Metod narebe

Teme o radu foruma i "čekaonica".

Čekaonica -> Ako ne znate gde biste započeli temu postujte je u ovaj forum pa ću je premestiti.

Kućni red pogledajte ovde.

Najbolji način da započnete novu temu pogledajte ovde
User avatar
Brida
Posts: 207
Joined: 27 Jan 2013, 12:16

Metod narebe

Post by Brida »

Upoznata sam sa skoro svim tehnikama i knjogama o Zakonu privlacnosti,Hoponopono,Lujza L.Hej..ali na mene je najaci utisak ostavila knjiga "Moc podsvesti"Dzozef Marfi.Kad god se osecam lose,zaglavim u razmisljanju,vratim se na nju i uvek mi pomogne.Pre 10god.ponavljanjem afirmacija iz nje pomoglo da ostvarim ono sto sam zelela.
Omiljeni metod iz ove knjige mi je Metod naredbe.
Kapetan je gospodar njegovog broda i njegova rec je zakon.Slicno tome i vasa svest je kapetan i gospodar vaseg sopstvenog broda.Podsvest dobija naredjenja koje joj izdaje svest.Podsvesno je podredjeno svesnom i upravo se zato naziva podsvescu.Sve sto u mislima naredite da se ispuni zacelo ce se ispuniti.Kazete naprimer"Hocu da imam/idem....neka se moja naredba izvrsi ,neka bude kao sto rekoh".Kad u toku dana pocnem da mislim kako sta,..ponovim "Polako smiri se ovde ja zapovedam moras da me poslusas,zabranjujem ti da zalazis tamo gde ti nije mesto"
Vi ste gospodar svog zivota.Mora se verovati u ono sto radis.
Život se nikome na ovom svetu ne duguje. Ni majci ni deci, ni prijateljima, nijednom idealu! Život je moje, jedino moje neprikosnoveno pravo. U šta ću ga satreti moja je lična stvar.
Krijesnica

Re: Metod narebe

Post by Krijesnica »

Njegova knjiga je također na mene ostavila duboki utisak. Došla je kao šlag na vrhu mome znanju o zakonu privlačnosti. Čitanje te knjige podiglo mi je vibraciju do nevjerojatnih razmjera, i život se doista pretvorio u čaroliju :)
User avatar
Brida
Posts: 207
Joined: 27 Jan 2013, 12:16

Re: Metod narebe

Post by Brida »

Cesto procitam sve ono sto sam obelezila kao vazno u knjizi ,posle toga sam opet ok.Metod naredbe,mi je jednostavno super,zamislim da sam kapetan,koji naredjuje :)
Vazno mi da verujem u to sto radim.Kad izdam naredbu,osecam se kao da mi je problem resen,kao da sam se oslobodila tereta.Neko drugi ce sto resiti :D Opustena sam.
Život se nikome na ovom svetu ne duguje. Ni majci ni deci, ni prijateljima, nijednom idealu! Život je moje, jedino moje neprikosnoveno pravo. U šta ću ga satreti moja je lična stvar.
User avatar
Brida
Posts: 207
Joined: 27 Jan 2013, 12:16

Re: Metod narebe

Post by Brida »

Sve sto trazis,dobices.
Pre par meseci radia sam posao koji nisam zelela.Kad idem na posao, imala sam osecaj kao da idem na robiju.Toliko sam bila opterecena s poslom,da nisam mogla ni o cemu drugom da razmisljam,samo sam ponavljala u sebi "hocu da odem odavde,da ih nikada vise ne vidim i ne cujem,...itd.Posle par meseci doslo je do sistematizacije,smanjenje radne snage,i naravno ostala sam bez posla.Dobila sam sto sam trazila :roll:
Život se nikome na ovom svetu ne duguje. Ni majci ni deci, ni prijateljima, nijednom idealu! Život je moje, jedino moje neprikosnoveno pravo. U šta ću ga satreti moja je lična stvar.
Delfin
Posts: 14
Joined: 20 Aug 2012, 18:21

Re: Metod narebe

Post by Delfin »

Hahahaha, Sanco, kako sam se samo slatko nasmijala :D Nadam se da si našla bolji posao. Ja sam u sličnoj situaciji. Meni je moj posao super, ali su ga pojedini ljudi učinii nepodnošljivim. Svako jutro sam išla na posao sa nekom negativnom energijom i razmišljala o tome kako bih voljela da ih se riješim itd. Razmišljala sam kako bi bilo lijepo da imam priliku bar dva mjeseca da se odmorim, da završim neke stvari, itd. Na kraju se desilo da smo zbog neke više sile, sukoba u upravljačkim strukturama organizacije, nas nekoliko morali napustiti posao. Sad smo na čekanju dok se stvari ne riješe. Ono što očekujem a što bi se trebalo desiti jeste da se vratim na svoj posao, da radim ono za što sam kvalifikovana, a da one osobe koje su bile izvor moje frustracije više tamo ne rade. Sve ide u tom pravcu i sada sam u nekom pozitivnom iščekivanju da se ta "naredba" konačno realizira. Marfija sam čitala nekada davno, ali budući da je na mnoge do vas izvršio veliki uticaj, to je sigurno znak da ga ponovo počnem čitati.
User avatar
Brida
Posts: 207
Joined: 27 Jan 2013, 12:16

Re: Metod narebe

Post by Brida »

I ja sam toliko zelele da se odmorim,i sad se odmaram vec par meseci :D sita se naodmarala :DSpremna za nove radne popede ;) Razmisljam samo o tome da se vratim,ali da radim ono sto znam,i sto zelim,jos nista se ne desava,ali desice se...Samo da ne bude leto,tad nesto bas... :)
Život se nikome na ovom svetu ne duguje. Ni majci ni deci, ni prijateljima, nijednom idealu! Život je moje, jedino moje neprikosnoveno pravo. U šta ću ga satreti moja je lična stvar.
User avatar
John Work
Posts: 159
Joined: 09 Oct 2012, 17:29

Re: Metod narebe

Post by John Work »

:lol: E pa i ja sam bio u istoj situaciji, jako sam teško našao posao a posle 2,3 godine više nisam bio zadovoljan istim i imao sam te negativne misli i dobio sam otkaz, šta sam tražio to sam dobio.. :D

Posle izvesnog vremena tačnije nekih 9 meseci kasnije, ponovo sam se zaposlio (iako sam imao negativna predubeđenja da se posao može dobiti samo putem veze ili političke pripadnosti) nekim čudom ja sam se zaposlio, na poslu 100% različitom od onog prvog, i opet vidim da to nije to, opet imam negativne misli ali sada ću poznavajući zakon privlačnosti da budem pozitivniji i da kreiram ono što želim, a čini mi se da negde imam i marfija pa ću videti šta on kaže. :)
User avatar
nikola
Posts: 114
Joined: 21 Nov 2012, 11:52

Re: Metod narebe

Post by nikola »

Ja radim na poslu gde su svi negativci osim mene i jednog kolege, ali ne svidja mi se tu gde radim, pa sam poceo da zamisljam kako radim u drugoj organizaciji gde su bolji uslovi rada,troduplo veca plata i manje se radi :D pa videcemo rezultate :)
User avatar
Brida
Posts: 207
Joined: 27 Jan 2013, 12:16

Re: Metod narebe

Post by Brida »

:D :D Samo strpljivo...doci cemo i mi do posla :)
Život se nikome na ovom svetu ne duguje. Ni majci ni deci, ni prijateljima, nijednom idealu! Život je moje, jedino moje neprikosnoveno pravo. U šta ću ga satreti moja je lična stvar.
User avatar
Brida
Posts: 207
Joined: 27 Jan 2013, 12:16

Re: Metod narebe

Post by Brida »

Cekajuci Godoa :roll:
Život se nikome na ovom svetu ne duguje. Ni majci ni deci, ni prijateljima, nijednom idealu! Život je moje, jedino moje neprikosnoveno pravo. U šta ću ga satreti moja je lična stvar.
Post Reply