kako izbegavati osobe koje ti konstantno podizu pritisak??

Saveti o svemu i bilo čemu :)
Saveti su u formi konkretnih instrukcija i podsećanja na sve što znamo ali nije zgoreg ponoviti :D
Vesela Krila
Posts: 6
Joined: 19 Jun 2013, 21:08

kako izbegavati osobe koje ti konstantno podizu pritisak??

Post by Vesela Krila »

Molim za savet
Hvala
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: kako izbegavati osobe koje ti konstantno podizu pritisak

Post by Ivan Spg »

Prebaciš program :D

Ne znam kako misliš da ti damo savet ako ne opišeš koja je situaciju u pitanju?
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: kako izbegavati osobe koje ti konstantno podizu pritisak

Post by pozitiva »

slomljena krila
procitaj temu http://forum.ratnicisvetlosti.com/viewt ... =opstruisu
ili
http://forum.ratnicisvetlosti.com/viewt ... tiva+ljuta
ili
http://forum.ratnicisvetlosti.com/viewt ... ?f=7&t=877
ili
http://forum.ratnicisvetlosti.com/viewt ... ?f=7&t=375
ili
http://forum.ratnicisvetlosti.com/viewt ... ?f=7&t=272
ili poslusaj ovaj video:
http://www.youtube.com/watch?v=oNGgU6d55eI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D oni
i
http://www.youtube.com/watch?v=TVDRAL2X0rQ ocekivanja
mozda ce ti sve ovo pomoci


a uz to podsetnik :)))))))))))))))))

Kućni red

Postod Spoygg » 17 Mar 2013, 19:00
Ove smernice su razvijene vremenom i bazirane su na iskustvu tima kombinovano sa predlozima zajednice. Forum Ratnika Svetlosti je promišljen po svojoj prirodi.
Postoji nekoliko kućnih pravila za učestvovanje na forumu Ratnika svetlosti. Molimo vas da poštujete ova pravila i jedni druge.

Pravila

0. Ne žalite se da pravila ima puno i da niste stigli sve da pročitate. Forum je u pisanom obliku tako da se očekuje od vas da čitate.

1. Članovi foruma pre postovanja moraju da pročitaju pravila ponašanja foruma i da ih se pridržavaju. Ukoliko postujete smatraće se da ste ova pravila pročitali.

2. Čitaj pa onda piši, forum Ratnika Svetlosti nije restoran brze hrane, nije namenjen za brza rešenja, pre nego što postavite pitanje pretražite forum da biste videli da li je tema već negde diskutovana. Pročitajte dovoljno postova i tema da osetite atmosferu i duh foruma - to je najlakši način da uđete u štos sa tim šta je prihvatljivo ponašanje na forumu. Obraćajte se jednakim nivoom poštovanja koji svi imaju na ovom forumu.
Spoygg rekao!!! :mig: :D
dobrodosla nam :zdravica: :drugari:
Vesela Krila
Posts: 6
Joined: 19 Jun 2013, 21:08

Re: kako izbegavati osobe koje ti konstantno podizu pritisak

Post by Vesela Krila »

Nisam se nadala da cete mi ovako brzo pisati
Hvala vam puno
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: kako izbegavati osobe koje ti konstantno podizu pritisak

Post by Član 257 »

Takva osoba ne postoji. Ne postoji osoba koja nekom moze podici pritisak.
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
Krijesnica

Re: kako izbegavati osobe koje ti konstantno podizu pritisak

Post by Krijesnica »

Slažem se. Reakcija "podizanja pritiska" se odvija u tebi. Sumnjam da imaš prekidač pomoću kojega ti netko podiže pritisak. To je tvoja reakcija na druge ljude, a oni su naprosto takvi kakvi jesu. Možeš ignorirati, a možeš se nastaviti živcirati.

I dobro nam došla! :zdravica:
Vesela Krila
Posts: 6
Joined: 19 Jun 2013, 21:08

Re: kako izbegavati osobe koje ti konstantno podizu pritisak

Post by Vesela Krila »

Ali kako se osloboditi te napetosti, i straha od tih osoba koje su te jako povredile...
od koje ti se pali alarm uzbune, kad god ih ugledas?
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: kako izbegavati osobe koje ti konstantno podizu pritisak

Post by DenVik »

Hm, ta slomljena krila, to ti je strašan nik.
Zatim, prva i osnovna stvar o kojoj pričamo ovde jeste ljubav prema sebi, druga: fokus na stvari od kojih se osećamo dobro( ono čemu pridaješ pažnju to raste i to jeste), treće: menjaj stare obrasce i programe: to što su ti govorili kao detetu Nisi dovoljno dobra, Grozno si dete, Pare imaju samo loši ljudi, ne znaš ti ovo ili ono, ma koja ti, kako da ne? i slične gluposti, bilo bi lepo da ih promeniš.
Da bi ih promenila čitaj knjige, gledaj video klipove, to imaš na forumu u Učitelji i inspirativni autori i u Tehnike i alati.
Krila, ne postoji instant rešenje u vidu bombonice, popiješ i ustaneš svesna i produhovljena.
Ali jedan mali pomak u tvojoj glavi i srcu napraviće ogroman pomak u spoljašnjem svetu( tako da će ti "grozni" ljudi ili nestati ili će se i oni početi menjati, to već nije tvoja stvar)
Tvoj posao nisu drugi, "užasni" ljudi, niti da razmišljaš o njima, niti da ima deliš epitete jesu li ili nisi dovoljno dobri. Želi im dobro, misli im dobro i ceo svet će se promeniti.
Ali najpre želi sebi dobro, da se ti osećaš i dobro i udobno u svom svetu.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: kako izbegavati osobe koje ti konstantno podizu pritisak

Post by leci »

Postavila bih jedno suprotno pitanje. Šta fali tome da ti neko podiže pritisak?
To je idealna prilika da se otkrije nešto novo o sebi što nije osvešćeno.
Još jedno pitanje.
Šta je to u drugom biću što u meni izaziva podizanje pritiska?
Jer ova izazovna situacija za nas nije tu zbog drugog bića, već zbog nas, da vidimo kroz drugo ljudsko biće šta je to u nama, koje je to ograničavajuće verovanje i stav je uzdrman, probuđen i isprovociran i doveo nas je u disharmonuju sa samim sobom, jer u nama više nije mir. To pogledati u sebi i menjati.
Drugi oko nas su ogledala da se bolje ogledamo i vidimo, a ne da nas nerviraju.
DenVik super si odgovorila, savršeno!
Pozdrav za slomljena krila, mada bi se meni više svidela kao bela krila, ili vesela krila.
ImageImage
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: kako izbegavati osobe koje ti konstantno podizu pritisak

Post by DenVik »

Heh, Leci, mudra Leci afkors.
Znate ja od skoro VIDIM pravim ocima svoje izazove, umem da ih osmotrim i uspem da se ne iznerviram( e, hvala na ovome :D )
Nijednoj "drami" vise ne poklanjam emocije. Pa, dobro, skoro ni jednoj :mig: . Privucem neke situacije, pricam o meni bliskim ljudima i prva reakcija mi je milion misli u sekundi, onda kazem " Stani, polako, pa nije to vise tako, hehehe, da vidimo sta se to desava i sta ja mogu dobro da ucinim za tu osobu sad, u ovom momentu da bi se ona bolje osecala?"
Ali neko ko je na pocetku, nema bas tu snagu , u stvari ima je samo je nije svesna( npr, Krila u ovom slucaju). Trenutno je zaokupljena , ja to zovem, "zamagljivaci mozga" :shok: su trenutno na snazi, pa Bice mora da vice da bi ga neko cuo( ovo se ja malo salim, Bice je cista ljubav i nikad ne vice), pa se stvori buka, od koje ti je muka :mig: . e tada zastanes da oslusnes sebe.

Svaki dan svako moze da odvoji 15-20min i da cuti sam sa sobom( ne treba da radi nijednu tehniku, da cita nijednu knjigu unapred jer je neko to procitao)To se ne radi tako.
Cutis, oslusnes sebe, pa ti tvoje Ja kaze sta dalje, pa ti se pokaze rec ili lice ili knjiga...to je taj put.
Cutis sama sa sobom , pustas tih zilion misli, samo ih pustas, ne pridajes znacaj, na dajes im emociju. Jer misli bez emocija su samo misli, one postoje ali nemaju snagu.
Ti si Ti. Savrsena( savrsen) vec samim svojim postojanjem.
I niko na ovom svetu ti ne moze dati resenje niti pokloniti mudrost.
Ti to vec posedujes, imas to blago u sebi. I vreme je da se setis ko si.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
Post Reply