Konstantni stres na poslu

Sve u vez posla, karijere, struke itd

Za kolege i saradnike postujte u forumu "Ljudi oko nas"!
Post Reply
Tackica
Posts: 7
Joined: 09 Feb 2013, 07:12

Konstantni stres na poslu

Post by Tackica »

Mogu da kazem da sam zaista uspesni "korisnik" zakona privlacnosti. Dobila sam dobro placen posao u trenutku kada mi je hitno trebala promena posla, nasla sam decka s kojim sada zivim, i mogu ovako zaista da kazem da upravo to sto sam silno zelela, to mi se i ostvarilo.
A sada,kao da sam pocela da se plasim da ce mi ta sreca otici u out. Tj. da malo bolje objasnim situaciju. Posao koji radim je dosta, dosta stesan, i takav je bio od samog starta, a tu sam vec ima godinu dana. Pre par meseci sam pocela da zivim sa deckom, i sada se bukvalno plasim svaki put da nesto ne zeznem na tom poslu, jer mi je sada jako potreban posto treba da placamo kiriju, racune i sve ostalo sto treba. I od tog silnog stresa, ja vise ne mogu da spavam, cak mi i produktivnost opada jer molim Boga svaki put da se nesto ne zeznem, dodjem kuci razmisljajuci o poslu, ustajem razmisljajuci o poslu, sanjam posao...a zaboravljam ono zbog cega treba da budem srecna, a to je ljubav koju sam ceo zivot cekala.
Dok nismo poceli da zivimo zajedno, glavna preokupacija mi je bila ON :mrgreen: A sada, razmisljam samo o odrzavanju toga sto imamo, jer kad bih izgubila posao, sve bi mi bukvalno palo u vodu, ne bismo mogli vise ni da zivimo zajedno, jer ne bismo imali od cega, jedna plata ne bi bila dovoljna za sve te nase troskove.
Ovo mi postaje tolika agonija, da vise ne umem da se preusmerim na onu pozitivnu energiju koju sam imala i zahvaljujuci kojoj sam ostvarila svoje snove. I zaista mogu da tvrdim da su oni ostvareni iskljucivo zahvaljujuci pozitivnoj energiji, veri i usmerenju mojih misli ka tome. A sada, kao da sam u nekom corsokaku iz kog ne mogu da se otpetljam, to traje li traje. Svaki dan stres, i kad ne radim stres, u glavi mi je samo posao, odsutna sam psihicki. Naznaka o otkazu naravno nema, ali posao je toliko kompleksan, jedino da umesto mozga imas kompjuter, pa da budes siguran da si uradio sve kako treba, a mozda ni tad. Samim tim i nivo stresa je jako visok u svakom momentu.
A najjace je sto ja ne zelim da odem odavde, ja samo zelim da se opustim, zelim da prestane taj stres, da mogu da se nosim s tim, da se ne opterecujem ovoliko. Hocu da kad radim radim, kad izadjem s posla da ne mislim o poslu, da se ne brinem od 0-24h. I pre svega da dokazem sebi da ja to mogu.
Da li ima neko neki savet za mene? Jako mi je potreban. :lud:
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Konstantni stres na poslu

Post by Naly Younis »

Ja bih ti savjetovala afirmacije za samopouzdanje. I to ...snimi se na cd i preko slušačica pusti cijelu noć da ti vlastiti glas programira podsvijest sa vjerom u svoje vlastite sposobnosti.

Meni je u takvom stanju, uvijek pomogla afirmacija Louise Hay: "Sve se događa u pravo vrijeme i na pravom mjestu. Mojim životom upravljaju Božanske i ispravne odluke. Sigurna sam i bezbijedna." :ruzha:

Osim toga,savjetovala bih ti da završiš Silva seminar, ukoliko si u mogućnosti. Ako želiš poslati ću ti skenirani primjerak sa seminara kako ćeš programirati svoj mozak za uspjeh u poslu....Javi mi se na mail jer se ne smije objavljivati javno zbog autorskih prava (tako piše na knjizi). :ruzha:
moj mail je: [email protected]
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Konstantni stres na poslu

Post by DenVik »

Pa, mozda mozes da nabavis knjigu Trazi i dobices, Abraham- Hicks, imas par vezbica, bas dobrih.
Ali sto kaze Naly, ljubav prema sebi na prvom mestu( iliti samopouzdanje)odatle sve potice. Za to Luizine afirmacije, imas Vinine video klipove.
Tackice, ti zasluzujes svoju dobrobit, prepusti joj se i najvaznije je da ti stvarno osetis da ti sve to pripada.
Bas divno sto si sve to ostavrila, pohvali sebe malo, svaki dan hvali sebe :mig:
Jooj, joj, frka na poslu, frka na poslu- pa i bice onda frka na poslu :D , ma kakav stres, dobices zemljotres od stresa :aloalo: , tako je meni bilo, dok mi nije doslo da je sve to samo u mojoj glavi i prepustila velikom Menadzeru da zavrsi posao( mentalna vezbica iz te knjige)

Cuj "izgubicu decka zbog toga i toga" nemo da sam te cula vise :ludiranje: , a sto ti ne padne na pamet npr tako dobro cu da radim svoj posao, svaki dan i uzivam u svemu i hvala ti sto sam nagradjena zbog toga, pa onda planiras neko putovanje sa svojim voljenim bicem??Eto, npr.

CEMU PRIDAJES PAZNJU TO RASTE!!!to su glavne reci na ovom forumu, znaci obratiti paznju na: smeh, muziku, pisanje, slikanje, ples, igra, voznja, sport, itd , ah da izvinjavam se mozda neko pridaje paznju tome kako da postane milioner :veselica: , more i to. Sve ono od cega nam je bolje, to radimo, o tome mislimo, to osecamo.
Aj, pa se javi.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
Зоран
Posts: 203
Joined: 27 Mar 2013, 15:02

Re: Konstantni stres na poslu

Post by Зоран »

Tačkice, pre svega pozdrav...:) Sve brige i strahovi će uvek biti tu, samo je pitanje da li ćemo im pridavati pažnju ili ne. Kada ti se pojavi misao kako nešto ne valja ili kako nešto ne možeš, postani svesna te misli. Pokušaj da u svakom momentu uloviš takvu misao. To je pola puta. Kada jednom stekneš naviku da prepoznaš neke neprijatne misli u sebi, već ih slabiš i možeš usmeriti pažnju na nešto što je prijatno... :)
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Konstantni stres na poslu

Post by Zika »

Draga Tackice, ja bih ti savetovao da kao prvo pazljivo procitas post koji si postavia ovde.
Kao drugo ti savetujem da podvuces ili obelezis na bilo koji nacin da budu vidljive sve reci kao
stres, ne mogu, ne znam, bojim se, izgubicu, ukratko, sve negativne reci.

Sada pogledaj taj tekst i videces da je poprilicno isaran. Poznajes ZP pa cs znati da svaki put kada si rekla stres dala si mu izvesnu moc, i stres ce ti se pojacati. Isto je i sa negativnim recima.

Moja preporuka je da radis na promeni misli. Smatram da je to osnova svih promena. Uvek sam govorio da ako zelis da promeis bilo sta moras prvo da promenis misli, da promenis nacin misljenja. Kad god izgovoris neku negativnu misao, zaustavi se i promeni je u suprotno. Ponavljanje, ponavljanje i ponavljanje ce dovesti do uspeha.

Afirmacije i knjige su vrlo korisne ali misli su temelj svega jer si sa mislima neprestano, svake sekunde. Afirmisi i citaj ali misli su te koje ce ti pomoci da se sve brze promeni.
Misli si najmocnije afirmacije.

Ja sam postavio jedan post, "Moc misli" i ako hoces preporucio bih da ga pogledas, saslusas. To je moj govorni zapis pa vidi da li moze da bude od koristi. Ovo je link do moje Drobox
https://www.dropbox.com/sh/4poh9xrbaeem077/-Ax-Xr-GLY
i nalazi se u "Audio (moji zapisi)".
Tamo mozes naci i elektronsku knjigu Silava Metod koja se nalazi u E Books ako te i to interesuje.

Zelim ti potpun uspeh.
Topli pozdrav
Post Reply