Osecaj izolovanosti

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost
User avatar
Alexicaa
Posts: 58
Joined: 18 Apr 2013, 00:38

Osecaj izolovanosti

Post by Alexicaa »

A
Last edited by Alexicaa on 18 May 2015, 04:24, edited 1 time in total.
User avatar
Alexicaa
Posts: 58
Joined: 18 Apr 2013, 00:38

Re: Osecaj izolovanosti

Post by Alexicaa »

Shvatam sta je "problem". Verovatno sam previse fokusirana na ljude u neznanju i zato ih i dobijam.sve mi je jasno.ne znam ni zasto pitam kad su svi odgovori vec u meni ...:D
Krijesnica

Re: Osecaj izolovanosti

Post by Krijesnica »

Haha bravo draga, baš zbog ovoga stalno potičem ljude da pišu, da sve stavljaju na papir. Piši, piši, pročitaj i vidi onako kakvo jest! Tebi je odmah sve postalo jasno.

E, ali ima još jedna caka. Kao prvo, NARAVNO da nisi jedina kojoj se ovo događa, i naravno da smo svi prošli kroz to kad smo se počeli mijenjati. Ali pazi ovo. Osoba koja je probuđena će se baš uvijek naći u skupini onih koji su još uvijek u dubokom snu neznanja. Jedan od razloga je taj što je takva duša potrebna u uspavanoj okolini kako bi počela širiti svjesnost. To ne znači da trebaš prići ekipi i početi s predavanjem o ZP, zakonu jednoga, bezuvjetnoj ljubavi i univerzalnim istinama. Ali umjesto toga možeš im, kao kroz neobaveznu priču, spomenuti kako si jučer u izlogu vidjela neku dobru knjigu, a danas si ju dobila na poklon. (Daješ im primjere povezanosti, ali bez objašnjenja - budi oduševljena i reci im da su to slučajnosti). Ne postoji osoba kojoj se takvo što nije dogodilo. Otvori priču i dopusti njima da nešto podijele s tobom.

Ako ne naiđeš na razumijevanje, morat ćeš se podsjetiti na vrijeme kada si i ti spavala. Nisi oduvijek shvaćala sve što shvaćaš sada, i sama si bila uhvaćena u iluziju i hodala okolo kao s povezom na očima. Jesi li se tada smatrala glupom? Jesi li se smatrala munjenom? Dakako da ne. Samo nisi znala. Nije bilo pravo vrijeme da znaš. Tako je i s njima. Oni nisu na nižoj razini od tebe, nego još nije vrijeme da nauče sve što ti znaš. Guranje filozofije o ZP njima pod nos bi bio pokušaj utjecanja na prirodan proces, i stoga bi rezultiralo neuspjehom. Uvijek im možeš ubaciti bubicu u uho i pustiti da ostane na tome. Ako im je vrijeme, bubica će utjecati na njih. Ako nije, bubica će drijemati još neko vrijeme. Pogledaj samo koliko članova na forumu priča kako su davno naletjeli na neku knjigu od Murphyja, pa su je pročitali tek godinama kasnije i život im se promijenio. Tvoja situacija je i dobar test za tvoj ego. Vidiš li kako se uzdigao? Kako govori da su ljudi glupi, a on pametan? Iskoristi to za samopromatranje.

Svijest je višedimenzionalna, odnosno postoji na više razina. Ti si trenutno na višoj razini od ljudi iz tvoje blizine, ali nemoj smatrati da si superiorna. Takav stav ti može samo naškoditi. Razlog zbog kojeg si tu gdje jesi, sa znanjem koje imaš, jest taj da to širiš dalje i pomogneš svojoj okolini da se uzdigne zajedno s tobom. Treba samo pronaći način koji će biti blag, prirodan i zbog kojega se nitko neće osjećati manje vrijednim.
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Osecaj izolovanosti

Post by jovanajovana10 »

Ja se samo sita smejem kada vidim statuse i ''mudrovanja'' sa odgovarajucom pozadinom koji ljudi dele na svom fb profilu i drugim mrezama, stanem i zapitam se ,ma da li smo mi sa iste planete :D o.O ?!
svi smo razliciti i Bogu hvala, svako prati svoj put i sve je u savrsenom redu i ravnotezi , nema potrebe za poredjenjima, savetima (koji su najcesce subjektivni) a ni kritikovanju.
zaista sve je ok
jednako uspesan je onaj koji cita ovakve stvarcice i onaj ko cita ''najvece zlocine sveta''
i sto vegeterijanci ne jedu meso a ostatak planete su mesozderi - sve je u ravnotezi i sve je ok ;)

ali Alex, moj savet ti je da prihvatis da nisi gora niodkoga a ni bolja kao ni svi mi :). ja se prema svoma ophodima kao da su puni znanja iz ove oblasti i to i vidim i to je moja istina i to i dobijam ....
sve dok to nisam shvatila osecala sam se ''usamljenom'' ali to zaista nije tacno, predivne ljude imam u svom okruzenju i ateiste i hriscane i muslimane,katolike ....zar je vera bitna, vazno je kakvi smo ljudi ;)

...a ako bas sa nekim apsolutno ne ide onda samo pozelim i cvrsto verujem da cemo se razici na miran nacina,ostati ok a da ce svako od nas biti srecan pored drugih ljudi koji mu vise po shvatanjima i odgovaraju- i uvek tako i bude, nisu svakome za svoj licni napredak potrebni ljudi istog shvatanja i temperamenta.
<3 <3 <3

ps. Krijsnice super post i uvek divna shvatanja :*******
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Krijesnica

Re: Osecaj izolovanosti

Post by Krijesnica »

Hvala ti Jovana, tvoje razmišljanje jako se podudara s mojim.

"Sve je ok, sve je u ravnoteži" - potpuna istina. Živimo u svijetu dvojnosti, podijeljenosti, i svaka strana treba biti savršena suprotnost onoj drugoj. Tako nastaje ravnoteža. Što je više ljudi u neznanju, tim je više i onih koji znaju. Ali u svakom trenutku idemo prema tome da se dvije suprotnosti spoje i postanu jedno. To je ono za čime u suštini svi žudimo.

...još mi nešto pade na pamet. Alexica, da li bi ti bilo ugodno da pred tim ljudima počneš skroz otvoreno govoriti o svojim duhovnim iskustvima? Da li bi osjećala neugodu? Retoričko pitanje :mrgreen: Vidiš, ista stvar je s drugima. Plitki razgovori često su samo maska. Lakše se uklopiti ako pričaš o glupostima. Osoba koja sjedi nasuprot tebe možda razmišlja baš isto kao ti, ali šuti, iz istog razloga iz kojeg ti šutiš - misli da nemaš pojma ni o čemu. ;) Oslobodi se, opusti, budi njihova učiteljica! Pokaži im kako život može biti čaroban!
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Osecaj izolovanosti

Post by jovanajovana10 »

tako je Krijesnice ,JAKO dobro nadovezivanje !
dve suprotnosti jesu jedno isto ... ima vremena , od postanka svata slikovito obasnjeno ljudi su nasali tek u zadnjem minutu 31.decembra jedne godine- cemu zurba ?! sve ce da se sredi bas kako treba ;)

trudim se da pazljivo biram termine zavisno da li pricam sa dekom, vama, profesorom, drugaricom ... a prema svima imam istu nameru. Alax , trudi se da prilagodis svakome znanje koje imas dok ga prenosis i bice super :) <3
:***
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Stalker
Posts: 100
Joined: 04 Jun 2013, 15:37

Re: Osecaj izolovanosti

Post by Stalker »

Ljutiti se na ljude znači pridavati važnost njihovim delima. Veoma je važno da se sa takvim osećanjima prestane. Ljudska dela ne mogu da budu dovoljno važna da nadjačaju našu jedinu zdravu alternativu: naše stalno suočavanje sa večnošću.

Svi putevi su isti: ne vode nikud. Ipak, put bez srca nikada nije prijatan. S druge strane, put sa srcem je lak - ne tera ratnika da ga voli; predstavlja veselo putovanje; sve dok ga čovek sledi, čini sa njim jednu celinu.

Obavezno se nameće pitanje koje ratnik mora da postavi: Dali ovaj put ima srce?

Sve predstavlja samo jedan od milion puteva. Dakle, ratnik mora uvek imati na umu da je put samo put; ako oseća da nebi trebao da ga sledi, ne sme nipošto da ostane na njemu.
Ratnikov put je harmonija - harmonija radnji i odluka.
User avatar
Alexicaa
Posts: 58
Joined: 18 Apr 2013, 00:38

Re: Osecaj izolovanosti

Post by Alexicaa »

Joj hvala vam puno za sve ,svesna sam svega :) obozavam vas i saljem vam puno poljubaca !! :**************
User avatar
Alexicaa
Posts: 58
Joined: 18 Apr 2013, 00:38

Re: Osecaj izolovanosti

Post by Alexicaa »

Jel mozete da mi napisete 10-ak afirmacija da napravim sebi novo uverenje sto se tice tudjih misljenja. Mislim da i to treba da menjam .Volela bih da me bas briga sta ko misli i da budem sigurnija u sebe... Jesam ja dosta sigurna ,volim sebe i u vecini slucaja me briga,ali volela bih da to bas bude 100% tako.HVALA UNAPRED :)
User avatar
Alexicaa
Posts: 58
Joined: 18 Apr 2013, 00:38

Re: Osecaj izolovanosti

Post by Alexicaa »

I sta sam jos primetila, a vezano je za to jeste da ponekad imam osecaj da samo udovoljavam drugima i kao da imam osecaj krivice ako nekome nesto ne ucinim. jako je povezano sa tim sta ce drugi misliti,kao da zelim da u svacijim ocima ostavim dobar utisak,a shvatam da to kao prvo nije ni moguce,a kao drugo opterecujuce i lazno je.Ono sto ja zelim je da se osecam potpuno slobodno da radim u zivotu sta god pozelim, da me bas briga sta ce drugi misliti,da ne osecam vise krivicu kada nekome nesto ne ucinim :) molim vas ako mozete 10-ak afirmacija da mi smislite da to promenim iz korena.
Post Reply