Čudno

Tipovi ličnosti, ličnost, osobenost, šta nas čini onima koji smo, unikatnost
Post Reply
User avatar
Adnan
Posts: 12
Joined: 01 Aug 2013, 15:14

Čudno

Post by Adnan »

Zelim prvo da pozdravim sve vas, ovako, imam 32 god rodjen sam sa cerebranom paralizim kao sto svako ljusko bice zelim voleti i biti voljen, ali negativne misli me napadaju jaku imam zelju za sexsom i ljubavlju naravno i koliko se god trudijo misliti pozitivno napadaju me negativne misli, i naravno zelim se ozeniti ziveti sretno ali uvjek mi neka misao dodje i kaze daj ba to je ne moguce i pokleknem, i koja god mise djevojka sviđa samo mozemo drugari biti i moze te prepostaviti koliko je negativnosti u mom umu, kako opustiti to sve,
User avatar
Alegra
Posts: 2
Joined: 31 Jan 2014, 01:28

Re: Čudno

Post by Alegra »

Zdravo, Adnane...

Svi ljudi imaju te negativne misli, koje nisu naše, već smo ih pokupili iz okruženja... pokupili smo dominanatne misli ljudi oko nas. Većina negativno misli i zato smo okruženi time, da većina pozitivno misli, ovaj svet bi jedno divno mesto... sa više ljubavi, mira...visoke svesti, jednom rečju. :andjeo:

Ja ovako to radim, kažem misli koja mi se ne sviđa: nisi moja, ne trebaš mi. Sve lepe, pozitivne misli, misli koje su istina moje duše su moje, sve ostalo je okruženje... sve ostalo je došlo iz okruženja, roditelji, gde smo odrastali, tv, komšiluk, familija, poznanici, ovi ili oni...

Za zdravlje mentalno, meditiram, tako nestaju misli, tako se ne lepim emotivno za negativne misli, već ih samo pustim da odu, te koje mi se ne sviđaju. Misao sama po sebi nema ni pozitivan ni negativan naboj, vrednost... to joj mi dajemo. Neko nema devojku, ili doživi raskid, pa kaže: nema veze, to će se uskoro desiti jer sam spremna/an...da volim, i neko mene, da imam vezu kakvu žeim, a neko očajava, jer daje negativnu vrednost toj situaciji.

Za vezu, ljubav...privlačenje toga... treba da imamo osećanje ljubavi, voljenja... treba da zavolimo nekog, nešto, da gajimo to osećanje unutar nas...i na to će doći još ljubavi, nove ljubavi, jer je takav zakon privlačenja. On reaguje na osećaj unutar nas... Verujemo da je samo pitanje trenutka kada će se to manfestovati u smislu neke osobe i same veze.

Ako smo žalosni, loše nam i žalimo se na to što nemamo... mi samo i dalje nemamo...

Fokus na imanje! Mašta, osećaj da je to tu, voljenje... nekoga... Otvarati se za ljubav polako... raditi na sebi u smislu da ne osećamo očaj... da u mislima, mašti, kreiramo ono što želimo...
Kakvu devojku želiš, kakvu vezu... Sve se uvek dešava u pravom trenutku.

Što se tiče invaliditeta... on je prepreka ako misliš da jeste... Nemaju ljudi invaliditet pa opet osećaju iste prepreke kao i ti što se mogućnosti za sreću u ljubavi tiče...iz svakakvih razloga, tolike gluposti usvajamo, pa stičemo blokade, predrasude... Ako smo često okruženi negativcima, nesrećnima u ljubavi, to se prenosi na nas... Eto, čitanje o ljubavi, pričanje o ljubavi, muzika o ljubavi, gajenje vere da je prava ljubav moguća... To će nam se i desiti. Uvek se desi ono u šta verujemo i čemu težimo! Uvek!
Mnoge osobe imaju partnere i porodicu bez obzira što imaju problema u telesnom smislu... to se može preformulisati u "izazov"... ne problem. Pogledaj i takve priče... one motivišu da preuzmemo odgovornost. Nik Vujičić na primer! 8-) Ja volim da gledam emisiju "LIčni stav" na Youtube-u, voditelj je osoba sa invaliditetom, i još je gej... ima dečka... Zamisli tog izazova! Homoseksualac u Srbiji, i imaš invaliditet... pogledaj neku emisiju njegovu, ja se njemu divim... kako nema drugih prepreka osim tih u glavi, ali treba vremena da izmenimo to što je u glavi...da uverimo sebe u dobre, pozitivne stvari. https://www.youtube.com/watch?v=BStr7usffes zanimljiva epizoda... mnogi ljudi nisu svesni sa kakvim izazovima se ljudi suočavaju...

Želim ti ljubav, zdravlje, da voliš i veruješ u sebe, i sve će ti se lepe želje ostvariti... Svi smo mi čista ljubav, takvi rođeni, nema manje vrednog ljudskog bića... Samo to treba osvestiti, biti umom, srcem, dušom i telom toga svesni... :mig: :D
A miracle is understanding oneself. The rest is just knowledge.
User avatar
Aurora3
Posts: 141
Joined: 18 Aug 2013, 20:32

Re: Čudno

Post by Aurora3 »

Adnane, evo vec par godina ti svi odgovaramo na isto pitanje, i svi zaista imamo najbolje namjere, i najbolje zelje za tebe, ali kao da ni jednim malim dijelo nije niko do tebe dopro. Ma, ni jedan odsto.
Sad sam opet procitala tvoj post, i javilo mi se jedno pitanje: Da li ti uopste znas sta je lkubav, tj koji je to osjecaj? Ne mislim na ljubav prema zenu, jer to je samo jedan oblik ljubavi. Da li osjecas, yj da li si ti probudio u sebi ljubav??? Jer ako nijesi, onda ti nijesi ljubav, i ne mozes je privuci ni u kom obliku izvana. Ako ti sebe sazaljevas, dobices sazaljenje okoline. Ako ti kazes ja sam osoba sa invaliditeto, a ne ja sam Adnan, okolina ce te posmatrati tako. Ako ti volis sebe, voljece te ljudi oko tebe.
SVE KRECE OD TEBE! SVE!
Ono cime ti zracis ces privlaciti, bilo to dobro ili lose. Izbor je tvoj! Imas crne misli??? Pa, crn ce ti i zivot biti sve dok ih ne promijenis!
Post Reply