odvikavanje od loših navika,poroka...cigareta,kapi za nos :D

Teme o radu foruma i "čekaonica".

Čekaonica -> Ako ne znate gde biste započeli temu postujte je u ovaj forum pa ću je premestiti.

Kućni red pogledajte ovde.

Najbolji način da započnete novu temu pogledajte ovde
Post Reply
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

odvikavanje od loših navika,poroka...cigareta,kapi za nos :D

Post by jovanajovana10 »

Ja sam primenila nesto slicno Krijesnicinoj metodi (sto zdraviji nacin zivota ,narocito ishrana i onda prosto telo i um odbace nikotin, ne uklapa se u taj sklop), urezala sebi da totalno odbacijem sve toksine i materije koje se prirodno ne nalaze u mom telu (uvela to uverenje i u meditaciju i kao afirmaciju i KAO NACIN ZIVOTA) totalno je to logicna stvar svacijm mozgu - tako da ne smatram to sto odbacuje moje telo stetne materije uspehom , samo zivim onako kao sto sam trebala oduvek ,prema tome to nije uspeh, nego normalna stvar.
sad zivim ko mala beba :) tako se i hranim , i osecam ... i izgledam (hidrirano)...i volim ... :) - prirodna stvar ! :) reset !

neposredno pre moje odluke, drug iz osnovne koji me zna 100godina me je pitao od kad ja to pusim sad, svi su nesto poceli da se zgranjavaju odkud to da ja pusim a eni to ne prilici i ne stoji i ne ide uz mene ... - moje afirmacije i meditacije su pocele da deluju ljudi me vise nisu videli kao pusaca i prilazili su to da mi kazu, i ja sam sebe prestala da vidim tako...

pocela sam da primenjujem ono- me govori i ne razmisljaj o "problemu" jer ce on narasti, nego usmeri misli na nesto sto dize vibraciju, tako da niti pricam o tome apsolutno niti me zanima "koliko ne pusim vec" cak se i iznerviram kad me to neko pita :D :D :D ovo ovde na forumu je moj unutrasnji glas ono sto samo sa sobom uglavnom izgovaram. :D
ne znam sto ... mozda se stidim sto sam pusila i prestala... al kako god... ja ne znam zaista datum ni mesec ni dan kad sam prestala ... sto se mene tice - oduvek je tako , nikad nisam pusila ...
dakle- ne dajem znacaj ! ;)



:*********** vas sve

333 post po redu - ovo znaci neku srecu ! :) :*
Last edited by jovanajovana10 on 23 Feb 2014, 17:05, edited 1 time in total.
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: odvikavanje od loših navika,poroka...cigareta,kapi za no

Post by Ivan Spg »

Mnogo ti tu nešto piskaraš, nego koliko već dugo ne pušiš? :P :P :P
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: odvikavanje od loših navika,poroka...cigareta,kapi za no

Post by jovanajovana10 »

Piskaram jer sam srecna i pisala bih jos puno bez prestanka :-D
Ne pusim tacno 3 dana, 2 sata i 35 minuta :-P
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Qlex
Posts: 6
Joined: 06 Jan 2015, 22:27

Re: odvikavanje od loših navika,poroka...cigareta,kapi za no

Post by Qlex »

Prvo sam pomislio da si zaboravila kad si prestala da pusis. Kazu da kada zaboravis kad si prestao tad najcesce prestajes zauvek. Ja sam pusac. Vec 15 godina, od svoje 14. godine pusim aktivno. Dobro, od 18. su saznali roditelji pa sam mozda od tada malo aktivniji ali pusio sam i trovao se i pre te 18.

Moj ti je savet da ako oces da batalis i ako imas volje i snage za to da procitas knjigu Alena Kara. Zove se "Lak nacin da prestanete da pusite" i ima je u svakoj bolje snabdevenoj knjizari. Tu su neki koncepti koji ce ti promeniti ugao gledanja na pusenje i malo hipnoticki delovati (i sam autor je isao na hipnoze) na um. Probaj, ne mozes nista da izgubis, a mozes puno da dobijes. Znam, reci ces, ali ja vec ne pusim. Ali, cim ti brojis, deo tebe i dalje zeli cigaretu. Iako ti ne stoji. Organizam trazi. Fizicka zavisnost. Ne znam, probaj samo da ne pusis 21 dan, tako kaze autor u knjizi, i onda se izgubi svaka zelja za pusenjem.

Ja uzivam u cigaretama iako one ne doprinose nicemu. Ne znam, ne prestaje mi se jednostavno i svestan sam posledica. Mozda prestanem kad budem skroz u buli da ne mogu da priustim sebi pare za njih. Ne znam, pusaci su u sustini glupi, to je to.

Budi dobro, pozdrav!
Post Reply