne razumem, da li mislis na vizualizovanje ciljeva koje smo vec ostvarili, kako bismo dospeli u stanje pozitivne vibracije? Ako na to mislis, a sta je onda sa vizualizovanjem onoga sto zelimo da nam se tek ostvari?
Naly Younis wrote: Ali naravno, bez vjere nema ni željenih vibracija...
Ja verujem u to da vizualizacije donose rezultate. Ali, negde sam procitala da treba vizualizovati tako da ocekujes da ce ti se zelja ispuniti (dakle, da je u vizualizaciji ocekivanje najbitnije); a negde sam pak naisla na stavove da je kod vizualizacije jedino vazno podizanje vibracije (da je trebalo raditi bez ikakvog ocekivanja, samo se prepustiti i uzivati u osecanjima koja nas preplave).
Lekcija je uvek voleti sebe.
Sunrise
Posts: 36
Joined: 20 Aug 2012, 11:58
Location: Banjaluka

Re: Vizualizacija

Post by Sunrise »

Aktivno sam koristio vizualizaciju dvije godine, zanimalo me da je "testiram", jer mi je zvucalo previse nevjerovatno. Nakon tog perioda, shvatio sam da mogu da napravim prakticnije tehnike koje meni vise odgovaraju, odnosno mom nacinu zivota. Napisacu jednom kad stignem iskustva o vizualizaciji, potrajalo bi sada, umoran sam :)
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Vizualizacija

Post by Ivan Spg »

Po mom iskustvu vizuelizacija se radi tako da doživljavaš u tom momentu ono što želiš, znači kao da se upravo dešava to što ti je cilj. Samim tim ne može biti očekivanja jer ne razmišljaš o tome izdvojeno iz vizuelizacije - jer to onda nije vizuelizacija nego razmišljanje. Vizuelizacija je kada se potpuno prepustiš dešavanju kao da se upravo dešava.

Recimo kao primer očekivanja, dok čitaš ove reči ti ne očekuješ da ih čitaš nego ih čitaš. Tako je sa vizuelizacijom morate se udubiti toliko da zaboravite da je to vizuelizacija.

Kod mene to funkcioniše po principu šta bi bilo kad bi bilo. Zamisim neku postavku, neke uslove drugačije (bolje u nekom smislu) nego što su ovi u kojima trenutno živim i onda intenzivno doživljavam kakve to sve mogućnosti otvara i radujem se i doživaljvam to sve kao da se upravo sada dešava.
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Vizualizacija

Post by Naly Younis »

Mila wrote:
Naly Younis wrote:
preko emocija već ostvarenog a žljenog cilja.
Ovo ne razumem, da li mislis na vizualizovanje ciljeva koje smo vec ostvarili, kako bismo dospeli u stanje pozitivne vibracije? Ako na to mislis, a sta je onda sa vizualizovanjem onoga sto zelimo da nam se tek ostvari?





- Znači da kada vizualiziraš manifestaciju te želje, tvoje emocije su takve kakve će biti u stvarnosti kada ti se želje ostvari, a emocije znače vibraciju.
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Vizualizacija

Post by Naly Younis »

Voljela bih čuti vaše mišljenje dragi Ratnci svetlosti....

Cynthia Staford, samohrana majka, 2007. god pročitala je knjigu dr. Josepha Murphya Moć podsvijesti, vizualizirala je i radila sve prema Murphyevim uputama. Napisala je na zid, ispod jastuka željeni iznos novca koji je namjeravala osvojiti na lotu i nakon 4 mjeseca uistinu je dobila baš taoliko novaca koliko je i napisala.
http://enjoyingthejourneys.com/2010/10/ ... n-lottery/
http://horizonsmagazine.com/blog/?p=2947
http://upfromsplat.com/cynthia-stafford-win-lottery/
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
User avatar
Vina
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2012, 04:54
Contact:

Re: Vizualizacija

Post by Vina »

Mila wrote:Da li je vizualizacija isto sto i mastanje ciji je cilj da se osecamo dobro; ili ona deluje samo u slucaju kada verujemo i ocekujemo da ce se ona materijalizovati?
Vrlo isprepletane stvari, što se mene tiče ne moramo ih ni odvajati jer nam obe pomažu da se osećamo dobro, tj. da podignemo svoju vibraciju i poravnamo se sa Vorteksom.
Ja kombinujem oba, i to je nešto što mi eeeeekstremno prija i pomaže. Kada završim sa vizualizacijom, osećam se kao da me je neko direktno uključio u protok životne energije onako 100 na sat! Osećam kao da sa sam Izvor, Univerzum, Energija, ma sve :D Jako jako moćno.

U trenutcima kada sam u stanju velikog otpora u vezi nečega što želim, ne vredi mi da to vizualizujem jer se onda u toj vizualizaciji 'borim' i grčim da sačuvam mir i da vizualizacija i radnja koja se u njoj odvija ne krene putem nekog dijaloga iz realnog sveta - nadam se da ste me shvatili :roll:
DRugim rečima, džaba mi da vizualiziram to što želim, ako u tom trenutku osećam gigantski otpor i sve negativne aspekte nedostatka te stvari u mom životu.
Tu onda na snagu stupa vizualizacija nečeg - bilo čega - što u meni budi radosne, prijatne senzacije, osećaje mira, zadovoljstva. I na taj način ja ne razmišljam o onome što ne želim, već sam svoju vibraciju 'prevarila' i podigla je na viši nivo prečicom :D
Ti si ono o čemu razmišljaš najveći deo vremena.
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: Vizualizacija

Post by Mila »

Ako sam dobro shvatila, postoje dve vrste vizualizacija. Jedna ima za cilj samo pojacavanje pozitivne vibracije, i tada mozemo razmisljati o bilo cemu sto nam pricinjava zadovoljstvo. A,kada radimo vizualizaciju onoga sto zelimo, zelja ce se ispuniti kada u toku vizualizacije pocnemo da se osecamo kao da to vec imamo (nagqavno, uz uslov da nam je tokom dana dominantna pozitivna vibracija, a ne samo tokom vizualizacije).
Hvala svima :-).
Lekcija je uvek voleti sebe.
User avatar
Tijana
Posts: 22
Joined: 19 Aug 2012, 21:16
Location: Backa Palanka

Re: Vizualizacija

Post by Tijana »

Sve knjige koje sam procitala obuhvataju vizualni deo, cinjenica je da se dobro osecamo kada vrsimo vizualizaciju, licno bez rada uz samu vizualizaciju nema ni napretka, to je moje misljenje..

Samo u jednoj knjizi sam procitala kada radite vizualizaciju ima par nacina, ali ako imas strah od necega zamisli sebe srecnu zbog toga, tuznu..sve svoje emocije da proteku kroz tebe, nastavi prema cilju i na kraju otpusti sliku..
Post Reply