Abrahamovo učenje

"Poznati" pozitivci :)
Post Reply
User avatar
Vina
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2012, 04:54
Contact:

Abrahamovo učenje

Post by Vina »

@Ja_mogu_sve me je inspirisala da otvorim ovu temu za sve one koji nisu upoznati sa Abrahamom.
Abraham je skupina nefizičkih entiteta koji nam svima pomažu kroz Ester. Ženu koja ih čenelinguje - oni govore kroz nju. Znam da zvuči van pameti, ali slobodno mogu da se složim sa Luiz Hej i kažem da su po meni, oni današnji vodeći učitelji na celom svetu! Moj život su promenili za 360 stepeni na bolje. Ima mnogo knjiga i kod nas u svim knjižarama, boljim, pa možete pronaći sve što vas zanima. Takođe i na našem sajtu i YT kanalu ima dosta preoda njihovih tekstova, blogova i videa.

Kada sam prvi put čula za ceo taj koncept pomislila sam da su to potpune nebuloze i gluposti. Samo što je tu bio jedan problem za mene - njih je u svojoj knjizi direktno preporučivala sama Luiz Hej, koju ja izuzetno poštujem i kojoj sam zahvlana, tako da nisam mogla u potpunosti odbaciti ideju Abrahama i morala sam proveriti stvar. Moj muž je bio pet koraka ispred mene (kao i uvek) u vezi toga i već je na netu pronašao i skinuo nekoliko njihovih knjiga i predavanja koje smo zajedno onda gledali, slušali...

To je bio potpuni mind-blowing za mene... Ne mogu to ni opisati, spas je stigao, eto... ne znam kako bih drugačije rekla.
Svima najtoplije preporučujem.

Image
Ti si ono o čemu razmišljaš najveći deo vremena.
User avatar
Ja_mogu_sve
Posts: 30
Joined: 20 Aug 2012, 00:32

Re: Abrahamovo učenje

Post by Ja_mogu_sve »

vec neko vreme znam za abrahamovo ucenje i odushevila me knjiga TRAZI I DOBICES, ali nije mi bilo jasno sta je chenelig, sada mi je malo jasnije
User avatar
Princess Irulan
Posts: 22
Joined: 20 Aug 2012, 17:22

Re: Abrahamovo učenje

Post by Princess Irulan »

Ufff, ja sam što se tiče Ester i Džerija Hiksa još uvek u fazi "nebuloze i gluposti" što reće draga Vina :) Mislim, imam čak dve knjige u svojoj kući, lično sam ih kupila, ali nikako da mi legnu, ne znam zašto... :? Čak ne mislim da je problem u celoj toj "channelling" priči, to mogu da ukapiram i kao dobar marketinški potez, i mislim da ne mora čovek nužno da poveruje da bilo ko/šta komunicira sa nama preko Ester, ako je poruka dobra, ako me razumete... Nešto drugo je tu u pitanju, jednostavno - nikako da mi legne.
Ipak, nisam odustala, daću im šansu opet :D
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Abrahamovo učenje

Post by Ivan Spg »

Princess Irulan samo strpljenja, ja prvi put kad sam slušao audio knjigu od Stiva Čendlera odustao sam jer mi je bio gadan njegov glas :D Posle dan sam sebe opet motivisao da ipak odslušam, ta mi je knjiga promenila život :D
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Princess Irulan
Posts: 22
Joined: 20 Aug 2012, 17:22

Re: Abrahamovo učenje

Post by Princess Irulan »

Naravno, zato i kažem - neću odustati. Ipak, od svih autora koje sam do sada čitala, moram da priznam da mi najviše prija Robin Šarma (ali ne Kaluđer - još nisam spremna za njega) i svakako Luiza, ona jednostavno mora svima da "legne"
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Abrahamovo učenje

Post by Ivan Spg »

Luiz je zakon :D Hahahha :D
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Mina u Sreci
Posts: 124
Joined: 22 Aug 2012, 21:37
Location: U sreci
Contact:

Re: Abrahamovo učenje

Post by Mina u Sreci »

Od mene sve najlepse o Abrahamu. Ja sam cula sigurno preko 1GB audio materijala od njih i sve mi zvuci super.
Na njihovim ucenjima baziram svoj zivot, i mogu reci da je to jedan WOW zivot :)
User avatar
Vina
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2012, 04:54
Contact:

Re: Abrahamovo učenje

Post by Vina »

Princess Irulan wrote: i mislim da ne mora čovek nužno da poveruje da bilo ko/šta komunicira sa nama preko Ester, ako je poruka dobra, ako me razumete...
Odlično si ovo objasnila, skroz se slažem. Mnogi ljudi vole da prvo izanaliziraju stvari/poreklo, da provere, da objasne... što je u neku ruku ok. Ja sam naučila da prvo osetim poruku, dal' mi nešto prija i kakvu me ostavlja, u kakvom raspoloženju... Tu sam kupljena, ili ne. Šta god da je u pitanju: film, igra, razgovor, knjiga, filozofija. To sam ponovila i u mojim videima dosta puta; posle određenog vremena zaboravila sam i zbog čega sam radila sve te vežbe i aktivno primenjivala sve što sam slušala, čitala, zato što sam počela dobro, po prvi put u svom životu do tad, da se osećam, i da se jutrom budim normalna, čak raspoložena. Za mene je to bilo veoma zadovoljavajući napredaki rezultat, tj dokaz istinitosti.
Ti si ono o čemu razmišljaš najveći deo vremena.
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Abrahamovo učenje

Post by Naly Younis »

@ Princess Irulan, i ja sam mislila da je sve marketing kada sam prvi puta gledala Tajnu. Imala sam želju vezanu za novac koja mi se naravno nije ispunila pa sam povjerovala da je taj film samo marketinški trik. Nastavila sam voditi revolucije po internetu protiv svih onih koji imaju novac. Tek nakon dvije godine, kada sam bila na dnu dna susrela sam se sa filmom Ti možeš iscijeliti svoj život. Tek tada sam shvatila u čemu je bit svega. Nastavila sam sa čitanjem i iscijelila svoj život. Upoznala sam i Ra materijal, Kasiopejce, Donosioce svitanja, Kicksove, dr. Murphya, Sandru Ann Taylor, louise, Hose Silvu...Svi se oni temelje na istom principu..
Moj um mi je uzeo dvije godine rasta prije toga ali zahvalna sam onom biću iz druge dimenzije koje se prerušilo u moju dragu susjedu kada mi je došao u san i uputio na put traženja istine. Sada znam da nema više revolucija kao što su bile i u koje sam vjerovala jer dolazi revolucija Kvantni skok i čovjek zaista mora prvo promijeniti sebe..... :)
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Abrahamovo učenje

Post by leci »

Ja sam školski primer kako čovek može imati divne predrasude, koje ga sprečavaju da vidi nešto što traži!
Kada sam prvi put čula za Abrahamovo učenje, odmah sam imala otpor na to ime, pa kada sam čula da je to skupina entiteta, koja govori kroz Ester, e to je bila kulminacija. Imala sam snažnu predrasudu da imam bilo kakve veze sa entitetima.
Pošto nisam imala nikakvog predznanja u vezi toga, samo neka negativna gledišta, koja sam pokupila, Bog te pita gde, moj stav je bio ne i ne i ne, kao da treba da se sretnem sa najvećim mrakom u kome me čeka velika babaroga, he he he sada se smejem ali tada je to bilo veoma strašno.
Mojim ukućanima sam rekla da ne želim da pričam na tu temu. Međutim, uvek ima neko međutim, primetila sam vremenom da su moji ukućani postali nekako miliji i topliji i pažljiviji i komunikacija je bila divna i prijatna, tako da sam poželela da ipak pročitam knjigu Zakon Privlačnosti od Ester i Đžeri Hiks, jer sam poželela i ja da postanem tako prijatna.
Gledala sam knjigu u svojim rukama i rekla sebe, čuj Leci ne može ništa loše da ti se desi ako pročitaš knjigu. Možeš samo da saznaš, da li tu ima nešto za tebe ili ne. Tako je i bilo!
Čim sam počela da čitam knjigu na prvoj stranici, počela sam tako da plačem, kao malo dete. To su bili potoci suza, jer sam u rečima Abrahama pronalazila odgovore, koje sam tražila i još mnogo toga. Uvid da sve mogu i da je sve samo pitanje toga šta želim.
Plakala sam, kao da sam se srela sa svojom Dušom. To su bile suze radosti i sveznanja, koje mi je stiglo.
Image
Post Reply