Pomoć: Završavam školu, šta dalje? :))

Ovde se nalaze teme koje su neodređene u smislu da su previše opširne.

Zarad lakšeg snalaženja na forumu molim vas da teme postavljate oko jednog specifičnog pitanja i da probate što više da suzite oblast o kojoj pričamo. Na taj način svi ćemo se lakše snalaziti i forum će biti usmeren i lak za snalaženje.

Teme ovde su zaključane, vredi ih pročitati jer ima divnih postova, ali jednostavno su previše neodređene.
Locked
User avatar
nacafaca94
Posts: 7
Joined: 02 Sep 2012, 20:28

Pomoć: Završavam školu, šta dalje? :))

Post by nacafaca94 »

Maturant sam, i ne znam sta dalje. Kad zavrsim skolu pocinje pravi zivot, i hvata me panika... :)
Problem je to sto sam nesigurna. Pricala sam sa roditeljima, sta kad zavrsim skolu i kazu da mogu da radim u prodavnici ili na salteru, sto ja necu!!! Na tatinu zelju sam upisala ekonomsku, istina je volim novac, ali ne da trgujem sa njim, nego da ga imam :D. Navikla sam da nemaju dovoljno i uvek sam se zrtvovala zbog njih... JA NE VIDIM SEBE U TOME, ALI SAM I ZBUNJENA I NE ZNAM STA HOCU!!! Zivim na selu i znam da moji nemaju meni za fakultet, cak i da upadnem na budzet o5 neki troskovi... Al ja imam jos veci problem sto ne znam koji fakultet, sta me zanima u totalnom sam haosu! :) kao relativno mala sam zelela da sam holivudska zvezda, sto je nemoguce. To sam zelela zato sto su bogati i putuju mnogo... :) A i mnogo sam ambiciozna i razmisljam iako bi radila u prodavnici, ja sam vec sutra vlasnik velikog lanca prodaje xD
KO JE BIO U ISTOJ ILI SLICNOJ SITUACIJI NEKA POMOGNE! :-*
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pomoc :))

Post by Ivan Spg »

Pozdrav Naco :D Moj ti je predlog da najviše radiš na tome da se oslobodiš kojekavih uticaja i da naučiš da oslušneš sebe, da oslušneš šta ti zaista želiš. Mnogo si već uradila za druge, sad ti je pravo vreme da "maturiraš" i u školi života i da počeneš da radiš stvari koje ti želiš. A prvi korak do toga je da uopšte možeš da ćuješ svoj unutrašnji glas. On je tu, možda je tih, možda je zakopan negde duboko ali veruj mi da taj glas u tebi zna vrlo dobro šta je ono što bi zaista htela. Probaj da se umiriš i da se opustiš, a pre toga postavi sebi pitanje koje si postavila nama i dok budeš tako umirena i opuštena vrlo je verovatno da će ti odgovor doći. Kada dođe nemoj ga odmah poklopiti s razlozima zašto je to nemoguće, zamisli da je za tebe sve moguće i prigrli to što čuješ.
Mi smo svi ovde samo da ti pomognemo da dođeš do svog unutrašnjeg glasa i da od nećujnog šapata taj glas postane vibracija od koje se pomeraju planine :D
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
nacafaca94
Posts: 7
Joined: 02 Sep 2012, 20:28

Re: Pomoć: Završavam školu, šta dalje? :))

Post by nacafaca94 »

Hvala, svaki savet mi je dobro dosao :), ne osecam vise teret i paniku ;)
Locked