pomoć

Saveti o svemu i bilo čemu :)
Saveti su u formi konkretnih instrukcija i podsećanja na sve što znamo ali nije zgoreg ponoviti :D
Post Reply
User avatar
Adnan
Posts: 12
Joined: 01 Aug 2013, 15:14

pomoć

Post by Adnan »

pozdrav drugari sad mi treba savet :!: ovo stanje postaje sve teže pisam vam o svojoj drugarice želim da se udaljim od nje :cry: razum kaže da a srce ne već duze vreme mi se sviđa ali mi je rekla da samo zeli prijateljstvo i to sam i prihvatio barem samo mislio ali kad je vidio sa deckom na fotograhfi to me tako pogodilo da ne mogu sebi doć :shok: kako da sebi pomogem ne mogu izdrati više :aloalo:
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: pomoć

Post by DenVik »

Joj, Adnane, sta da radim sa tobom??
Nas dvoje nikako da se cujemo ili vidimo, a nemam pojma zasto?
Ovo sto ti prolazis, svi ovde smo vec prosli ili neki tek prolaze ili ko ja par puta se uvalili u tako nesto :pardon: i prezivela, naravno.
Eh, te ljubavne muke( rado pricam o njima i rado ih se secam, hehehe)

Prvo sto ti treba jeste da svoju paznju preusmeris na nesto drugo, nesto sto ti prija, nesto sto ce te nasmejati, nesto sto moze da te obraduje.
Sta ono bi za tvoje talente?? I molim te, sad bez pravdanja, ne mozes nesto zbog milion razloga?
Ok, ne mozes da upravljas avionom trenutno, ali sigurno mozes da pevas, da crtas, nesto petljas po kompjuteru ili sta vec tvoja generacija radi sad na tim spravama.
Razum je prihvatio to sto je ona rekla, odlicno. Pola posla odradjeno.
Srce je voli, pa nek je voli i treba da voli. Ko kaze da svaka ljubav treba i mora biti uzvracena?? Covece, osecas, pa ziv si covek.
Nedostaje ti volja da to umanjis u sebi, pitanje je da li ti to uopste zelis ili samo hoces da jadikujes nad svojom sudbinom ili ces uzeti stvari u svoje ruke??

Ajde, forumasi, pa coveku treba pomoc oko ljubavi( nije postavio pitanje kristalizacije, cakracije, aurelizacije,vidovizacije) ovo su svi prosli, garant.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: pomoć

Post by Član 257 »

Pa kakve veze ima što smo svi preživeliljubavne jade kad je njemu njegova boljka najveća na svetu...
Adnane, jarane, možda je u tebe zaljubljena neka druga i čeka da prestaneš da gledaš u ovu koja te neće i ona sada tamo za tobom pati...
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
Aurora3
Posts: 141
Joined: 18 Aug 2013, 20:32

Re: pomoć

Post by Aurora3 »

Clanice.... :D Super si ovo rekla. negdje je neka druga djevojka koja je zaljubljena u njega, a ne vidi je od ove prve.
Uvijek se sjetim onih recenica koje govore koje sve osobe postoje oko nas i u nasem zivotu, a da toga nijesmo svjesni, jedna od tih osoba, tj. na svijetu postoji bar jedna osoba koja nas voli, a da mi to ne znamo. (hm. pitam se ko to mene voli :) )
Zato, sad treba da rijesimo problem prve djevojke.
I zlicnog iskustva znam da je strasno tesko kad si u nekoga zaljubljen i volis ga, a taj neko ne uzvraca na isti nacin. Ja sam skoro 3 godine bila zaljubljena tako, mada sreca pa je bio daleko od mene, nijesam ga gledala svaki dan.

Adnane, vrlo vazna stvar, koju sam naucila uz pomoc ovog foruma, jeste da neke ljude i neke stvari moramo prihvatiti. Ne mozenm ih mijenjati. U sustini, mozemo mijenjati samo sebe.
Zato, moras da se pomiris sa tim da tvoja osjecanja nijesu uzvracena na onaj nacin na koji ti zelis. Ako se djevojka druzi sa tobom, ocigledno je da si joj drag i da te voli, na jedan drugaciji nacin, prijateljski.
Jos jedna stvar kod ljubavi jeste da onaj ko voli zeli srecu onome koga voli. Ako je njena ljubavna sreca uz drugog momka, onda se raduj zbog toga. Zaista se raduj.
A onda moras da ubijedis svoje srce da preoblikuje svoja osjecanja.
Ono sto moras da uradis sto prije, jeste da poslusas DenVik, da nadjes sebi neku novu ili staru zanimaciju i da sen tome posvetis sto vise u toku dana.
To moze da bude bilo sta. Mozes da citas, sigurno postoji neka knjiga koju zelis da procitas, ali nikako da uspijes u tome. Ako nijesi ljubitelj citanja, gledaj filmove, serije, izradjuj origami figurice, ispunjaj ukrstene, sudoku, slazi puzle od 1000 komada, pronadji sebi neki hobi.
Mozes za pocetak da izdvojis vrijeme i razmisljas samo o svim mogucnostima. Istrazuj po internetu, sigurna sam da ces naci neku zanimljivu ideju.
Ono sto je sigurno jeste da sad moras sebi da skrenes misli na nesto drugo, a kud ces bolje od skretanja misli na sbe samoga.
Iskoristi priliku da uradis nesto za sebe sto si zelio dugo, ali si odlagao.
Znam da je tesko, ali jednostavno tebi niko ne smije biti vazniji od tebe samog. Jer od tebe sve krece, i tvoj zivot zavisi od tebe.
Kad i krenes necim da se zanimas, javljace se misli o toj djevojci, i sigurno ce ti opet vibracija slabiti, ali onda mozes da pozoves u pomoc afirmacije.
Govori sebi da si srecan jer je ona srecna. Da si srecan jer je imas za prijatelja.
Sta znam....najbolje ces ti sam sebi formulisati recenice koje ce te odvesti do zeljenog stanja, i koje ce ti podizati vibraciju.
Naravno, ako ti treba pomoc oko toga, rado cu se odazvati.
Nadam se da si shvatio sta zelim da ti porucim.
Prvo sebi moras da nadjes neku aktivnost, ili vise njih kojima ces da se posvetis, i njima zaokupis misli, a kad se i jave te misli, jer ne mogu one nestati tek tako, onda treba da podizes sebi vibraciju afirmacijama. Takodje mozes da ubacis afirmacije o tvojoj spremnosti da primis novu ljubav. Jer ona je tu negdje i ceka da ti postanes spreman za nju.
Ja sam se malo raspisala, ali mislim da cu ti bar malo pomoci, ako ti bude trebalo neko pojasnjenje, ili sta vec...
User avatar
Sunna
Posts: 35
Joined: 14 Aug 2013, 21:39

Re: pomoć

Post by Sunna »

Adnane, moras da shvatis da ljubav nije nesto sto se dobija ili daje ili gubi, to je stanje u kome jesi ili nisi i u kome bi trebalo da budes jer si ti izvor ljubavi. Mi ljudi volimo da prebacujemo tu odgovornost na druge i cekamo da nas drugi usrece, onda patimo bezveze. Moras pre svega voleti sebe. Puno podrske :)
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: pomoć

Post by DenVik »

Hehe, pametne glavice.
Svaka je na mestu ( na reči mislim :mig: )
Lj
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: pomoć

Post by jovanajovana10 »

pametne glavice stvarno :)))))

ali , ne vredi Adnan nas nece poslusati,
mogu da se kladim u milku za celim lesnicima ;) a ja sam malo sasava i mogu da vam posaljem postexpresom :)
ako ne zelimo da pomognemo sebi niko nikada nam nece pomoci. to je prosto nemoguce drugacije.
zelim da me demantuje ali bojim se da ce ovo sve da se zavrsi na monologu.

Adnane zelim ti da budes srecan.
i radi na sebi uvek i nikad ne odustaj od sebe.
divicu se kada vidim da pises o zahvalnosti ,ljubavi, sreci, divnim sitnicama, hobiju pa izbacis sliku, svom ljubimcu, kako ti zvoni telefon i koja ti je pozadina na kompjuteru :)
kakve sad veze ima to sa tvojim pitanjem ?!
kada tako budes zracio i voleo sebe najvise na svetu , tada ce ti ova tema biti proslost a ti ces biti presrecan pored divne devojke. zavoli sebe i onda ce te voleti apsolutno svi.... ali, ne mogu ja niti bilo ko drugi da utice na tebe da ti sebe zavolis NIKO sem tebe , niko na celom svetu.
tako isto niko ne moze da dopre do tebe i da ti pomogne kada pitas ovo pitanje -samo ti
tako da shvatam da je beznacajno da pokusam da napisem bilo sta drugo i razumem te sto ces sada reci ''lako je vama ali ja imam problem'' i tako mozes sam sebe uciniti najtuznijom osobom na celom svetu (kao sada)
ili sam sebe uciniti najsrecnijom osobom na svetu (kao sto ces biti,samo polako ...)
rekla bih ti i kad ces postati najsrecnija osoba na svetu ali ne smem, izbaci ce me sa foruma :)

znaci da ti dam savet ne vredi
kad bih pocela sa '' znas i ja sam isto tak kao ti vise puta prolsa kroz to...'' znacilo bi da te tesim ili cak i sazaljenje , ja ne sazaljvam i ne tesim jer smatram da nikom ne treba ni jedno ni drugo, pogotovo ne tebi. a ne zelim ni da poredim moja iskustva sa tudjim jer svako zna najbolje za sebe. ne mogu ni da te ohrabri jer je ne smatram slabim...
ne mogu nista -mozes opet samo ti sve :)

voli sebe ,radi na sebi, upoznaj sebe evo ovde bas.
ljubim te
:*
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
maksimilijan samot
Posts: 45
Joined: 10 Mar 2013, 21:51
Location: Beograd

Re: pomoć

Post by maksimilijan samot »

Sve što ti se dešava je škola kroz koju moraš da prodješ da bi istinski i zaista bio srećan i da bi spreman dočekao i znao da prepoznaš svoju idealnu drugu polovinu.
Postavlja ti se iskušenje da li ćeš uspeti da nastaviš da imaš normalan kontakt sa njom i pored toga što si zaljubljen u nju ili ćeš početi da je mrziš? Ovo drugo nikako ne sme da ti se desi! Moraš shvatiti da je prava ljubav davanje a ne očekivanje ničega... Sa takvim stavom davaćeš sebe svakoj devojci sa kojom budeš, patićeš, proći će njih možda 50 dok se ne pojavi tvoja druga polovina sa kojom ćeš biti srećan zauvek i koja će ti dati svu ljubav koju si dao svima... Shvati i nauči da je ljubav jedino i samo davanje, bez očekivanja povratnog.
Zahvalnost Tvorcu, Pozdrav Suncu, Ljubav Nebu.
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: pomoć

Post by Zika »

Možemo biti prisiljeni na mnogo što šta ali na ljubav nikada. Možemo dozvoliti da se zaljubimo u nekoga, to je naša Slobodna Volja ali i taj neko ima svoju Sloobodnu Volju da se zaljubi ili ne u nas. Ako to znamo i prihvatimo nećemo doći u stanje patnje i očajanja. Tako će nam se um i osećanja sinhronizovati i raditi zajedno i zaštiti nas od očaja. Takodje imamo Slobodnu Volju da prihvatimo jad i očaj ili da produžimo životni put. Potseti sebe na to. Nemoj dozvoliti da se utopiš u setne pesme o nesrećnoj ljubavi kojima nas prepljaju i navode na alkohol i kletve.
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: pomoć

Post by jovanajovana10 »

Image

OPERACIJA USPELA ! pacijent pobegao :D :D :D :D .... !
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Post Reply