Kako biti miran pored siromašnih?

Odnos, komunikacija, interakcija sa ljudima oko nas. Kako, šta, zašto? Mame, tate, braće, sestre, prijatelji, poznanici, partnerke, partneri, žene, muževi, kolege...
User avatar
Alexica
Posts: 16
Joined: 08 Mar 2013, 15:12

Kako biti miran pored siromašnih?

Post by Alexica »

Kako pomoci siromasnim ljudima na ulicama?Danas sam se setala po gradu i kad vidim siromasne ljude koji nemaju za hleb jako se rastuzim.Dosla sam kuci i plakala zbog njih..Ja znam da je svako ovde da bi naucio neku lekciju,ali ipak je to jace od mene...Toliko sam se rastuzila da vam ne mogu opisati...Kako pomoci tim neobrazovanim ljudima sa ulica koji ni ne bi razumeli za ZP i sve ovo?Jako me zabolelo to i nekako sam se osetila besna na sebe sto imam sve u zivotu i osetila se kao krivom zbog toga...Kad pozelim nesto skupo da imam sto mogu sebi da priustim pomislim kako neko nema ni za hleb,a ja zelim to i to i osetim se razmazeno nekako sa ogromnim zeljama... ne mogu vam opisati..Znam da sve to zasluzujem i da zasluzujem da budem srecna , da dobijem sve sto zamislim,ali me boli kad ih vidim takve...Sta treba da uradim po tom pitanju?
User avatar
Buki
Posts: 135
Joined: 24 Mar 2013, 01:27

Re: Kako biti miran pored siromašnih?

Post by Buki »

Po tom pitanju, ništa. Lepo je imati saosećajnost, ali kada bi pokušala svima da pomogneš, toliko bi sebe istrošila, da ne bi znala gde si, šta si i ko si.
Kad vidiš da neko prosi, a imaš novac, daj mu ako osetiš da mu je neophodan.
Uveravanje drugih u neka svoja verovanja je nemoguće, veruj mi, iskusio sam to na koži. Tako da, svi koji ne veruju u zakon privlačnosti, ne moraju, to je samo njihov izbor. Ne možeš uticati na sudbine drugih, samo na svoju, ako te neko pita nešto o temama koje se ovde pominju, znači da se "budi" i da mu je potrebna pomoć, uputi ga na sajt, ako te niko ništa ne pita, nemoj da pričaš. Prosto i jednostavno, ako ti neko zatraži pomoć pruži mu je, ako ne, pusti ga da ide svojim putem :mig:
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Kako biti miran pored siromašnih?

Post by jovanajovana10 »

Alexice,lepo ti je Buki odgovorio ,sa svime sto je napisao se apsolutno slazem <3
:*
po tom pitanju nista nema da se radi
pomognes nekome ako zatrazi pomoc a ti si u mogucnosti da pomognes u tom trenutku ( bilo kakvu pomoc)
i to je to
:*
evo da ne ispadnem losa :D :D :D jer ko me ne poznaje dovoljno to tako moze da zvuci
Alexice, kada vidis nekog siromasog
posmatraj to kao dete koje jos nije prohodalo, ako ga ne pustis sa pada, da mili , da se uci samo, da kad padne kazes mu ''Bravo! Dizi guzu nastavljaj dalje''
i tako se uci samo ... neces ga sigurno ti drzari na rukama i nositi , niti ces mu reci ''e ovako se hoda'' pa mu pokazes ,hodas malo ispred njega
samo ce da te iskulira
svako mora sam da nauci , ne mozes mu nista , sto vise pada bolje po njega ;)
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Buki
Posts: 135
Joined: 24 Mar 2013, 01:27

Re: Kako biti miran pored siromašnih?

Post by Buki »

Svako mora sam da nauči, to se potpuno slažem. Kako će naučiti to je njegova stvar, a isto tako i šta će naučiti. I tu stvarno ne možeš ništa, osim da ga pustiš da padne jednom i pokažeš mu kako se to radi, iako te kulira.
E sad, ne slažem se sa tobom Jovančice, da što više pada to je bolje po njega. Kako može po tebe biti dobro da sad padneš, iako znaš da hodaš? :rofl:
Bitno je da se shvati kako šta funkcioniše, dok ne shvatiš padaćeš, čim ukačiš, krećeš da trčih ko besan, pa onda usporiš, kreneš da hodaš, sve stabilnije i sa više stila, polako i graciozno :D
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Kako biti miran pored siromašnih?

Post by DenVik »

Slazem se sa Bukijem.
Svi mi, ali bukvalno svi mi ovde smo sami odlucili da cemo se roditi, trazili smo sto vece kontraste, da bismo naucili. I mene je to malo bunilo( pa zar Boga, Univerzum to ne intresuje?) Interesuje ga, naravno.I on nas voli sve podjednako, do nas je da se probudimo.
Svi mi imamo slobodnu volju i sistem za navodjenje( emocije).
Mozemo li pomoci? naravno. Mogu te konkretne materijalne pomoci, ko kako moze i u skladu sa samim sobom.
Meni se dopada pravilo 10%. Od svojih mesecnih primanja izdvojiti uvek 10% i dati kome je to potrebno, tako dajes signal Univerzumu da imas( i dobices jos), tako dozvoljavas novcu da kruzi i da ti se vrati i plus pomazes( nekom svom bliskom, najcesce)-ja to radim.
Ali najveca pomoc je probuditi sebe i voleti sebe, tako dajes primer i saljes vibracioni signal koji se emituje i siri.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Kako biti miran pored siromašnih?

Post by jovanajovana10 »

DneVik-ta tvoja praksa mi se jako svidja

Buki,da bilo bi dobro da i ja padnem,a hocu negde u 50 narednih godina sigurno,
jer ne koristim sve mogucnosti koje imam sa 2ruke i 2noge
ne bavim se sportom npr. :-):-):-)
svaki put kad sam pala-puno sam naucila i jako sam zahvalna svojim padovima :-)

naravno da cu pasti jos par puta u zivotu,doduse ne tako jako,nego onako malcice
ovo je moje licno misljenje
ima jos puno stvari koje ne znam
:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*
Last edited by jovanajovana10 on 17 Apr 2013, 22:43, edited 2 times in total.
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kako biti miran pored siromašnih?

Post by Ivan Spg »

E ima tu još jedna ne tako očita caka. Nisu jedini siromašni oni koji nemaju para. Ima siromašnih u ljubavi, siromašnih u zdravlju, siromašnih u porodičnim odnosima i zamisli kad bi svim tim ljudima htela da pomogneš da se "obogate", slobodno zaboravi na svoj život :) Hehehe naravno i kroz ovaj forum i sajt i druge ovakve sajtove ljudi pomažu jedni drugima da se "obogate" na razne načine, ali ono što je bitno je to da je neko prvo rekao "zaista želim da mi se pomogne, spreman sam da se menjam" :)
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Kako biti miran pored siromašnih?

Post by jovanajovana10 »

slazem se Ivane,
i ja u mojim postovima ove teme sve to smatram pod siromastvom
zato i kazdam da ne znam ja da hodam
ne znam nista,i naravno da cu sigurno negde da se sapletem malo,malo potrcim
malo padnem,malo ustanem-boricu se :-):-):-)
ja sam mislila da sam najvise pala kada sam dobila prvu jedinicu u 5om razredu,plakala sam ceo dan,tata je dosao i cestitao mi jedinicu i obragovao se,izljubio me
i tada mi za sva vremena objasnio "padove" bilo koje vrste-da im se trebam radovati
svi imamo velike potencijale za bogastvom bilo koje vrste
pa ne moze da mi bude prema tome zao puno :-)
stavise smatram da se tako postaje bogat ;-)
:-*:-*:-*:-*
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Alexicaa
Posts: 58
Joined: 18 Apr 2013, 00:38

Re: Kako biti miran pored siromašnih?

Post by Alexicaa »

Hvala Vam ljudi puno na odgovorima ..Ljubim Vas :*** Znam da je nemoguce pomoci svima,trudim se da pomognem koliko mogu,jer kao sto Ivan kaze necu imati svoj zivot ako se budem fokusirala samo na druge,svakako da je neizvodljivo...Ali mi ih je bilo jako zao da nisam mogla da ne prokomentarisem...Pocela sam da afirmisem da svi ljudi imaju dovoljno svega sto im je potrebno i vidim ih sve zdrave,nahranjene,srecne,bogate,zadovoljne...:) P.S.Morala sam da napravim novi profil jer sam na starom zaboravila sifru zato sto se nisam nikada odjavljivala,uvek sam bila ulogovana i danas slucajno kliknem na "odjavi se" i nisam mogla vise da udjem..Navodno je pisalo da mi je sifra poslata na mail,a nikako je nisam dobila,probala sam par puta,ali sifra nije stigla...Tako da slobodno ko zeli ponekad da mi pise neka se javi u inbox...:) :zdravica:
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kako biti miran pored siromašnih?

Post by Ivan Spg »

Za takve probleme imaš moj email na kućnom redu pa možeš da me kontaktiraš i ako ne možeš da se uloguješ na forum. Ja uvek mogu da ti promenim šifru ili šta god treba :)
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
Post Reply