Kako zauzeti pozitivan stav kad je GMO u pitanju!

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Kako zauzeti pozitivan stav kad je GMO u pitanju!

Post by Član 257 »

Dakle,mene muči genetski modifikovano seme. Malopre čitam da počinju u EU zakonom da zabranjuju svako drugo seme koje nije GMO pa čak i za privatnu upotrebu. U SAD se farmeri trpaju u zatvor ako ne koristn to seme već odavno. Tri najveće kompanije na svetu kontrolisu 70% proizvodnje svetskog semena. U koju god zemlju da dodju kupuju ili unistavaju male proizvodjace tako što potkupljuju vlade da se donosi zakon po kome je jedino njihovo seme ispravno. A veoma je opasno po život jer utiče na gene ljudskog organizma. I nisam na to obraćala pažnju dok ne nadjoh jutros na vestima- da se vrlo skoro počinje zabranjivati zakonom ako posadiš sam svoj kukuruz.Dakle,varijanta je ta da je po meni ovo veoma opasno za budućnost populacije. Mene je to naljutilo i ja vidim sebe sa nekom motkom na ulici. Moje pitanje glasi: Kako pronaći pozitivne aspekte? Kako se baš u ovom slučaju ne odupirati zlu a ipak dobiti to što tražiš? Ima li neko idejicu da mi otvori oči? Koje su to reči ljubavi u ovom slučaju?
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
Monja
Posts: 201
Joined: 14 Oct 2012, 15:23

Re: Kako zauzeti pozitivan stav kad je GMO u pitanju!

Post by Monja »

Ne znam, 257, odgovor na to pitanje, meni je još uvek dosta teško pronaći reči ljubavi i za mnogo banalnije probleme u životu. Ali interesuje me ovo i mnogo ti je dobra tema. I mene je ta vest uznemirila, retko čitam novine, i ne pratim vesti, ali zbog nečega je ta vest morala da dođe do mene, i znam da mi je važna.
Nema tog delanja koje može da nadomesti neusaglašenost energija. - Abraham
User avatar
Noetic Sparkle
Posts: 156
Joined: 09 Oct 2012, 13:26

Re: Kako zauzeti pozitivan stav kad je GMO u pitanju!

Post by Noetic Sparkle »

Za sad bih samo rekla da je vrlo zanimljivo da u vezi ove izuzetno bitne teme niko osim Monje nije rekao nista...Ja sam htjela postaviti slicno pitanje ali nisam bila sigurrna da bh ovako lEpo i takticno postavila temu kao 257.Javljam se ako smislim "istaktiziran" komentar...
NOETIC SPARkLE
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Kako zauzeti pozitivan stav kad je GMO u pitanju!

Post by Član 257 »

Pa pravi ratnik svetlosti vidi sve očima ljubavi. I on traži božju svetlost u svemu. Sad sam se setila- pitaću moje nefizičke prijatelje. Baš me zanima šta će da kažu. Kyra,ja verujem da ljudi nemaju pravo znanje šta je GMO zato ne reaguju.
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Kako zauzeti pozitivan stav kad je GMO u pitanju!

Post by DenVik »

Pre dva meseca je bila takva guzva oko GMO, sad su se ucutali u zemlji Dembeliji.
Znas kako, drug Clan, uvek na kraju bude kako i treba da bude za moje ( tvoje) najvece dobro.
Ali sacekacu Kyrin takticni odgovor.( volim nasu pametnu omladinu, da vidim kako oni vide stvari)
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: Kako zauzeti pozitivan stav kad je GMO u pitanju!

Post by sarah »

Genetski modifikovano seme je samo još jedna od niza produkata "društvenog progresa", tu su i farmaceutski produkti i industriski zagađivači i svašta još nešto...Ali dragi moji ljudi ne treba nam motka već Ljubav koja transformiše, i kao što kaže Den sve će na kraju biti kako treba da bude...Kao što mi u našim ličnim životima prolazimo kroz lične izazove, tako i samo čovečanstvo prolazi kroz svoje izazove. Što je više buđenja na planeti to je više šanse da se udružimo u želji da je zaštitimo, sve je moguće jer nas je više od pripadnika industrijskih i poljoprivrednih monopola...
Videćemo šta će biti, ali ja sam isto tako čitala da se u Evropi u ovom trenutku pišu i zakoni i glasaju zabrane protiv upotrebe gmo-a, i da razne organizacije lobiraju za tu stvar :)
User avatar
jaspis
Posts: 314
Joined: 29 Jan 2013, 20:55

Re: Kako zauzeti pozitivan stav kad je GMO u pitanju!

Post by jaspis »

Svime nas truju, hranom kozmetikom lijekovima....
Mozda zvuci fatalisticki ali eto osobno ne znam kako se boriti protiv toga i izbjeci taj gmo, veliki su to igraci...

Zato osobno mislim nesto ovako:
Hranu koju jedem jedem s ljubavlju i zahvalnoscu
Moje tijelo iz te hrane uzima samo ono sto je dobro za mene
Moj organizam je zdrav i jak i uspjesno eliminira sve sto bi mi moglo skoditi

I sve tako u tom smislu... Rekao mi je jedan prijatelj da kad bi covjek koji zivi potpuno u skladu sa sobom i svojom bozanskom prirodom mogao popiti bocu najsmrtonosnijeg otrova i da mu se nebi nista ali bas nista dogodilo...


Potencijalna opasnost je i voda koju pijemo i gmo sjeme i meso i paste za zube i aluminij u dezicima i parabeni u samponima i ftalati u plasticnoj ambalazi..
Naravno da treba djelovati globalno na sve to kako bi nam hrana voda i kozmetika bila zdravija ali ipak smatram da je i u nama moc i da mozemo vlastitim snagama u suradnji s nasim tijelom iskoristiti samo ono sto je dobro za nas a onaj manje lijep ostatak fino popiskiti ili eliminirati vec na neki drugi nacin :P
Teži visokom jer u duši ti leže skrivene zvijezde. I sanjaj jer snovi predhode svakom cilju.
User avatar
Mina u Sreci
Posts: 124
Joined: 22 Aug 2012, 21:37
Location: U sreci
Contact:

Re: Kako zauzeti pozitivan stav kad je GMO u pitanju!

Post by Mina u Sreci »

Prvo...tvoje pitanje je na skali emocija skroz dole, negde izmedju Nemoci i Ocaja. Jedna velika mocna firma diktira kako ces ti jesti...i normalno je da se osecas grozno.

Reci ljubavi u tom slucaju su predaleko visoko na skali emocija i najbolje je poceti besom, osvetom i ljutnjom.
Budi ljut na njih, sta mislis sta radi jos milion ljudi kad pise lose o GMO. Izbacuju svoj bes i time nalaze olaksanje. Downstream misli..

Ja licno sam mnogo dalje na skali emocija, na tu temu i recimo da sam stigla do nade. Evo sta ja sebi kazem:
- Ne interesuje me sta rade veliki, ja znam sta ja radim i kupujem. Ja kupujem samo organsko od lokalnih seljaka i znam da ce organskog uvek biti...iz dana u dan sve vise. Preradjene proizvode i ne kupujem, pa me to ne dotice.
- Sve sto dostigne jedan takav maksimum, kao pricao oko GMO, izaziva ogromnu zelju naroda za necim boljim i ta zelja mora vremenom biti uslisena. Mozda ce potrajati par godina, ali zelja ce kad tad biti ostvarena.
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Kako zauzeti pozitivan stav kad je GMO u pitanju!

Post by DenVik »

Pozdrav za Minu u sreci.
Respect za tvoje postove, mada kako si i sama rekla ranije, ti si u ovome najduze od svih nas i lepo je cuti tvoje misljenje.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Kako zauzeti pozitivan stav kad je GMO u pitanju!

Post by jovanajovana10 »

mene je jako radovalo , sto sam pre dve godine kada sam ucila o GMO cula da smo mi podrucje koje nije palo pod uticaj toliko GMO i da smo naspram Amerike recimo odlicni :)
nenako nas su ucili da je to za nasu zemlju spansko selo , da bismo trebali da budemo ponosni na to da se kod nas kupuje uglavnom ''kod seljaka na pijaci'' sto u mom okruzenju i jeste slucaj
tako da sam evo sad ado ove teme bila ubedjena da to nikada u toj meri nece stici do nas
u skladu sa tim se i ponasam :)
pre cu odabrati malieni paradajzic sejan semenom koje je moja baka susila na suncu
i kokosku koja knjucka po celi dan travu po dvoristu i nosi jaja sa zumancetom koje je toliko zitu da se stranci cude sta mu je (imala sam par slucajeva )
kao i u svemu tako i u ovom svako je odgovoran za sebe pa i sta jede
i kako u svemu tako i u ovome nikoga ne mozes spreciti sta ce da radi sa sobom
jer inace ja mislim da smo mi zemlja koja ''prati trendove'' ali 10 godina unazad od ostatka sveta
ne mogu da sapasim planetu (cak ni kao ekolog :D) mogu samo da predocim okruzenju i daljem i sirem sto prostijim jezikom sta to donosi i koje su posledice , mozada i metodom zastrasivanja :D :) sto da ne :)

iskreno ja verujem u srpskog seljaka i verujem da se mi jako zdravo hranimo kao nacija ,prosto verujem i ne postavljam pitanja ,
nekada je stvar samo u veri bar po meni , bez postavljanja pitanja Zasto? Kako? ali pise u novonama...
necu da sumljam ni da se nadam hocu da verujem da ce se sve biti uredu (ma kojiko ja sada mozda zvucela naivno)
nasi potomci ce biti mnogo pametniji od nas i to toliko (cemu onda sva ova prica o budjenju svesti i dolazenju nove generacije dece koja su sigurna sam naprednija i dovoljno bistara )

ima par jako dobrih emisija o GMO zastrasujucih po mene (zbog kojih je moja drugarica postala vegiterijanac dok je zivela par godina u Americi ) jedan od tih snimaka je i
Food,Inc.
http://www.youtube.com/watch?v=I6ZavVJ7YLA
(preveden na ko zna koliko jezika i kod svih ljudi koji su gledali snikak je izazvao bes ,za pocetak je bes odlican)

tako da ima lepog u GMO ako to trazimo , lepo izgleda i to je sve
:*
Last edited by jovanajovana10 on 08 May 2013, 02:24, edited 1 time in total.
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Post Reply