da li prijaviti mito i korupciju ?

Saveti o svemu i bilo čemu :)
Saveti su u formi konkretnih instrukcija i podsećanja na sve što znamo ali nije zgoreg ponoviti :D
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

da li prijaviti mito i korupciju ?

Post by jovanajovana10 »

Dragi moji ratnici , treba mi veliki savet
meni je ovo veliki problem koji je trenutno ispred mene. Nekome nije , neko bi to bez pardona uradio ali meni treba savet .
Od nedavno postoji opcija da se prijavi mito i korupcija na lak nacin , ja nisam verovala da cu biti u prilici da razmisljam o tako necemu ikada.
Zapravo, radi se o tome da ozbiljno razmisljam da prijavim nekog , to se dugo ,dugo gomilalo u meni i sada je prevrsilo svaku mogucu meru i granicu,i da svi znaju za to ali niko ne reaguje i pocelo je da ugrozava i moju porodicu ali stvar je u tome sto smo jako bliski sa porodicom te osobe.
ne znam sta da radim.
DA BUDEM ISKRENA ja sam malo zastitnicki nastrojena ,takva sam,
zaista zbog ljubavi prema svojim bliznjima i zbog mnogih drugih ljudi bih to uradila ali sa druge strane plasim se pomalo i zao mi je da to uradim i zao mi je sto je ta osoba koju zelim da prijavim takva :(
sta da radim ?


stisnuti petlju i prijaviti to ili ne ?
ja zaista u ovome ne mogu da pronadjem nista pozitivno a niti se trudim.
HVALA <3
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: da li prijaviti mito i korupciju ?

Post by Član 257 »

Evo ti ansver:
Šta bi Ljubav uradila????? :ruzha:
Attachments
a.baa-baby-sleeping-dog-and-hug.jpg
a.baa-baby-sleeping-dog-and-hug.jpg (166.96 KiB) Viewed 3631 times
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: da li prijaviti mito i korupciju ?

Post by Ivan Spg »

jovanajovana10 wrote: Zapravo, radi se o tome da ozbiljno razmisljam da prijavim nekog , to se dugo ,dugo gomilalo u meni i sada je prevrsilo svaku mogucu meru i granicu
Ovo je neka tvoja percepcija neka tvoja priča koju si se jako uživela. Koristiš reči koje ukazuju na to. "Gomilalo" znači vremenom si sebe ubedila da je to tako.
jovanajovana10 wrote: pocelo je da ugrozava i moju porodicu
Ovo je ključna stvar, ne mogu da zamislim kako to ugrožava tvoju porodicu, ali ako je to zaista tako ja bih recimo video da to rešim na neki drugi način. Meni su sve te državne "opcije" pomalo... ne znam koja je prava reč ali evo ovaj smajli :ludiranje:
jovanajovana10 wrote: ali stvar je u tome sto smo jako bliski sa porodicom te osobe.
Ovo mi još više pojačava totalnu konfuziju oko svega ovoga što si napisala.
jovanajovana10 wrote: DA BUDEM ISKRENA ja sam malo zastitnicki nastrojena ,takva sam,
zaista zbog ljubavi prema svojim bliznjima i zbog mnogih drugih ljudi bih to uradila ali sa druge strane plasim se pomalo i zao mi je da to uradim i zao mi je sto je ta osoba koju zelim da prijavim takva :(
sta da radim ?
Totalna konfuzija.
jovanajovana10 wrote: stisnuti petlju i prijaviti to ili ne ?
Mislim da se ne radi o stiskanju petlje.
jovanajovana10 wrote: ja zaista u ovome ne mogu da pronadjem nista pozitivno a niti se trudim.
E konačno nešto što ima veze s ovim forumom :D Postavila si totalno konfuzno pitanje koje i nema mnogo veze s temom foruma. Ova poslednja rečenica je nešto na čemu bi mogli da izgradimo diskusiju. A ujedno i opisuje suštinu celog problema.
Rešenje je jednostavno: potrudi se da nađeš pozitivno :D
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
Krijesnica

Re: da li prijaviti mito i korupciju ?

Post by Krijesnica »

Zašto bi odmah išla nekoga prijavljivati? Jesi razmišljala o tome da se najprije suočiš s tom osobom, oči u oči? Ono, hej ti, znam ja dobro što ti radiš, možeš prestati s tim odmah ili ću te prijaviti, a onda ti se crno piše :mrgreen: i tako malo, stisni tu osobu, a ne svoju petlju, jer kao što vidim, ti petlju već imaš, čim si dobila ideju da išta napraviš po tom pitanju.

I zašto tebe brine to što su vaše porodice bliske, a tu osobu ne brine ni najmanje? Nisi ti ta koja čini kazneno djelo, smjesta makni bilo kakav osjećaj krivnje sa sebe.
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: da li prijaviti mito i korupciju ?

Post by jovanajovana10 »

Clanice ,obozavam ovakve slicice :-)
Ivane, izvinjavam se sto nisam lepo formulisala pitanje ali nisam ni mogla drugacije jer bih napisala previse intimnih stvari koje nisu samo moje i nemam pravo da pisem o tome.
Ja se osecam besno u vezi svega ali ne smem da pisem sve stvari koje su me razbesnele jer bih ugrozila privatnost drugih pa sam birala reci i ispalo je malo koneuzono ja se izvinjavam.
Kako da duhom ostanem mirna kada bolesnim starijim clanovima moje porodice traze novac a ti ljudi brinu o meni i vole me. Jedno je kada neko "propada" svojm krivicn a drugo je kada neko dobija pogresnu terapiju i dijagnozu i upada u sve losije stanje zbog drugog.
Nemam ovo misljenje samo ja vec i svi drugi moji. A i nisam umislila svaki dinar i svu hranu (posto smo na selu ) u poslednje 2 godine koja je trazena da se donese u seosku ambulantu ali bukvalno su to bile trazene stvari a ne da ti nosis svojom voljom.
Izvinjavam se jos jednom ako ovo pitanje nije u skladu sa forumom,lose sam se osecala jer ne zelim da ugrozavam druge niti da bilo ko ugrozava mene i moje-jos sam po malo besna.
Bes je dobar! :-) i duhovnjaci zovu policuju kada je potrebno ili ja mozda nisam na tolikm stupnju oprastanja ne znam.

ako ipak ,sve ovo nije u skladu sa forumom, zamolila bih da se tema zakjuca i izvinjavam se jos jednom najiskrenije. zaista mi je zao ,nisam trebala mozda takvu temu da pokrenem ovde. Hvala vama koji ste mi odgovorili.
Krijesnice,hvala ti. Osecam da si me potpuno razumela sta sam htela da napisem i kako se osecam i hvala ti jos jednom. Porodicno cemo resiti stvar.
Nije lako nekome ko radi na i pozitivnim promenama kada se pojavi ovakav ispit.
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: da li prijaviti mito i korupciju ?

Post by Član 257 »

Dobro,na kraju cete resiti problem sa korupcijom. Evo, ja cu da prijavim, nije frka...
No, nije u tome stvar. Glavno pitanje postavi sebi:
-otkud u mom iskustvu takav problem? Sta ja to mislim danonocno, gledam, o cemu ja to razmisljam pa imam takve manifestacije? Znam za foru-''nemam samo ja manifestacije nego celo selo'', ali...mi danas pricamo o tebi. Jo, nesto si gledala na tv, nesto si raspravljala sa drugim ljudima, nesto tebe licno muci, a to su samo manifestacije. Nije li totalno logicno da osoba koja najvise na ovom forumu zeli da napusti svoju zemlju i ode da zivi negde gde smatra da je bolje konstantno pronalazi razloge zasto ovo ovde ne valja i te manifestacije su sada veoma jasne, jake i izuzetno motivisuce za taj odlazak?? Evo da pitam: neka digne dva prsta ko jos od forumasa ima taj problem??? Ko nailazi na takve ljude???
-zasto osecam griznju savest ako znam da je prijava korupcije sasvim pozitivna stvar? Da nije odgovor ovaj: zato sto ne zelim da ta osoba bude kaznjena, da izgubi posao, da se izblamira nego ja u stvari zelim samo da ljudi slobodno koriste usluge koje placaju. Ovako stvari izgledaju: Ako se usmeris samo na ono sto zelis, osetices olaksanje i resenje ce brzo stici. Dakle, on o sto ne zelis je prijavljivanje, ali ne vidis resenje jer vidis samo ono sto ti Ego kaze( a Ego je jedan obican program koji prica ono sto su ga naucili). Evo ti malo primer kako trebas da usmeris svoju paznju: Ja zelim da svi budu zadovoljni. Ja zelim da osoba koja trazi mito bude zadovoljna svojim poslom ili da pronadje drugi, a da na njeno mesto dodje neko ko ce da uziva u interakciji saljudima oko sebe. Ja zelim da dobijamo najbolje usluge za nas novac. Ja zelim da ljudi odlaze po te usluge i da se vracaju srecni. Ja zelim da u svemu tome bude harmonija...
Eto. Medjutim, ti ne mislis ono sto tvoje unutrasnje Ja, koje je cista ljubav misli. Ti mislis o borbi, kaznama, nepravdi, nedostojnosti...znaci jedno misli tvoj Ego, drugo misli tvoja cista duša i osecanje koja imaš su samo pokazatelj da niste u skladu. Da li shvatas ovo??? Ovo je jako vazno. Ne osecas se ti lose zbog toga sta se desava nego zbog nacina na koji gledas na sve to. Moj savet ti je da pocnes da gledas pozitivne aspekte i da ih vezbas. Mozes i ovde sa nama. Mozes da uzmes svesku i da pises pozitivne aspekte cele ove price. Mi cemo ti pomoci. Od objasnjavanja zasto nesto ne valja nema selameta (koristi). Iako ti sada u ovom trenutku to najvise prija na svetu. Iako bi ti sada da rasitnjavas svoju nepravdu na sve faktore do najsitnijih atoma. Iako se niko nece sa tobom bas uvuci u to...nadam se.
Dakle odlicno je sto si podelila ovo sa nama. Jer, ako ti ne skontas, verujem da ce nekom drugom ovo posluziti da nauci. Upravo se najbolje kroz primere vidi da li smo prihvatili nesto i naucili nesto novo. Dzaba da procitamo stotine knjiga ako nakon toga iskrsne nesto ovako i mi upalimo baklje i idemo da tamo nekog spalimo na lomaci.
Opet te pitam, sta bi ljubav uradila??? Kako bi reagovala cista Ljubav, ono sto je tvoje vece ja, onaj veci deo tebe?
Onaj mudri, nezni, pametni deo koji ima siru perspektivu? Da li bi Ljubav sve prvo dopustila? Da li bi Ljubav prvo rekla: ''Ok, to je tako, ali ipak je i ovo dobro. Ipak postoji mediciska nega ikakva. Ranije nije bila ni ovakva. Ipak sada je bolje poceti odavde nego pre sto godina. Hajde da pocnemo novo radosno stvaranje da bude jos bolje.''
Vidis ljudi traze mito zato sto nisu uskladjeni sa svojim Izvorom. Zato sto ne Veruju, zato sto ih je strah, zato sto misle da ce umreti od gladi bez novca, zato sto smatraju da nisu dostojno placeni, zato sto misle da nisu dovoljno postovani, zato sto misle da im pripada vise i da to treba uzeti samo silom...Iako najcesce izgube taj novac tamo negde jer im se nesto pokvari pa moraju da plate ili slicno. A sada, zasto jedna Jovana izlazi iz svog liscnog stanja srece i udubljuje se u tu njihovu neravnotezu. Zato sto su Jovanu naucili tako. To je Jovanin program. Tako je Jo programirana i nece da prizna da je to program nego kaze ''ja sam zastitnicki nastrojena!'' Ma kao da si imala izbor pa si izabrala. tako si naucena. A sad imas izbor.
Ovo nije forum za sigurnosno bezbednosnu agenciju. Niti forum za obuku nindza kornjaca, boraca fajtera, Rokija i slicno...
ovo je forum Ljubavi i Radosti.
Hajde sada da postavimo jedno logicno pitanje Meni:''Zdenka, ne mozemo da dopustimo tako da se nepravda odvija ispred nasih ociju, da ljudi pate i da se samo povucemo. Onda ce oni da zavladaju svetom i da nas pojedu. Treba se suprostaviti.''
Pa zar se ne suprostavljamo vec decenijama, stotinama godina, hiljadama. Zar ne iskopasmo more rovova i potamanismo se samo tako. Iskorenismo li, tom metodom, ista lose???? To su samo uverenja, programi koji se prenose sa kolena na koleno. Da se sukobom sukob resava, bio u pitanju Drugi svetski ili taj tvoj mali, lokalni rat.
Evo ti jos jedan primer i da prestanem da pisem ovaj kilometarski tekst.
Pre izvesnog vremena sam otisla na kafu kod drugarice koja je lajfkouč. Zivi u kuci, a stan u podrumu je dala na izdavanje jednoj policajki sa malom devojcicom. Dok smo pile kafu ja sam cula kako devojcica pocinje da place i zapomaze. Kasnije mi je drugarica objasnila da ta policajka maltretita svoje dete. Pricala mi je strasne stvari kako je tuce, kako mala crta najgore slike bezi od kuce kod te moje drugarice. Sto se mene tice iste sekunde je to postalo licno. Jer i sama sam bila u kozi te devojcice. Odmah sam se uznemirila, ustala i pocela da kujem plan kako da prijavim policajku. Medjutim, kasnije te noci sam pozvala mog duhovnog ucitelja koja zivi u Kragujevcu i verujem da je najproduhovljenije bice na ovoj planeti. Izlozila sam joj o cemu se radi. Htela sam ovaj put da odradim u skladu sa cistom Ljubavi. Dobila sam savet da nista ne diram i da jedino mogu da zamisljam sve njih kako su srecni. Nazvala sam drugaricu lajfkouca i obavestila je o tome. Nekoliko dana sam zamisljala devojcicu srecnu, njenu mamu srecnu i kako je sve lepo. A onda sam nekako zaboravila na to. Nakon izvesnog vremena sam cula sledece: Devojcica je napravila fejsbuk profil i sprijateljila se sa svima iz familije, a zatim svima poslala poruku kako je mama zlostavlja. Cela familija se skupila i po devojcicu su dosle baka i tetka. I ostala je kod njih dok se mama ne smiri do daljnjeg. Inace, ta policajka je samohrana majka koju je neki muskarac napustio sa detetom. Poenta price je da svima treba samo malo vise ljubavi. Nije morao da dolazi socijalni radnik, nije oduzeta i data na starateljstvo. I ko zna kako mogu da budu lepe stvari na kraju. Mozda ce mama nauciti o ljubavi i njeno dete ce joj oprostiti i sve ce biti sjajno. Realno, nikad nisam odustala od te devojcice. da nisam videla pomak verujem da bih se ukljucila u taj rat, ali htela sam da jedno izvesno vreme pokusam da ljubavlju koju sam stvorila prema toj policajki ''uticem'' i ispostavilo se da moze.
Pokusaj.
Budi ratnik svetlosti, napokon, Jovana...
Last edited by Član 257 on 24 Jul 2013, 13:47, edited 1 time in total.
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: da li prijaviti mito i korupciju ?

Post by Ivan Spg »

Evo Zdenka iskanalisala :D hahahah

Ma Jo nije problem što si postavila temu, nego pristup s kojim si krenula. Ovaj drugi post koji si napisala je mnogo bolji, znači krenula si uz lestvice :D

Ok, pazi ovako, nije to neka velika mudrost, kao prvo pitaj porodicu. Pitaj ih sve šta misle o tome. Nakon toga vidi da li bi posle uvida u njihovo mišljenje uopšte nešto radila. Možda ćeš uvideti da je njima baš super u tom celom okruženju u kojem oni "pate" pa imaju šta da "kukaju" i onda im je život "zanimljiv". (ja sam samo spoljašnji momak nemam pojma dal je tako)
Kad vidiš njihove reakcije, onda je prvi korak da toj osobi priđeš i kažeš kako stvari stoje i da je sledeći step prijava, ili da se svi alajnujete za nešto bolje, nešto menjaj, ako ne možeš sebe onda menjaj oko sebe. Kakve veze ima što ste u selu, pa nije to selo 900km od prve civilizacije. Jel baš mora da se ide kod seoskog lekara??? Ima tu još hiljadu pozitivnih rešenja na tebi je "samo" da se otvoriš :D
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: da li prijaviti mito i korupciju ?

Post by Član 257 »

Spoygg wrote:Evo Zdenka iskanalisala :D hahahah
Covece, odoh u fizicke radnike...od tolikog kopanja kanala... :rofl: :rofl: :rofl:
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
Vina
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2012, 04:54
Contact:

Re: da li prijaviti mito i korupciju ?

Post by Vina »

Au Zdenka... pročitala sam tvoj post i vilica mi zinula :andjeo: :andjeo: :andjeo: Svaka čast! Ovo se može samo aminovati, a ovaj na kraju primer koji si priložila je fantastičan...potpuno sam se poistovetila sa tobom, i dok sam čitala već sam osetila kako bi ja odmah sišla dole i spasila dete uz pesmu slobode naroda!!! hahahaha kakav retos :lud: :totalnolud: :totalnolud:
Kakva nam je to naučena reakcija, potpuno si u pravu. Borba za ovo, borba za ono, prava ovoga i ratovi protiv onoga...A kad je sve u suštini tako jednostavno - U NAMA - hoću reći, Moć je u nama. Mi menjamo svet oko sebe, ako to želimo. Divnu si odluku napravila, vizualizirajući malu devojčicu u njenoj dobrobiti. Savršeno. :ruzha: :ruzha: :ruzha:
Kako to često zaboravimo, posmatrač je onaj koji menja sve.
Ti si ono o čemu razmišljaš najveći deo vremena.
User avatar
Monja
Posts: 201
Joined: 14 Oct 2012, 15:23

Re: da li prijaviti mito i korupciju ?

Post by Monja »

Član 257 wrote:Glavno pitanje postavi sebi:
-otkud u mom iskustvu takav problem? Sta ja to mislim danonocno, gledam, o cemu ja to razmisljam pa imam takve manifestacije? Znam za foru-''nemam samo ja manifestacije nego celo selo'', ali...mi danas pricamo o tebi. Jo, nesto si gledala na tv, nesto si raspravljala sa drugim ljudima, nesto tebe licno muci, a to su samo manifestacije. Nije li totalno logicno da osoba koja najvise na ovom forumu zeli da napusti svoju zemlju i ode da zivi negde gde smatra da je bolje konstantno pronalazi razloge zasto ovo ovde ne valja i te manifestacije su sada veoma jasne, jake i izuzetno motivisuce za taj odlazak?? ...

.............

Pokusaj.
Budi ratnik svetlosti, napokon, Jovana...

Ovo mi je trebalo, hvala ti, Zdenka :zdravica: . Fenomenalno si to rekla. Ja obično preskačem kilometarske postove, samo ih preletim pogledom, ali ti si u ovom tekstu boldovala pravu rečenicu, a i ZP mi je zazviždao da obratim pažnju na to :svekul:
Nema tog delanja koje može da nadomesti neusaglašenost energija. - Abraham
Post Reply