KOLIKO STE STARI

Tipovi ličnosti, ličnost, osobenost, šta nas čini onima koji smo, unikatnost
Post Reply
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

KOLIKO STE STARI

Post by Zika »

KOLIKO STE STARI

Nase moderno drustvo je uvek spremno da “label” svoje clanove. Na primer star-mlad, libral-konzervativ, pismen-nepismen, bogat-siroma itd, itd. Mislim da ste dobili ideju. Sta se sa tim postize, jedna stvar sigurno a to je ogranicavanje i podela. Po drustvenim shvatanjima, ogranicava pojedince sta mogu a sta nemogu, sta mogu da imaju ili ne. Po tim shvatanjima za starije ljude je normalno da nemaju dobro zdravlje i da nisu vitalni, za mladje se ocekuje da nisu zreli i mudri. Svaka grupa je sa necim ogranicena i te kategorije nas jos vise odvajaju i dele, kao da u ovom drustvu vec nema dovoljno podela. Dovoljno su nam isprali mozak i spremni smo da prihvatimo drustvene standarde.
Nase «Drustvo» moze da znaci drzava, ucitelji, roditelji, crkva – sto god ili ko god pretstavlja autoritet za nas. Ustvari najveci autoritet traba da nam bude nas unutrasnji glas, nase unutrasnje vodjenje.

Mi svi jos uvek znamo nase prave nas, ko smo na soul nivou (na duhovnom nivou). Samo smo zaboravili da to znamo. Zato je dobro da se na to potsecamo.

Odlican primer te kategorizacije koja stavlja teret na nas je hronoloske godine. To je samo broj, nevazan broj jer smo mi svi veciti. Necemo nikada umreti (umire samo telo) i necemo nikada sve uraditi. Uzivanje je u putovanju kroz zivot.

Nasa fizicka tela dobijaju izgled starenja ali ne postoji razlog da MORAJU da stare. To je samo zbog naseg verovanja da tela, dok prolaze kroz godine, moraju da se ruiniraju kako se godine akumuliraju.

Nase «drustvo» nas je ucilo da verujemo u to i ako prihvatimo to ucenje to cemo i dobiti, to cemo i ostvariti, zato sto mi stvaramo nasu sopstvenu realnost. Nase fizicko telo je deo te realnosti i neverovatno je osetljivo na vibracije koje stvaramo. Puno vise nego sto vecina od nas zna.

U nasoj je moci da odaberemo da fizicki umremo u perfektnom fizickom i zdravstvenom stanju. Mnogi su to ucinili i mnogi jos uvek to cine. Mnogi od nas ne prihvatamo i ne verujemo to i napustamo ovo zivotno vreme na konvencionalan nacin, kroz bolesti i tragedije. To je jos uvek nas izbor, bez obzira na koji nacin napustamo ovaj zivot.

To je jedan od mnogih nacina kako nas drustvo ogranicava i razdvaja sa kategorizacijom u ovom slucaju sa etiketom 'star'. Stari ste i prema tome vase telo mora da se promeni, da oslabi, da izgubi funkcije da prihvati bolesti kategorisane za te godine.

Nasa tela su dezajn da zive mnogo, mnogo duze nego sto mozemo i da verujemo da je moguce i da svo vreme zive odlicnom zdravstvenom stanju

Mi ne umiremo od bolesti ili zaraze vec po nasem sopstvenom izboru, svesnom ili nesvesnom, kako cemo napustiti telo da bismo isli dalje. Mi stvaramo nasu realnost.
User avatar
Vina
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2012, 04:54
Contact:

Re: KOLIKO STE STARI

Post by Vina »

Da,da da,da!!!! Tako je! Jao kako ja verujem u to! Apsolutno verujem u to! To je tako logično i divno, predivno. Bukvalno, ako hoćemo da živimo i 200 godina, mi to možemo! Ja hoću toliko dugo da živim, to mi je uvek bila želja. Volim život, sve mi je lepo, i tako volim da uživam u svemu :D
Zika wrote:Nase fizicko telo je deo te realnosti i neverovatno je osetljivo na vibracije koje stvaramo. Puno vise nego sto vecina od nas zna.
Naježim se od ove istine, u pozitivnom smislu naravno... :)
Ti si ono o čemu razmišljaš najveći deo vremena.
User avatar
Mina u Sreci
Posts: 124
Joined: 22 Aug 2012, 21:37
Location: U sreci
Contact:

Re: KOLIKO STE STARI

Post by Mina u Sreci »

I ja zelim dugo da zivim. Tako se i odnosim prema svom telu...kao da cu ziveti 200 godina.
Mada...nikad ne znam, kad ce mi biti dovoljno, tako da nisam zacrtala sebi nikakvu granicu.

Pitanje je, koliko dugo ce mi ovo telo omoguciti osecaj sa kojim zelim da zivim? Kako sto Abraham kaze, svez pocetak u svezem telu je veoma privlacan.

Ali bar znam, da ne moram da se razbolim da bih otisla.
User avatar
Vina
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2012, 04:54
Contact:

Re: KOLIKO STE STARI

Post by Vina »

Da, baš tako. Idemo onda kada to sami poželimo.
Ti si ono o čemu razmišljaš najveći deo vremena.
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: KOLIKO STE STARI

Post by Zika »

Epa drage moje pozitivke i ljubiteljke zivota ako volite zivot i zivot ce voleti vas. Onda slusajte svoje telo jer ce vam ono najjasnije reci sta mu je potrebno i sta mu prija a sta ne. Ja ga slusam u svakom pogledu pa i kad je u pitanju nacin ishrane i trudim se da sve radim sa zadodvoljstvom. Narano niucemu ne treba preterati. Cak ako sa uzivanjem urtadite nesto sto znate da nije bas korisno niti zdravo, manje ce stete biti nego ako oscate krivicu zbog toga.


Ja sam, na moj 70-ti rodjendan rekao da sam zavrsio prvu polovinu svog zivota u ovom telu.
User avatar
tin_
Posts: 15
Joined: 12 Oct 2012, 12:19

Re: KOLIKO STE STARI

Post by tin_ »

Ja mislim da dusa nikada nije stara.
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: KOLIKO STE STARI

Post by Zika »

To je velika Istina tin.
Samo nasa tela stare ma da nebi trebala jer su sagradjena sa svim sistemima odbrane i obnove svake celije i svakog organa. Mi ljudi, sa nasim verovanjem i nacinom zivota ga dovodimo u takvo stanje.
Linda
Posts: 148
Joined: 12 Oct 2012, 22:15

Re: KOLIKO STE STARI

Post by Linda »

Zbog svega napisanog, i sami znate da dve osobe od 80, 45, 33 godine mogu izgledati u duhovnom i fiz.smislu potpuno drugacije. Ko je radostan, plenice uvek. Ko je zao, ma nista mu ne vredi, ni odeca, parfemi, nakit...Najlepsi zacini za dugoecnost su cisto srce i osvescen um.
Hej ljudi, hajde da odemo na planinarenje za 50 godina, znaci 2062!!! BICEMO SVI TADA U SJAJNOM RASPOLOZENJU I ZDRAVLJU KAO SADA :) :D ;) Kiss, Linda
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: KOLIKO STE STARI

Post by Zika »

Važi Linda, dogovoreno. Znači 2062 ge, organizujte se a ja ću vas čekati tamo, samo mi recite na kojoj planini. Nemojte na nekoj suviše visokoj, ja ću biti 162 godine mlad.
Linda
Posts: 148
Joined: 12 Oct 2012, 22:15

Re: KOLIKO STE STARI

Post by Linda »

:D :D :D :D Dogovoricemo se bar godinu ranije, gde i kad :D :D :D :D :D :D
Ziko, vi cete biti na celu kolone!
Post Reply