Kako pomazemo drugima - gde je granica nase pomoci?

Ovde možete da postavite svoje poučne priče o životu i o raznim pojavama koje nas okružuju a iz kojih možemo naučiti i podsetiti se šta su najlepše životne vrednosti :)

Počasni naziv je "Žikin kutak" jer je Žika započeo ovu divnu tradiciju da nas uveseljava i podučava sa svojim divnim pričama.

Naravno svi su dobrodošli da dodaju svoje priče :D
Post Reply
User avatar
Mina u Sreci
Posts: 124
Joined: 22 Aug 2012, 21:37
Location: U sreci
Contact:

Kako pomazemo drugima - gde je granica nase pomoci?

Post by Mina u Sreci »

Evo jedne fenomelne teme koja ce vam se puno svideti. Meni je ovo saznanje promenilo sve odnose, od braka, preko deteta, roditelja....

I pokrenulo je puno izlecenja u kojima sam i ja ucestvovala. Objasnicu vam normalnim, jednostavnim recima dinamiku pomoci drugim ljudima u bilo kojoj situaciji, a vi cete to sa lakocom razumeti.

Ova "dinamika" Zakona privlacnosti odgovara na pitanja:
- Kako da pomognem nekome u nevolji, energetski?
- Koliko ja imam uticaja na druge?
- Kako da pomognem pri izlecenju?
- Kako da utesim nekoga?
- Kako da pomognem nekome ko je u depresiji?

Koristicu sliku jednog vortexa ili vira ili kruznog magnetnog polja, koje se okrece i okrece...i privlaci ka sebi sve sto je na njegovoj frekvenciji. I zamislite da je ta frekvencija recimo frekvencija zdravlja ili srece. Ovaj levo vir je vir bolesti a ovaj desno vir zdravlja.
Misli kao "Ova bolest je grozna", dodaju energiju levom viru bolesti.
Misli kao "I ovo ce proci. Moje telo je pametno. Kako je lepo biti zdav."Dodaju energiju desnom viru zdravlja.
Sve po principu Na sta se fokusiramo, to raste (bukvalno).
Image Istovremeno sa virom zdravlja, koji privlaci okolnosti zdravlja, postoji i vir bolesti.

U prvom koraku je vir bolesti veci i jaci, jer se i manifestovao i fokus primaoca je na njemu.
Pomocnici se fokusiraju na njegovo zdravlje, i time pojacavaju energiju kojom se krece vir/vortex zdravlja.
Primaoc to jos ne moze da dozivi u materijalnom svetu, jer nije fokusiran na to.

U drugom koraku, je vir zdravlja ojacao...postao jos veci, jer su se pomocnici sve vremen na to fokusirali. To je ono kad se kaze "Pomozi mu tako sto ces videti njegovu snagu i srecu i zdavlje".
Primaoc I DALJE NE MOZE da dozivi ZDAVLJE jer je njegov fokus na bolesti. Dakle, NIKAKVE VAJDE OD POMOCI. Pomoc je uzalud, DO GOD JE FOKUS PRIMAOCA NA BOLESTI.
Zato se i kaze...SVAKO MOZE SAMO SEBI DA POMOGNE.

U trecem koraku se fokus primaoca konacno menja ka zdravlju i on KONACNO moze da primi svu pomoc, i svu jacinu te energije koja se nakupila...i ukoro ce i u materijalnom svetu da vidi rezultate tog mocnog vira energije koji se vrti u vorteksu.

Isto je i sa svim ostalim vrstama pomoci.

Pitanja? :)
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Kako pomazemo drugima - gde je granica nase pomoci?

Post by leci »

Divno si sve slikovito i konkretno objasnila, kako funkcioniše kroz Zakon Privlačnosti naša pomoć nekom drugom.
Neki ljudi misle da je sebično i neprihvatljivo, da ne saosećamo sa drugima tako što ćemo iscrpno slušati priču o bolesti ili nečem negativnom što se dešava u nečijem životu, ali to je zbog toga što nisu privukli u svoje iskustvo saznanje o Zakonu Privlačnosti i prosto ne znaju kako deluje Zakon Privlačnosti međutim, oni koji su čuli i odlučili da ga žive, imaju divnu mogućnost da pomognu drugima na ovaj neobičan ali moćan način, koji je opisala Mina u Sreci.
Kada shvatiš kako fokusirana energija funkcioniše, puno toga se promeni u ljudskoj sveti.
Mnogi moji odnosi sa ljudima su se promenuli. Neki su se podubili i dobili na kvalitetu, a neki su nestali kao da ih nikada nije bilo, međutim, uvek je dobro biti zahvalan svakom biću koje smo sreli u životu, jer svi su oni učestvovali u tome da danas budemo to što jesmo.
Hvala ti što si otvorila ovako divnu temu, Mina maherice!
Image
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Kako pomazemo drugima - gde je granica nase pomoci?

Post by Naly Younis »

Kada sam postala svjesna Univerzalnih zakona, ljudi su izgleda osjećali. Prijateljica koja živi daleko, ponekad me je zvala da pokupi samo malo moje nergije.(Tako je sama rekla). Jednoga dana bila duboko na emocionalnom dnu i nazvala me je ponovo. Ja sam odlučila da potrošim nešto novaca i da joj printam cijelu knjigu Louiose Hay i neke tekstove sa mog kompa. To je bila gomila papira. Također sam joj na cd kopirala fil Ti možeš izcijeliti svoj život i Tajnu.
Ona nikada nije prije htjela ništa uzeti iz knjižnice jer joj je bilo teško učlaniti se a na net ne zna. U roku od jednog dana, pročitala je što sam joj poslala i rekla da sam je spasila. Poslije je sama kupila drugu knjigu i shvatila je poruku. Promijenila je svoj život.....Bilo je lako jer kao vjenik vjeruje u nefizički dio.
Kćerku sam nevela da čita ali vidim da joj neije urezala sve u svoje ponašanje. Sve ona to razumije ali me neprestano bombardira prblemima koji i nisu problemi nego ogovaranje....Ja je prekidam i kažem da želim samo konstruktivna rješenja i priče, ništa destruktivno...
Ali ne znam kako da pomognem onima koji su mentalno lijeni :?:
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kako pomazemo drugima - gde je granica nase pomoci?

Post by Ivan Spg »

Tvoja prijateljica je divan primer kako u savršeno vreme na savršenom mestu... :D Očigledno da si ti videla nju kao moćnu jer je takva došla tebi.
Sa ćerkom super radiš samo tako nastavi. I uvek je vidi kao moćnu, vidi je onakvu kakva zaista jeste :D

Što se tiče mentalno (ili duhovno) lenjih, njima nema pomoći dok ne dotaknu neko svoje dno, dok ih nešto, da tako kažem, ne šutne u dupe i ne pokrenu se. Mislim da takvim ljudima baš i pomažemo time što ih puštamo da potonu što dublje (osim ako nam se iskreno obrate za pomoć) jer će ih samo to zaista dotaknuti gde treba da bi poželeli bolje.
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Kako pomazemo drugima - gde je granica nase pomoci?

Post by Naly Younis »

:D Hvala, Spoygg.
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
User avatar
mima
Posts: 18
Joined: 20 Aug 2012, 11:26

Re: Kako pomazemo drugima - gde je granica nase pomoci?

Post by mima »

...
Last edited by mima on 06 Feb 2013, 14:14, edited 1 time in total.
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kako pomazemo drugima - gde je granica nase pomoci?

Post by Ivan Spg »

Ja lično poznajem Leci i Vinu :D
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Kako pomazemo drugima - gde je granica nase pomoci?

Post by leci »

Granica naše pomoći je uvek samo granica koju postavlja onaj kome je pomoć potrebna ali to ne treba osuđivati, već treba razumeti, blagosiljati sa ljubavlju i pustiti da vremenom iskrenim srcem zatrae pomoć ili ćemo i sami osetiti, kada je takav trenutak došao.
Image
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kako pomazemo drugima - gde je granica nase pomoci?

Post by Ivan Spg »

leci wrote:Granica naše pomoći je uvek samo granica koju postavlja onaj kome je pomoć potrebna
Savršeno Leci!!!
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Kako pomazemo drugima - gde je granica nase pomoci?

Post by Zika »

Ovo je vrlo dobra tema koju si izabrala Mina u Sreći.
U najboljoj želji da pomognu drugima ljudi često prave velike greške i čine sasvim suprotno. Vrlo lepo i jednostavno si objasnila vortekse i kako deluju.Kada su u pitanju bolesti trebamo da budemo vrlo obazrivi jer vrlo često baš ne pomažemo. Kao što znamo ako se koncentrišemo na bolest ona će uzeti još veći mah. Kada razgovaramo sa bolesnom osobom ili želimo da damo neki savet nikako nesmemo da budemo nametljivi. Dobro je da poznajemo osobu ili da pitamo dali je OK da nešto savetujemo. Ako smo već spontano nešto započeli trebamo da se zaustavimo onog momenta kada smo dobili signal da neko ne želi pomoć. Možda da pronadjemo neki zaobilazan, diplomatski način za našu pomoc. Ako već razgovaramo o bolesti jedini dobar način je da okrenemo razgovor na pozitivan način, znači da pričamo o zdravlju a ne o bolesti.. Prijatelji i komšije imaju običaj da pričaju, žale bolesnu osobu, znači da je koncentracija na bolest. Nikako nemojte u tome učestvovati, jer kao što znamo, povećava se taj vorteks bolesti. Najbolje je reći toj grupi da to nije dobra ideja i sugerirati da se ta diskusija zaustavi i da svi zajedno blagoslovimo bolesnika i poželimo mu dobro zdravlje.

Želim da upozorim na nešto. Ljudski je da saosećamo sa drugim ljudima, bilo da je u pitanju bolest ili bilo koja druga neprilika, da nam je žao ali nikako ne smemo da se na tim osećanjima zadržimo dugo jer postoji opasnost da tu nepriliku privučemo na sebe.

Naly Younis , kada su u pitanju ‘lenji’, začaureni ljudi ili kako ja to kažem, ljudi koji su izabrali svoju komfornu zonu i u njoj životare, nijelako ali je moguće i na njih delovati i pokrenuti ih. Ako smo sa takvim ljudima u čestom kontaktu onda se može početi polako, nenametljivo. Navešću jedan primer. Moj prvi komšija je jedan od takvih i ne samo da bije bio zainteresovan nizašta već je bio negativac kakvog nisam ranije sreo. Za njega je sve bilo crno ali toliko crno da ne postoji toliko crna boja da bi se uporedilo. Instiktivno sam počeo sa njim, polako, korak po korak. samo jedna mala primedba. U početku, kad bi se na nešto žalio ja bi ga samo upitao zašto misliš tako i tako malo po malo počeo je da se menja i da on meni postavlja pitanja. Ja sam postepeno sve više objašnjavao svoje stavove. Došlo je i do toga da me pita kako to da sam ja toliko pozitivan i od tada su naši razgovori postajali sve duži. Došlo je do toga da mi kaže, čim me vidi, da ima pitanje za mene a to je za mene značilo da je počeo i da razmišlja. To se nije desilo brzo, uzelo je zaista dugo vremena, najmanje pet godina ali se malo pokrenuo. Počeo je da se interesuje i za duhovne teme. Ne mogu da kažem da je postao pozitivna osoba ali se bar pokrenuo. Koliko će napredovati zavisi od njega a ja sam još uvek tu da pomognem koliko mogu ili koliko on želi da prihvati. Eto Naly tako to ide sa njima, neko će brže a neko sporije prihvatiti. Moram da kažem još nešto. Pre mesec dana mu je umrla žena i niko nije verovao da će on biti u stanju da opstane sam jer je toliko ovisio o ženu, više nego malo dete za majku. Nikada nije ništa on radio , sve je radila žena, sve o vodjenju kuce, rukovanje sa novcem apsolutno sve. Ja sam rekao da će on biti OK i kao i uvek svako jutro sam ga blagosiljao pri započinjanju novog dana. Pored mojih voljenih ja blagoslovim i sve prijatelje, susede, celo covečanstvo, nasu planetu...Tu novu situaciju je prihvatio i bolje nego što sam ja očekivao. Rekao mi je da Život mora da ide dalje a to sam mu ja rekao kada se čudio kako ja mogu da živim i sve radim kad je moja žena umrla.

leci wrote:Granica naše pomoći je uvek samo granica koju postavlja onaj kome je pomoć potrebna ali to ne treba osuđivati, već treba razumeti, blagosiljati sa ljubavlju i pustiti da vremenom iskrenim srcem zatrae pomoć ili ćemo i sami osetiti, kada je takav trenutak došao.
Image


Leci, potpisuje i ja ovo i na to ću samo dodati da mi trebamo da poštujemo tu granicu.

Još bih dodao da u svakoj vrsti pomoci nesmemo biti nametljivi.
Post Reply