Moja osnovna namera je da se osećam DOBRO

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Moja osnovna namera je da se osećam DOBRO

Post by DenVik »

Ovako:pre neki dan zakoči mi laptop, crkne mi deo na autu, odjednom počinju i neki finansijaki problemi( hm, intresting),dete mi se oklizne niz stepenice, bio je sam, sav se oguli, ma ugruva se skroz ( moje dete stvarno nikad ne pada, takvo dete), otac mi se slomi sa neke stolice odvali pola noge, ceo nokat, slomi prst,moj sestrić pođe na more, voz izleti iz šina. Svi su živi , hvala bogi,a zatim:moja koleginica posle krace bolesti predje u nefizički svet, to me pomeri, pa umre moj deda, pa onda kao šlag na sve to i moj kolega sa posla sa kojim sam radila svaki dan godinama unazad, kojeg i dalje jednako volim( sve ovo u 20-ak dana)
Neću detaljisati, ali osećala sam se jako loše.
Moja jutra nisu počinjala kao obično, jer nisam ni spavala kako treba, o vežbama da i ne pričam, nisam mogla da se skoncentrišem na knjige, ni na pisanje, pa me nešto nije ni bilo redovno ovde.
Budem pola dana kao dobro, jer čudo jedno su ove afirmacije, one su stvarno postale moje misli,ali bilo mi je loše ostatak dana(hodala sam kroz te dane kao zombi)

Jer sam se osećala loše jer mi je loše i kako, po bogi milome, ja to ne mogu sebe da podignem. Hej, bre koga ja to ovde lažem??
I onda me zveknulo, naravno, po sred lica, osećaš se loše po pitanju tih odlazaka jer misliš da nisi dala dovoljno sebe, da im nisi pokazala koliko ih voliš i bojiš se da si mogla bolje i nikada više neću imati priliku za to.
Heh, opet sam se saplela na klasičnu zamku.
Jer naravno da uvek dajem najbolje od sebe, uvek radim kako najbolje znam i umem i krajnje je vreme i da verujem toliko u sebe, jer ko će ako ja neću? Uvek je sve dobro, bez obzira šta se dešava.
Pa bar mi ovde verujemo u nefizičko, smatramo da je smrt početak drugačijeg oblika života. I oduvek verujem da ništa nije konačno, da sve postoji u večno i beskonačno, samo da ga postavimo pravilno, a to znači: s ljubavlju.
To znači- da u svakom trenutku svog postojanja sam dala najbolje što sam mogla, jer drugačije ne umem.
Da, imam neke dneve izazove iliti problemčiće, pa šta? Zato sam i odabrala da živim ovde, ovako, u ovim uslovima i na ovaj način jer sam toliko verovala u sebe da ću se setiti ko sam. I mogu vam reći da se polako i prisećam.
Ne pada mi na pamet da se preispitujem više, da probam neke vežbe kontrole misli,da prekorim sebe kako ja to sebi dozvoljavam loše periode? i sl to su sve moje misli i sve ih volim. Zato i jesam ljudsko biće, sa svim emocijama, osecajima, nagonima, energijom koja kruži u meni i oko mene.
Plače mi se, plakaću ( isplakaću se, ima sve da potopim :mrgreen: ), vrišti mi se, vrištaću, za sebe naravno da ne prepadam ovaj ionako prepadnuti svet :mig:
Ali ću i više da se smejem, da plešem, da uživam u sebi i vama, u svom i vašem životu.
Da uživam u odrastanju svog sina , jer u mom životu imam mnogo blagoslova i zahvalnosti za svaki segment koji udišem, da uživam u projektima spašavanja planete koji tek kreću i gde se itekako vidim.

Ovo je naš veseli forum i znam da ne pišemo tekstove žalopojki jer bi mogli onda napraviti "takmičenje : ko najbolje kukumavče?" i onda bi se izgubila poenta sve ove lepe priče.
Ali s namerom postavljam ovu temu, da ne zaboravim, da i kad je najlošije ja dobijem savršenu lekciju, istetoviranu u sebi za sva vremena.
Bez obzira gde sam, šta mi se dešava, kuda sam pošla i sa kim MOJA OSNOVNA NAMERA JE DA SE UVEK I SVUDA OSEĆAM DOBRO.
Jer samo tako mogu da "služim",samo tako mogu da znam i osetim svoju svrhu i da je poklonim svetu.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
gagica
Posts: 57
Joined: 01 Jul 2013, 18:21

Re: Moja osnovna namera je da se osećam DOBRO

Post by gagica »

DenVikice draga, drago mi je da si postavila ovu temu...( ne necu da kukumavcem sto bi ti rekla :nebimoglo: ) ...ali sam se bas danas pitala pa zasto kad sve ovo znam se osecam tako lose i pitala sam se da li ostali ljudi na forumu imaju te momente i evo pojavljujes se ti sa temom :andjeo:
Ljubim te puno i drago mi je sto si doselila iliti doseljavas blize iako sam iskreno mislila da ti vec zivis u Beogradu.. :budala:
Nemoj mi zameriti nisam jos pohvatala najbolje ko je odakle ali to nije ni bitno, najbitnije je da vas osecam i svaki put sa zadovoljstvom citam postove. :ruzha:
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Moja osnovna namera je da se osećam DOBRO

Post by Zika »

Draga moja DV zao mi je da si prosla kroz sve te izazove. Emocije su deo zivota i ne treba se boriti protiv njih vec bas kao sto si uradila, boriti se da se dobro osecas. Verujem da ti je ovo sto si napisala mnogo pomoglo jer treba ispustiti taj pritisak da nebi postao stalno prisutan u nama. Jeste u pravu si, ako ti se place, placi, ako ri se vristi ti vristi jer je i to nacin ispustanja pritiska. Vidim da si na pravom putu i da ces uspeti u svojim namerama jer si sama sebi dala odgovore i ucrtala svoju putanju.
Love, light & blessing.
User avatar
Monja
Posts: 201
Joined: 14 Oct 2012, 15:23

Re: Moja osnovna namera je da se osećam DOBRO

Post by Monja »

Hvala ti, DV... :ruzha:
Nema tog delanja koje može da nadomesti neusaglašenost energija. - Abraham
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: Moja osnovna namera je da se osećam DOBRO

Post by sarah »

Den sve vidiš i sve ti postaje jasnije, i sve si bliža sebi i smirenija bez obzira šta se oko tebe događa...to sam osetila čitajući tvoj post :)
Knjiga koju trenutno čitam mi je dala jedno meni dragoceno objašnjenje, naime pošto sam se vratila sa odmora i mene su dočekali raznorazni izazovi i počela sam osećati pad energije tj frenkvencije. Na odmoru sam bila u prirodi i zaista sam se napunila energijom i moja veselost je bila zarazna kada sam se vratila, međutim odjednom i kod mene počinje vrteška i problemi se jedan za drugim pojavljuju na sve strane...Sve se to dešava sa razlogom mislim se ja, i posle nekog vremena naiđem na pasus u knjizi koji kaže sledeće:
Kada primate uticaje Univerzuma tj kosmičku energiju vaša frenkvencija raste i vibracija se ubrzava pod tim pozitivnim uticajem, a posao vaše porodice tj okoline je da vam vašu frenkveciju spušta kriticizmom, optužbama ili jednostavno nekim neočekivanim neprijatnim događajaima i problemima, i Njihova namena i uloga je ustvari plemenita, jer Vam to pomaže da napredujete ali postepeno jer bi drugačije bilo protiv zakona razvoja i uopšte zakona prirode i gradacije. Meni je ovo pomogo da shvatim kako taj zakon prirode funkcioniše i kako sam ja zahvalna svemu što se oko mene događa a unapređuje moj put i moje učenje...Ako je moja osnovna namera da se osećam dobro i zahvalno, sve što mi se dogodi uz put je meni namenjeno kao ispit moje namere, i jednoga dana kada se pređe ta kritična masa menjnanja i transformacije nagrada će biti izobilje sreće i mira koje zasluženo uživamo :D
User avatar
John Work
Posts: 159
Joined: 09 Oct 2012, 17:29

Re: Moja osnovna namera je da se osećam DOBRO

Post by John Work »

DV šaljem ti podršku, da se uvek osećaš DOBRO, i da uvek toga budeš svesna.

Kada sam razmišljao o otišlim u druge svetove mislio sam dokle god postoji i jedna osoba koja je poznavala tu osobu ona će biti živa, a sada mislim da svako od nas razmišljanjem o toj osobi istoj daje večnost, jer mi jesmo večnost, i svaki naš tren jeste večnost.

Ja sam mnogima podario večnost i zato je i moja osnovna namera da se uvek osećam DOBRO! :zdravica:
User avatar
najzad
Posts: 229
Joined: 19 Jan 2013, 17:54

Re: Moja osnovna namera je da se osećam DOBRO

Post by najzad »

Draga Den, :andjeo: nista nije slucajno, necu sad u detalje, pa tu sam u antikukumavackoj druzini i zelim da ti zahvalim :bravo: na temi koja mi je u pravom trenutku pristigla i na ceo tvoj tako iskren i potreban mi tekst, bas na danasnji dan :drugari: :ruzha:
Tu smo da potsecamo non-stop jedni druge :svekul:
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Moja osnovna namera je da se osećam DOBRO

Post by DenVik »

Cudo ste, stvarno.
Lj Johni boya, Sarah, odlican citat ( ei sama sam dosla do tog zakljucka pa mi to posle potvrde pametni ljudi :mig: i tako stalno)
Najzad, mi i jesmo povezani ( a Monja?)i osecamo jedni druge i tu smo.
Ziko, hehehe, pa ti bi na ovoj temi mogao najvise i da kazes.
Gagice, volim tvoja iskustva( ovo zbog tebe sad ispravljam text, jer te preskocih u nabrajanju)

Tako se ja vucaram kroz te dane i dolazim na posao( a inace na poslu vazim za osobu koja podize frekvencije dana, tu sam za sve sto treba i privlacim pozitivce) ma, mrzim tasnu koju nosim, a ja volim sve svoje tasne, inace, znace zene o cemu pricam :D
Pa ja sebi smetam ovakva, zamislite tek kako izgledam drugim ljudima? Ali desava se cudna stvar, u toku jednog dana privucem sebi ljude koji su se izborili sa najstrasnijim stvarima u zivotu, kako mi dolaze, vide da nisam to bas ja ovih dana, da mi pruze podrsku, zagrljaj, osmeh...
cudo je ovaj Univerzum i svi, bukvalno svi mi kazu da nista na ovom svetu nije vaznije od toga da se ja osecam dobro.

Hocu da vam kazem, da niste sami,da ce odovor uvek doci i uvek ce neko , od nas, reci pravu stvar u pravom trenutku. I povuci cemo jedni druge .
Last edited by DenVik on 19 Aug 2013, 22:58, edited 1 time in total.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Moja osnovna namera je da se osećam DOBRO

Post by pozitiva »

bravo Denvicice za temu
bravo
jer i ja bi mogla ostaviti kolometarski post kukumavkanja jer se od jula meseca desavale strmoglavo razne negativnosti gde sam ja ostalajala najvise zabezeknuta mojim reakcijama :shok: :shok:
ja koja znam ovo sve sto znam , ja koja drugima "solim pamet" :budala: ja koja vec osam, devet meseci znam sta radim ja reagujem kao poslednji manijak ...
ali sad napokon mogu da odahnem i OSECAM SE DOBRO!! :veselica: hvala DV
jer znam sta je uzrok takvom ponasanju i takvim reakcijama
malo podivljali hormoni, malo mucnine ...malo svega i ja ostvarih moju najvecu i najvazniju zelju - ja sam u blazenom stanju
i sve vas volim puno
i dalje
iako sam sada zaista puno, puno s mojom milom devojcicom s kojom sad imam diiivan odnos i s kojom ne zelim da se rastanem ni tren
i sa kojom sam se napokon povezala, stvorila harmoniju
i zato znajte
tu sam ja, uz sve vas
al sam vise sa mojom milom cerom i novim zivotom u sebi :mig: :veselica:
volim vas sve
Last edited by pozitiva on 19 Aug 2013, 23:00, edited 1 time in total.
User avatar
Monja
Posts: 201
Joined: 14 Oct 2012, 15:23

Re: Moja osnovna namera je da se osećam DOBRO

Post by Monja »

Jupiiiiiiiii, pozitivice :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Ovo je fenomenalna vest... Tako mi je drago...Biće to posebno dete :ruzha:
Nema tog delanja koje može da nadomesti neusaglašenost energija. - Abraham
Post Reply