Pitanje :)

Ovde se nalaze teme koje su neodređene u smislu da su previše opširne.

Zarad lakšeg snalaženja na forumu molim vas da teme postavljate oko jednog specifičnog pitanja i da probate što više da suzite oblast o kojoj pričamo. Na taj način svi ćemo se lakše snalaziti i forum će biti usmeren i lak za snalaženje.

Teme ovde su zaključane, vredi ih pročitati jer ima divnih postova, ali jednostavno su previše neodređene.
Zoran
Posts: 2
Joined: 21 Apr 2013, 20:47

Pitanje :)

Post by Zoran »

Zanima me da li se slazete sa ovim citatom ? i ako ne zasto? Veliki pozdrav :)


Nema zivota posle smrti, to je proizvod religije koja daje nadu siromasnima (ljudi su u vreme hrista bili robovi) da ce u sledecem zivotu ziveti bolje. takvo ucenje odgovara robovlasnicima pa verujem da je biblija izmenjena da bi rimski carevi prestali da proganjaju hriscane (koji su se krili po katakombama).
dakle, kad se desi klinicka smrt, izliv krvi na mozak, i takve stvari, jasno je da mozak dozivi halucinacije (isto kao i kad je covek dugo bez vode: fatamorgana, vidi covek oazu a nema je) jer tada mozak nije u normalnom stanju. dakle, ostecen je i naravno da tad ljudi vide svasta sto je u skladu sa njihovim shvatanjima i sto im se "muva" u podsvesti.
cak i sizofrenicarti vide djavola kako skakuce okolo i cuju glasove pa i razgovaraju sa nekom zamisljenom osobom, dakle i sizofrenicari imaju ostecen mozak (tecnost u sredini mozga je daleko veca pa vrsi pritisak na mozak koji nema gde od lobanje a ivice mozga su takodje crne, dakle mrtve celije (to sam gledao na slici, presek mozga zdrave osobe i presek mozga sizofrenicara). dakle, osobe koje cuju glasove nisu sa nadprosecnim sposobnostima nego jednostavno im mozak oboleva a to znaci da treba sto pre da se obrate doktoru.
i tako dalje, moze se o tome pisati sto godina, jednostavno klinicka smrt nije normalno stanje mozga i nije cudo da ljudi vide svasta, pa i duhove, starce sa bradama, itd.
ljudi su se uvek plasili smrti i nije cudo da religija obradjuje takvo pitanje.
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Pitanje :)

Post by pozitiva »

Citat mi se uopste ne dopada al uopste
Samo sam ga preletela
Razlog : gomila negativnosti .....
Izvini al samo sam iskrena
Ne zamlacujem se citatima,misljenjima,raznim tumacenjima
Davno sam to prosla na studijama filozofije
Sada: je najbitnije kako se osecam
A osecam da je zivot vecan
Osecam da zivot radi za mene
Ne plasim se smrti jer znam da ne postoji
Ja sam energija a ona je neunistiva,stoga postoji samo zivot uvek i svuda
I jos nesto religija uopste ne igra ulogu u ovom mom misljenju
Moje sadasnje misljenje je rezultat mog iskustva meditacije i povezanosti sa sopstvom sa izvorom
Stoga nijedan citat niti bilo sta ne mogu uticati na moje sadasnje misljenje
Ovo je samo moje misljenje i svako od vas ima pravo na svoje misljenje i na svoje zivotno iskustvo
Ovo je moje,postujte moje,ja postujem tudje
Ljubim vas sve
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Pitanje :)

Post by DenVik »

Crni, Z, odakle ti ovo pitanje?? Salim se, treba o svemu da razglabamo, pa i o smrtnom ishodu.
Naravno da je citat budalastina.
Naravno da je ovo privremeni zivot i naravno da energija nastavlja svoj dalji tok kad izadje iz ovozemaljskog tela.
Nisam jos sigurna da osecam sta se to tacno desava u toj paralelnoj dimenziji, ali verujem u Vecan Zivot, u to da smo svi energija.
Tvoje pitanje nije bas za 21.vek jer ima sve vise budnih, sve vise konektovanih sa sobom i svojim visim Ja, tako da ta prica o siromasnima( duhom ili materijalnim)
i toj bajci ili basni, ne znam gde da svrstam to, i robovlasnicima ne pije vodu.
Ne znam u sta i kako su verovali moji pra-pra preci, ali ja znam sta ja mislim i osecam.
Tako da potpisujem Pozitivu.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
tanita
Posts: 162
Joined: 31 Jan 2013, 18:11

Re: Pitanje :)

Post by tanita »

Slazem se sa Pozitivom i DenVik. Sto se tiče samog citata, ja bih mu dodala jednu dopunu prvoj rečenici: ,,Nema zivota posle smrti (u ovom telu)..,, i to je to. rešena misterija :) E sad ostatak se moze tumačiti naravno kroz prizmu religije, nauke, spiritualizmi, misticizima i sl. stvar ličnog afiniteta. a mislim da većina ljudi na ovom mestu negde na sličan način, uz lične varijacije, tumači ovu materiju.
ja npr. verujem u drugarstvo. :D (malo da se našalimo)
User avatar
Felisiti
Posts: 146
Joined: 21 Jan 2013, 19:08

Re: Pitanje :)

Post by Felisiti »

Jao, jao, kakvo je ovo pitanje... :shok:
Pa mi smo energija u fizičkom telu, može li energija da umre? Da li vazduh može umreti? Nisam još nikad bila na sahrani vazduha. :ludiranje:

Ne ozbiljno, dok sam samo čitala o ovim i onim iskustvima, i verovala sam i nisam.
Ali kad sam osetila sebe, osetila svoju energiju, povezala se sa višim ja, i još svakakvog - nekakvog duhovnog iskustva napakovala, ma nema šanse više da sumnjam.
Svako neka veruje u šta hoće, ja verujem da je život večan. I tačka. :)
Zoran
Posts: 2
Joined: 21 Apr 2013, 20:47

Re: Pitanje :)

Post by Zoran »

hehehe hvala vam na odgovorima ..meni je ovo jako zanimljiva tema :)
inace ovaj citat sam slucajno pronasao na nekom sajtu bio je u vidu komentara ..
slozicete se da sto se tice klinicke smrti i 'halucinacija' to se moze naucno objasniti ..
kako bi ste vi objasnili ili dokazali sta se desava nakon sto napustimo telo?? :)
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Pitanje :)

Post by Član 257 »

Kada će Hrišćani napokon "oladiti" malo i prestati da misle da svet počinje njihovom pojavom?E,baš je teorija zagrobnog života počela sa tešenjem siromaha u doba Rimljana! I malo je neobrazovan onaj koji misli da je Isus to prvi smislio! Drugo,kada mozak halucinira zbog šoka,nedostatka ovog onog,šizofrenije-on halucinira nepovezane,izobličene,nelogične slike,misli i uverenja koja pacijentu unesu nemir i strah. Pokažite mi jednog šizofreničara koji je oboleo od bolesti koja se zove mir i ljubav zbog uverenja da je umro i vratio se? I zar su u svim psihijatrijskim obolenjima ljudi tako bolesno kreativno originalni,a u sred nedostatka kiseonikau mozgu tako dosadno neinspirativni da baš svi pričaju istu priču?
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
jaspis
Posts: 314
Joined: 29 Jan 2013, 20:55

Re: Pitanje :)

Post by jaspis »

Hmh, cak i da uzmemo u obzir da su halucinacije tesko bi bilo da ljudi sirom svijeta imaju tako slicne halucinacije, vjerojatnost za to je gotovo nikakva..
Ponekad smo previse zadubljeni u materjalni svijet da bi mogli ispravno shvatiti onaj duhovni i da bi osjetili sve te energije, za mene je smrt samo prelazak u drugo stanje, kao kad se voda pretvori u paru ili gusjenica u leptira ili ruzno pace u labuda...
Energija je svuda oko nas, i nevidljivih bica ima svuda oko nas, to sto ih mi ne vidimo nas problem :P
Postoje ljudi koji se sjecaju prethodnih zivota al dobro sigurno ste i sami o tome citali da sad ja tu ne nabrajam, tu je pojavu tesko objasnit halucinacijama i slicicama mozga...
Na mom faksu ljudsku psihu zele objasnit skalama i brojkama, odavno mi se cini da to bas i ne drzi vodu ;)
Teži visokom jer u duši ti leže skrivene zvijezde. I sanjaj jer snovi predhode svakom cilju.
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Pitanje :)

Post by DenVik »

Hm, ja sam malo previdela tvoj nik i tvoju pojavu i pomesala te sa Zoranom-Зораном, u mojoj glavi su cirilica i latinica jednaki izgleda.
Ali svejedno stojim iza svog odgovora, cak sam bila i blaga :svekul: , hm, sto ne lici na mene.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
najzad
Posts: 229
Joined: 19 Jan 2013, 17:54

Re: Pitanje :)

Post by najzad »

Hvala ti Den, :drugari: :andjeo:
isto mi se desilo, te bejah.. :shok: pa tako ostadoh i bez teksta, imas zato draga jos jednu :ruzha: od mene danas.
Locked