Zaljubljenost u pogresnoga

Saveti o svemu i bilo čemu :)
Saveti su u formi konkretnih instrukcija i podsećanja na sve što znamo ali nije zgoreg ponoviti :D
Post Reply
User avatar
ratnica svjetlosti
Posts: 31
Joined: 01 Sep 2013, 08:09
Location: SAD
Contact:

Zaljubljenost u pogresnoga

Post by ratnica svjetlosti »

Izvinjavam se ako ovakva tema vec postoji. Nisam nasla nista slicno.
Da se ovo nekome drugome desava, sigurno bi nasla neko logicno rjesenje. Posto se meni desava, mozak mi je blokiran.

Zaljubila sam se u covjeka koji ne uzvraca moja osjecanja. To bi lako rijesila da ga ne postujem i ne zelim da bude u mome zivotu.
Jako ga postujem, jer razmislja drugacije od vecine osoba koje sam srela, intelektualno me motivise, u njegovom prisustvu se osjecam da mogu postici sve sto zelim u zivotu. Jako je pazljiv i ljubazan prema meni. Zato sam se i zaljubila posle dvije godine - inteligencija i ljubaznost.
Od kako sam shvatila da sam zaljubljena u njega, ne mogu da se skoncentrisem na posao, fata me depresivno stanje.
Ne zelim da budem zaljubljena u njega, zelim samo da ga nastavim postovati.

Trenutno mi samo meditacija pomaze da se vratim u "normalno stanje". T.j. Kad meditiram prihvatim osjecaj da mi je stalo do njega, bez da zudim za njim. Ali ne mogu cio dan meditirati :-)

Postoji li jos neki nacin da prihvatim da mi je stalo do njega, bez da mi to budi zudnju i ceznju ?
Зоран
Posts: 203
Joined: 27 Mar 2013, 15:02

Re: Zaljubljenost u pogresnoga

Post by Зоран »

Pozdrav, ratnice.... Ljubav je nešto od čega smo stvoreni, tako da je stanje zaljubljenosti najvrednije osećanje koje posedujemo... Ali pažljivo sa tim... Ako se previše vežemo, udaljujemo se od ljubavi.... Čuo sam jedan dobar savet- da bi nekoga voleli na pravi način, zamislimo ga kao dete i onda mu pružimo svu ljubav...:) Ali, na svakome je da nađe svoj put... Zato, srećno.... :ruzha: :ruzha: :ruzha:
Post Reply