ljubav ili novac

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost
Post Reply
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

ljubav ili novac

Post by jovanajovana10 »

ljubav - prema profesiji , porodici , okruzenju i ljudima ....
ili novac ????
ako jedno iskljucuje drugo
(naravno ne mislim a prestanemo da volimo nekog ili nesto , nego da zrtvujemo tu ljubav zarad novca ili obratno)

ali molim vas za najiskrenije misljenje
jer znam da ce verovatno svi reci ljubav - ljubav-ljubav
zalela bih da cujem argumente za to.
pitam kao mlad covek koji tek zapocinje bilo sta u zivotu ovde gde sam vec rodjena i gde zivim sada ... sa nedoumicama koji imam i ja i svi moji prijatelji
i niko ne vidi resenje iz zacaranog kruga
mada po anketi :) :) :) , misljenja su i podeljena ali niko ne daje svoje definitivno misljenje jedno ili drugo
pa sta cemo , mladi smo i nemamo iskustva (ne govorim slucajno u mnozini :) nasluasala sam se ovih meseci i nagledala raznih pokusaja bliskih prijatelja koji su sami ili u braku da odu odavde pa i u Afriku,Aneriku, Nemacku sami ali starno, neki si i odlazili , neki ostali a neki se vratili da se bave poslovima koji ne vole a moraju , zaista moraju....i na karaju corsokak )
usudila sam se da napisem ovu temu na ovom forumu zato sto zanam da ce svi odabrati ljubav - prem atome nema razgovora o politici i ekonomskoj situaciji i ne krsim pravilo foruma :) :) :)

p.s. obicno kada sam ovako uzrujana ili nervozna desava mi se poslednjih meseci da mi se telefon pali i gasi sam od sebe ili da mi strelica misa poigrava sam sve dok se ne smirim , cudi me sad se to nije desilo :)
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: ljubav ili novac

Post by DenVik »

I ljubav i pare.
Jer ja zasluzujem najbolje( jer ti zasluzujes najbolje od Zivota) .
Zasto bi jedno iskljucivalo drugo? cak naprotiv.
Zasto Jo, se posle svega sto smo prosli od zimus pitas nesto sto je postalo tako ocigledno?? Otvaraju nam se sva moguca vrata u svim dimenzijama.
Ne postoji BUKVALNO nista na ovom svetu sto ne mozes biti, imati, postati.
Kakva anketa? Pa ja ne gledam ni tv. Slusam samo sebe( i srce i Dusu i Um i uspevam polako u svom naumu da ih spojim)
To su samo misli, preokreni ih u misli od kojih se osecas bolje.
( eh, dobro je, vratila se Jo, sa "treskavim" pitanjima)
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
tanita
Posts: 162
Joined: 31 Jan 2013, 18:11

Re: ljubav ili novac

Post by tanita »

DV, trazila si svoju staru Jo,dobila si jeee. madjija ili Abraham.. :) hihi .. A ja bas hocu da joj kazem da ti,mali zeleni,ili ko god da je nagovorio da se pita ta pitanja,i da iskljucuje,da im samo lepo kaze,u pravu ste al bas me briga.:D (salim se Jole,razumem te i potpisujem Dv,da se neponavljam).PS.vidis da ti ni strelica od misa ne poigrava!:D znaci sve pet.
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: ljubav ili novac

Post by jovanajovana10 »

sve je predivno kada savetujem druge,cak i tvrdim da to odlicno radim :-)
anketa je bila razgovor sa razlicitim prijateljima :-)
valja neke stvari utvrditi i preci ih vise puta.
iz ove perspektive ,danas ja ne vidim sebe tako.
jednog dana ako postignem da radim iskljucivo iz ljubavi
i da ljudi koje volim nisu negde u pm. zbog para i posla koji ne vole
ja cu lepo da vam javim.
pravo je bogatstvo voleti svoj posao,raditi ga i biti pored svojih prijateja i porodice,ZARADJIVATI :-)


ne znam kako ali desava se da uvek nesto mora da skripi ,na kraju se pretvori u probusen camac iz koga izbacujem vodu :-)
kada neko voli svoj posao a on je u isto vreme prilika za dobru zaradu to je savrseno. ali ja ne volim lepo placene poslove u svojoj zamlji-i to je onda ogroman izazov koji ja ne mogu da iznesem do kraja.
i onda laksi put-pobeci u inostranstvo bukvalno-i raditi tamo isto tako neki bzv posao ali lepo placen.
ja imam otvoren put za posao sa srednom u inostranstvu.

pa DV - posto smo koleginice , zasto ti nikada nisi otisla negde vani da radis svoj posao ? Da li si razmisljala o tome ? Da li si imala prilike za to ? ti ces sada lepo da mi odgovoris na to posto si ti kriva sto sam se varatila :) imam i ocevidce :) :D
pitanje vazi i za ostale.
tanita ? sto ti tanita rece , meni kao da Abraham na razlicite nacine govori ''idi'' :) :) :)
hvala vam devojke! :-)
JA MORAM KASNIJE DA NAPISEM PUTESESTVIJE SVOJE VEZANO ZA NOVAC - ENERGIJU-LJUBAV-POSAO (sto kaze DenVik ;) moja draga koje traje od zamus ) NEKE PROMENE NE NASTAJU PREKO NOCI , traju duuuuuugo duuuugo
mozda i pokazem nekome ko se pita koliko ce trajati moja promena
koliko traje moja ....
mogla sam i da nazovem temu ''posao i zivot u inostranstvu'' ili ''trbuhom za kruhom'' ili ''koliko si TI zalepljen za svoju zemlju?!'' - ja sam bukvalno zalepljena ovde kao u reklami za super-lepak :)
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: ljubav ili novac

Post by Član 257 »

I jedno i drugo.
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: ljubav ili novac

Post by jovanajovana10 »

mene Clanice ,uvek odusevis svojim najkaracim odgovodima na svetu :)))))))))))) jer uvek potrcim da viim sta si ti napisala pa se zagledam u jednu recenicu i zapitam se da li su se tvoje ostale recenice uplasile i resile da pobegnu jer su se susrele sa tvojom odlusnoscu :)
..... a 257 ,posao u inostranstvu ili ''zalepljenost za svoju zemlju''???
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: ljubav ili novac

Post by sarah »

Jo pošto smo skoro pominjale ljubav i energiju, samo ću se na to nadovezati :) Ako zanemariš u potpunosti ono što dolazi spolja, i isključuješ sve ono što ne vibrira tvojom vibracijom i optimizmom, verom u sebe, onda ćeš moći da svet prilagodiš sebi i radiš šta god ti poželiš i voliš da radiš...Kada se u tebi energija povećava ona privlači još energije kao što je i novac...
Bitno je krenuti iz stanja ljubavi, i uvek birati ljubav, a iz nje dolazi sva energija Kosmosa, znači ljubav pokreće Univerzum :)
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: ljubav ili novac

Post by Član 257 »

Sto se mene tice, ja sam dosla iz Svajcarske da zivim u Srbiju. Ja vise volim ovo ovde,nego inostranstvo, posebno jer sad znam kako se moze svugde ziveti i lepo i ruzno. Mislim da se ne mora birati nego da uvek moze sve. Postoji knjiga koja se zove Kako razmisljaju milioneri, u njoj pise na ovu temu. :svekul:
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: ljubav ili novac

Post by jovanajovana10 »

hvala ti Clanice :-) zaista me zanimalo tvoje misljenje.

sarah, a zasto svi morate da pricate na tom stranom jeziku koji ja nista ne razumem :-(:-(:-( nisam razumela tvoj post. :-( a jer mozes ti, molim te ,da mi to malo pojasnis u pp da nebih ispadala smesna ovde sto ja to nista nisam skapirala ,a imam osecaj da si nesto vazno htela da mi kazes :-):-):-):-)

Da li bih ja ispala kukavica kada bih otisla? Da li bi to bilo glupo?

ja sam sada u prelomnom periodu,
upisati dalje skolovanje ili uzeti 2diplome jednu sa srednjom ,drugu sa fakulteta
i otici?
ja bir radila tamo sa srednjom skolom (to nije bajka nego je otvoren konkurs a ja sam kvalifikovana i imam novac da podmitim koga treba vec i nacina da upoznam te ljude, i punu podrsku u tome mojih, da odem.da,lepo ste procitali "podmitim" to nije nista strasno takav je svet "materjalista" :-) i ja sam skorije tek naucila tu rec i njeno znacenje u praksi ,ne prilici lepo vaspitanoj devojci da govori o tome ,ali eto,tako je ). imala bih za par godina ono o cemu mogu da sanjam sa poslom koji volim ovde,
zog toga sam upisala fakultet koji manje volim nego srednju skolu -zbog para.
a ja te pare koje ja zelim mogu da imam samo u inostranstvu.
ako cemo vasim receptom "ljubav i novac"
onda bi to znacilo i preseljenje u inostranstvo.
samo nisam sigurna da sam spremna na to.
a volela bih
a plasim se da ostavim ljude koje volim ovde
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: ljubav ili novac

Post by Član 257 »

Jo, ma pusti Sarah... (Sarah, sto pijes kad ti skodi?) ...... :lud: Elem, ja sam shvatila ovo kao uverenje: Tamo negde, tako su me uverili, cu lepse i prijatnije ziveti jer cu imati vise novca, a vise novca donosi lepsa osecanja, tj. bolji zivot i mnogo stvarcica koje zelim da kupim. Kao neko ko je imao iskustva sa zivotom na zapadu (zivela sam tamo oko pet-sest godina) reci cu tebi isto ono sto kazem svima.Pali!!! Idi tamo. Ne zbog novca jer ne zelim nikom da trci za novcem nego da ga promisljeno dopusta, ne zbog standarda jer i tamo ima sirotinje na socijali, ne zbog toga sto ces moci da pomognes ljudima koje volis jer samo oni sami sebi mogu pomoci, nego zbog Iskustva. Ono sto takodje uvek kazem: probaj, uvek se mozes vratiti ovde! Ovo ovde te uvek ceka. Idi, dozivi novu zemlju, ponavljam ne samo kao ekonomsko utociste, nego oseti druge kulture, nacine razmisljanja, jela, sisteme organizacije, prirodu, sve. Pa, ako ti dosadi, kao meni, uvek te ceka ovo ovde. A sad ono sa vibracijama: Ako smo naucili da uvek stvaras ono kako sada vibriras ( citaj: ono sto su tvoja najsnaznija uverenja, to je ono sto privlacis u svoje iskustvo), savet od Sarah, ali i od mene je da prvo popravis tu vibraciju i ta uverenja pa da tek onda preduzimas bilo kakvu akciju. Jer Z.P. je dosledan i bez obzira kakve su tvoje namere, a one su uvek dobre, ti ces i dalje u svoje iskustvo privlaciti ono o cemu razmisljas, a to je ono o cemu je rec. Ako imas uverenje da ovde gde si sad nije dobro gde god da ides privlacices nesto zbog cega ces nastaviti to da tvrdis. Evo ti primer: ti mozda mislis da je sigurnost u vecoj kolicini novca, ali s vecom kolicinom novca neko kupi veci stan i samim time ima veci kredit i duze vremena je zakopan u dug. Moj prijatelj je imao dugo platu od 25000 dinara i jedva je docekao da dobije povisicu i kad je postao sef i poceo da prima 35000 odmah je na rate kupio telefon od 500 eura. Vise para, skuplje igracke. Dakle, oslobodi se neodlucnosti, nervoze, postani zadovoljna sa ovim ovde, pronadji ovde pozitivne stvari i kad odes bilo gde samo ces nastaviti da privlacis sve najbolje. Jos jedo: kad odes u inostranstvo, ne stigne ti ni prva plata, a odavde ti vec neko trazi zajam, tako da ti je moja preporuka da jedno godinu dana ne govoris nikom da radis...(sad opet ja o laganju)
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
Post Reply