Moć Kristala

Anđeli, Aura, Channeling, Svetlosno telo, Vibracija tela, "Neobjašnjive" pojave, Slučajnost, Znakovi, Borjevi, Imena i njihovo značenje i uticaj

"Malo" znači da ove pojave nisu obavezno nešto što je neobjašnjivo, nego samo da moramo pomalo da naslućujemo kako funkcionišu
Post Reply
User avatar
Ametyst
Posts: 40
Joined: 20 Aug 2012, 18:24
Contact:

Re: Channeling - iskustva i uputstva :)

Post by Ametyst »

@ Naly, I ja sam dosta istraživala o kristalima i imam svoju malu kolekciju kristala. Koje kristale koristiš i kako ? Možemo otvoriti temu o kristalima ? :D
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Moć Kristala

Post by Naly Younis »

@Ametist, imam dosta aventurina, karneol, ahat, lapis lazuli (jednu naušnicu sam izgubila :cry: ) citrin, 1 kvarc.
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
User avatar
Ametyst
Posts: 40
Joined: 20 Aug 2012, 18:24
Contact:

Re: Channeling - iskustva i uputstva :)

Post by Ametyst »

Na koji načim ih koristiš i koji kristal koristiš za šta. Ja ću da napišem kako ih ja koristim, a ti me ispravi ako griješim. Koristim kristale tek mjesec-dva.
Imam i ja aventurin, koristim ga za privlačanje novca, držim ga u ruci dok izgovaram afirmacije za novac. Ametist držim ispod jastuka za prijatne snove zajedno sa 5 gorskih kristala jer oni pojačavaju energiju svakog kristala. Rose kvarc koristim za ljubav i otvaranje srčane čakre. Stvavim ga između grudi gdje se nalazi srčana čakre i izgovaram afirmazije za ljubav i vizuelizujem ljubav prema sebi i ostalima. Imam privjesak od tirkiza, njega još ne korim ni za šta osim za ukras. Sedef isto tako, o njemu nisam skoro ništa našla, ne znam za šta služi. Imam i japis, ali ga ne koristim. Sledeći namjeravam da kupim žad.
Znaš li ti možda koliko veličina kristala utiče na jačinu njegovog dejstva i to da li su bolji obrađeni ili neobrađeni kristali ?
Znam da sam malo dosadna, :D ali još ću da te pitam gdje ti kupuješ svoje kristale, jesi li iikada kupovala sa eBay-a. Ja sam neke kupila kad sam bila u Beogradu,a neke sam naručivala sa eBay-a.
Last edited by Ivan Spg on 30 Aug 2012, 05:14, edited 1 time in total.
Reason: Nema potrebe da citirate ceo post, dovoljno je da se obratite autoru posta po imenu, hvala.
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Channeling - iskustva i uputstva :)

Post by Naly Younis »

@Ametyst

U početku, kupila sam najprije narukvicu od aventurina koju sam rastavila.Priča iz "REIKI UPUTA" ide ovako: 5 kristala aventurina se opere pod mlazom voe ooko 5 minuta. Zatim se stave na 5 novčanica po kojima je posuta sol i to sve zajedno se puni na suncu oko 3-5 sati. Sve se to zajedno spremi u platnenu vrečicu a sol pospe ispred ulaznih vrata i svaki četvrtak po jedan kristal nekome pokloni. ta osoba to treba držati tjedan dana i onda ga pokloniti za sreću. Uputa je da se kaže da je taj kristal za sreću i bogatstvo. Taj četvrtak kada se pokloni kristal potroši se i jedna novčanica....Sve do zadnjeg kristala - petog.:)))) To sam našla na jednoj stranici koja se naziva čarobi kutak...http://carobni-kutak.com.hr/blog.asp?blkat=2&id=32
Onda sam kupila ponovo aventurin - privjesak na sajmu kod nas u Puli. Poslije sam vidjela povoljno na web stranici aukcije jednu ogrlicu od aventurina i karneola. Karneol štiti od zla (pošto radom kao zaštitarka sa pištoljem:))...) Onda sam razmišljala koji bi to mogli biti plavi kristali koje sam sanjala pa sam gledala slike i uočila najličniji onima iz sna-lapis lazuli. kupila sam naušnice preko neta, prekrasni grozdovi ali sam jednu izgubila (nažalost). Onda sam kupila narukvicu od granata na Božićnom sajmu i privjesak za ključeve od citrina koji je za poslovni uspjeh. Imam jedan prirodni ametist kojeg sam kupila uz časopis.
Na kraju mi je tetka iz Kanade donijela ogrlicu, narukvicu i naušnice od aventurina..Jedan gorski je stigao u paketu sa narukvicom(gratis). Kristali se moraju prazniti i puniti, svaki prema pravilima.Image
Nisam kupovala na ebayu. Na internetu se može povoljno naći ali ako ideš u Beograd - na njihovim stranicama sam vidjela jako lijepih i povoljnih stvari. Kupindo ili http://kristali.weebly.com/
Last edited by Ivan Spg on 30 Aug 2012, 05:13, edited 1 time in total.
Reason: Nema potrebe da citirate ceo post, dovoljno je da se obratite autoru posta po imenu, hvala.
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
User avatar
BIONA
Posts: 15
Joined: 20 Aug 2012, 17:03
Location: Sarajevo

Re: Moć Kristala

Post by BIONA »

Ja sam davno dobila na poklon privjesak od gorskog kristala i on je dugo stajao u kutiji, tako da sam ga ponovo uzela pa me zanima kako cu ga ocistiti i napuniti nakon dugo vremena? Citala sam da je dovoljno par minuta pod tekucom vodom i 2 sata na suncu da stoji?
Nevjerovatno kako sam se sjetila tog kristala i onda vi otvorite temu :)
Cherish your visions and your dreams as they are the children of your soul, the blueprints of your ultimate achievements." - Napoleon Hill
User avatar
Ametyst
Posts: 40
Joined: 20 Aug 2012, 18:24
Contact:

Re: Moć Kristala

Post by Ametyst »

Drži ga 5-6 minuta pod mlazom vode da ga očistiš,a da ga napuniš drži ga na suncu 2-3 sata. Tako bar ja radim. Na natu možeš naći još dosta različitih metoda pa ti izaberi koja ti najviše odgovara. :)
User avatar
BIONA
Posts: 15
Joined: 20 Aug 2012, 17:03
Location: Sarajevo

Re: Moć Kristala

Post by BIONA »

Tako sam i uradila, hvala, odoh guglati ;)
Cherish your visions and your dreams as they are the children of your soul, the blueprints of your ultimate achievements." - Napoleon Hill
User avatar
BIONA
Posts: 15
Joined: 20 Aug 2012, 17:03
Location: Sarajevo

Re: Moć Kristala

Post by BIONA »

Hvala puno ;)
Cherish your visions and your dreams as they are the children of your soul, the blueprints of your ultimate achievements." - Napoleon Hill
User avatar
Ametyst
Posts: 40
Joined: 20 Aug 2012, 18:24
Contact:

Re: Moć Kristala

Post by Ametyst »

Nema na čemu. Drago mi je da sam ti pomogla. :)
Post Reply