Kako su pokušali da me ''zeznu'' sa jednim mravom...

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Kako su pokušali da me ''zeznu'' sa jednim mravom...

Post by Član 257 »

Verujem da znate Priču o cvrčku i mravu. Za sve one koji ne znaju evo ukratko:
U zelenoj travi živeli su dvojica komšija, jedan cvrčak i jedan mrav. Komšija cvrčak je bio talentovan za muziku i svirao je violinu. Znao je da svira i violončelo, ali to sad nije važno. On je obožavao da svira i po cele dane je samo to radio. Bio je jedan veseo, bezbrižan i radostan cvrčak. Verovatno je imao i mnogo ženskih oko sebe, kao i svaki svirač, ali je izbačeno to jer je ovo priča za decu. Njegov komšija mrav je bio vrednica prava i samo bi po cele dane radio. Skupljao je hranu za zimu. I dok je cvrčak svirao, mrav je radio i onda je došla zima. Cvrčak nije imao hrane jer je nije sakupio. Mrav je imao klope kol'ko 'oćeš. Kad je cvrčak zamolio za malko hrane, mrav ga je odbio rekavši mu: ''Idi sad i pevaj kad već o hrani nisi mislio na vreme.''
Pouka ove priče glasi: Ko radi taj ima.

Tako su mene lepo ''programirali'' još kao dete da ću imati ako budem radila. I ja sam radila i radila i radila. A znala sam da sviram violinu. Međutim, godine su prolazile i ja sam primećivala da nešto tu ne štima. Na sve strane oko mene su se pojavljivali raznorazni cvrčci koji su uvek, ali uvek, imali više od svirke nego što su imali vredni mali mravi koji su teško radili. Sada ću malo da izanaliziram ovu basnu:
-Kao prvo ovde se sviranje violine olako shvata. Vina je neki dan napravila lep video koji je jasno objasnio da je talenat samo 5%, a rad 95%. Dakle, cvrčak nije odjednom počeo da gudi. Iza njega su godine i godine nažuljanih prstiju.
-Drugo, već su me kao dete naučili da odbijem sirotinju kad se pojavi na vrata. Dakle, kad dodje neka sirotinja ja trebam da otvorim vrata i kažem ''Iššš', što nisi na vreme razmišljao dok si bio mlad! Šta mi sada u osamdesetoj stojiš tu ispred vrata. Ajd razguli!'' :D
-Dalje, ja još nisam doživela u životu da bolje prolazi radnik u fabrici nego neka zvezda koja svirka i peva na televiziji...
-Mrav što više ima to će veći porez platiti i više će mu uzeti država.
-Najzad, ono što me najviše buni: Kako je mrav mogao više imati kad je cvrčak celo vreme bio u Vortexu????? :veselica:
Cvrčak je po meni morao da na kraju dobije na lotou ili da se oženi nekom bogatom cvrčkicom koja je udovica bogatog ruskog cvrčka.
-Zar nije mravu bilo lepše da radi uz muziku??? :budala:
Ja ne verujem više ni u deo ''Onaj ko radi-ima''. Cela ova priča mi je šuplja od početka do kraja. Molim za neko dodatno mišljenje, ako neko ima...
Osim toga, verujem da je u stvari mrav pozvao cvrčka u kuću i rekao ''Haj ti nama, bolan, zasviraj jednu, crkosmo od dosade..'' :zdravica: I onda su svi lepo živeli do kraja ovog fizičkog iskustva...
Attachments
cvrcak_mrav_31.jpg
cvrcak_mrav_31.jpg (6.22 KiB) Viewed 4190 times
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kako su pokušali da me ''zeznu'' sa jednim mravom...

Post by Ivan Spg »

Heheh pa već si sve rekla :) Samo bih rekao, pazite koje priče pričate svojoj deci jer kad se ovako obrazloži kao ti sad definitivno ima tu raznih poruka :)
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Kako su pokušali da me ''zeznu'' sa jednim mravom...

Post by Član 257 »

Jednom prilikom dok sam bila u knjizari čula sam ovaj razgovor:
Starija gospodja:''Je l' imate ilustrovane bajke za decu?''
Prodavačica: ''Imamo. Trnoružicu, Crvenkapicu, Uspavanu lepoticu...''
Starija gospođa: ''A šta imate za dečake?''
Prodavačica: ''Paaaaaa, neeeee znam. Jedino možda Mačka u čizmama.''
Starija gospodja: ''Može taj mačak.''

Dugo sam razmišljala kasnije o tome kako je nezamislivo da se kupi dečaku Uspavana lepotica jer može nedajbože postati gay.
Šta ima dečko da čita o princezama i balovima??? Bljak! To je sigurno bolesno...Treba da čita o vitezovima i mačevanju i borbi... :lud:

Elem, od malena smo programirani i živimo živote i radimo stvari, a da pojma nemamo da to nije ono što smo mi u stvari nego program koji je nametnut...
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
Aurora3
Posts: 141
Joined: 18 Aug 2013, 20:32

Re: Kako su pokušali da me ''zeznu'' sa jednim mravom...

Post by Aurora3 »

Bajke i igracke za djecake i djevojcice. Podjele od kad su mali, i kako oni posle da shvate, tj. kako da im se iz glave izbije to uvjerenje da postoje muski i zenski poslovi, itd... Ja sam se kao mala jednog dana igrala sa bratom autica, drugog dana smo se igrali lutkama, jednog dana imali smo zenksa imena, drugog muska. I uglavnom smo se igrali ispod trpezarijskog stola, a nekad smo dovlacili sve igracke u hodnik, i od kocaka i svega ostalog pravili grad koji je tu stajao i po nekolika dana, jer bismo ga obicno zavrsili tek kad krenemo na spavanje, pa je prava igra tek trebala da uslijedi. :D
A sto se bajki tice, jos davno sam procitala savjet psihologa da roditelji malo izmijene bajke dok ih citaju djeci, ili da jednostavno razgovaraju o pozitivnim i negativnim ucenjima bajke. I tako izbjegnu da se i njihova djeca ''zeznu'' kasnije. :D :D
Ali, poenta bajke treba da ostane ista, zelje se ostvaruju...kad tad...pa i posle stogodisnjeg sna. :D
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Kako su pokušali da me ''zeznu'' sa jednim mravom...

Post by jovanajovana10 »

svaka cas 257 :) !
dopada mi se ova analiza :))))
slazem se potpuno

volela bih da cujem jos tako neke analize :)

doduse naucila sam ja neke pametne stvari , recimo od 3 praseta da kucu treba graditi kvalitetnim materjalom
i od Ivice i Marice da ne treba jesti previse slatkisa :)
od Pepeljuge da uvek treba imati par kvalitetnih cipelica
.... od Snezane ... od nje nisam nista :/ ...
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Sunna
Posts: 35
Joined: 14 Aug 2013, 21:39

Re: Kako su pokušali da me ''zeznu'' sa jednim mravom...

Post by Sunna »

Snezana je imala lepotu koja dolazi iznutra, i zato je maceha mrzela iako je izvana bila isto lepa :D
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Kako su pokušali da me ''zeznu'' sa jednim mravom...

Post by DenVik »

Drug Clan, ti si na vreme videla( osetla) istinu i jedna si od retkih koji imaju privilegiju da se probude.
Nije to jedini program koji se usadjuje.
Inace, mislim da je cvrcak svirao srecno va vijek i vijekova( jer ne postoji do kraja zivota), osnovao svoju komunu, casopis, tv, i propagirao Vortex kroz ceo Svemir i jos uvek zivi u nekom paralelnom Univerzumu. Verovatno nam sad i mase.
A mrav se cese po glavi i cita Zakon privlacenja, jer je sad vreme za to.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Kako su pokušali da me ''zeznu'' sa jednim mravom...

Post by Član 257 »

shrek.jpg
shrek.jpg (9.2 KiB) Viewed 4138 times
Primetila sam da su najpoznatije junakinje bajki, kad smo već kod bajki, sponzoruše.
Da vidimo poznate bajke:
-Snežana (Snjeguljica)-udala se za princa, živela sa patuljcima koji su kopali dijamante...
-Mala Sirena-udala se za princa
-Trnova ružica (Trnoružica)-udala se za princa
-Pepeljuga-udala se za princa
Dalje, sve maćehe su zle (ili većina).
Sve junakinje bajki su prelepe, imaju dugu kosu i princ odmah potrči za njom. Nijedna nije debeljuca, nema kratku kosu i nedajbože, ravna stopala...:)
Svi siromašni su dobri.
Većina bogataša je zla.
Zlikovci se u bajkama ubijaju (mačevima,rasparaju im se stomaci, bacaju sa litice, truju otrovima...)
Npr. u nekoliko bajki je dozvoljeno ubijati vukove. Oni su zli samo zato jer su divlje zveri. I on je zao kada želi da pojede tri praseta ili sedam jarića, a onda te mame i tate jure da ti utrpaju komad mesa u usta...ako kažeš da si vegetarijanac, to mu ga dodje isto (našim roditeljima) kao neka izdaja!!!
Ivica i Marica nas uče da ako priđe neka bakica koja će nam dati neki slatkiš jer smo medeni i mali to znači da ima neke zle namere sa nama...
Attachments
[rek.JPG
[rek.JPG (55.71 KiB) Viewed 4138 times
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
Aurora3
Posts: 141
Joined: 18 Aug 2013, 20:32

Re: Kako su pokušali da me ''zeznu'' sa jednim mravom...

Post by Aurora3 »

Zato je Petar Pan zakon! :D
Moja omiljena, uvijek bila i ostala.
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Kako su pokušali da me ''zeznu'' sa jednim mravom...

Post by jovanajovana10 »

postoji mnogo kritika Diznijevih prikaza bajki na youtub-u
a one su ono sto je obelezilo detinjstvo nas rodjenih od '89 pogotovo .
samo nebih da kritikujem samo , ja bih da pohvalim :)
ako nista drugo te stvarcice su mi probudile mastu - da posudje i predmeti u sobi mogu da plesu (kao u ''Lepotici i zver'' ili ''Carobnjak iz Oza '' ) , ''Alisa u zemlji cuda'' mi je bila super skroz iako je to bila prva prvcijata knjiga koju sam procitala pa sam je otplakala , '' Tri musketara '' su me naucila da prijateljstvu ,''Petar Pan'' da su muskarci velika deca koja ne zele da odrastu a vala i ne treba :)....
knjiga za sva vremena i sve uzraste koja me uvek odusevljva i koja ce sigurno da prosudi kolika smo deca je legendarni ''Mali princ'' kojoj se uvek vracam :)
tako da , ima i dobrih strana koliko i losih :)
meni su basne i njihove poruke malo vise za ne odobravanje , price i bajke su ok zavisi kako ih vidis jer imaju vise poruka a basne samo jednu obicno i to pisanu iz ''pogresnog'' vidjenja pisca .
ja ne odobravam sve basne .
kao ni sto nisam odobravala i mnogo sam se naljutila na uciteljicu kada je po meni zastrasujucu :) pesmicu u kojoj se velicaju lavovi ''Lav'' od Duska Radovica , nama izrecitovala kao podrugljivu pesmu - od tad sam resia da necu da slusam nikog :D mnogo sam se razocarala tada... :D
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Post Reply