Pozdrav svima :)

Danas ti je rođendan? Na čemu si zahvalna? Kako si počela? Predstavi se :)
Post Reply
Radovi u toku
Posts: 3
Joined: 11 May 2014, 19:24

Pozdrav svima :)

Post by Radovi u toku »

Vecina ljudi u stvarnom svetu me zna kao osobu kojoj nista ne moze da pokvari dan, koja se pokrsi na ledu i urla od smeha na svoj virtuozni "poljubac poda pozadinom", koja ce u svakoj situaciji uspeti da nadje neki plus, nesto lepo - do te mere da nateram uplakanog da se smeje do groktanja.

Jedino sto mi ostaje da naucim je kako to da ucinim i za samu sebe. Kada se povucem u svoja cetiri zida i kada dopustim da me posete (i zarobe) negativne misli, pocinje vrtoglava voznja nizbrdo - bez kocnica. Da, znam za Zakon privlacenja, Ho'oponopono i brojne druge tehnike, ali je cesto taj moj "minus" mnogo jaci od mene. Da ne bude zabune: nisam hronicno u takvom stanju, ali se desi i onda... Heh, da ne detaljisem, ovo nije mesto za negativne price :)

Elem, jedna takva "mracna epizoda" me je spopala pocetkom aprila i drzala skoro citav mesec. Ulje na vatru je dolivala cinjenica da posao ne ide bas najbolje (ja mu dodjem freelancer ili slobodni strelac, a ovi izbori i konstituisanje vlade znace da posla ima na kasicicu) - ili sam ja mozda odbila poslove losim vibracijama? Ko ce ga znati...

Bitno je da sam se probudila iz svog zombificiranog bitisanja i resila da poguram stvari na bolje. I, gle cuda: kako sam ja promenila misli (ne u potpunosti, jos naidje po koji oblak), tako je i zivot krenuo da se menja! Ne, nije mi umrla tetka u Americi (ni nemam tetku tamo, barem koliko sam upucena) i ostavila rudnik zlata, ali se desavaju neke sitne, pozitivne stvari. Koje mi opet pomazu da i u tim mojim trenutcima izmedju cetiri zida zivot posmatram pozitivnije.

Otkrice za mene je bila "nova" Ho'oponopono tehnika - tako jednostavno, a tako rasterecujuce... Ponavljam u sebi "hvala ti" i "volim te", pijem plavu vodu (mislim, vodu iz plave staklene posude koja je dremala na suncu 1h) i uspevam da "ocistim programe" koji su me sputavali i trosili mi vreme i energiju. Blokirala sam sve sajtove sa vestima na racunaru, da bih sebe fizicki izolovala od tog negativizma, a novine i ovako ne kupujem vec godinama.

Posto sam dobra u poznavanju (ali kao sto rekoh ne i u licnoj primeni) Zakona privlacenja, potrudicu se da dam svoj doprinos ovde :)
Post Reply