LjUBAV je kada...

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

LjUBAV je kada...

Post by sarah »

Ljubav je kada hodam ulicom i izneneada osetim miris detinjstva :) kada sedim u svome dvorištu i zahvalno udišem slike noćnog neba ukrašenog iskričavim zvezdama...I onda kada mogu da vidim dubinu univerzuma u okviru svoga neba.
Ljubav je kada vidim trošni čardak svoga detinstva, onda kada sam se krila iza bakine stare kuće, u zaboravljenom selu od strahova od velikog sveta, i od odraslih ljudi :)
Ljubav je uvek prisutna kada se vraćam svome izvoru, privlačne slike svetlosti popodnevnog sunca, koja se prelama kroz krošnje drveća u mojoj ulici kada se vraćam kući...To je ljubav.
Kada se čuju zvukovi prirode i daleki zov u mome srcu, kada me vodi nevidljiva sila kojoj se moja duša raduje, to je Ljubav začeta u dubini moga bića starija i od mojih predaka...
Ljubav je kada osetim zahvalnost što postojim u ovom savršenom trenutku, što sam stigla na kopno posle duge bure, na tome što napokon vidim Sunce na horizontu...Hvala Bogu na tome :andjeo:
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: LjUBAV je kada...

Post by sarah »

Sve što sam do sada otkrila o ovome svetu u kom sam rođena je u osnovi svoga postojanja imalo ljubav. Svaka knjiga koju mi je na put stavila produžena ruka Univerzuma je između korica imala istu poruku-Ljubav. Kada su me učili kako da povećam energiju svoga bića, savetovali su da osetim ljubav prema svemu onome što me okružuje(ljudima, životinjama, drveću, tehnici...) i naučila sam da će energija rasti kako raste ljubav, jer ljubav je najčistiji oblik energije.
Ljubav je Božansak i iskonska i ona je naš vodič kroz ovaj svet, ona nas je do ovde dovela i povezala...
Kada bi se svakdnevno osvrtali na to u čemu smo sve sposobni da osetimo ljubav, naš nivo energije bi rastao neslućenom brzinom, jer ljubav ubrzava svaki razvoj i proces koji je u toku.
Ako nam se nekada učini da prema nekome ne možemo osetiti ljubav, dovoljno je koncentrisati se na lice te osobe i pokušati da nađemo njen izraz višeg bića, jer svako od nas je u osnovi duhovno biće poteklo iz Božanske ljubavi, koje je hrabro pristalo da se upusti u materijalni svet sa rizikom da se možda neće probuditi i osetiti ljubav i njeno vođstvo...Pogledajmo svakoga očima ljubavi i taj će osetiti našu blagost i ljubav i njegova duša će znati i ako on još uvek ne zna...
User avatar
John Work
Posts: 159
Joined: 09 Oct 2012, 17:29

Re: LjUBAV je kada...

Post by John Work »

... kada možeš da oprostiš sebi zbog onog što jesi ili nisi učinio, zbog onog što jesi ili nisi, pogledaš se u ogledalo i kažeš volim te baš takvog!
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: LjUBAV je kada...

Post by sarah »

Tako je John Work ljubav prema sebi je polazna tačka na putu ka vraćanju sebi...Kada se u potpunosti prihvatimo i volimo svaku pojedinost koja nas čini ovakvim kakvi jesmo, kada se vidimo u interakciji sa drugima i istovremeno osećamo ljubav koja iz nas zrači, tada nas ništa što drugi kaže ili uradi ne može poremetiti jer mi smo u Ljubavi sa sobom :D
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: LjUBAV je kada...

Post by DenVik »

Ljubav je kad razumes tudje misljenje iako ti ne znas da i ti tako mislis...ili i ne mislis a ipak razumes
ljubav je kad osetis da je neko tvoj blizak u problemu pred celom familijom, pa ga zastitis, iako on to ne trazi
ljubav je kad Vik uci da pliva, pa mi isklizne iz ruku, pa proguta pola Rzava,pa on meni kaze "Izvini", pa ja padnem u nesvest
Ljubav je kad ti prijateljica( koju znas od pre par meseci) kaze da te voli uprkos svim postojecim razlikama i da kapira sva moja foliranja u javnosti( ja sam taf gaj, uvek i svuda , a u stvari sam skroz nesto drugo :mig: , ali sta to koga briga)
Ljubav je kad ja, iako smorena svom ovom vrucinom danima, ipak mislim na vas ovde, smugnem na forum, na par minuta, da vas vidim, pa mi lepo( ili to ipak znaci da nisam normalna??ne znam bas sad te pojedinosti)
i saljem ljubav,saljem vam sve dobro koje zasluzujete..
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: LjUBAV je kada...

Post by Član 257 »

Kako lepa tema....meni najlepsa do sad. Molim vas nemojte nikad prestati.... :ruzha: :andjeo:
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: LjUBAV je kada...

Post by sarah »

Den i Članice Ljubav je i kada nekoga ne vidiš ali ga osetiš, i raduješ se svakom uspehu i radosti koju ta osoba živi :mig: Kada pročitam šta je sve za vas ljubav i kada zamislim te slike, ljubav koju smo ovde podelili se još više pojačava :D
Uprkos svim stvarima koje su odvojene od svog izvora Ljubav se razvija, širi i vlada...dovoljno je tako malo napora da joj se služi.
Svaki put kada ostimo da neko ima problem pošaljimo mu ljubav, ljubav je kada gledamo film u privatnoj režiji u kojem su uloge podeljene između naših prijatelja i članova porodice...I sve ih gledamo u filmskoj priči kako doživljavaju sve ono što smo mi osetili da je njihov San :)
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: LjUBAV je kada...

Post by jovanajovana10 »

za mene su trenuci ciste ljubavi skoro uvek u suzama :)
ljubav mi je , kada ja i sestra odemo po kruske i setimo se da bismo mogle da odemo na groblje jer na nase deke nikada nismo zaboravile , pa posto nemamo svece ostavimo im po par kruskica i kroz smeh i suze se setimo da su voleli takve kruske.
redovno placem po svadbama! pogotovo mojih dobrih drugarica , volim ih , i ljubav mi kada se 3 puta placem na svadbi jer nece vise da zivi u komsiluku a presrecna sam sto je nasla divnog muza koji me sve vreme tesi :) (pa kada to vidim na kaseti sa svadbe ubijem se od smeha :D )
ljubav mi je i kad se u mojoj porodici posvadjaju malo pa su tvrdoglavi , a meni je drago sto ih imam tako blentave kada ih pogledam sa strane , pa bas su mi slatki :)
samo neka su mi svi zivi i zdravi pa neka se svadjauju koliko hoce ;)
ljubav je kad mi spakuju u plasticnoj ciniji malo hrane i donesu ako nisam na rucku :)
i kada mi mala sestra daje savete , onako decjim jezikom , kada vidi da imam problem , ja rasirim osmeh i krenem da je golicam i ljubim i svaki problem nestane :)
...ima toliko primera za ljubav !
drago mi je sto je dobijam svakog dana
i jos draze mi je to sto sam KONACNO naucila i da je dam :)
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
najzad
Posts: 229
Joined: 19 Jan 2013, 17:54

Re: LjUBAV je kada...

Post by najzad »

Ljubav je zapravo svuda oko nas. Dato nam je vec rodjenjem da osetimo, sva cula posedujemo samo ih treba otvoriti. Od jutra do mraka casti nas priroda. Svaki pupoljak, izlazak sunca, opijajuci mirisi koje rosa budi, cvrkut ptica, razdraganost i smeh deciji, razigranost bezbriznih nam ljubimaca, nezni zagrljaji svih koji se vole, smiraj dana i prelepa priroda u svako doba godine, nema loseg vremena, voda u svim oblicima, ljudi kada ih iznutra vidis, muzika i sva umetnost uopste...
Toliko za sada a romane bih kao uostalom i svako od nas mogla da pisem i opet ne bi uspeli sve da iskazemo jer je ljubav ogromna i uvek je nanovo otkrivamo i hvala Bogu kad mozemo da budemo provodnici te da je koliko primamo i dalje delimo.
Ljubav je bezgranicna u svim dimenzijama. Bez nje nema zivota, samo je treba "pronaci" i propustiti jer je najveci pokretac i prava hrana za dusu.
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: LjUBAV je kada...

Post by sarah »

Hvala Vam Jovana i Naizad :drugari: na slikama vaših ljubavi...Zamislite samo kada bi se ljudi svaki dan osvrtali na to prema čemu sve osećju ljubav, koliko bi se svet uzdigao u ljubavi :D

Ljubav je kada izgovorim molitvu i oslušnem kako u meni odjekuje njena moć. Kada se uzdam u bolji scenarijo kada iskrsne problem, kada se ne prepuštam toku slabosti i žaljenja, kada sam svesna ispita i toga da od mene zavisi ishod. Ali Ljubav je i onda kada na ono što nam se dešava ne gledamo kao na konačnu stvar, već samo kao na posledicu koja se uvek može promeniti, jer ljubav je ta koja spoznaje i menja uzroke :)
Post Reply