Kako promeniti svoja uverenja?

Ovde se nalaze teme koje su neodređene u smislu da su previše opširne.

Zarad lakšeg snalaženja na forumu molim vas da teme postavljate oko jednog specifičnog pitanja i da probate što više da suzite oblast o kojoj pričamo. Na taj način svi ćemo se lakše snalaziti i forum će biti usmeren i lak za snalaženje.

Teme ovde su zaključane, vredi ih pročitati jer ima divnih postova, ali jednostavno su previše neodređene.
User avatar
roziZeka
Posts: 6
Joined: 20 Aug 2012, 10:42

Kako promeniti svoja uverenja?

Post by roziZeka »

Kako ste rekli sebi da zalužujete svu sreću ovog sveta? Da ste vredni svega što želite? Ja imam neke otpore ili kako već to da nazovem i kada krenem ka ostvarenju želje i radim na tome da se ostvari, kao da mi neki glasić govori "ti nisi dovoljno vredna toga" ili " ne zaslužuješ to" . Neke od tih uverenja ostavila sam iza sebe i drago mi je da sam u tome uspela a drugi kao da su deo mene, želim da ih se rešim, i ostavim iza sebe.
Last edited by roziZeka on 28 Aug 2012, 22:48, edited 2 times in total.
User avatar
Mina u Sreci
Posts: 124
Joined: 22 Aug 2012, 21:37
Location: U sreci
Contact:

Re: Kako promeniti svoja uverenje?

Post by Mina u Sreci »

Seti se na koji nacin si ostavila ova druga uverenja pa to uradi ponovo.
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Kako promeniti svoja uverenja?

Post by Naly Younis »

Najvažnije je razuvjeriti podsvijest od pogrešnih misaonih obrazaca.....ponekad mođda mislimo da jesmo ali to je samo svijest a podsvijest je još više u suprotnosti....Zato treba reprogramirati svoj podsvijesni um afirmacijama. Upravo sam zbog toga snimila sebe na cd i uključim pred spavanje, stavim slušalice jer po noći svijst spava ali podsvijest nikada ne spava. Ja mislil da glas na cd treba biti vlastiti jer podsvijest želi čuti samo vlastiti glas, :) iako su moje prve afirmacije koje sam slušala bile afirmacije predivnog glasa Vine. Ona ima glas radosti.... :D
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Kako promeniti svoja uverenja?

Post by Naly Younis »

Međutim, reprogramiranje podsvijesti znači promjena frekvencija. U potrazi za promjenom našla sam nešto, što vjerujem da je dobro ali još nisam stigla pročitati, pa evo ako netko želi i ima vremena dijelim....
[url]http://www.scribd.com/doc/57591665/Promijenite-frekvenciju-promijenite-život[/url]
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
User avatar
nasmijano Sunce
Posts: 46
Joined: 30 Aug 2012, 10:46

Re: Kako promeniti svoja uverenja?

Post by nasmijano Sunce »

Subliminarne poruke su mi puno pomogle. Uticu direktno na podsvijest. Ja sam vrlo brzo osjetila promjenu na bolje.
Naravno i cd sa svojim glasom i afirmacijama i slusalice. To je od velike pomoci! :)
Danas je najljepsi dan u mom zivotu!
"Always look for brihter side of life"

"My endless possibilities has the whole world opened for me cause I'm lovin' life"
User avatar
roziZeka
Posts: 6
Joined: 20 Aug 2012, 10:42

Re: Kako promeniti svoja uverenja?

Post by roziZeka »

Hvala svima , divni ste :)
@nasmijano Sunce da li možeš da mi objasniš kakve su to subliminarne poruke? :D
nera
Posts: 18
Joined: 20 Aug 2012, 14:58

Re: Kako promeniti svoja uverenja?

Post by nera »

Ma bravo rozizeka,ja pokusavam da nadem taj odgovor,taman odlucim da postavim to pitanje tj.ako je moguce ga pojasniti sublimirane poruke :?:
Hvala unaprijed :)
User avatar
Mina u Sreci
Posts: 124
Joined: 22 Aug 2012, 21:37
Location: U sreci
Contact:

Re: Kako promeniti svoja uverenja?

Post by Mina u Sreci »

Nemam iskustva sa sublimiranim porukama, ali imam sa hipnozom, transom i brzom promenom verovanja uz pomoc submodaliteta (menjanja unutrasnjih slika, metoda iz NLP-a).

Ukratko...ako zelis da zamenis neko sadasnje verovanje, nekim boljim, evo ideje ukratko kako se to radi.

Uzmi prvo dva manje bitna verovanja. Jedno Verovanje A, u koje verujes cvrsto. Nesto kao cinjenica da ce sutra izaci sunce, ili da je kisa mokra.
I onda posmatraj, gde se u tvom misaonom prostoru, tvom "ekranu" nalazi ta slika. Da li je film ili slika? Vise levo ili desno? Da li je sarena, bistra, jasna? Kakve su boje?...Dakle, koji su modaliteti tog verovanja.

Onda uzmi neko drugo verovanje za koje nisi bas sigurna. Npr. Da li ce sutra benzin biti jefiniji nego danas?
I onda opet posmatraj modalitete.
Obicno se ove dve slike ne nalaze na istom mestu, kad ih posmatras u mislima. Pokazi bukvalno rukama gde vidis izlazak sunca, a gde promenljivu cenu benzina?

Ova razlika u modalitetima je nacin naseg mozga da kodira istinu od neistine, cvrsto verovanje od labavog.
Recimo, sva moja cvrsta verovanja su blago desno ispred mene, u jednoj velikoj bistroj, staticnoj slici. Ja sam asocirana u slici (a ne posmatrac). I slika je ogromna.
Kod verovanja koja su mi labava, slika je pomalo zamagljena, tacno u sredini ispred mene, neuhvatljiva, tesko "opipljiva" i nekako dalje od mene.

I sad..ja zelim recimo verovanje da cu poloziti neki ispit. I ta slika u glavi mi je na pocetku u modusu labavog verovanja. Malo zamagljena, odaljena i u sredini. Onda POMERIM tu sliku u modus snaznog verovanja:
- pomerim je nadesno, pojacam bistrinu, priblizim je, dodam neki glas koji mi na desno uvo sapuce da je sve OK...i TADAAAAAM!

Stvorila sam verovanje, da cu poloziti ispit.
Ovo je jedna od metoda koju ja rado koristim.
User avatar
nasmijano Sunce
Posts: 46
Joined: 30 Aug 2012, 10:46

Re: Kako promeniti svoja uverenja?

Post by nasmijano Sunce »

Mogu,naravno!
Ja sam se prije mjesec dana prvi put susrela sa njima...
Znala sam nekoliko primjera u vezi toga,ali me nije bas interesovalo,sve dok nijesam procitala da podsvijest reaguje na njih jako brzo. Naravno,sa pravim afirmacijama!
I ja sam trazila po netu i nasla jedan besplatan primjerak. (ne znam da li mogu da kazem gdje?!) i prosto sam sa odusevljenjem skinula taj mp3 za opsti napredak!
I nocas sam bas uradila sebi jedan takav mp3 i veceras cu da ga slusam! Jupiiii!

E sad ,poslije mog uvoda :)))) da kazem da su to recimo u nasem slucaju afirmacije koje vi snimite,sa svojim glasom ,koji se NE cuje u porukama. Preko toga je muzika. Obicno neka relaksirajica (talasi,jutro u sumi,pticice,gromovi) - kako kome odgovara!
To,su poruke koje uticu direktno na podsvijest ,a zaobilazi nasu kriticu svijest. Nema sukobljavanja sa Egom,nego direktno utice na podsvijest!
Procitala sam da je nekih 3 nedelje potrebno za rezultate. To je bilo i moje iskustvo!
Bitno je da se slusa preko slusalica. Ja stavim repeat,pa ide cijelu noc.

Najsigurnije ih je sam napraviti. Nije nista tesko,samo treba skinuti neki program,snimiti afirmacije po svim pravilima,sastaviti zvuke i slusanje do mile volje!
E bas sam bila detaljna:)))))

Mina ,hvala za ovo objasnjenje!
Bas su me zanimale neke vjezbe iz NLP-a! :)
Danas je najljepsi dan u mom zivotu!
"Always look for brihter side of life"

"My endless possibilities has the whole world opened for me cause I'm lovin' life"
User avatar
aurelia
Posts: 21
Joined: 20 Aug 2012, 09:57

Re: Kako promeniti svoja uverenja?

Post by aurelia »

Moze li neko da malo pojasni subliminalne poruke ?
Locked